Shounen
30 września 2019 (19:36)
W czterysta czternastym wpisie cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy", opublikowanym 24 września 2019 roku na oficjalnej stronie Dragon Balla, zamieszczono rysunek przedstawiający autora, który znalazł się w wydanym 10 grudnia 1980 roku trzecim tomie mangi Dr. Slump.


Autorzy wpisu zauważają, że to pierwszy raz, kiedy mangaka przedstawił się w tej postaci – zwanej Toriyama Robo. Rysunki z wcześniejszych tomów opublikowano we wpisach 363 (pierwszy) oraz 391 (drugi).


W środowym czterysta piętnastym wpisie zamieszczono projekt postaci o imieniu Watabou z gry Dragon Quest Monsters: Terry no Wonderland wydanej na konsolę Game Boy 25 września 1998 roku, a więc niemal równo 21 lat temu.


Watabou to duch z kraju Taiju, który pełni rolę pomocnika tytułowego Terry'emu. Postać pojawia się również w kolejnych częściach historii. Do gry nawiązywano wcześniej we wpisie 173.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie.


W czwartkowym czterysta szesnastym wpisie zamieszczono okładkę 19 numeru Bird Land Pressu z 1985 roku (wydanie lipcowe), magazynu oficjalnego fanklubu mangaki (Toriyama Akira Hozonkai).


Ilustracja przedstawia Goku i głównego bohatera krótkiej mangi Tongpoo Daibōken (The Adventure of Tongpoo), która stanowiła punkt wyjścia dla Dragon Balla.


W piątkowym czterysta siedemnastym wpisie zamieszczono ilustrację, która znalazła się na okładce wydanej 27 września 1992 roku gry Dragon Quest V: Tenkū no Hanayome (ang. Hand of the Heavenly Bride) na konsolę Super Famicom, a więc 27 lat temu.


Rysunek przedstawia głównego bohatera gry, dziewczynę imieniem Bianca oraz potwora Killer Panther, jak również Slime'a. Do gry odwoływano się wcześniej we wpisach 175 oraz 293.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker