Shounen
20 listopada 2014 (14:29)
Styczniowy numer magazynu V Jump, który na półki trafi w piątek, zdradza pierwsze szczegóły na temat zapowiedzianego w lipcu nowego filmu o Smoczych Kulach.

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to pełny tytuł filmu: Dragon Ball Z: Fukkatsu no "F" (jap. ドラゴンボールZ 復活の「F」), co można przełożyć jako "Wskrzeszenie F".


Zdradzono również dokładną datę premiery, którą ustalono na 18 kwietnia 2015, a więc dwa tygodnie przed Złotym Tygodniem (Golden Week). Ponadto film będzie wyświetlany poza standardowym 2D – również w 3D. Należy także odnotować, że nie podano angielskiego tytułu, jak miało to miejsce w przypadku poprzedniego filmu.

Na zamieszczonej grafice, prawdopodobnie będącej plakatem lub jego wstępną wersją, zamieszczono bohaterów dobrze znanych fanom Dragon Balla, w tym Beerusa oraz Whisa, oraz budzącą wątpliwości postać w zielonym stroju – prawdopodobnie Gohan. Nie zabrakło także miejsca dla dwóch nowych postaci.

Natomiast na innej stronie magazynu udostępniono pierwszy zarys fabuły:

Na Ziemi, na którą zawitał pokój, pojawiają się niedobitki z oddziałów Freezy, Sorbet i Tagoma. Ich celem jest wskrzeszenie Freezy przy pomocy Smoczych Kul. Najgorsze życzenie w historii spełnia się, a "F", szykujący zemstę na Saiyanach, powraca do świata żywych!

Obok znalazł się również komentarz Akiry Toriyamy dotyczący jego inspiracji do powrotu Freezy. Poniżej nasze tłumaczenie (wykonał Katz).

Tym razem zostanie wskrzeszony Freeza!

Tytułowe "F" pochodzi właśnie od Freezy. Pomysł ten zrodził się u mnie po przesłuchaniu utworu o tytule "F" zespołu Maximum The Hormone, którego członków osobiście poznałem dzięki mojemu przyjacielowi. Jest to utwór, w którym śpiewają o Freezie w fajnym, wulgarnym tonie.

Przypomniałem sobie, jak powiedzieli wtedy do mnie: "Przepraszamy za użycie Freezy w piosence bez uprzedniego zapytania o zgodę". Ach! To jest to! Dzięki temu od razu byłem wstanie napisać historię, w której Freeza zostaje wskrzeszony. Nie miałem z tym żadnych problemów, albowiem bardzo dobrze znam jego osobowość. Zapożyczyłem przy okazji z ich tytułu fajnie wyglądającą pisownię "F", chciałbym w ten sposób podziękować.

Jest to przeciwnik najbardziej okrutny i najbardziej wart pokonania. Oczywiście nie został on tak po prostu wskrzeszony, więc oczekujcie wspaniałej walki!

Ze wspomnianą grupą autor DB spotkał się w 2012 roku po koncercie w Nagoi, kiedy to wykonał dla nich rysunki, w tym jeden zatytułowany "F".

Dalej przedstawiono dwójkę nowych postaci widocznych na plakacie.

Tajemnicza dwójka planetarnych wojowników wyposażona w najnowsze pancerze! W szczególności Tagoma, który posiada scouter nowego typu!

Podobnie jak przy poprzednim filmie, i tym razem nad tworzeniem postaci czuwał sam Toriyama. Imiona wszystkich podwładnych Freezy pochodzą od "produktów spożywczych, które wkłada się do lodówki", tak jest też w tym przypadku. Sorbet – nazwa deseru, zaś Tagoma – poprzekładane litery słowa "tamago", z japońskiego "jajko".

O istnieniu scouterów nowego typu Toriyama wypowiadał się w czerwcu w krótkim wywiadzie przeprowadzonym przez Ooishi.

W czasopiśmie znalazła się również ilustracja Freezy, a przy niej pewna wiadomość."Pozwólcie mi pokazać... kolejną transformację!"
komentarze (8)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker