Shounen
28 października 2020 (12:37)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono sześćset siedemdziesiąty dziewiąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to projekt potwora Silver Devil, który zadebiutował w grze Dragon Quest II wydanej 26 stycznia 1987 roku.


Silver Devil to jeden z potworów pojawiających się w grach z serii Dragon Quest, który zadebiutował w drugiej części. Obok ilustracji widoczna jest także jego wstępna nazwa – Lesser Demon (Pomniejszy demon).

We wcześniejszych wpisach prezentowano projekty potworów o imionach Slime, Dracky, Ghost, Ōsasori, Chimera, Lycant, Shiryō no Kishi, Kith Dragon, Dororu, Meda, Madōshi oraz Golem.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker