Cienie północy
Informacje

Dragon Ball

INFORMAJCE
-
ODCINKI TELEWIZYJNE -- DRAGON BALL Z -- 021-040

W tym dziale znajdują się raczej szczegółowe opisy wszystkich odcinków trzech serii Dragon Balla, a także ich tytuły oryginalne, jak i polskie, jak i oryginalne przetłumaczone na angielskie. Życzymy do miłego czytania.


DRAGON BALL | DRAGON BALL Z | DRAGON BALL GT

INFORMACJE OGÓLNE
001-020 | 021-040 | 041-060 | 061-080 | 081-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160
161-180 | 181-200 | 201-220 | 221-240 | 241-260 | 261-280 | 281-291

Schemat przedstawiania odcinków
Numer odcinka [Data wydania]

a) Tytuł japoński (romaji)

b) Tytuł japoński (kanji)

c) Tytuł japoński przetłumaczony na angielski

d) Tytuł polski

Szczegółowy opis odcinka


Odcinek 021 [27.09.1989]

a) Ide yo Shenron! Saiyajin Tsui ni Chikyuu Touchaku

b) いでよ神龍!サイヤ人ついに地球到着

c) Come Forth, Shen Long! The Saiyans Finally Arrive on Earth

d) Wróg przybywa

North Kaio-Sama nauczył już wszystkiego swojego ucznia. Na koniec postanowił powtórzyć wszystkie ćwiczenia. Son-Goku złapał Bubblesa tylko w 0,8 sekundy, a pasikonika w 1,2. Potem Saiya-jin zebrał w ręce energię, po czym zniszczył błyskawicznie lecącą cegłę. Potem Kaio ostrzegł ucznia, by wykorzystał technikę Genki-Dama tylko w ostateczności. Nagle spostrzegł się, że gdy na Ziemi wylądują Saiya-jinowie, Son-Goku jeszcze tam nie będzie, gdyż będzie wracał przez Snake Way aż dwa dni. Son-Goku położył rękę na plecach North Kaio-Samy i powiedział telepatycznie do Kame sennina, by przywrócił mu życie Smoczymi Kulami. Potem mistrz dał uczniowi nowe ubranie. Tymczasem Son-Gohan i Piccolo biją się. Natomiast Kame sennin położył Smocze Kule na Ziemi i wezwał wielkiego Shen-Rona. Nagle zrobiło się bardzo ciemno. Son-Gohan pomyślał, że zapadła noc. U-Ron postanowił poprosić Shen-Rona, żeby zlikwidował złych przeciwników. Wtedy Dragon powiedział wszystkim, że nie może tego uczynić. Więc Kame sennin zwrócił się do niego z prośbą o ożywienie Son-Goku. Dragon spełnił jego życzenie i znikł. Saiya-jin od razu wskoczył na Snake Way i zaczął po nim biec. Tymczasem na Ziemi o godzinie 11:43 wylądowały dwie okrągłe kapsuły, niszcząc niewielkie obszary. Wszyscy ludzie byli bardzo zdziwieni. Nagle zobaczyli, jak z pojazdu wyszedł niezbyt wysoki Vegeta, a po nim wielki Nappa. Tenshinhan, Kuririn, Son-Gohan i reszta wojowników wyczuli potężne i złowrogie moce Saiya-jinów. Wrogowie patrzyli na miasto.


Odcinek 022 [11.10.1989]

a) Nna Baka na! Tsuchi kara Umareta Saibaiman

b) んなバカな!!土から生まれたサイバイマン

c) 'nbelievable! Saibaimen, Born of the Soil

d) Osobliwe nasiona

Vegeta i Nappa stali przed gromadą ludzi. Nagle ten większy zniszczył wszystko wokoło. Obrońcy Ziemi poczuli wielki wiatr. Wrogowie postanowili pokonać najpierw zabójcę Raditza, a potem resztę. Ujrzeli na swoich Scauterach kilka mocy ponad 1 000 jednostek, ale polecieli w stronę Namek-jina i Son-Gohana. Tymczasem w Kame House, Bulma, Kame sennin, U-Ron, Purr i Umigame oglądali informacje. Tenshinhan i Chaoz polecieli przed siebie. Jacyś ludzie badali dwa okrągłe pojazdy wrogów. Nagle policjant i dziennikarze zobaczyli Yajirobeia, który opowiedział im o tym, co tam się stało. Gdy dostał od nich trochę pieniędzy, powiedział wszystkim, gdzie znajdują się Saiya-jinowie. Tymczasem przerażone zwierzęta opuszczały swoje siedziby. Nagle obok Piccolo i Son-Gohana zjawił się łysy Kuririn. Po sekundzie na horyzoncie pojawili się groźni Vegeta oraz Nappa. Mały Son-Gohan się boi. Saiya-jinowie wylądowali na powierzchni i od razu poznali głos Piccolo. Powiedzieli mu, że pochodzi z planety Namek. Wtedy Kami-Sama dowiedział się do jakiej rasy należy. Nagle Saiya-jinowie zobaczyli na niebie helikoptery. Son-Gohan, Kuririn i Piccolo przygotowali się do walki. W pewnym momencie Nappa zasiał w ziemi sześć zielonych nasionek, po czym je czymś podlał. Nagle z Ziemi wyrosły okropne, zielon Saibaimany. Tymczasem Son-Goku leciał nad długim Snake Way.


Odcinek 023 [18.10.1989]

a) Yamucha Shisu! Osorubeki Saibaiman

b) ヤムチャ死す!おそるべしサイバイマン

c) Yamucha Dies! The Terror of the Saibaiman

d) Makabryczna taktyka

Sześciu Saibaimanów wyskoczyło w stronę przeciwników. Nagle jeden z nich uderzył Son-Gohana, ale Piccolo go obronił. Nagle wszyscy zobaczyli jak lądują Tenshinhan i Chaoz. Po chwili zjawił się też Yamucha. Wtedy Vegeta zaproponował Ziemianom, żeby walczyli z potworkami pojedynczo. Nagle Nappa zniszczył jeden z helikopterów latających na niebie. Tymczasem Yajirobei mówi dziennikarzom o wrogach. Do Kame House weszli Gyuumao oraz Chi-Chi i spytali się czy Son-Goku żyje. Tenshinhan zaczął walczyć z małym przeciwnikiem. W mgnieniu oka pokonał Saibaimana, ale nie zabił. Gdy potwór się podnosił został zlikwidowany przez Vegetę. Dziennikarze znajdowali się gdzieś za skałami. Wtedy chciał walczyć Kuririn, ale Yamucha postanowił pokonać nieprzyjacielów. Bulma i inni zobaczyli w telewizorze wszystkich sześciu obrońców Ziemi. W pewnej chwili dwaj przeciwnicy zniknęli i zaczęli bardzo szybko skakać. Wróg był słabszy od Yamuchy. Nagle Ziemianin wykorzystał technikę Kamehameha i pokonał potwora. Po krótkiej rozmowie Yamuchy z Nappą, wróg ocknął się, wyskoczył w stronę przeciwnika i go złapał od tyłu. Wkrótce wybuchł. Yamucha nie przeżył ataku i leżał już w małym dołku. Obok niego stał Kuririn. Purr i Bulma, którzy zobaczyli śmierć przyjaciela w telewizorze, zaczęli płakać. Kuririn był zrozpaczony. Nagle postanowił pokonać wszystkich wrogów.


Odcinek 024 [25.10.1989]

a) Sayonara Tensan! Chaozu no Sutemi no Senpou

b) さよなら天さん!餃子の捨て身の戦法

c) Farewell Ten-san! Chaozu's Suicide Strategy

d) Akt odwagi

Bulma płakała, a Purr zemdlał i upadł na Ziemię. Kuririn stał przed nieprzyjaciółmi. W pewnej chwili uniósł ręce i zastosował atak Kaukusudan. Wielki strumień energii Chi został wystrzelony w górę. Potem się rozdzielił na mniejsze i zabił trzech Saibaimanów. W pewnym momencie czwarty potwór wyskoczył z nory w stronę Son-Gohana. Na szczęście został szybko zabity przez Piccolo. Wszyscy obrońcy Ziemi ujrzeli przed sobą silnych Vegetę i Nappę. Większy Saiya-jin od razu zaatakował Kuririna, ale przeszkodził mu w tym Piccolo. Na szczęście Namek-jinowi nie stało się nic wielkiego. Potem wróg spowodował trzęsienie ziemi. Wszyscy odczuli, jak Ziemia drży. Son-Goku przeleciał już połowę Snake Way, więc minął właśnie pałac Princess Snake. Nappa zbierał w sobie energię do ataku. Na niebie pojawiały się pioruny. Kamienie latały w powietrzu. Nagle Saiya-jin wystrzelił z ust niewielki pocisk Chi i powalił nim Chaoza. Potem wyskoczył na Tenshinhana. Za drugim uderzeniem oberwał mu rękę. Gdy miał go zabić, trójoki zrobił unik, ale znowu upadł na ziemię. Nagle Kuririn postanowił zaatakować przeciwnika, ale wróg spowodował olbrzymią eksplozję. Wszyscy szukali Chaoza. Pierwszy ujrzał go Vegeta, jak mały złapał Nappę za plecy. Saiya-jin próbował go zdjąć, lecz nie zdołał. Po jakimś czasie malec poświęcił się dla wszystkich i eksplodował. Na niebie widać było tylko dymy. Tenshinhan się wściekał, a Son-Gohan płakał. Nagle, gdy dymy zniknęły ponownie pojawił się chyba niezniszczalny wróg.


Odcinek 025 [01.11.1989]

a) Tenshinhan Zekkyou!! Kore ga Saigo no Kikouhou da

b) 天津飯絶叫!!これが最後の気功砲だ

c) Tenshinhan Cries Out! This is My Last Kikoho

d) Rozpacz dodaje sił

Son-Goku ciągle biegł po bardzo długim Snake Way. Nappa stał w powietrzu. Gdy wylądował został zaatakowany przez zrozpaczonego Tenshinhana. Niestety wróg był bardzo silny i skutecznie odpierał ataki przeciwnika. W Kame House w telewizorze słabł sygnał. Trójoki wojownik leżał słaby na ziemi. Nagle Saiya-jin uniósł się wysoko i postanowił zadać ostateczny cios. Wtedy to Piccolo i Kuririn walnęli wroga, który potem poleciał w stronę małego Son-Gohana. Niestety chłopiec przestraszył się i uciekł. Wróg więc nadal żył. Tymczasem Kami-Sama czuł, że Piccolo niedługo zginie. Jeden z Oni, który jechał po Snake Way zobaczył lecącego Son-Goku. Wtedy zagapił się i spadł z drogi. Nappa postanowił, że oszczędzi Namek-jina, by pokazał mu, gdzie są ukryte Smocze Kule. Nagle pojawiło się trzech Piccolo oraz trzech Kuririnów, po czym wszyscy zaatakowali nieprzyjaciela. Niestety byli zbyt słabi i znowu stało się ich tylko dwóch. Son-Gohan zobaczył leżącego na ziemi Tenshinhana. Nappa atakował przeciwników. Trójoki zobaczył nagle przed oczyma Chaoza. Po sekundzie podniósł się i przypomniał sobie wszystkie przygody z małym kumplem. Kuririn i Piccolo wciąż walczyli przeciw groźnemu Nappie. W pewnym momencie Tenshinhan w mgnieniu oka zebrał wiele energii i wystrzelił ją prosto w przeciwnika. Niestety wróg ciągle trzymał się na nogach, a dzielny Tenshinhan zmarł. Kuririn ponownie zawołał Son-Goku. W momencie, kiedy wróg zaatakował Namek-jina i Kuririna, Vegeta rozkazał mu się zatrzymać. Po chwili dał obrońcom Ziemi trzy godziny przerwy. Szybki Son-Goku ciągle leciał nad Snake Way.


Odcinek 026 [08.11.1989]

a) Hitasura Matte San Jikan! Dangan Hikou no Kintoun

b) ひたすら待って3時間!弾丸飛行の筋斗雲

c) An Intense Three-Hour Delay! The Kinto Un Bullet-Express

d) Zawieszenie broni

Piccolo, Son-Gohan i Kuririn stali obok siebie. Kilka metrów przed nimi znajdowali się źli Saiya-jinowie. Vegeta postanowił, że gdy zjawi się Son-Goku, Nappa pokona jego przyjaciół. Kuririn i inni zadawali sobie pytanie, dlaczego Son-Goku się tak ociąga. Później mały Son-Gohan zaczął iść przed siebie. Niestety zatrzymał go Nappa, który wystrzelił obok niego pocisk Chi. Tymczasem w telewizji widać było pięciu wojowników. Bulma, Kame sennin i U-Ron rozmawiali. W pewnym momencie Chi-Chi się obudziła. Nagle większy Saiya-jin zaczął unosić się w górę. Później skręcił w stronę ludzi pracujących w telewizji. Oczywiście w mgnieniu oka zabił prawie wszystkich. Wkrótce zobaczył na morzu całą armadę. Kiedy wyskoczył w górę, samoloty i statki zaatakowały go. Niestety nic mu nie zdołały zrobić, przez co wróg pokonał przeciwników. North Kaio-Sama tymczasem denerwował się na swojej małej planecie. Son-Goku nareszcie ujrzał przed sobą koniec drogi. Gdzie indziej Nappa szybował w przestworzach. Dobry Saiya-jin zeszedł ze Snake Way. Kami-Sama od razu zniknął. Wróg zniszczył kolejne miasto. Son-Goku biegł przed siebie. Po jakimś czasie minęły trzy godziny i zakończyła się przerwa walki. Nappa zrzucił z siebie ubranie obronne. W pewnym momencie Piccolo wpadł na pomysł, by złapać przeciwnika za ogon. Son-Goku dotarł do Enmy-Daio, po czym teleportował się z Kami-Samą do jego siedziby. Potem wziął od Karina dwie Senzu Bean, wezwał Kinton i poleciał w stronę wrogów.


Odcinek 027 [22.11.1989]

a) Boku ni Makasete! Gohan, Ikari no Daibakuhatsu

b) ぼくにまかせて!悟飯、怒りの大爆発

c) Leave it to Me! Gohan's Great Burst of Anger

d) Upragniony powrót

Nappa i Vegetą stali przed Piccolo, Kuririnem i Son-Gohanem. Son-Goku szybko zmierzał ku miejscu walki. Kuririn zaczął biec w stronę Nappy. Po kilku sekundach wyskoczył w górę, a wtedy Piccolo zaszedł przeciwnika od tyłu i złapał go za ogon. Gdy Son-Gohan postanowił zabić Saiya-jina, niespodziewanie wróg walnął Namek-jina w głowę. W telewizorze w Kame House nie było obrazu. Chi-Chi uzbroiła się w broń Ranchi i postanowiła pomóc synkowi, ale Gyuumao ją zatrzymał. Gdzie indziej Nappa walnął Son-Gohana. Gdy chciał jeszcze raz, został zaatakowany przez Kuririna. Później mały uczeń Kam-Samy wykorzystał bardzi dobrą technikę Kienzan, czyli stworzył wielką, chudą i ostrą tarczę. Niestety kiedy Kuririn zaatakował Nappę, Vegeta kazał towarzyszowi się odsunąć. Dzięki temu Saiya-jin przeżył. Potem Nappa wystrzelił w nieprzyjaciela pocisk Chi, po czym dostał w plecy niewielką kulą mocy. Po chwili trzech dobrych wojowników wyczuło dużą i zbliżającą się energię Son-Goku. Od razu wiedzieli, że to ich przyjaciel. Gdy Vegeta założył swój Scauter, zobaczył na nim siłę ciosu równą 5 000 jednostek. Potem rozkazał Nappie zabić trzech przeciwników. Mimo że wróg chciał najpierw pokonać Piccolo, w końcu zdecydował się na słabego Son-Gohana. Na szczęście, gdy miał go unicestwić, chłopiec się skutecznie obronił. Natomiast drugi raz, gdy wróg wystrzelił w stronę małego kulę energii, stanął przed nim Piccolo. Son-Goku wciąż leciał ku przyjaciołom.


Odcinek 028 [29.11.1989]

a) Saiya-jin no Moui! Kamisama mo Pikkoro mo Shinda

b) サイヤ人の猛威!神様もピッコロも死んだ

c) Ferocity of the Saiyans! Kami-sama and Piccolo Both Die!

d) Podwójna strata

Piccolo przyjął na siebie cały pocisk Chi wystrzelony przez Nappę w Son-Gohana. Potem leżał na ziemi. Son-Goku leciał bardzo szybko, by pomóc przyjaciołom. Piccolo przypomniał sobie, jak trenował z małym Son-Gohanem. Nappa zaczął iść w stronę małego. Nagle Namek-jin umarł, a w tym samym czasie zniknął Kami-Sama. W pewnym momencie mały Saiya-jin, chcąc pomścić przyjaciela, wykorzystał technikę Masenko. Niestety nie zrobił nic Nappie. Tymczasem Kame sennin i inni zobaczyli przed drzwiami Kame House starą Uranai Babę siedzącą na kryształowej kuli. Od razu postanowili użyć jej środka lokomocji do obserwowania walki. W momencie, gdy zły Saiya-jin miał zdeptać Son-Gohana, małego uratowała szybka Kinton. Potem wszyscy ujrzeli w górze silnego Son-Goku. Obrońca Ziemi od razu dowiedział się wszystkiego, co tam się stało. Po chwili dał Son-Gohanowi i Kuririnowi po połówce Senzu Bean. Później powiedział im, że sam pokona dwóch przeciwników. W Kame House, wszyscy zobaczyli w dużej kuli silnego Son-Goku i resztę. Dobry Saiya-jin zwiększył swoją moc do ponad 8 000 jednostek. Kiedy mięśniak wyskoczył w stronę przeciwnika, obrońca Ziemi bardzo szybko zadał mu cios. Potem wlazł na jego głowę, a na koniec walnął go w brzuch.


Odcinek 029 [06.12.1989]

a) Tousan Sugee ya! Kyuukyoku no Hissatsuwaza Kaiouken

b) 父さんすげえや!究極の必殺技・界王拳

c) Father is Awesome! Kaio-Ken, the Ultimate Finishing Technique

d) Niezawodna technika Kaito

Nappa trzymał się za brzuch i głośno stękał. Kiedy próbował zadać cios Son-Goku, ten zrobił unik i go walnął. W pewnym momencie zły Saiya-jin uniósł się na pewną wysokość, po czym wykorzystał technikę Saiko No KogeChi. Na szczęście silnemu Son-Goku nic się nie stało. Po sekundzie Saiya-jin walnął dwa razy nieprzyjaciela. Son-Gohan i Kuririn oglądali walkę i podziwiali swojego wybawcę. Gdy Nappa zaczął iść w stronę przeciwnika, Vegeta powiedział mu, by się zastanowił zanim coś zrobi. Tymczasem w Kame House, Bulma klepnęła kryształową kulę Uranai Baby. Potem wszyscy zaczęli się kłócić. Gdzie indziej Nappa koncentrował energię. Kuririn i Son-Gohan przestraszyli się. Nagle wróg zastosował technikę Bakuhatsuha, lecz nic nie zrobił przeciwnikowi. Potem wystrzelił w silnego Saiya-jina potężny pocisk Chi z gardła. Na szczęście w ostatniej chwili, Son-Goku zdążył użyć techniki Kamehameha i odparować silny cios. Później Vegeta rozkazał swemu towarzyszowi, by zeszedł na dół. Wtedy to Nappa zaczął bardzo szybko lecieć w stronę małych Kuririna i Son-Gohana. Wtenczas Son-Goku wykorzystał technikę Kaioken i powalił na Ziemię złego Nappę. Po jakimś czasie dobry Saiya-jin powiedział wszystkim wokół o właśnie wykorzystanej technice walki ataku i obrony. Tymczasem Nappa podniósł rękę do góry i poprosił Vegetę o pomoc. Wtedy trzeci Saiya-jin podniósł go, po czym wyrzucił w powietrze i zlikwidował. Potem ujrzał na niebie Son-Goku i resztę. Po krótkiej rozmowie Kuririn i Son-Gohan postanowili polecieć do Kame sennina, a Son-Goku zmienić pole walki.


Odcinek 030 [13.12.1989]

a) Genkai wo Koeta Atsui Tatakai! Gokuu tai Bejiita

b) 限界を超えた熱い戦い!悟空対ベジータ

c) A Hot, Unbounded Battle! Goku vs. Vegeta

d) Trzeci atak

Son-Goku wraz z Vegetą polecieli bardzo szybko przed siebie. Kuririn i Son-Gohan wyruszyli w stronę Kame House. Po jakimś czasie wylądowali na powierzchni. Vegeta opowiedział trochę o Saiya-jinach. Potem Son-Goku wyskoczył w stronę niezbyt wysokiego przeciwnika, ale nic mu nie zdołał zrobić. Po kilku minutach wykorzystał technikę Kaioken. Tym razem, gdy zaatakował udało mu się uderzyć wroga, lecz niestety tylko raz. Tymczasem na wyspie Kame sennina, Uranai Baba próbowała zobaczyć coś w swojej magicznej kuli. Niestety nic tam nie zobaczyła. Później Bulma włączyła Scauter, na którym ujrzała dwie potężne siły obok siebie. Vegeta zaczął koncentrować w swoim ciele całą swoją moc. Tymczasem gdzie indziej w jakiejś restauracji siedziała Ranchi. Nagle wszyscy poczuli wielkie wstrząsy. Ptaki zaczęły uciekać. Vegeta powiększał swoją energię. Nagle stworzył wielki huragan. Później zaatakował przeciwnika, ale nie zranił go zbyt mocno. Wtedy Son-Goku zdjął z siebie resztę koszuli i postanowił kolejny raz użyć techniki Kaioken. Tymczasem gdzieś za skałami znajdował się Yajirobei i oglądał cały pojedynek od początku. North Kaio-Sama martwił się o ucznia. Son-Goku tymczasem zaczął zbierać energię. Nagle detektor Bulmy wybuchł, ale przedtem jednak wskazał moc równą 21 000 jednostek. W pewnej chwili Son-Goku wyskoczył w stronę wroga.


Odcinek 031 [20.12.1989]

a) Ima da Gokuu! Subete wo Kaketa Saigo no Oowaza

b) いまだ悟空!すべてを賭けた最後の大技

c) Now, Goku! A Final Technique with Everything on the Line

d) Metamorfoza ostatniego wojownika

Son-Goku wykorzystał technikę Kaioken i wyskoczył w stronę wroga. Przedtem stworzył wielki wiatr. Saiya-jin z niezwykłą szybkością uderzył Vegetę. Po sekundzie zadał mu kolejne ciosy. Gdy wróg się podniósł, jeszcze raz otrzymał silny cios. Yajirobei ciągle oglądał walkę. Tymczasem Uranai Baba próbowała wytworzyć obraz w kryształowej kuli. Saiya-jinowie biją się. Wyglądało na to, że obrońca Ziemi był lepszy od wroga. Po jakimś czasie Vegeta leżał na powierzchni. Miał on wiele ran. Mimo tego uniósł się ku niebu, po czym wykorzystał technikę walki zwaną Garikku-Ho. W tym samym momencie Son-Goku zastosował atak Kamehameha. Dwie kule energii zderzyły się. Obie były tak samo wielkie. Tymczasem w Kame House, zaczęły wybuchać niektóre rzeczy. Son-Goku jeszcze raz użył ataku Kaioken. Vegeta wraz z kulą energii został wyrzucony bardzo wysoko w górę. Wtedy to zza skały wyszedł Yajirobei i pogratulował przyjacielowi. Potem odszedł. Tymczasem Vegeta latał po niebie, w poszukiwaniu księżyca, by dzięki niemu przeistoczyć się w małpę Ozaru. Okrążył całą Ziemię, lecz nigdzie go nie znalazł. Wtedy stanął naprzeciw Son-Goku. Potem wytworzył z dłoni ognistą kulę, która zaczęła wytwarzać promienie, takie jakie księżyc w pełni. Zły Saiya-jin od razu zaczął zmieniać się w wielkiego goryla. North Kaio-Sama był bardzo zaniepokojony. Son-Gohan i Kuririn lecieli przed siebie. Vegeta przybrał już nową postać.


Odcinek 032 [17.01.1990]

a) Sentouryoku Juubai! Bejiita Daihenshin

b) 戦闘力10倍!!ベジータ大変身

c) Battle Power Times Ten! Vegeta's Great Metamorphosis

d) Nikłe szanse

Kuririn i Son-Gohan zobaczyli na niebie coś przypominającego księżyc. Olbrzymi Vegeta stał przed swoim przeciwnikiem. Son-Gohan postanowił wrócić do ojca i mu pomóc. Ozaru zaczął atakować nieprzyjaciela. Po jakimś czasie dobry Saiya-jin przypomniał sobie, jak on sam zmieniał się w wielkiego potwora. Yajirobei ciągle oglądał walkę. Nagle Son-Goku stanął na skale i zaczął zbierać energię, lecz Vegeta przeszkodził mu w tym. Potem obrońca Ziemi ponownie wykorzystał technikę Kaioken, lecz nie zdołał uciec przeciwnikowi. Tymczasem Uranai Baba i inni zobaczyli w kryształowej kuli leżącego na ziemi przyjaciela. Ujrzeli także Vegetę, a na końcu Yajirobeia. Son-Gohan i Kuririn lecieli w stronę pola walki. Kiedy Vegeta zaczął atakować przeciwnika, dobry Saiya-jin, gdy zobaczył sztuczny księżyc, zastosował technikę Taiyoken i oślepił tymczasowo wroga. Po sekundzie zaczął zbierać energię z Ziemi, by móc wykorzystać raczej skuteczny atak Genki-Dama. Vegeta ciągle nic nie widział. Energia z wody, lasów, powietrza i innych zbierała się w ciele Son-Goku. Nagle zły Saiya-jin ujrzał przed sobą, na skale, przeciwnika. Niestety Son-Goku nie zdążył wystrzelić kuli energii, gdyż został zaatakowany przez pocisk Chi. Potem osłabiony Saiya-jin podniósł się. Son-Gohan i Kuririn wciąż lecieli w stronę miejsca walki.


Odcinek 033 [24.01.1990]

a) Shinanai de Tousan!! Kore ga Gohan no Sokochikara

b) 死なないで父さん!!これが悟飯の底力

c) Don't Die, Father! This is the Depth of Gohan's Power

d) Dar energii

Son-Gohan i Kuririn lecieli przed siebie. Vegeta złapał w wielkie ręce Son-Goku i zaczął go ściskać. Kiedy dwaj mali wojownicy zobaczyli potwora, bardzo się zdziwili. Potem, kiedy chcieli go zaatakować, ujrzeli przed oczyma Yajirobeia. Po sekundzie Kuririn i Son-Gohan zaczęli biec w stronę Vegety, zaś Yajirobei wyjął Hoi-Poi i odjechał samochodem. Nagle wielki potwór zobaczył na skale małego syna Son-Goku. Wtedy Kuririn wykorzystał technikę Kienzan, lecz nie zdołał obciąć ogona wielkiemu wrogowi, gdyż ten zrobił unik. W momencie, gdy Vegeta chciał zabić małego przeciwnika, Yajirobei swoim mieczem obciął mu ogon. Oczywiście wróg zmalał i stracił wiele sił. Potem postanowił zniszczyć w końcu wszystkich przeciwników. Na początek zaatakował najmłodszego. Kuririn próbował pomóc przyjacielowi, ale nic nie mógł uczynić. Tymczasem Kame sennin i inni oglądali bitwę w kryształowej kuli. W pewnym momencie Vegeta rzucił Son-Gohana obok jego ojca. Po krótkiej rozmowie Son-Goku z synem, mały postanowił walczyć z groźnym Vegetą. Więc szybko wstał i zaczął z nim się bić. Natomiast wtenczas Son-Goku zawołał Kuririna i przekazał mu całą energię, którą udało mu się przedtem zebrać. Wróg wyskoczył w stronę małego Son-Gohana. Kuririn trzymał w dłoni kulę energii czterech żywiołów.


Odcinek 034 [31.01.1990]

a) Ute Kuririn! Negai wo Kometa Genki-Dama

b) 撃てクリリン!願いをこめた元気玉

c) Shoot, Kuririn! The Genki Dama, Packed with Hope

d) Wielka odpowiedzialność

Vegeta pokonał już prawie małego Son-Gohana. Kuririn trzymał nad głową kulę wytworzoną za pomocą ataku Genki-Dama. Po sekundzie niski uczeń Kami-Samy poleciał do góry. Dwaj Saiya-jinowie walczą ze sobą. Nagle Son-Gohan zaczął atakować techniką Masenko. Niestety wróg za każdym razem robił unik. Kuririn patrzył na znikającego Vegetę. W pewnym momencie usłyszał głos North Kaio-Samy. Mistrz powiedział mu, że nie musi widzieć przeciwnika, żeby go trafić. Vegeta użył techniki Renzoku Energy Dan, ale Son-Gohanowi nic się na szczęście nie stało. Yajirobei oglądał to wszystko zza skały. Gdy wróg chciał pokonać ostatecznie przeciwnika, została wystrzelona ku niemu kula energii. Niestety nieprzyjaciel w ostatnim momencie podskoczył do góry i przeżył. Tymczasem w Kame House kryształowa kula Uranai Baby rozpadła się. Ognista kula leciała w stronę małego Saiya-jina. Wtedy to Son-Goku powiedział synowi, że może bez problemu odbić kulę. Więc Son-Gohan wystawił ręce przed siebie i odbił pocisk Chi w stronę wroga. Tym razem Vegeta nie zdążył uciec i poleciał wraz z kulą wysoko do nieba. Kame sennin i inni postanowili polecieć samolotem na miejsce walki. Nagle zobaczyli w drzwiach Karina. Kuririn, Son-Goku, Son-Gohan i Yajirobei cieszą się ze zwycięstwa. W pewnej chwili na powierzchnię zleciał ranny Vegeta. Kuririn podszedł do niego i postanowił go pochować. Właśnie wtedy wróg otworzył oczy i się podniósł. Wszyscy byli zaskoczeni jego mocą. Po kilku chwilach wróg stworzył wielki wybuch wokół siebie, by zabić przeciwników. Potem podszedł do najmłodszego i spostrzegł się, że odrósł mu ogon. Później ujrzał na niebie ognistą kulę przypominającą księżyc.


Odcinek 035 [07.02.1990]

a) Kiseki wo Okose! Suupaa Saiya-jin Son-Gohan

b) 奇跡を起こせ!スーパーサイヤ人孫悟空

c) Cause a Miracle! Son Gohan, the Super Saiyan

d) Zdumiewająca przemiana

Karin, Bulma i inni lecieli samolotem w stronę miejsca walki. Vegeta trzymał ogon Son-Gohana. Kiedy chciał mu go uciąć, zobaczył za sobą Yajirobeia z mieczem. Po sekundzie został zraniony w plecy. Ziemianin był pewny, że pokonał wroga, gdy nagle on wstał. Yajirobei próbował go zabić, ale nie zdołał i dostał nogą w twarz. Natomiast Son-Goku powiedział synowi, żeby spojrzał do góry, na ognistą kulę. Son-Gohan usłuchał ojca, a gdy ujrzał świecącą kulę, zaczął przemieniać się w Ozaru. Vegeta złapał go za ogon, lecz to nic nie dało. Mały Saiya-jin stał się już wielkim i silnym gorylem. Oczywiście zaczął niszczyć wszystko wokół siebie, ale gdy usłyszał głos Son-Goku, postanowił zniszczyć Vegetę. Próbował ze wszystkich sił, lecz to nic nie dało. Nagle wróg wykorzystał technikę Kienzan i obciął ogon dużemu przeciwnikowi. Olbrzym od razu zaczął się pomniejszać i spadać, a przy okazji przygniótł Vegetę. Niestety zły Saiya-jin ciągle żył, a po chwili wezwał swoim niewielkim pilotem kapsułę, dzięki której zjawił się na Ziemi. W momencie kiedy pojazd wylądował, nieprzyjaciel zaczął czołgać się w jego stronę. Wtedy wstał Kuririn, chwycił miecz Yajirobeia i zaczął iść w stronę najgorszego wroga. W tamtej właśnie chwili Son-Goku poprosił przyjaciela, by nie zabijał Vegety. Po kilku minutach wojownik odrzucił miecz. Vegeta był już w swojej kapsule. Przed odlotem okrutny Saiya-jin zagroził, iż pewnego dnia powróci i zniszczy całą planetę.


Odcinek 036 [14.02.1990]

a) Tobidase Uchuu e! Kibou no Hoshi wa Pikkoro no Furusato

b) 飛び出せ宇宙へ!希望の星はピッコロの故郷

c) We're Off Into Space! The Planet of Hope is Piccolo's Homeland

d) Nadzieja

Kuririn podszedł do małego Son-Gohana, po czym wziął go na ręce. Wtedy wszyscy ujrzeli na niebie samolot, a w oknie Kame sennina. Kiedy pojazd wylądował, od razu wyskoczyła z niego Chi-Chi i zabrała Kuririnowi swojego syna. Bulma zaczęła płakać, z tego powodu, iż nie będzie można wskrzesić już Yamuchy. Potem przenieśli Son-Goku do samolotu i zaczęli szukać innych wojowników. Znaleźli tylko ciała Piccolo, Yamuchy i Tenshinhana. Nigdzie nie widzieli Chaoza, którego wybuch rozniósł na strzępy. Później wszyscy polecieli przed siebie. Kuririn zaczął przypominać sobie jak zginęli jego przyjaciele. W pewnym momencie Son-Gohan ocknął się i dowiedział się, że wróg odleciał. Po kilku minutach Kuririn powiedział wszystkim o Smoczych Kulach z planety Namek, o których dowiedział się podczas walki z Nappą. Son-Goku nie czekając zapytał się telepatycznie North Kaio-Samy, gdzie znajduje się Namek. Najpierw mistrz podziękował uczniowi za pokonanie wrogów, a potem powiedział w którym miejscu znajduje się szukany glob. Opowiedział także trochę, co stało się z mieszkańcami Namek. Potem wszyscy postanowili polecieć na tę planetę kapsułą Saiya-jinów, którą przyleciał Nappa. Potem Kuririn dał Bulmie pilot, którego użył niedawno Vegeta.


Odcinek 037 [21.02.1990]

a) Nazo no Yunzabitto! Kamisama no Uchuusen wo Sagase

b) 謎のユンザビット!神様の宇宙船を探せ

c) Mysterious Yunzabit! The Search for Kami-sama's Spaceship

d) Podróż na koniec świata

Był już wieczór. Ludzie zabierali kapsułę Saiya-jinów do ciężarówki. Następnego dnia ranni Son-Goku, Kuririn oraz Son-Gohan poszli do szpitala. Najmniejszym nic nie dolegało, ale za to Son-Goku musiał leżeć w specjalnym łóżku aż cztery miesiące. Nagle do szpitalnego pokoju wbiegła Bulma i włączyła telewizor. Wszyscy zobaczyli tam w informacjach na żywo okrągły pojazd. Wtedy Bulma wcisnęła guzik z pilota Vegety i nagle kapsuła eksplodowała. Po kilku minutach Kuririn i inni ujrzeli za oknem Mister Popo, który unosił się na swoim Carpet - latającym dywanem. Dowiedzieli się od niego, że gdzieś na Ziemi był wtedy statek kosmiczny Kami-Samy. Potem Genie poprosił, by ktoś z nim poleciał i samemu zobaczył ten pojazd. Wszyscy jednomyślnie postanowili, żeby Bulma z nim poleciała i oceniła sprawność statku. Więc dziewczyna weszła na magiczny dywan Mister Popo, po czym wraz z nim zniknęła. Oboje pojawili się gdzieś daleko. Po krótkiej wędrówce ujrzeli przed sobą duży Kami-Sama Space Ship, czyli szukany statek. Genie powiedział Bulmie, że do otworzenia drzwi potrzebne jest hasło. Kiedy Mister Popo je wypowiedział, drzwi otworzyły się na dole. Obaj weszli do środka. Potem Genie powiedział po Namek-jińsku, by lecieć na Jowisza. Statek kosmiczny w mgnieniu oka znalazł się już obok tej planety.


Odcinek 038 [28.02.1990]

a) Namekkusei Iki Hasshin! Gohantachi wo Matsu Kyoufu

b) ナメック星行き発進!悟飯たちを待つ恐怖

c) Blast-off for Planet Namek! The Terror Awaiting Gohan & Company

d) Wyprawa na Namek

Burifu-Hakase pracował nad statkiem kosmicznym. Natomiast Bulma poinformowała Kuririna o pojeździe wszechmogącego. Potem Kuririn powiedział o tym rannemu przyjacielowi. Kiedy Kuririn i Son-Goku zasnęli, a Chi-Chi wyszła z pokoju, Son-Gohan poszedł trenować na dach szpitala. Nagle usłyszał głos matki, więc usiadł i zaczął się uczyć. Potem wszedł na plecy Chi-Chi i oboje wrócili do swojego pokoju. Później Bulma powiedziała przyjaciołom, że statek kosmiczny będzie niedługo gotowy. Potem Mister Popo powiedział dziewczynie, że nie może polecieć na Namek. Zamiast niego postanowił lecieć mały Son-Gohan. Po chwili Bulma powiedziała wszystkim, żeby spotkali się na wyspie Kame sennina po dziesięciu dniach. Po jakimś czasie Bulma zaczęła wpisywać do swojego komputera język Namek-jinów, by się go szybko nauczyć. Minęło dokładnie dziesięć dni. Obok Kame House byli już prawie wszyscy, prócz Chi-Chi, Son-Gohana i Gyuumao. Na szczęście ci szybko się zjawili. Mały Saiya-jin był ubrany w śmieszne ubranie i miał krótkie włosy. Po załadowaniu całego bagażu Kuririn, Son-Gohan i Bulma weszli do pojazdu międzyplanetarnego. Po pięciu sekundach wystartowali. W mgnieniu oka byli już w kosmosie. Bulma poszła się przebrać. Natomiast Son-Gohan ubrał się tak samo, jak zawsze ubierał się Piccolo. Kame sennin, Chi-Chi, Karin, Yajirobei i reszta patrzyli w górę.


Odcinek 039 [07.03.1990]

a) Teki ka Mikata ka? Nazo no Kyodai Uchuusen no Kodomotachi

b) 敵か味方か?謎の巨大宇宙船の子供たち

c) Friends or Foes? Children of the Mysterious Giant Spaceship

d) Kosmiczna pułapka

Bulma, Kuririn i Son-Gohan szybko lecieli statkiem kosmicznym w stronę planety Namek. Dziewczyna się bardzo nudziła. Zaś mali Son-Gohan i Kuririn walczyli ze sobą w myślach. Kiedy się ocknęli, Bulma rozkazała im, by posprzątali cały bałagan spowodowany przez nią. Tymczasem Son-Goku cały zabandażowany trenował na podłodze. Chi-Chi spoglądała w niebo. Bulma zapytała się Kuririna, gdzie mógł wylądować groźny Vegeta. Gdzie indziej tymczasem ten właśnie książe Saiya-jinów leciał swoją kapsułą w kosmosie. W pewnym momencie Kuririn i reszta zobaczyli przez szybę wiele małych statków kosmicznych. Potem ujrzeli lecący na nich statek, taki sam jakim oni lecieli. Nagle się zderzyli i znaleźli się w środku tego wielkiego pojazdu. Od razu postanowili sprawdzić, co się z nimi stało. Nagle zostali zaatakowani przez kilkadziesiąt karabinów maszynowych, wychodzących ze ścian. Na szczęście zdążyli się obronić. Kiedy Kuririn próbował otworzyć drzwi na suficie, zrobił przejście w ścianie. Oczywiście cała trójka tam weszła, po czym prawie wypadli w próżnię. Wkrótce poczuli zapach jakiegoś dobrego jedzenia. Od razu tam poszli. Po kilku minutach zostali okrążeni przez bardzo wielu dzieciaków z bronią.


Odcinek 040 [14.03.1990]

a) Honto ni Honto? Are ga Kibou no Namekkusei

b) ホントにホント?あれが希望のナメック星

c) Honest to Goodness? There Lies Namek, Planet of Hope

d) Kierunek - Namek

Bulma ze związanymi rękoma wisiała na linie. Nagle przed Son-Gohanem i Kuririnem pojawił się niejaki Bun - przywódca całego statku. Potem do Ziemianina podeszła mała Emi, po czym kopnęła go mocno w nogę. Nagle ich pojazd wpadł w deszcz meteorytów. Wszystko zaczęło się trząść. Kuririn i Son-Gohan polecieli do góry, by uwolnić Bulmę. Tymczasem na Ziemi doktor chciał zrobić zastrzyk Son-Goku. Kiedy go zrobił, Saiya-jin głośno krzyknął. Nagle w statku kosmicznym dzieci, z sufitu spadła ściana, ale Kuririn i Son-Gohan ją złapali i uratowali małych. Natomiast Bulma usiadła za sterami pojazdu. Dziewczyna spokojnie wyleciała statkiem z deszczu meteorytów. Wszystkie dzieci myślały, że dwaj Ziemianie i Saiya-jin byli podwładnymi niejakiego tyrana Freezera. Nagle stanął obok nich Bun i ogłosił wszystkim, że oni nie są źli. Potem chłopak opowiedział nieznanym o swojej planecie, którą zaatakowali ludzie Freezera. Na koniec powiedział im skrót, którym można szybciej dolecieć do planety Namek. Wkrótce cała trójka leciała już przed siebie. Osiemnaście dni temu pokonany Vegeta opuścił Ziemię, a teraz zbliżał się do globu o nazwie Freezer No.79. Po kilku sekundach wylądował. Od razu został wyciągnięty na zewnątrz i wsadzony do Recover Machine - pomieszczenia z płynem uleczającym. Nagle Kuririn, Son-Gohan i Bulma poczuli wielkie wstrząsy. Kiedy ustały, wszyscy ujrzeli przez szybę dużą, zieloną Namek.


021-040 -- DRAGON BALL Z -- ODCINKI TELEWIZYJNE
-
INFORAMCJE
Informacje ►
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker