Cienie północy
Informacje

Dragon Ball

INFORMAJCE
-
ODCINKI TELEWIZYJNE -- DRAGON BALL GT -- 21-40

W tym dziale znajdują się raczej szczegółowe opisy wszystkich odcinków trzech serii Dragon Balla, a także ich tytuły oryginalne, jak i polskie, jak i oryginalne przetłumaczone na angielskie. Życzymy do miłego czytania.


DRAGON BALL | DRAGON BALL Z | DRAGON BALL GT

INFORMACJE OGÓLNE
01-20 | 21-40 | 41-60 | 61-64

Schemat przedstawiania odcinków
Numer odcinka [Data wydania]

a) Tytuł japoński (romaji)

b) Tytuł japoński (kanji)

c) Tytuł japoński przetłumaczony na angielski

d) Tytuł polski

Szczegółowy opis odcinka


Odcinek 21 [14.08.1996]

a) Nante Kotta!! Kinzoku Ban ni Natta Gokû

b) 何てこった!! 金属板になった悟空

c) What is this! Son-Goku is Turned to Metal

d) Songo w pułapce

Son-Goku zamieniony w Super Saiya-jina walczył z Rirudo. Nagle zjawiła się Pan, a wtedy Rirudo zamienił ją oraz Son-Goku w metal. Giru teleportował Pan oraz Son-Goku do laboratorium Doctora Miu. Profesor miał zamiar pokroić Son-Goku, ale wtem Giru wyłączył maszynę i odmienił z metalu Saiya-jinów, prócz jednego. Inne roboty szybko zabrały Trunksa. Po krótkim rzucaniu nim Trunks zamieniony w metal rozpadł się. Po chwili jednak pojawił się, gdyż to co się rozpadło to był tylko metal. Nagle ten Saiya-jin otworzył tajemnicze drzwi.


Odcinek 22 [21.08.1996]

a) Abakareta Yabô!! Jaaku Seimeitai Bebî

b) 暴かれた野望!! 邪悪生命体ベビー

c) Violent Ambition! Birth of the Bebi

d) Mutant

Trunks, Son-Goku, Pan i Giru zobaczyli małego mutanta Bebi, który to siedział wtedy w jakimś zielonym płynie. Doctor Miu próbował obudzić małego. Saiya-jinowie i robocik podchodzą blisko Bebi. Son-Goku ogląda go ze wszystkich stron. Nagle mutant ożył i wydostał się na zewnątrz. Postanowił zlikwidować Son-Goku, ale w jednym momencie trzej Saiya-jinowie wystrzelili pociski energii prosto w ciało wroga. Prawie nic z niego nie zostało. Niestety jedna komórka nieprzyjaciela weszła do ciała Doctora Miu, który odleciał statkiem kosmicznym. Po jakimś czasie Bebi wyszedł z ciała swojego twórcy, zabijając go przy tym.


Odcinek 23 [28.08.1996]

a) Kakusareta Kiki!? Nanpasen to Nazo no Shônen

b) 隠された危機!! 難破船と謎の少年

c) A Hidden Crisis!? A Spacewrecked and Mysterious Boy

d) Ratunek w kosmosie

Giru odmienił statek kosmiczny zamieniony w metal. Trunks, Son-Goku, Pan i Giru próbowali odlecieć, ale nagle Bebi, który wszedł w ciało Rirudo złapał ich statek. Son-Goku nie czekając pokonał przeciwnika, nic nie wiedząc o mutancie. Po chwili Trunks zobaczył na radarze, że w jakimś zniszczonym statku znajduje się Smocza Kula. Więc Saiya-jinowie weszli na statek i zabrali stamtąd kulę. Giru powiedział, że za dwie minuty pojazd zostanie wchłonięty przez jakąś ognistą planetę. Nagle Trunks i reszta zobaczyli jakiegoś chłopca. Więc wzięli go i wrócili do własnego statku kosmicznego. Giru powiedział telepatycznie do wszystkich najbliższych planet, że znaleźli rannego. Jakiś doktor z planety Vidal odpowiedział, że mogą u nich lądować. Więc wylądowali. Rannego chłopca lekarze położyli na łóżku. Nagle Bebi, który to siedział w chłopcu spowodował potężny wybuch w swoim pokoju.


Odcinek 24 [04.09.1996]

a) Bebî Gyakushû!! Nerawareta Saiya-jin!!

b) ベビー逆襲!! 狙われたサイヤ人!!

c) Bebi Counterattack! Target the Saiya-jin!

d) Nie szata zdobi człowieka

Son-Goku i Trunks łowili ryby. Pan bawiła się z sarenką. Nagle przyszedł Bebi w ciele chłopca. Chciał wejść w dziewczynę, ale zjawili się Trunks i Son-Goku. Po chwili przyszedł doktor, który zabrał chłopca. Wtedy Bebi wyszedł z jednego ciała i wszedł w lekarza. Tymczasem Son-Goku jadł w szpitalnej stołówce. Trunks poszedł gdzieś z doktorem. Nagle wróg złapał Saiya-jina i chciał w niego wejść. Wtedy pojawił się Son-Goku i obronił przyjaciela. Bebi próbował wejść w Pan, ale Son-Goku ją również obronił. Nagle mutant zrobił ranę Trunksowi i przez nią wszedł w jego ciało. Trunks pozbył się wroga dopiero kiedy zamienił się w Super Saiya-jina. Bebi uciekł i wszedł w ciało jakiejś grubej kobiety, która to zaraz odleciała statkiem kosmicznym. Trunks i reszta polecieli szukać kolejnych Smoczych Kul. Tymczasem Bebi wchłonął energię wszystkich ludzi lecących samolotem.


Odcinek 25 [16.10.1996]

a) Taihen Da!! Chikyû ni Bebî ga Arawareta

b) 大変だ!! 地球にベビーが現われた

c) Oh no! Bebi Has Appeared on Earth

d) Mały mutant ląduje na Ziem

Vegeta chodził z obciętymi wąsami. Son-Goku, Trunks, Pan i Giru znaleźli już Smoczą Kulę z siedmioma gwiazdkami. Nagle na Ziemi jakiś mężczyzna spowodował potężny wybuch. Pytał się on ludzi gdzie mieszkają Saiya-jinowie. Nagle wyszedł Mister Satan. Chciał pokonać silnego przeciwnika, ale przegrał. Po chwili przyszedł Son-Goten z ładną Valez. Walnął on mocno faceta. Wtedy dwóch innych mężczyzn zaatakowało Son-Gotena, ale i tak przegrali. Nagle z ciała jednego wyszedł Bebi. Postanowił on teraz wejść w ciało syna Son-Goku. Tymczasem Saiya-jinowie i Giru lecą statkiem kosmicznym i nawet nie przeczuwają, co się dzieje na Ziemi.


Odcinek 26 [30.10.1996]

a) Gohan to Goten... Saiaku no Kyôdai Genka!?

b) 悟飯と悟天... 最悪の兄弟ゲンカ!?

c) Son-Gohan and Son-Goten. The Worst Brotherly Spat!?

d) Bratobójcza walka

Bebi zaatakował Son-Gotena. Po chwili zadał mu cios. Son-Goten został ranny. Nagle zamienił się w Super Saiya-jina i próbował pokonać Bebi. Niestety mutant ciągle żył. Son-Goten użył techniki Kamehameha i wystrzelił pocisk Chi. Wróg wykorzystał tę okazję i bez problemów wszedł w ciało Son-Gotena, po czym poleciał szukać Vegety. Tymczasem Giru wykrył, że szósta Smocza Kula jest w ciele jakiegoś bardzo dziwnego dinozaura. Son-Goku wszedł do ciała zwierza i wyjął Smoczą Kulę. Gdzie indziej Son-Goten wszedł do domu Bulmy. Spytał się wszystkich, gdzie jest Vegeta. Nagle zjawił się jego brat - Son-Gohan. Son-Goten walnął go w brzuch. Postanowili walczyć na zewnątrz. Dwaj bracia bili się. Przez jakiś czas Son-Gohan nie chciał zamieniać sie w Super Saiya-jina, ale w końcu to zrobił. Bebi, który na to czekał, wszedł w ciało przeciwnika. Nagle w dole ukazał się Piccolo. Wystrzelił obok Son-Gohana pocisk Makankosappo, ale Bebi szybko go pokonał.


Odcinek 27 [06.11.1996]

a) Yabô Kansei!? Nottorareta Bejîta

b) 野望完成!? 乗っ取られたベジータ

c) Ambition Achieved!? Vegeta Possesse

d) Interwencja Vegety

Vegeta i Bra jechali samochodem. Son-Goku, Pan, Trunks i Giru wylądowali na zamarzniętej planecie. Tymczasem Bebi w ciele Son-Gohana znalazł nareszcie księcia Saiya-jinów. Wtedy Bra szybko odjechała. Vegeta postanowił walczyć z Son-Gohanem. Nagle obaj zaczęli się bić. W pewnym momencie zjawił się tam także Son-Goten, który stanął oczywiście po stronie Bebi. Bracia próbują razem pokonać Vegetę. Kiedy książe Saiya-jinów przybrał postać Super Saiya-jina, Bebi wszedł w jego ciało. Gdzie indziej Son-Goku, Pan, Trunks i Giru znaleźli jeszcze jedną Smoczą Kulę.


Odcinek 28 [13.11.1996]

a) Gokû Kaeru... Chikyû wa Zenbu Ora no Teki!?

b) 悟空帰る... 地球は全部オラの敵!?

c) Son-Goku Returns. All of Earth is My Enemy!?

d) Powrót

Son-Goku, Trunks, Pan i Giru wylądowali już na Ziemi. Od razu dali Dende i Mister Popo zebrane Smocze Kule. Tymczasem Buu zjadł Mister Satana, żeby nie wlazła w niego żadna komórka Bebi i poszedł przed siebie. Son-Goku i Pan zobaczyli w swoim domu Chi-Chi oraz Videl. Trunks i Giru dotarli do Capsule Corporation. Wkrótce Trunks spostrzegł się, że w jego ojcu siedzi Bebi. Nagle Vegeta wystrzelił pocisk w małego robota. Son-Goku i Pan zobaczyli Son-Gotena z Son-Gohanem. Zaraz potem Son-Goku postanowił pokonać swoich dwóch synów przejętych przez Bebi. Więc wszyscy wyszli na zewnątrz. Son-Goku chciał strzelić pociskami Chi w Son-Gohana i Son-Gotena, gdy nagle Mister Satan powiedział mu, że Bebi przejął ich ciała i nie wiedzą co czynią. Po chwili zjawił się Vegeta.


Odcinek 29 [27.11.1996]

a) Chô-Yabai!? Sûpâ Saiya-jin Surî Yabureru!!

b) 超ヤバイ!? 超サイヤ人3敗れる!!

c) This is Really Bad!? Super Saiya-jin 3 Fails!

d) Straszliwa zdrada

Vegeta wystrzelił pocisk w Mister Satana, ale Buu go obronił. Son-Goku walczył z Vegetą. Nagle dobry Saiya-jin zamienił się w Super Saiya-jina 3. Son-Goku próbował pokonać Bebi. Nagle mutant zaatakował. Po chwili Son-Goten, Son-Gohan, Trunks i Bra oddali całą moc Bebi, który siedział wtedy w Vegecie. Wtedy wróg stworzył ogromną czarną kulę i wystrzelił ją prosto w małego i bezbronnego Son-Goku. Buu nie wyczuwał już energii Son-Goku.


Odcinek 30 [04.12.1996]

a) Gokû Shômetsu!? Ora wa Shinjimatta Da

b) 悟空消滅!? オラは死んじまっただ

c) Son-Goku Has Passed On!? I am Dead

d) Piekielna niespodzianka

Buu wypluł Mister Satana i Pan. Dende oddał siedem Smoczych Kul Bebiemu, który to zaraz wezwał Shen-Rona. Jego życzeniem było powstanie planety Plant. Son-Goku tymczasem był w innym wymiarze. Nagle zobaczył on niejakiego Sugoro-Ku podobnego do kota. Saiya-jin musiał grać w jakąś grę z tym Sugoro-Ku, jakby planszową, żeby móc wyjść z wymiaru. Ro Dai Kaioshin zobaczył w swoim jeziorku Kaiobito. Ten powiedział, że przed wybuchem teleportował się do Son-Goku, ale kiedy go przenosił, nie utrzymał go i Saiya-jin wpadł do innego wymiaru. Son-Goku nadal grał w dziwną grę. Niestety był za Sugoro-Ku, który oszukiwał.


Odcinek 31 [11.12.1996]

a) A- to Odoroku!? Sugoroku Kûkan Dai-Hôkai

b) アッと驚く!? スゴロク空間大崩壊

c) What the!? The Sky of Suguro-Ku Studio is Collapsing

d) Między dwoma światam

Son-Goku i Sugoro-Ku grali w dziwną grę. Ten drugi ciągle oszukiwał. Son-Goku niechcąco wrzucił kostkę do ognia, ale ta nie wpadła. Wtedy Son-Goku dowiedział się, że to nie jest kostka do gry. Wtem plansza do gry dowiedziała się, że Sugoro-Ku to oszust i zaczęła się niszczyć. Son-Goku i Sugoro-Ku biegli po planszy. Po chwili Saiya-jin zniszczył wszystko i razem z dwoma kotami znalazł się w kosmosie. Wtem Kaiobito wyczuł ich i teleportował się tam, po czym zabrał wszystkich trzech na swoją planetę. Tymczasem prawie we wszystkich Ziemianach są już komórki Bebi. Pan postanowiła iść do rodziców. Stu ludzi poleciało statkiem kosmicznym na planetę Plant, gdyż Ziemia ma wkrótce wybuchnąć. Gdzie indziej Son-Goku mielił kawę dla Ro Dai Kaioshina. Buu wypluł Pan i Mister Satana. Pan rzuciła wielu ludziom tabletki, które niszczą komórki Tsufuru-jinów, czyli także Bebi. Son-Gohan złapał córkę i chciał ją zabić, ale w ostatniej chwili uratował ją Uub.


Odcinek 32 [08.01.1997]

a) Gokû o Kaese!! Ikari no Senshi Ûbu

b) 悟空を返せ!! 怒りの戦士ウーブ

c) Son-Goku Returns! Angry Fighter Uub

d) Stary znajomy

Uub zaczął walczyć z Bebi. Son-Goku chciał teleportować się na Ziemię. Ro Dai Kaioshin postanowił, żeby ogon Son-Goku się wydostał z jego ciała. Silny Uub nadal walczył z Vegetą. Niestety był od niego słabszy. Nagle Pan zaatakowała Bebi, ale przegrała. Bebi zaczął zbierać energię, żeby zabić Uuba. Wtedy Buu postanowił pomóc Uubowi. Po chwili mutant wystrzelił kulę energii prosto w Uuba. Nagle zjawił się Buu i zjadł cały pocisk, ale nie wytrzymał i esplodował. Potem oddał całą swoją moc Uubowi. Kaiobito i Ro Dai Kaioshin próbowali tymczasem wyjąć ogon Son-Goku. Nagle Bebi ponownie zobaczył Uuba, którego myślał, że już pokonał.


Odcinek 33 [15.01.1997]

a) Kurae Bebî! Shinsei Ûbu Hissatsu Kôsen!!

b) くらえベビー! 新生ウーブ必殺光線!!

c) Teat This, Bebi! New Uub Killing Light Ray!

d) Powrót wielkiej małpy

Ro Dai Kaioshin i Kaiobito ciągle próbowali wyjąć ogon Son-Goku. Tymczasem Uub próbował zamienić Vegetę w czekoladę. Ro Dai Kaioshin i Kaiobito wyjęli nareszcie cały ogon małemu Saiya-jinowi. Kiedy Uub wystrzelił wiązkę mocy zamienianjącej wszystko w czekoladę, wróg odbił ją i Uub sam został w nią zamieniony. Po chwili zjad go Bebi. Tymczasem Kaiobito teleportował małego Saiya-jina do Bebi. Son-Goku zamienił się od razu w Super Saiya-jina 3 i zaatakował wroga. Niestety nadal był od niego dużo słabszy i był jest w stanie zadać mu ani jednego ciosu. Dopiero kiedy zobaczył Ziemię, bardzo podobną do księżyca w pełni, zamienił się w wielką małpę Ozaru.


Odcinek 34 [22.01.1997]

a) 変身失敗!? 悟空の大猿大暴れ!!

b) Henshin Shippai!? Gokû no Ôzaru Ô-Abare!!

c) The Transformation Fails!? Giant Ape Son-Goku Rampage!

d) Niespodzianka

Son-Goku zamieniony w Ozaru niszczył wszystko co zobaczył. Bebi próbował strzelić ognistą kulą w przeciwnika, ale nie udało mu się. Tymczasem Pan poleciała zobaczyć co się stało z jej dziadkiem. Vegeta bezskutecznie próbuje zabić Ozaru. Nagle dziewczyna zobaczyła, że Son-Goku zamienił się w goryla. Olbrzymi Saiya-jin niszczy wszystko wokół. W pewnej chwili zobaczył Ziemię i chciał tam wrócić. Po chwili ujrzał zdjęcie z sobą, Son-Gohanem, Videl, Pan i innymi. NIedługo potem zamienił się w Super Saiya-jina 4.


Odcinek 35 [29.01.1997]

a) Saikyô!! Gokû ga Sûpâ Saiya-jin Fô ni!!

b) 最強!! 悟空が超サイヤ人4に!!

c) Final Strength! Son-Goku Becomes Super Saiya-jin 4!

d) Czwarty stopień

Son-Goku zamieniony w Super Saiya-jina 4 postanowił pokonać mutanta. Bebi walczył z Son-Goku. Było wyraźnie widać, że był od niego o wiele słabszy. W pewnej chwili stworzył ogromną ognistą kulę i rzucił ją prosto w przeciwnika, ale Saiya-jin ciągle żył, nie miał nawet najmniejszej rany. Bebi próbował pokonać Son-Goku na wszystkie sposoby. Nagle Bulma zamieniła Vegetę w olbrzymiego Ozaru. Wtedy Bebi niszczył wszystko, co znajdowało się zasięgiu jego wzroku.


Odcinek 36 [05.02.1997]

a) Fujimi no Kaibutsu!? Kyôaku Ôzaru Bebî

b) 不死身の怪物!? 凶悪大ザルベビー

c) Immortal Monster!? Atrocious Giant Ozaru Bebi

d) Role się odwróciły

Bebi, który był wtedy w ciele Vegety zamienionego w Ozaru, wszystko niszczył. W pewnym momencie Son-Goku zaatakował goryla. Niestety w tym stanie był od niego dużo słabszy. Bebi walczył z Son-Goku. Pan i Mister Satan szukali wszędzie Videl. Nagle Tsufuru-jin zobaczył Chi-Chi i Videl. Zaatakował je, ale Son-Goku je obronił i oddał wnuczce i Mister Satanowi. Nagle wróg postanowił zniszczyć całą Ziemię. Więc wystrzelił pocisk prosto w planetę, ale Son-Goku zdołał ją jeszcze obronić.


Odcinek 37 [12.02.1997]

a) Sôzetsu!! Bebî to Gokû Daburu Nokku Auto!!

b) 壮絶!! ベビーと悟空ダブルKO!!

c) Bebi and Son-Goku - Double KO!

d) Podwójny nokaut

Son-Goku leżał chwilę nieprzytomny. Bebi chciał strzelić ognistą kulą w Saiya-jina, ale nagle zaczęła działać na niego Kamehameha, którą Son-Goku wcześniej atakował. Tymczasem Ro Dai Kaioshin kazał Kaiobito, dać Trunksowi i innym świętej wodę. Więc Kaiobito teleportował się do Rajskiego Pałacu, gdyż tam się ona znajdowała. Ujrzał Dendego i Mister Popo. Na szczęście raczej szybko znalazł cudownź wodę i oblał nią tych dwóch. Potem teleportował się do Trunksa i także dał mu świętej wody, dzięki czemu pozbył się komórki mutanta w jego ciele. Bebi i Son-Goku leżeli nieprzytomni. Trunks poleciał zabić nieprzytomnego mutanta. Niestety Bulma się obudziła i dała dodatkową moc Vegecie. Bebi odzyskał przytomność, wstał i zobaczył siedzącego Saiya-jina. Postanowił go ostatecznie zlikwidować.


Odcinek 38 [19.02.1997]

a) Min'na no Chikara de... Sûpâ Saiya-jin Fô Fukkatsu

b) みんなの力で... 超サイヤ人4復活

c) From Everyone's Power. The Revival of Son-Goku

d) Zmartwychwstanie Super Sajana

Bebi walczył z Son-Goku. Nagle zjawiła się Pan i zaczęła strzelać do mutanta. Wkrótce przyleciał Trunks i wystrzelił pocisk Chi w przeciwnika. Następnie przylecieli Son-Gohan z Son-Gotenem. Wtedy Son-Goku powiedział do synów i Trunksa, żeby oddali mu część swojej mocy. Więc po chwili wykorzystał technikę Taiyoken, co oślepiło chwilowo wroga. Bebi chciał zabić wszystkich Saiya-jinów, gdy niespodziewanie Uub zaczął atakować go od wewnątrz. Saiya-jinowie oddawali swą moc Son-Goku. Uub atakował Bebi od środka. Nagle Vegeta wypluł Uuba i zaatakował falą energii Saiya-jinów. Po chwili zobaczył, że Son-Goku nic się nie stało. Bebi i Son-Goku znowu zaczęli walkę.


Odcinek 39 [26.02.1997]

a) Kore de Saigo Da! Tsui ni Bebî Shômetsu

b) これで最後だ! ついにベビー消滅

c) This is How it Ends! At Last, Bebi Extinction

d) Bejbi unicestwiony

Son-Goku i Bebi walczyli. Nagle mutant zaatakował przeciwnika, ale ten nadal żył. Potem Ozaru stworzył ognistą kulę i rzucił ją w stronę przeciwnika, ale Super Saiya-jin 4 nawet nie został zraniony. Po chwili Son-Goku oberwał Vegecie ogon, żeby ten się zmniejszył. Bebi był już za duży, by zmieścić się w ciele księcia, więc musiał go opuścić. Następnie szybko odleciał statkiem kosmicznym. Kiedy wróg uciekał, Son-Goku wykorzystał technikę Kamehameha i unicestwił Bebiego. Wkrótce potem wszyscy mieszkańcy Ziemi wypili cudowną wodę, która zniszczyła ostatecznie wszystkie komórki groźnego mutanta.


Odcinek 40 [05.03.1997]

a) Chikyû Bakuhatsu!! Pikkoro no Jûdai na Ketsui

b) 地球爆発!! ピッコロのー重大な決意

c) Earth Explodes! Piccolo Serious Determination

d) Ważna decyzja Szatana Serduszko

Ziemia zaczęła się trząść, co było pierwszą oznaką, że niedługo cała wybuchnie. Vegeta i inni postanowili, że wszyscy ludzie zostaną natychmiast przeniesieni na planetę Plant. Mister Satan powiedział wszystkim Ziemianom, że w niedługim czasie zostaną teleportowani na inną planetę. Kaiobito i Son-Goku przenosili już po chwili wszystkich na najbliższy glob. Nikt poza nimi niestety nie miał opanowanej sztuki teleportu. Inni ludzie odlatywali statkami. Piccolo postanowił zostać na Ziemi, nie wiem w jakim celu. Nagle stało się to co musiało się stać. Ziemia eksplodowała - pierwszy raz od jej stworzenia przestała istnieć. Z planety Plant widać było wielki wybuch. Po jakimś czasie Porunga stworzył nową Ziemię.


21-40 -- DRAGON BALL GT -- ODCINKI TELEWIZYJNE
-
INFORAMCJE
Informacje ►
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker