Informacje

Dragon Ball

INFORMAJCE
-
ODCINKI TELEWIZYJNE -- DRAGON BALL GT -- 61-64

W tym dziale znajdują się raczej szczegółowe opisy wszystkich odcinków trzech serii Dragon Balla, a także ich tytuły oryginalne, jak i polskie, jak i oryginalne przetłumaczone na angielskie. Życzymy do miłego czytania.


DRAGON BALL | DRAGON BALL Z | DRAGON BALL GT

INFORMACJE OGÓLNE
01-20 | 21-40 | 41-60 | 61-64

Schemat przedstawiania odcinków
Numer odcinka [Data wydania]

a) Tytuł japoński (romaji)

b) Tytuł japoński (kanji)

c) Tytuł japoński przetłumaczony na angielski

d) Tytuł polski

Szczegółowy opis odcinka


Odcinek 61 [29.10.1997]

a) Zettai Katsu Zo!! Sûshinchû o Kutta Gokû

b) 絶対勝つぞ!! 四星球を食った悟空

c) I Will Win! Son-Goku Swallows the Dragon Bal

d) Songo połyka Czterogwiezdną Kulę

Son-Goku trzymał Smoczą Kulę w ręce. Li-Shen-Ron zaatakował nagle Vegetę i Son-Goku. Chciał wchłonąć ostatnią kulę, ale nagle zjadł ją Son-Goku. Mimo wszystko wróg nadal był potężniejszy od Vegety i Son-Goku. Dragon walczył bardzo dobrze. Li-Shen-Ron nie dawał odpocząć ani Vegecie, ani Son-Goku. Son-Goten, Son-Gohan i Trunks nie mogli w żaden sposób powstrzymać nieprzyjaciela. Kaiobito i Ro Dai Kaioshin znajdowali się na swojej planecie i oglądali walkę w kryształowej kuli. Vegeta i Son-Goku wykorzystali techniki walki Final Flash i Kamehameha, ale Li-Shen-Ronowi nic się nie stało. Vegecie i Son-Goku już prawie udało się scalić, ale nie powstał jeden osobnik. Nikt nie wie dlaczego. Son-Goku i Vegeta ponownie wykorzystali technikę Fusion Dance, ale wtedy to Son-Goku już wrócił do zwykłej postaci. Li-Shen-Ron postanowił unicestwić ostatecznie swoich dwóch przeciwników. Nagle na czole Son-Goku pojawiła się Smocza Kula. Nikt nie wiedział co to może oznaczać.


Odcinek 62 [05.11.1997]

a) Gokû o Sukue! Saigo no Mikata Tôjô

b) 悟空を救え! 最後の味方登場

c) To the Rescue! Son Goku Final Assistant Appears

d) Nieoczekiwany sprzymierzeniec

Na czole Son-Goku znajdowała się czterogwiazdkowa Smocza Kula. Nikt nie wiedział dlaczego ona się tam pojawiła. Li-Shen-Ron zaatakował, ale nagle z kuli wyszedł Suu-Shen-Ron. Vegeta zaatakował tego Dragona, ale nie dał mu rady i szybko przegrał. Po chwili nowy wojownik zaczął walczyć z Son-Goku. Po jakimś czasie Suu-Shen-Ron i Son-Goku wystrzelili w Li-Shen-Rona dwie potężne kule energii. Suu-Shen-Ron złapał swojego prawdziwego przeciwnika i stworzył wielki ognisty krąg, do którego po chwili obaj wlecieli. Suu-Shen-Ron wykorzystał swoją najpotężniejszą technikę walki. Wszyscy myśleli, że Li-Shen-Ron w końcu poległ. Kiedy Son-Goku podbiegł do Suu-Shen-Rona, z Dragona wyszedł niezwyciężony Li-Shen-Ron. Wkrótce Son-Goku wykorzystał technikę Kamehameha, ale to nic nie dało. Ro Dai Kaioshin i Kaiobito widzieli w kryształowej kuli Son-Goku, Vegetę i Li-Shen-Rona. Nagle Vegeta powrócił do swojej zwykłej postaci.


Odcinek 63 [12.11.1997]

a) Kiseki no Gyakuten Shôri!! Uchû o Sukutta Gokû

b) 奇跡の逆転勝利!! 宇宙を救った悟空

c) The Miracle Turnaround Victory! Son-Goku Pleads with the Galaxy for Help

d) Songo ratuje wszechświat

Li-Shen-Ron zaatakował Vegetę i Son-Goku. Po chwili postanowił, że zniszczy Ziemię, więc wystrzelił wielką czerwoną kulę prosto w Ziemię. Kula prawie dotknęła Ziemi, kiedy Son-Goku ją zatrzymał. Po wielkich staraniach Saiya-jin odrzucił pocisk. Tymczasem wszystkie domy się waliły. Li-Shen-Ron ponownie miał zamiar zniszczyć Ziemię. Vegeta zamienił się w Super Saiya-jina. Son-Gohan, Son-Goten i Trunks polecieli mu pomóc. Son-Goku postanowił wykorzystać technikę Genki-Dama. Trunks, Son-Goten, Son-Gohan i Vegeta zaatakowali nieprzyjaciela. Vegeta stracił bardzo dużo sił. Son-Goku stworzył już wielką kulę energii. Wszyscy ludzie z Ziemi przekazywali swoją energię Saiya-jinowi z ogonem. Li-Shen-Ron próbował zabić Son-Goku. Wszyscy Namek-jinowie, Imegga-jinowie, Don Kea, Olbrzym, Zu-Nama i wszyscy inni przyjaciele Son-Goku przekazują mu swą energię. Mały Saiya-jin stworzył olbrzymią kulę energii. Vegeta i inni patrzą ze zdziwieniem na kumpla, który po chwili rzucił kulę w Li-Shen-Rona. Zły Dragon długo się nie opierał, aż w końcu zniknął ostatecznie. Nagle przed oczyma wszystkich zebranych pojawił się prawdziwy Shen-Ron.


Odcinek 64 [19.11.1997]

a) Saraba Gokû... Mata Au Hi Made

b) さらば悟空... また逢う日まで

c) Goodbye, Son-Goku. Till the Day We Meet Again

d) Żegnaj Songo, może kiedyś się spotkamy

Vegeta, Bulma, Son-Gohan i inni widzieli Shen-Rona. Po chwili Son-Goku wstał i poprosił Dragona o ożywienie wszystkich ludzi zabitych przez złe Dragony oraz zabitych przez tych, którzy wyszli wcześniej z piekła. Shen-Ron spełnił jego życzenie. W niedługim czasie do Pan przyleciał Giru. Wkrótce potem Son-Goku wlazł na grzbiet Dragona i odleciał z nim. Bulma pomyślała wtenczas o Smoczych Kulach. Kuririn, Kame sennin i Umigame są teraz w Kame House. Przyleciał do nich Son-Goku. Tymczasem Piccolo znajduje się w piekle i tam pokonuje różnych przeciwników. Nagle zobaczył małego Saiya-jina i uścisnął mu dłoń. Chi-Chi, Son-Gohan, Uub, Videl i inni odlecieli do domu. Pan zobaczyła przez odlotem poszarpane ubranie dziadka leżące na ziemi. Wszystkie Smocze Kule wchłonęły w ciało małęgo Son-Goku. Minęło 100 lat. Trwał Tenkaichi Budokai. Na widowni zasiadywała staruszka Pan. Na matę weszli po chwili Son-Goku Junior i Vegeta Junior. Obok Pan usiadła matka Vegety Juniora bardzo podobna do Bulmy. Potomek Son-Goku i potomek Vegety zaczęli walkę. Po chwili obaj zamienili się w Super Saiya-jinów. Pan ujrzała nagle Son-Goku stojącego na widowni, a gdy do niego podeszła, już go tam nie było.


61-64 -- DRAGON BALL GT -- ODCINKI TELEWIZYJNE
-
INFORAMCJE
Informacje ►
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker