Shounen
8 stycznia 2021 (13:18)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono siedemset dwudziesty szósty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to fragment z drugiego tomu zbioru krótkich historii mangaki Toriyama Akira 〇-saku Gekijō, który wydano w marcu 1988 roku, przedstawiający ostatnią, szóstą ze stron dodatkowych z serii "Jak zostałem mangaką".


W szóstym odcinku autor opowiada o czasach, gdy na poważnie zabrał się za rysowanie mang.

Rzuciłem pracę bez żadnego planu, więc miałem problem. Nawet gdybym chciał się obijać, to nie miałem pieniędzy. Ale pewnego dnia w komiksie z kawiarni natknąłem się na artykuł o konkursie mangowym! Chciałem zdobyć pieniądze z nagrody bez względu na wszystko. Zacząłem więc rysować moją pierwszą konkretną mangę. Pełen pewności siebie wysłałem ją tylko po to, żeby nie zająć żadnego miejsca. I tyle z nagrody. To był cios, ale mnie zmotywował. Z uporem zaraz narysowałem kolejną mangę i wysłałem. Tyle że i ta została odrzucona. Wtedy jednak zadzwonił telefon od anioła. "Nadal jesteś kiepski, ale rysuj dalej i wysyłaj, to może coś się nada". To był pan Torishima z redakcji. Dawałem więc z siebie wszystko i wysyłałem, aż w końcu zadebiutowałem! Mam wobec niego wielki dług.

Do historyjek z serii odwoływano się wcześniej we wpisach 624 (pierwsza), 644 (druga), 672 (trzecia), 685 (czwarta) oraz 701 (piąta).

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker