Shounen
5 czerwca 2020 (10:25)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono pięćset osiemdziesiąty pierwszy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to fragment z pierwszego tomu zbioru krótkich historii mangaki Toriyama Akira 〇-saku Gekijō, który wydano w lipcu 1983 roku, przedstawiający czwartą ze stron dodatkowych z serii "Jak ja to wtedy rysowałem".


W komiksie mangaka opowiada o okolicznościach powstania one-shota Mad Matic z 1982 roku, rozdziału narysowanego w ramach 10 edycji plebiscytu "Nagroda Czytelników" Jumpa, w którym brało udział dziesięciu najpopularniejszych mangaków magazynu.

Mad Matic to komedia SF parodiująca nieco głośny amerykański film Mad Max 2 z 1981 roku – głównym bohaterem jest chłopak przemierzający za kierownicą samochodu pustkowia, mając za towarzysza psa.

W załączonym komiksie autor zdradza, że pierwsza wersja rozdziału została odrzucona przez redaktora, ale we współpracy ze swoimi asystentami Tanigamim i Hisuwashim udało się narysować na czas.

Do historyjek z serii odwoływano się wcześniej we wpisach 92 (pierwsza), 542 (druga) oraz 565 (trzecia).

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker