Shounen
30 kwietnia 2020 (12:47)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono pięćset pięćdziesiąty ósmy wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem są to projekty przedstawicieli rodu smoków, rasy, która pojawia się w dodatku do gry Dragon Quest X o podtytule Inishie no Ryū no Denshō ("Legenda starożytnego smoka"), wydanego 30 kwietnia 2015 roku, a więc równo pięć lat temu.


Autorzy wpisu zwracają uwagę na turkusowy kolor skóry, wężowate oczy i ostre rogi, które składają się na pierwszorzędne projekty.

Dragon Quest X to pierwsza gra z gatunku MMORPG w serii, a jej premiera miała miejsce 2 sierpnia 2012 roku. Do gry nawiązywano także we wpisach 136, 210, 222, 316, 380 oraz 449.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker