Shounen
31 sierpnia 2020 (15:30)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono sześćset trzydziesty dziewiąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to projekt potwora Madōshi z ukazującej się od 1986 roku serii gier Dragon Quest.


Madōshi (Czarnoksiężnik) to jeden z potworów pojawiających się w grach z serii Dragon Quest. Autorzy wpisu przytaczają słowa Toriyamy na temat projektowania:

Nawet jeśli stworzysz projekt z wieloma szczegółami, w grze trudno będzie je zobaczyć, dlatego staram się rysować prosto, z jak najmniejszą liczbą linii.

We wcześniejszych wpisach prezentowano projekty potworów o imionach Slime, Dracky, Ghost, Ōsasori, Chimera, Lycant, Shiryō no Kishi, Kith Dragon, Dororu oraz Meda.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker