Shounen
11 listopada 2019 (14:28)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono czterysta czterdziesty piąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to ilustracja z okładki dziewiątego tomu reedycji Dr. Slumpa w wersji kanzenban, który ukazał się 2 maja 2007 roku.


Ilustracja przedstawia na pierwszym planie kosmitów Śmieszka Wielkiego (jap. Niko-chan-daiō) oraz jego sługę. Autorzy wpisu zwracają uwagę, że redaktor Torishima pierwotnie odrzucił pomysł na postać Śmieszka, nazywając go obrzydliwym. Mangaka jednak zamiast poprawić rozdział, wysłał do redakcji ponownie to samo i zostało zaakceptowane. Toriyama mówi o tym na stronach dodatkowych w tomach 9 oraz 16 (w polskim wydaniu 18 i 32).

Autorzy wpisu przytaczają również wypowiedź mangaki:

To najlepszy przykład, jeśli chodzi o moje ulubione postacie. Rysuje się go łatwo, a głupie historie same przychodzą do głowy, dla mnie osobiście to chyba najlepsza postać.

Edycja kanzenban Dr. Slumpa składa się z 15 tomów, które wydawane były w większym formacie i zawierają kolorowe strony, takie jak oryginalnie ukazywały się w magazynie Weekly Shōnen Jump. Na potrzeby okładek wydania mangaka wykonał nowe rysunki.

Do nowego wydania nawiązywano wcześniej we wpisach 294 (tom 1), 306 (tom 2), 327 (tom 3), 349 (tom 4), 367 (tom 5), 388 (tom 6), 411 (tom 7) oraz 430 (tom 8).

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (1)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker