Shounen
7 lipca 2020 (16:05)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono sześćset trzeci wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to fragment z pierwszego tomu zbioru krótkich historii mangaki Toriyama Akira 〇-saku Gekijō, który wydano w lipcu 1983 roku, przedstawiający piątą ze stron dodatkowych z serii "Jak ja to wtedy rysowałem".


W komiksie mangaka opowiada o okolicznościach powstania one-shota Chobit, rozdziału narysowanego w ramach 11 edycji plebiscytu "Nagroda Czytelników" Jumpa, oraz jego kontynuacji Chobit 2. Oba z 1983 roku.

W konkursie brało udział dziesięciu mangaków i Toriyama martwił się, że będzie miał mało czasu na narysowanie rozdziału. Uspokajany przez redaktora Torishimę, że o kolejności publikacji prac zadecyduje loteria i jeśli wylosuje cokolwiek innego niż jedynkę, to będzie miał dość czasu, mangaka postanowił dać z siebie wszystko. Traf jednak chciał, że wylosował jedynkę i musiał ukończyć swój rozdział jako pierwszy. I tak, gdy w Nowy Rok wszyscy się bawili, Toriyama rysował. A Chobit nie okazało się specjalnie popularne (manga zajęła trzecie miejsce). Wkrótce potem, przy pomocy asystenta Matsuyamy, narysował kontynuację, ale ta również nie okazała się niczym wyjątkowym.

Chobit opowiada historię 21-letniego Mugifumiego Yamano, jedynego policjanta w zapadłej wiosce Tonton. Pewnego dnia nad wioskę przybywa niewielki latający spodek w kształcie czajnika, który strąca jego półtoraroczny braciszek. Wychodzi z niego dziewczyna, tytułowa Chobit, która okazuje się być kosmitką z planety Micron.

Do historyjek z serii odwoływano się wcześniej we wpisach 92 (pierwsza), 542 (druga), 565 (trzecia) oraz 581 (czwarta).

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker