AnimePhrases ~ cytaty z anime i mang
Shounen
6 kwietnia 2020 (15:26)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono pięćset czterdziesty drugi wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to fragment z pierwszego tomu zbioru krótkich historii mangaki Toriyama Akira 〇-saku Gekijō, który wydano w lipcu 1983 roku, przedstawiający kolejną ze stron dodatkowych pt. "Jak ja to wtedy rysowałem".


W komiksie mangaka opowiada o okolicznościach powstawania one-shota Gal-deka Tomato z 1979 roku, który po roku pracy i odrzuceniu w tym czasie przez redakcję około 500 stron – odniósł sukces. Owa manga, z dziewczyną w głównej roli, stanowiła punkt wyjścia dla serii Dr. Slump, która zaczęła ukazywać się niedługo później.

Patrząc wstecz, Toriyama zauważa, że ów rok poświęcony na naukę i nabieranie umiejętności był całkiem interesujący. Pierwszą historię z tej serii zamieszczono we wpisie 92.

W tomie, z którego pochodzi skan, znalazło się siedem one-shotów: dwie części Wonder Island, Gal-deka Tomato, Pola & Roid, Mad Matic oraz dwie części Chobit. Oryginalnie większość tytułów publikowana była w Weekly Shōnen Jumpie na przestrzeni lat 1978-1983, jedynie Chobit 2 ukazał się na łamach Fresh Jumpa w 1983 roku.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker