Shounen
2 grudnia 2020 (11:35)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono siedemset pierwszy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to fragment z drugiego tomu zbioru krótkich historii mangaki Toriyama Akira 〇-saku Gekijō, który wydano w marcu 1988 roku, przedstawiający piątą ze stron dodatkowych z serii "Jak zostałem mangaką".


W piątym odcinku autor opowiada o czasach, gdy pracował w firmie zajmującej się projektowaniem.

Byłem całkiem zręczny, więc robota w firmie projektowej szła gładko. Tyle że nie jestem rannym ptaszkiem, więc dość często się spóźniałem. Na dodatek była to dość duża firma i bardzo zwracali uwagę na ubiór, w rezultacie często dostawałem ochrzan. Krótko mówiąc, ciężko było mi się dostosować do pracowniczego życia. W końcu miarka się przebrała i po około dwóch i pół roku rzuciłem pracę. Ale nie uważam, żeby to był zmarnowany czas, bo mogłem poznać, jak działa świat. Gdyby od razu z uczniaka zostać mangaką, to pewne sprawy byłoby później trudno zrozumieć.

Do historyjek z serii odwoływano się wcześniej we wpisach 624 (pierwsza), 644 (druga), 672 (trzecia) oraz 685 (czwarta).

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (1)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker