AnimePhrases ~ cytaty z anime i mang
Shounen
26 kwietnia 2019 (23:09)
W trzysta trzynastym wpisie cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy", opublikowanym 22 kwietnia 2019 roku na oficjalnej stronie Dragon Balla, zamieszczono stronę z projektem bestii z wydanego 4 czerwca 2014 roku oficjalnego fanbooka serii Toriko, tomu 29,5.


Stwór nazywa się Ziemniakowa Gąsienica Olbrzymia (ジャイアント・ジャガ・イモムシ, Giant Jaga Imomushi) i ma 12 metrów długości, waży około 70 ton, jest pyszny niczym ziemniaki, a najlepiej smakuje po ugotowaniu z dodatkiem masła.

W fanbooku zamieszczono łącznie jedenaście projektów bestii wykonanych przez siedmiu znanych mangaków, z czego dwa autorstwa Toriyamy.


We wtorkowym trzysta czternastym wpisie zamieszczono stronę tytułową 37 rozdziału Dr. Slumpa opublikowanego w Weekly Shōnen Jumpa 9 września 1980 roku (#41/1980).


Autorzy wpisu zauważają, że Toriyama, który lubi gady i dinozaury, tym razem zdecydował się narysować niezwykłego ssaka. W polskiej edycji mangi rozdział zatytułowano "Bohaterski Kwaskoman" i możemy go odnaleźć w szóstym tomie.

W późniejszym czasie rysunek został wykorzystany do stworzenia wydanego w 2007 roku plastikowego modelu do składania, który zatytułowano Fantasy Lion.

Do zawartości tego numeru Jumpa odwoływano się wcześniej w 72 wpisie niniejszego cyklu.


W środowym trzysta piętnastym wpisie zamieszczono rysunek karykaturę gwiazdy telewizyjnej Chiaki, który znalazł się na okładce jej książki pt. Ichigo Dōmei ("Sojusz truskawek"), wydanej 31 lipca 2007 roku.


Chiaki (właśc. Chiaki Fujimoto) to urodzona 26 października 1971 roku japońska tarento – m.in. piosenkarka, aktorka, projektantka, pisarka i autorka tekstów.


W czwartkowym trzysta szesnastym wpisie zamieszczono ilustrację, która znalazła się na okładce dodatku do gry Dragon Quest X o podtytule Inishie no Ryū no Denshō ("Legenda starożytnego smoka"), wydanego 30 kwietnia 2015 roku.


Dragon Quest X to pierwsza gra z gatunku MMORPG w serii, a jej premiera miała miejsce 2 sierpnia 2012 roku. Do gry nawiązywano także we wpisach 136, 210 oraz 222.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie.


W piątkowym trzysta siedemnastym wpisie zamieszczono rysunek z gry Dragon Quest Monsters: Joker 2, który znalazł się na okładce V Jumpa wydanego 28 kwietnia 2010 roku (#6/2010), a więc niemal równo dziewięć lat temu.


Gra ukazała się tylko na konsolę Nintendo DS, również w dniu 28 kwietnia 2010 roku. Rysunek przedstawia głównego bohatera wraz z potworami.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
AnimePhrases ~ cytaty z anime i mang
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker