Cienie północy
Shounen
15 listopada 2019 (14:47)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono czterysta czterdziesty dziewiąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to projekt postaci Kyururu, która pojawia się w dodatku do gry Dragon Quest X o podtytule 5000-nen no Tabiji Harukanaru Kokyō e, wydanego 16 listopada 2017 roku, a więc niemal równo dwa lata temu.


Kyururu to urocza, choć swawolna wróżka, która pomaga bohaterowi. Autorzy wpisu zauważają, że mangaka oprócz różnych projektów postaci narysował także samowolnie tajemniczą roślinę.

Dragon Quest X to pierwsza gra z gatunku MMORPG w serii, a jej premiera miała miejsce 2 sierpnia 2012 roku. Do gry nawiązywano także we wpisach 136, 210, 222, 316 oraz 380.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker