Katz
9 lutego 2017 (22:00)
Indyjski, anglojęzyczny dziennik Daily News and Analysis (DNA) napisał we wczorajszym wydaniu, jak również w portalu internetowym, że przewodniczącemu wspólnoty hinduskiej w USA, Rajanowi Zedowi, nie spodobała się jedna z postaci w Dragon Ball Super, a konkretnie "jeden z ośmiu bogów zniszczenia" o twarzy słonia, który przypomina według niego hinduskiego boga imieniem Ganeśa. Postać ta lada moment powinna pojawić się w serii.


Całe zamieszanie spowodowane jest tym, że pan Rajan Zed uważa, iż skoro postać ta jest bogiem zniszczenia, to automatycznie jest zła, w przeciwieństwie do Ganeśi, który wśród hindusów uchodzi za dobre bóstwo. Jest to oczywiście myślenie błędne – po pierwsze o tej postaci nic jeszcze nie wiadomo, po drugie jeśli będzie działać podobnie jak bogowie poznani do tej pory, czyli Beerus i Champa, to mimo iż ich profesja nie jest do końca pozytywna, to ma swój sens, tak samo jak sens i prawa ma Ganeśa.

Zed miał zwrócić się do Toei Animation oraz Funimation z żądaniem usunięcia postaci z serii. Sprawę skomentował następująco:

Jest to banalizowanie i zniekształcanie naszego wielce czczonego boga Ganeśi, który uchodzi za boga mądrości, niszczącego wszelkie przeszkody, do którego odwoływano się przed powstaniem najważniejszych instytucji.

W przeszłości kilka protestów przewodniczącego odniosło skutek, m.in. usunięcie z internetowego sklepu Amazon bielizny i deskorolek z nadrukiem omawianego boga. Jak potoczy się to tym razem? Być może jednak sprawa została już wyjaśniona, albowiem z oficjalnej strony internetowej zniknął artykuł jej dotyczący.
komentarze (0)
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker