Shounen
14 maja 2020 (12:36)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono pięćset sześćdziesiąty piąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to fragment z pierwszego tomu zbioru krótkich historii mangaki Toriyama Akira 〇-saku Gekijō, który wydano w lipcu 1983 roku, przedstawiający trzecią ze stron dodatkowych z serii "Jak ja to wtedy rysowałem".


W komiksie mangaka opowiada o okolicznościach powstania one-shota Pola & Roid z 1981 roku – był to rozdział narysowany na potrzeby 9 edycji plebiscytu "Nagroda Czytelników" Jumpa, w którym brało udział dziesięciu najpopularniejszych mangaków magazynu. Dla Toriyamy, który na co dzień tworzył krótkie rozdziały po 13 lub 15 stron, narysowanie wymaganych 45 było piekłem, ale ostatecznie manga zajęła pierwsze miejsce i w nagrodę poleciał na wycieczkę do Szwajcarii.

Autorzy wpisu zwracają uwagę na zabawny kadr, w którym mangaka robi "kra kra" niczym ptak. Do historyjek z serii odwoływano się wcześniej we wpisach 92 (pierwsza) oraz 542 (druga).

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker