Dragon Ball Z: Zmartwychwstanie 'F'

Akira Toriyama, Jump Comics

Dragon Ball Z: Zmartwychwstanie 'F'

Wydawca:J.P.Fantastica

Tłumaczenie:Paweł Dybała

Data wydania:23 grudnia 2019


Liczba stron:360

ISBN:978-83-7471-756-4

Cena z okładki:49,00 zł

Boże Narodzenie 2019 roku przyniosło pod choinkę drugi w tamtym roku anime comics – tym razem przedstawiający historię z piętnastego filmu kinowego Dragon Ball Z, pod tytułem Zmartwychwstanie 'F'.

Frizer, pokonany niegdyś przez młodzieńca o imieniu Trunks, przeżywa katusze w piekle. Otoczony wesołymi wróżkami, zawinięty w kokon marzy o zemście na Son Gokū. Jego armia, która wiele lat temu siała we wszechświecie postrach, dziś jest słaba i stoi na krawędzi. W obliczu kolejnych porażek aktualny dowódca armii podejmuje decyzję o wskrzeszeniu prawowitego imperatora. Czy Frizer zemści się na ostatnich żyjących Saiyanach? Czy terror znany z Namek powróci? Jeśli nie oglądaliście wspomnianego filmu lub chcielibyście odświeżyć sobie jego fabułę, to idealna okazja, by to zrobić.

Komiks ten stworzony jest z powycinanych kadrów z anime, do których dołożono onomatopeje oraz chmurki z wypowiedziami bohaterów. Warto wspomnieć, że w Polsce film ten nie miał oficjalnej dystrybucji w kinach ani na nośnikach, więc to jedyna szansa, by w pełni legalnie zapoznać się z jego treścią. Jedynym zbliżonym fabularnie produktem na polskim rynku jest seria Dragon Ball Super emitowana przez stację Polsat Games.

Warstwa graficzna komiksu prezentuje się dobrze – w większości trafnie dobrano kadry, zdarzają się jednak sceny widocznie koślawe, wycięte z dynamicznych klatek animacji, przez co nie zostały wystarczająco dopracowane. Na szczęście nie wystąpiły problemy z barwami, jak w poprzednim tomie wydanym w tym formacie. Kolory zachowały swoje oryginalne, intensywne odcienie.

Za ukazanie się polskiej edycji odpowiada wydawnictwo J.P.Fantastica. Tom wydany został na papierze kredowym z obwolutą. W środku możemy znaleźć przedstawienie bohaterów oraz pięć rozdziałów komiksu. Dodatkowo na końcu zamieszczono krótkie przedstawienie wydarzeń z filmu poprzedzającego, czyli Bitwy bogów, oraz krótki komentarz Akiry Toriyamy, który odpowiadał za scenariusz. Osoby, które zamówiły produkt w pre-orderze, otrzymały laminowaną kartę z ilustracją z okładki.

Zmartwychwstanie 'F' jest drugim tego typu komiksem wydanym na naszym rodzimym rynku. Z nieoficjalnych zapowiedzi wydawnictwa wiemy, że też nieostatnim, bo w nieznanej bliżej przyszłości na półkach księgarni ma zagościć anime comics na podstawie filmu Dragon Ball Super: Broly, co daje nam motywację do czekania na kolejne tego typu komiksy.

Ocena 7,5
Indiger, 15.02.2020
Korekta: Shounen

powrót do "Recenzje"
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker