Shounen
1 lutego 2017 (16:09)
Na wczorajszej ceremonii wręczenia nagród w Tokio ogłoszono, że Masako Nozawa została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa – jako aktor głosowy najdłużej podkładający głos jednej postaci w grach wideo (mowa oczywiście o Son Goku), a tym samym – najdłużej funkcjonujący aktor głosowy w branży gier wideo.


Jak podano w certyfikacie mowa o okresie od 20 marca 1993 (premiera gry Dragon Ball Z: Super Butōden na konsolę Super Famicom) do 25 października 2016 (premiera Dragon Ball Xenoverse 2), co daje 23 lata i 218 dni.


Otrzymane wyróżnienie Nozawa skomentowała następująco:

Jestem tak zaskoczona, że aż nie wiem co powiedzieć. Jestem wdzięczna za moje zdrowie, bo w innym wypadku nie mogłabym zajmować się tym tak długo. Kiedyś nawet żartowałam, że idę po rekord Guinessa!

Głosem Goku: Hej, tu Goku! Nie mogę w to uwierzyć! Będę to kontynuował przez kolejne 100 lat!

Do tego niecodziennego wydarzenia odniósł się pisemnie również Akira Toriyama, autor świata Smoczych Kul.

Gratuluję pani Masako Nozawie pobicia dwóch rekordów Guinnessa! Chyba trochę, troszeczkę w tym mojej zasługi, prawda? Sprawia to, że jestem dumny. Jestem pewien, że w takim tempie pani Nozawa osiągnie jeszcze wiele rekordów. Tego jej życzę. Jeszcze raz moje gratulacje!!

Krótkie nagranie z ceremonii dostępne tutaj.

Wcześniej rekord należał do Ed Boona za rolę Scorpiona w grach z serii Mortal Kombat w okresie od 1992 do 2011 (18 lat i 193 dni).
komentarze (0)
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker