Cienie północy
Shounen
5 listopada 2018 (16:12)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono dwieście pierwszy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to rysunek Gogety i komentarz, które znalazły się w książeczce dołączonej do boxu z filmami ("Dragon Box The Movies") wydanego 24 marca 2006 roku.


Szczere wyrazy wdzięczności dla wszystkich Was, którzy kupiliście DVD Box z filmami Dragon Balla! Na filmach kończy się seria Dragon Boxów.

W przypadku większości filmów scenarzyści wykorzystali swoje cudowne metody do stworzenia nowych opowieści opartych na mojej serii. Oryginalna praca rozwija się zawsze w taki sposób, że trudno jest wymyślać historie poboczne, więc myślę, że naprawdę dobrze się spisali.

Podczas rysowania mangi zawsze byłem bardzo zajęty, więc nie mogłem za bardzo pomagać im w tworzeniu, ale co jakiś czas producenci prosili mnie o zaprojektowanie nowego przeciwnika, który pojawiłby się w filmie, więc zdarzało mi się. Łatwo nie było... Już w mandze było tylu silnie wyglądających postaci, że ciężko było mi rysować kolejne, mimo to wciąż musiałem myśleć nad projektami jeszcze silniejszych... Oni wszyscy wyglądają tak potężnie, że aż podnoszą mi ciśnienie.

Niemniej dzięki temu mogły powstać te wszystkie niesamowite filmy, tak potężne i efektowne, więc na co tu narzekać?

Widząc, jak wielu Dragon Ball ma fanów i ludzi angażujących się w jego tworzenie, jako autor jestem w pełni świadomy tego, ile ta manga przynosi szczęścia.

Autorzy wpisu zwracają uwagę na rysunek Gogety – był to mianowicie pierwszy raz, gdy Toriyama narysował tę postać.

Pierwszą płytę DVD z odcinkami serii wydano w Japonii po sześciu latach od zakończenia anime. Wydanie zostało nazwane "Dragon Box", a jako pierwsze ukazały się płyty z odcinkami Dragon Ball Z. W dalszej kolejności wydano pierwszą serię, DBGT oraz komplet filmów kinowych. Całość liczyła 98 płyt. Box, którego dotyczy komentarz, kosztował 52,5 tysiąca jenów, czyli ponad 1,5 tysiąca złotych.

Komentarze mangaki z wcześniejszych boxów prezentowano już we wpisach 45 (DBZ vol. 1) i 186 (DBZ vol. 2).

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker