Shounen
26 października 2021 (16:05)
W listopadowym numerze Saikyō Jumpa, który ukazał się w tym miesiącu, opublikowano trzecią pracę z cyklu Dragon Ball Super Gallery, w ramach którego różni znamienici artyści prezentują swoje wersje 42 okładek mangi Dragon Balla.

Trzecią okładkę wykonał Osamu Akimoto, urodzony w 1952 roku autor popularnej (w Japonii) mangi Kochira Katsushika-ku Kameari Kōen Mae Hashutsujo (1976-2016), który zaprezentował swoją wersję okładki 28 tomu DB. Ilustracja została zamieszczona wraz z komentarzem mangaki na tylnej okładce magazynu.


W oryginale jest Żółwi Pustelnik pędzący na Hondzie Monkey pierwszej generacji, więc narysowałem Ryō-san w tandemie na najdynamiczniejszej z "Małp", Monkey RT. W pracach pana Toriyamy podobają mi się maszyny, szczególnie w Dragon Ballu są bardzo fajne latające pojazdy czy łodzie podwodne. Jeśli chodzi o postacie, lubię Żółwiego Pustelnika. Jest starym zbolem, ale w rzeczywistości jest silny. Podziwiam. Biorąc go za wzór, próbowałem zbudować kondycję, moje wysiłki jednak spełzły na niczym. Ale myślę, że przynajmniej w kwestii wieku zaczynam doganiać Żółwiego Pustelnika (śmiech), poza tym zakładam okulary przeciwsłoneczne i jeżdżę z otwartym dachem. (śmiech)

Warto odnotować, że w 1990 roku Osamu Akimoto nawiązał do Dragon Balla w swojej bonusowej 2-stronicowej mandze, w której główny bohater jego historii zostaje wyrzucony na Namek, a po 16 latach narysował wspólnie z Toriyamą jej 9-stronicową kontynuację.

Cykl Dragon Ball Super Gallery wystartował w sierpniu 2021 roku w miesięczniku Saikyō Jump w ramach zbliżającego się 40-lecia serii. Premiera pierwszego rozdziału mangi Toriyamy miała miejsce 20 listopada 1984 roku, a więc jubileusz uniwersum przypada za trzy lata, na 2024 rok.
komentarze (1)
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker