Informacje

Dragon Ball

INFORMAJCE
-
ODCINKI TELEWIZYJNE -- DRAGON BALL Z -- 101-120

W tym dziale znajdują się raczej szczegółowe opisy wszystkich odcinków trzech serii Dragon Balla, a także ich tytuły oryginalne, jak i polskie, jak i oryginalne przetłumaczone na angielskie. Życzymy do miłego czytania.


DRAGON BALL | DRAGON BALL Z | DRAGON BALL GT

INFORMACJE OGÓLNE
001-020 | 021-040 | 041-060 | 061-080 | 081-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160
161-180 | 181-200 | 201-220 | 221-240 | 241-260 | 261-280 | 281-291

Schemat przedstawiania odcinków
Numer odcinka [Data wydania]

a) Tytuł japoński (romaji)

b) Tytuł japoński (kanji)

c) Tytuł japoński przetłumaczony na angielski

d) Tytuł polski

Szczegółowy opis odcinka


Odcinek 101 [31.07.1991]

a) Ore wa Kono Hoshi ni Nokoru!! Shouri eno Saigo no Negai

b) オレはこの星に残る!!勝利への最後の願い

c) I'm Staying On This Planet!! A Final Wish TowardsVictory

d) Ostatnie życzenie

Freezer zaproponował Son-Goku poddanie się i powrót na Ziemię. Oczywiście Saiya-jin się nie zgodził. Potem zaczął zwiększać energię. Nagle obaj zaczęli się bić. Ich szanse były wyrównane. North Kaio-Sama mówił telepatycznie do Saichoro, by ten poprosił Dragona o spełnienie jego życzenia - przeniesienia wszystkich z Namek, prócz Freezera, na Ziemię. Wtedy Son-Goku, który to usłyszał, odmówił powrotu. Po jakimś czasie wódz Namek-jinów powiedział małemu Dendemu, by poszedł do Porungi, a potem wypowiedział życzenie, które po chwili mu wyjawił. Son-Goku i Freezer walczyli. Natomiast Bulma postanowiła wystartować. Po chwili wcisnęła odpowiedni przycisk. Son-Gohan leciał przed siebie. Zaś Vegeta zniszczył skałę obok, a potem się uderzył. Wtedy wiedział, że odzyskał życie. Potem poleciał w stronę walczących. Nagle Freezer ujrzał daleko obok siebie wielkiego Porungę. Chciał wypowiedzieć życzenie, lecz Son-Goku go zatrzymał. Vegeta widział na niebie Son-Goku i Freezera. Dende znajdował się już obok olbrzyma. W niedługim czaie wypowiedział życzenie. Kiedy Freezer wysłał w małego pocisk, Dende zniknął. Po jakimś czasie wszyscy Namek-jinowie, Vegeta, Bulma i inni zostali przeniesieni na Ziemię. Wtedy Son-Goku opowiedział nieprzyjacielowi o wszystkim, co przed chwilą się zdarzyło. Yamucha, Tenshinhan i Chaoz dowiedzieli się od North Kaio-Samy, że życzenie zostało spełnione. Bulma i Son-Gohan nie wiedzieli, gdzie wkrótce byli. Dopiero Dende powiedział, że wszyscy znaleźli się na planecie o nazwie Ziemia. Tymczasem stary Saichoro usiadł i postanowił opowiedzieć wszystkim zebranym, co się stało. Vegeta nie widział nigdzie ani Freezera, ani Son-Goku. Tyran tymczasem patrzył się na przeciwnika. Po sekundzie obaj stanęli na powierzchni.


Odcinek 102 [07.08.1991]

a) Tokoton Yarou ze!! Kieyuku Hoshi ni Nokotta Futari

b) とことんやろうぜ!!消えゆく星に残った二人

c) Let's Get It On!! Two Remain On a Vanishing Planet

d) Iskierka nadziei

Son-Goku stał przed Freezerem. W pewnym momencie tyran zaatakował. North Kaio-Sama, Yamucha, Tenshinhan i Chaoz martwili się o walczącego przyjaciela. Bulma i inni dowiedzieli się od Saichoro, że jeśli Namek wybuchnie, to Son-Goku już nie odzyska życia. Piccolo podziwiał przyjaciela. Po chwili przypomniał sobie, jak walczył z nim na Tenkaichi Budokai, a na koniec, jak mierzył się z Raditzem. Nagle wszyscy ujrzeli Vegetę. Wtedy Bulma się przewróciła i spadła na żabę, którą był Ginyu. Vegeta śmiał się i wołał żeby planeta Namek wybuchła. Freezer wciąż bił się z Son-Goku. Na niebie pojawiały się błyskawice. Nagle tyran wyrzucił przeciwnika do góry. Po chwili Saiya-jin spadł, ale nic mu się nie stało. Vegeta postanowił, że zbierze Smocze Kule i poprosi Shen-Rona o nieśmiertelność. Wtedy Piccolo powiedział mu, że zostały one już wykorzystane, więc będzie można użyć je dopiero za rok. Son-Goku i Freezer bili się z niezwykłą szybkością. W pewnej chwili Changeling stworzył ogromną kulę energii Chi i rzucił ją do wody w stronę Son-Goku. Na szczęście Super Saiya-jin bez większych problemów odbił ją w kosmos. Siły Freezera i Son-Goku były prawie takie same. Son-Gohan bał się bardzo o ojca. Bulma i inni także się o niego niepokoili. Wkrótce Namek powinno eksplodować.


Odcinek 103 [14.08.1991]

a) Aware Furiiza! Furuedashitara Tomaranai

b) 哀れフリーザ!震えだしたら止まらない!!

c) Pathos of Freeza! Once He Starts Shaking, He's Unstoppable

d) Ostatnie chwile przed katastrofą

Freezer i Son-Goku bili się z niewyobrażalną prędkością. Za chwilę Namek przestanie istnieć. Super Saiya-jin próbował pokonać Changelinga. Vegeta stał przy drzewie. Reszta znajdowała się obok. Tyran i Son-Goku ciągle walczyli. Obaj próbowali wygrać na różne sposoby, lecz nie dawali rady. Nagle Saiya-jin rzucił Freezera w skały. Niestety wróg ponownie zaatakował Saiya-jina. Son-Goku leżał na ziemi. Kiedy Freezer chciał zadać mu cios, ten zniknął i pojawił się na niebie. Po kilku atakach tyran ciągle był bardzo silny. Nieprzyjaciel znowu zaczął bić przeciwnika. Na szczęście już mu się to nie udawało. Po jakimś czasie Son-Goku powiedział mu, że już wygrał. Potem przestał być Super Saiya-jinem, po czym odleciał do góry. Wtedy to Freezer wykorzystał technikę Kienzan i wysłał w stronę przeciwnika ostry, płaski i kręcący się pocisk. Kiedy Son-Goku to zobaczył, od razu przeszedł w stan Super Saiya-jina i zaczął bardzo szybko uciekać przed atakiem wroga. North Kaio-Sama powiedział, że zaraz miał nastąpić wybuch. Son-Gohan i inni bali się o walczącego Saiya-jina.


Odcinek 104 [21.08.1991]

a) Gokuu no Shouri Sengen da!! Furiiza ga Jimetsu suru Toki

b) 悟空の勝利宣言だ!!フリーザが自滅する時…

c) Goku's Declaration of Victory!! As Freeza Destroys Himself

d) Daremna walka

Son-Goku leciał w stronę Freezera, a tuż za nim podążał ostry pocisk Chi. Kiedy Saiya-jin znalazł się trochę przed wrogiem, bardzo szybko uniósł się w górę. Mimo tego dysk nie wpadł we Freezera, ale także się uniósł. W pewnej chwili Son-Goku zniknął i pojawił się na dole. Po krótkiej rozmowie tyran stworzył jeszcze jeden dysk i oba rzucił w stronę przeciwnika. Silny Son-Goku zaczął szybko uciekać przed atakiem wroga. Nagle zaczął lecieć w stronę Freezera. Gdy tak leciał wystrzelił w dół niewielką kulę energii Chi i zrobił się przez to mały wybuch. Mimo tego Changeling uniósł się do góry, a wtedy Son-Goku mocno go walnął. Tyran opadł na ziemię. Kiedy się podniósł, jego dysk w mgnieniu oka przeciął go na pół. Mimo to część Freezera nadal żyła, ale miała za mało siły, by się podnieść. Więc tyran zaczął prosić przeciwnika, by pożyczył mu trochę swojej. Początkowo Son-Goku nie chciał, ale w końcu oddał mu trochę energii, by wróg mógł odlecieć w kosmos i tym samym przeżyć wybuch globu.


Odcinek 105 [28.08.1991]

a) Furiiza Yabureru!! Subete no Ikari wo Kometa Ichigeki

b) フリーザ敗れる!!すべての怒りをこめた一撃

c) Freeza Defeated!! A Single Blast Packed With a Totailty of Rage

d) Porażka Frezera

Połowa Freezera uniosła się. Saichoro powiedział wszystkim zebranym, że jest bardzo stary i wkrótce umrze. Tymczasem Smocze Kule z Namek opadły na ziemię obok. Potem wódz Namek-jinów poprosił Muuriego, by podał mu rękę. W niedługim czasie przekazał mu całą moc Kul Smoka. Potem Saichoro odszedł w Zaświaty i zniknął. Po kilku sekundach Muuri powiedział wszystkim, że od wtedy on był nowym wodzem. Freezer latał w powietrzu. Nagle zaczął się śmiać. Son-Goku się koncentrował i myślał, jak wydostać się z planety. W pewnej chwili poleciał do góry. Wtedy Freezer zaczął sobie długo przypominać całą walkę z silnym przeciwnikiem. Kiedy skończył wystrzelił w przeciwnika pocisk Chi. Son-Goku bez problemu odparł atak i pokonał wroga. Później zaczął lecieć przed siebie, by jakoś się stamtąd wydostać. Wkrótce Namek miało wybuchnąć.


Odcinek 106 [04.09.1991]

a) Namekkusei Daibakuhatsu!! Uchuu ni Kieta Gokuu

b) ナメック星大爆発!!宇宙に消えた悟空

c) Planet Namek's Great Explosion!! Goku Disappears into Space

d) Śmierć bohatera

Son-Goku leciał przed siebie. Tymczasem Tenshinhan zapytał się North Kaio-Samy, co z Freezerem i Son-Goku. Po kilku sekundach mistrz odpowiedział, że ich przyjaciel pokonał wroga. Potem dodał, że po chwili cała Namek miała wybuchnąć, a Super Saiya-jin miał tymczasem małe szanse na wydostanie się z niej. Son-Goku ujrzał w dole statek kosmiczny tyrana. Od razu zaczął szukać stanowiska dowodzenia. Niestety nigdzie nie mógł go znaleźć. W końcu, kiedy był na miejscu, zobaczył wiele przycisków. Zaczął wciskać wszystkie naraz, lecz statek nie chciał się unieść. W pewnej chwili spadł w przepaść, ale Son-Goku poleciał do góry. North Kaio-Sama wyczuł, że pojazd kosmiczny Freezera został całkowicie zniszczony. Saiya-jin nie wiedział, jak ma się uratować. W pewnej chwili w oka mgnieniu duża planeta Namek eksplodowała, nic z niej nie zostało. Kaio powiedział uczniom, że ich przyjaciel właśnie zginął. Po jakimś czasie Yamucha położył dłoń na plecach Kaio i zaczął mówić telepatycznie do Bulmy. Najpierw powiedział jej, iż Son-Goku udało się pokonać Freezera, ale wkrótce potem glob wybuchł, a Son-Goku razem z nim. Dziewczyna od razu powiedziała zebranym o wszystkim i o tym, że Son-Goku będzie można wskrzesić za pomocą Smoczych Kul z Namek. Wtedy Kaio przekazał, że ich przyjaciel może odzyskać życie, ale tylko na planecie Namek, więc teraz jest to niemożliwe. Nagle Vegeta się zaśmiał i wskoczył pośrodku Namek-jinów. Kiedy powiedział, że on będzie rządzić całym światem, Son-Gohan go zaatakował. Udało mu się zadać dwa mocne ciosy, ale mimo to Vegeta bez problemu powalił na ziemię przeciwnika. Kiedy miał zamiar zadać mu ostateczny cios, przeszkodził mu w tym Piccolo. Wtedy Vegeta odleciał.


Odcinek 107 [11.09.1991]

a) Ikite ita Son Gokuu Zetto Senshi Zen'in Fukkatsu da!!

b) 生きていた孫悟空Z戦士が全員復活だ!!

c) Son-Goku Survived - The Z Warriors All Resurrected

d) Songo żyje

Son-Gohan pytał się Bulmy, dlaczego nie można wskrzesić jego ojca. Po jakimś czasie dziewczyna odpowiedziała mu. Wtedy Vegeta rzekł do wszystkich wokół, by najpierw sprowadzić dusze zmarłych na Ziemię, a potem dopiero ich ożywić. Po kilku minutach Bulma zadzwoniła do ojca i powiedziała mu, by w domu wszystko przygotował dla Namek-jinów, którzy mieli tam zamieszkać. Po niedługim czasie wszyscy wraz z Vegetą byli już w Capsule Corporation. Kiedy Smocze Kule odzyskały swoją moc Dende wezwał dużego Porungę. Niebo stało się ciemne, po czym pojawił się Dragon. Tymczasem wszyscy ludzie ujrzeli na terenie Burifu-Hakase olbrzymiego Porungę. Dende poprosił smoka, by sprowadził na Ziemię dusze Son-Goku i Kuririna. Dragon szybko ściągnął duszę Kuririna, a Son-Goku nie mógł, gdyż ten jednak nadal żył. Wszyscy bardzo się tym zdziwili. Drugim życzeniem było ożywienie Kuririna. Kiedy Kuririn pojawił się obok przyjaciół, Dende poprosił olbrzyma, by sprowadził na Ziemię Son-Goku. Porunga próbował to zrobić, lecz Saiya-jin odmówił. Kiedy Vegeta się o tym dowiedział, od razu wsiadł do statku kosmicznego i odleciał w przestrzeń kosmiczną, by tam trenować. Po kilku minutach mały Namek-jin poprosił Porungę, by wskrzesił Yamuchę. Kiedy Dragon to zrobił, Smocze Kule rozproszyły się, a olbrzym zniknął. Po następnych 130 dniach, kiedy kul można było znowu użyć, został ożywiony Chaoz, a po nim Tenshinhan. Trzecim życzeniem było odtworzenie Namek i przeniesienie na nią wszystkich Namek-jinów prócz Piccolo, który to nie chciał.


Odcinek 108 [18.09.1991]

a) Tenkai ga Taihen da!! Gaarikku Junia ga Kami ni naru!?

b) 天界が大変だ!!ガーリックJrが神になる!?

c) Terrible Happenings in Heaven!! Garlic Jr. to become Kami!?

d) Następca wszechmogącego

Na Ziemi padał deszcz. Nagle na ulicy pojawiło się pięciu nieznanych i podejrzanych typów. Od klęski tyrana Freezera minął rok. Następnego dnia Son-Gohan łowił ryby. Kiedy skończył ujrzał obok siebie Kuririna ubranego w biały garnitur. Potem zobaczył na ulicy duży samochód przyjaciela. Po chwili wyszła z niego ładna dziewczyna o imieniu Marron. Po krótkiej rozmowie Kuririn i Marron odjechali, by spotkać się z Kame senninem. Tymczasem gdzieś daleko Piccolo rozdzielił się na czterech i jeden zaczął walczyć przeciwko trzem innym. Nagle pojawił się za nim Kami-Sama, który zaproponował mu, by przejął tron wszechmogącego Ziemi. Namek-jin odmówił. Mister Popo, który podlewał kwiatki zobaczył wokoło niejakich Binegara, Gasshu, Tarda i Zorda, a pod koniec małego Garikku Juniora, który to kiedyś walczył z Son-Goku, Son-Gohanem, Piccolo i Kami-Samą, o władzę nad Ziemią. Po krótkiej rozmowie Genie próbował odlecieć na swoim magicznym dywanie, lecz podwładni wroga go złapali. Wtedy Garikku Junior zamknął przeciwnika w małej bańce. Tymczasem w Kame House przebywali Kuririn, Marron, Yamucha, Bulma, U-Ron, Purr i Umigame. Rozmawiali oni o różnych rzeczach. Mały Son-Gohan poprosił matkę o pozwolenie na pójście do Kame House. Niestety Chi-Chi się nie zgodziła. Kami-Sama był już w Rajskim Pałacu. Po krótkiej walce wszechmogącego z Garikku Juniorem, wróg dzięki pomocy swoich podwładnych, zamknął przeciwnika w bańce, tak samo jak Mister Popo. Gdzie indziej Son-Gohan wskoczył na swojego zwierzaka o imieniu Hired Dragon i poleciał z nim w stronę wyspy Kame sennina. Tymczasem Garikku Junior znalazł w szafie czarę zła, którą po chwili otworzył i obrócił w stronę Ziemi.


Odcinek 109 [25.09.1991]

a) Kyoufu no Kuroi Kiri...!! Minna Mazoku ni Natchatta

b) 恐怖の黒い霧…!!みんな魔族になっちゃった

c) Black Fog of Terror!! Everyone Turns Demonic

d) Diabelska trucizna

Garikku Junior trzymał w rękach otwartą czarę zła. Cały wylatujący z niej dym spadał powoli na Ziemię. Wszyscy, którzy go poczuli zamienili się w Nanzoku - swojego rodzaju demony. Podwładni Garikku Juniora szukali Smoczych Kul. Chi-Chi zobaczyła, że jej syn gdzieś odleciał. Tymczasem Hired Dragon, który zobaczył na niebie dym, wrzucił do niewielkiej jaskini małego Saiya-jina, a sam zatkał ją sobą. Kiedy gaz przeszedł Son-Gohan spostrzegł się, że ze zwierzętami z lasu stało się coś złego. Tymczasem podwładni Garikku Juniora zobaczyli w zaczarowanym zwierciadle, jak mały Son-Gohan leciał na swoim dużym zwierzaku. Wróg od razu rozkazał swoim ludziom, by go złapali. Tymczasem Kuririn łowił ryby. Po chwili do wody zanurzyła się również Marron w stroju kąpielowym, a kiedy biegła, jej piersi skakały na boki. Nagle w swoim pojeździe przyleciała Chi-Chi, w poszukiwaniu syna. Nagle duży gaz przeleciał przez Kame House. Wkrótce Son-Gohan zobaczył w dole Kuririna i Marron. Dowiedział się od nich, że szukała go właśnie matka. Kiedy Son-Gohan i inni mieli zamiar wejść do domu, za nimi pojawiła się Chi-Chi. Od razu zaatakowała Saiya-jina, ale nic mu nie zdołała zrobić. Najwyraźniej wszyscy, prócz Kuririna i Marron, zostali zamienieni w demony. Marron biła krzesłem Kame sennina, a Yamucha atakował Kuririna. Nagle Kuririn walnął mistrza nogą. W niedługim czasie na wyspie wylądowali Tard, Zord, Binegar i Gasshu. Kiedy Son-Gohan chciał zadać im cios, przeciwnicy go unieruchomili. Wtedy Piccolo wysłał pocisk Chi w stronę wrogów. Potem dowiedział się, że są oni podwładnymi Garikku Juniora.


Odcinek 110 [02.10.1991]

a) Tenkai ga Senjou da!! Pikkoro ga Mazoku ni Gyakumodori...

b) 天界が戦場だ!!ピッコロが魔族に逆戻り…

c) Heaven is the Battlefield!! Piccolo Becomes Devilish Again

d) Bitwa w raju

Piccolo stał na dachu. Zapytał się przeciwników, jak Garikku Juniorowi udało się wydostać z Dead Zone. Gasshu odpowiedział mu, że kiedy do Ziemi zbliżyła się gwiazda Makyo, siły Makyo-jina się powiększyły i zdołał się uwolnić. Potem zaproponował Namek-jinowi przyłączenie się do nich. Wtedy Piccolo zrzucił z siebie ciężki płaszcz oraz turban. Tymczasem Kame sennin zaatakował Kuririna, a Chi-Chi z Bulmą Marron. Na szczęście w ostatniej chwili uratował ją Hired Dragon. Yamucha walnął z góry Piccolo, lecz nic mu nie zrobił. Wtedy Kuririn, Hired Dragon i Son-Gohan odlecieli w stronę Rajskiego Pałacu, by stamtąd zabrać odkażającą świętą wodę. Piccolo złapali od dołu dwaj podwładni Garikku Juniora, a potem Ziemianie go ugryźli. Tymczasem tyran obserwował w zwierciadle Son-Gohana i resztę. Piccolo zamienił się w demona. Gdzie indziej na jakimś globie, Vegeta zapytał podwładnego Freezera, w którą stronę udał się Son-Goku. Wróg mu nie odpowiedział, więc ten go zabił. Vegeta czuł moc Super Saiya-jina, ale nigdzie go nie widział. Kuririn i inni dotarli do siedziby Karina. Po jakimś czasie, kocur poczytał trochę w myślach Son-Gohana, dzięki czemu wiedział już wszystko. Potem ostrzegł przyjaciół, że święta woda znajduje się tuż obok czary zła, a Garikku Junior jej pilnuje. W niedługim czasie Kuririn wraz z Son-Gohanem byli już w Rajskim Pałacu. Od razu zobaczyli niskiego tyrana. Potem zjawił się Piccolo oraz czterej podwładni Garikku Juniora.


Odcinek 111 [09.10.1991]

a) Pikkoro to Chokusetsu Taiketsu!! Tenkai ni Ikari no Masenkou

b) ピッコロと直接対決!!天界に怒りの魔せん光

c) Direct Confrontation with Piccolo!! An Angry Masenko in Heaven

d) Napad furii i grad ciosów

Garikku Junior podszedł do Ziemian i zapytał się ich, gdzie ukrywa się Son-Goku. Son-Gohan odpowiedział mu, że jego ojciec wcale się nie ukrywa, po czym zaatakował tyrana. Niestety zdołał go tylko lekko zranić. Wtedy wróg przypomniał sobie, jak kiedyś walczył z małym Son-Gohanem. W momencie gdy Saiya-jin chciał zadać kolejny cios nieprzyjacielowi, ten wyjął uwięzionego Kami-Samę. Nagle Zord zaczął bić się z małym, a Tard z Kuririnem. Tymczasem Piccolo wyrywał się z rąk Gasshu. Kiedy wróg wysłał w stronę Saiya-jina pocisk Chi, Kuririn stanął w obronie przyjaciela. Tymczasem Marron poprosiła Karina i Yajirobeia, by zrobili jej coś do jedzenia. Kuririn opadł na ziemię. Wściekły Son-Gohan postanowił pokonać wrogów. Gdzie indziej Vegeta koncentrował energię. W pewnej chwili poczuł moc Son-Goku i duży wybuch. Kiedy dotarł na miejsce nie zobaczył już tam Super Saiya-jina. Son-Gohan zbierał energię. Po pewnym czasie Tard oraz Zord połączyli siły i stworzyli potężną kulę energii, którą wysłali potem w przeciwnika. Na szczęście małemu nic się nie stało. Son-Gohan szybko wykorzystał technikę Masenko i wysłał pocisk we wrogów. Później Piccolo zaczął atakować małego Saiya-jina.


Odcinek 112 [16.10.1991]

a) Minna no Kokoro wo Torimodose!! Shinden ni Nemuru Choushinsui

b) みんなの心を取り戻せ!!神殿に眠る超神水

c) Restore Everyone's Minds!! The Ultra Holy Water Resting in the Temple

d) Szatan górą

Piccolo bił Son-Gohana. Kiedy Binegar i Gasshu także chcieli zaatakować małego, Piccolo wysłał w stronę Saiya-jina dwa pociski Chi. Garikku Junior śmiał się. Po kolejnym ciosie, Son-Gohan leżał na ziemi. Podwładni tyrana znowu chcieli wystrzelić pociski energii, lecz Piccolo ponownie zaczął bić małego. Tymczasem Kuririn zobaczył, jak Garikku Junior odłożył obok pomniejszonego i uwięzionego Kami-Samę. Ziemianin spróbował zabrać małe naczynie, lecz wróg wytworzył barierę ochronną. Potem tyran zaczął kopać przeciwnika. Kiedy wystrzelił w niego pocisk Chi, Piccolo wpadł na linię strzału. Potem Namek-jin się podniósł, złapał Kuririna, podniósł go i ugryzł, po czym rzucił na ziemię. Karin, Yajirobei i Marron grali w pokera. Wygrywała dziewczyna, gdyż Karin nie mógł czytać w jej myślach, bo grała ona bezmyślnie. Silny Piccolo stworzył kulę energii i wystrzelił ją w Son-Gohana. Kuririn leżał słaby na ziemi. Piccolo bił się z Saiya-jinem w jakimś pomieszczeniu. Nagle z jego ciała wyszło jeszcze dwóch Piccolo i wszyscy trzej zaczęli zadawać ciosy małemu. Kiedy malec wstał, został zaatakowany przez Kuririna. Garikku Junior jadł jakieś owoce. Kuririn, Piccolo, Binegar i Gasshu wyskoczyli w stronę małego. Podwładnych wroga odrzuciło, po czym Piccolo złapał Son-Gohana, a gdy miał zamiar zadać mu cios, powstrzymał go Garikku Junior. Wtedy Piccolo wyjął z kieszeni wroga dwie buteleczki z Kami-Samą i Mister Popo, po czym podał je Kuririnowi. Ziemianin nie czekając już na nic otworzył je, uwalniając przyjaciół.


Odcinek 113 [23.10.1991]

a) Asa made Matenai!! Kamisama no Kakugo wo Kimeta Kesshikou

b) 朝まで待てない!!神様の覚悟を決めた決死行

c) Can't Wait 'til Morning!! Kami-sama Determines a Suicidal Course of Action

d) Rosnąca moc zła

Piccolo, Kuririn i Son-Gohan stanęli przeciwko Binegarowi i Gasshu. Pierwszy zaatakował Namek-jin, który powalił Gasshu. Garikku Junior zaczął się śmiać, gdyż wkrótce wszyscy ludzie będą nieodwracalnie demonami. Mister Popo powiedział, że jeszcze nie wszystko stracone. Potem opowiedział, że można wlać świętą wodę do specjalnego miejsca, dzięki czemu nikt nie będzie już demonem. Więc Kami-Sama wraz ze sługą zabrali magiczną wodę i weszli na dywan, po czym zaczęli lecieć w stronę boskiej strefy. Tymczasem Vegeta pokonał całą gromadkę ludzi Freezera. Binegar mierzył się z Kuririnem, zaś Son-Gohan z Gasshu. Natomiast Piccolo próbował pokonać nieśmiertelnego Garikku Juniora. Nic nie pomogły nawet techniki Makankosappo oraz Kienzan. Kami-Sama i Mister Popo byli coraz bliżej boskiej strefy. W pewnej chwili Garikku Junior powiększył się, dzięki czemu zwiększyła się jego moc. Kami-Sama otworzył olbrzymie drzwi. Kuririn i Son-Gohan wstali z gruzów. Wtedy Gasshu i Binegar postanowili powiększyć swoją siłę.


Odcinek 114 [30.10.1991]

a) Choukageki ni Shoubu da!! Okite Yaburi no Kamisama

b) 超過激に勝負だ!!掟やぶりの神様

c) A Battle of Extreme Measures!! Kami-sama Breaks the Covenant

d) W drodze po cudowną wodę

Wielki Garikku Junior stał naprzeciw Piccolo, Kuririna i Son-Gohana. W pewnej chwili Gasshu i Binegar powiększyli się i zwiększyli swoją moc. Podwładni tyrana zaatakowali. Niestety Kuririn i Son-Gohan nie dali im rady. Nagle wróg zaczął walczyć z Namek-jinem. Tymczasem przed Kami-Samą i Mister Popo zjawił się bóg śmierci. Wszechmogący próbował mu wyjaśnić, dlaczego się tu zjawił, lecz ten nie chciał słuchać. Od razu zaczął posyłać pioruny w ich stronę. Po kilku sekundach Kami-Sama i jego sługa zaczęli szybko biec w stronę miejsca, gdzie można wlać świętą wodę. Tymczasem jeden z podwładnych tyrana zdzielił Kuririna tak mocno, że ten spadał z Rajskiego Pałacu. Wtedy Son-Gohan wystrzelił dwa pociski Chi, jeden w prawo, a drugi w lewo. Bez problemu zabił Binegara i Gasshu, po czym uratował przyjaciela. Garikku Junior powiedział Saiya-jinowi, że Piccolo zginął. Nagle Namek-jin wstał i się powiększył do rozmiarów przeciwnika. Potem obaj zaczęli się bić. Kami-Sama i Mister Popo uderzyli w niewidzialną ścianę. Na szczęście udało im się ją zniszczyć i biec dalej. W pewnej chwili wszechmogący opadł i zobaczył, że jego ręka znika. Mimo to postanowił biec dalej. Piccolo stracił część sił. Bóg śmierci zaczął ściskać Kami-Samę, przez co Piccolo się pomniejszył. W niedługim czasie bóg Ziemi uwolnił się i zaczął biec dalej. Po jakimś czasie Mister Popo i Kami-Sama dotarli na miejsce. Piccolo przegrywał z Garikku Juniorem. Kiedy wróg miał zadać ostateczny cios przeciwnikowi, powstrzymał go Son-Gohan.


Odcinek 115 [06.11.1991]

a) Kiita ze Choushinsui!! Sekai ga Akumu kara Sameta

b) 効いたぜ超神水!!世界が悪夢からさめた

c) The Ultra Holy Water Worked!! The World Awakens From its Nightmare

d) Diabelska sztuczka

Prawie wszyscy Ziemianie niszczyli wszystko wokół. Nieśmiertelny Garikku Junior bronił się przed atakami Son-Gohana. Ciało Piccolo powoli znikało. Bóg śmierci zaatakował Kami-Samę piorunem. Na szczęście nie zrobił mu nic poważnego. Mały Saiya-jin bił się z Makyo-jinem. W pewnej chwili wróg opadł na ziemię, a Son-Gohan wykorzystał przeciwko niemu technikę Masenko, lecz nic to nie dało. Piccolo zaatakował Garikku Juniora, ale był coraz słabszy i niezdolny do walki. Kuririn próbował zadać cios przeciwnikowi. W pewnej chwili walnął nieśmiertelnego wroga. Potem wykorzystał technikę Kamehameha i wgniótł dużego tyrana w ziemię. Niestety, gdy Garikku Junior podniósł się, złapał mocno przeciwnika, ale wtedy Piccolo uderzył wroga w brzuch. Wtedy wróg trzymał już dwóch wojowników za głowy. Tymczasem Marron i Karin patrzyli się na słońce. Piccolo i Kuririn kopnęli wroga, po czym uwolnili się. Potem złapali tyrana i powiedzieli do Son-Gohana, by atakował. Kami-Sama oddał naczynie ze świętą wodą swojemu słudze, by ten nalał ją do specjalnego otworu. Kami-Sama ciągle był atakowany piorunami. Son-Gohan zaatakował przeciwnika, lecz nie zdołał go unicestwić. Mister Popo wlał wody tam gdzie miał jej wlać, dzięki czemu wszyscy ludzie stali się na powrót sobą. Wtedy na nic nie czekając Garikku Junior stworzył wrota prowadzące do Dead Zone.


Odcinek 116 [13.11.1991]

a) Gohan ni Isshun no Shouki!! Ano Makyousei wo Ute...

b) 悟飯に一瞬の勝機!!あの魔凶星を撃て…

c) Gohan's Brief Chance for Victory!! Hit the Makyousei...

d) Kres czarnej magii

Kami-Sama ciągle był atakowany przez boga śmierci. Garikku Junior wciągał wszystko w Dead Zone. Wszechmogący i Piccolo tracili bardzo szybko siły. Jedynie Son-Gohan próbował powstrzymać niepokonanego wroga. Umierający Namek-jin mówił do Kuririna, że jeśli Makyo nie zostanie zniszczona, to Garikku Junior zwycięży. Son-Gohan wytwarzał wokół siebie i przyjaciół małą wiązkę energii, dzięki której nie zostali wessani w Dead Zone. Mister Popo patrzył ze zmartwieniem na słabego Kami-Samę. Nagle wszechmogący opadł na ziemię. Potem bogowie śmierci dodali mu mocy i przenieśli go wraz ze sługą na Ziemię. Tymczasem Son-Gohan bronił się przed wessaniem do Dead Zone. Tyran ujrzał w dole Kami-Samę oraz Mister Popo. Po jakimś czasie Piccolo ich uratował, po czym zaczął lecieć w stronę wroga. Niestety tyran go powstrzymał. Potem Kuririn wystrzelił w nieprzyjaciela pocisk Chi. Niestety Garikku Junior zdołał się przed nim obronić, a wtedy silny Son-Gohan wytworzył wielki wiatr, dzięki czemu wróg sam wpadł w Dead Zone i został w niej zamknięty. Gdzie indziej Vegeta ciągle latał w przestrzeni kosmicznej. Son-Gohan, Kuririn i Piccolo byli zadowoleni. Kami-Sama i Mister Popo także. Nagle wykończony Son-Gohan zasnął. Na Ziemię powrócił pokój.


Odcinek 117 [20.11.1991]

a) Otoko da nee...Kuririn Hyakuikkai no Puropoozu

b) 男だねェ…クリリン101回目のプロポーズ

c) You're My Guy, Kuririn - His 101st Proposal

d) Krilan i Mara

Na Ziemię powrócił spokój. Po zachowaniach mieszkańców świata, nie widać było, że niedawno toczyła się walka z Garikku Juniorem. Kuririn szedł ze stertą zakupów swojej dziewczyny przed siebie. W pewnej chwili się przewrócił. Tymczasem Kame sennin dzwonił do wszystkich przyjaciół i mówił im, żeby szybko do niego przyjechali. Gdzie indziej Marron poprosiła Kuririna, by kupił jej suknię ślubną. Kuririn od razu wyobraził sobie, jak się z nią żeni. W Kame House znajdowali się już prawie wszyscy. Okazało się, że są 1 000 urodziny Umigame. Po jakimś czasie do domku weszli Kuririn z Marron. Kiedy zapadła noc, ten Ziemianin nie mógł zasnąć więc usiadł na schodku. Po sekundzie przypełznął do niego Umigame, który powiedział mu, żeby w prezencie ślubnym podarował Marron dużą i piękną perłę. Na nic nie czekając Kuririn i mały Son-Gohan zanurzyli się i zaczęli jej szukać. Tymczasem zrobiło się już jasno. Son-Gohan znalazł duży wrak statku ze złotem w środku, ale szukał dalej perły. Nagle kiedy malce ujrzały coś świecącego w oddali, przepłynęła przez nich cała gromada śledzi. W niedługim czasie Kuririn i Son-Gohan znaleźli perłę. W pewnej chwili Kuririna zaatakował duży węgorz. W momencie, gdy duży głaz miał zgnieść perłę, węgorz wsunął się pomiędzy, a potem wiele innych ryb podtrzymało kamień, a na koniec węgorz odrzucił głaz gdzie indziej. Wtedy Son-Gohan i Kuririn zrozumieli, że ta perła ma dla ryb wielką wartość, więc odpłynęli. Później Kuririn spotkał Marron na plaży i rozwiódł się z nią. Po kilku sekundach dziewczyna odjechała samochodem do sklepu, z jakimś innym facetem. Wtedy Kuririn ubrał jej ciemne okulary, po czym poszedł do Kame House i powiedział wszystkim co się stało.


Odcinek 118 [27.11.1991]

a) Are ga Chikyuu da yo Papa... Furiiza Oyako no Gyakushuu

b) あれが地球だよパパ…フリーザ親子の逆襲

c) That is the Earth, Papa... Freeza and Father Strike Back

d) Frezer kontratakuje

Son-Gohan zastanawiał się, co się stało z jego ojcem. Tymczasem Kuririn trenował na wysepce Kame sennina. Nagle do pokoju Son-Gohana weszli Chi-Chi oraz korepetytor o imieniu Shu-Saiyaku. Gdzie indziej Bulma zastanawiała się, co dzieje się z Vegetą. Tymczasem mały Saiya-jin wymknął się z pokoju przez okno i zobaczył w oddali swojego ojca. Potem wraz z Chi-Chi wszyscy weszli do swojego domu. W pewnej chwili Son-Goku okazał się być Freezerem i wtedy Son-Gohan się obudził, gdyż to mu się tylko śniło. Nagle wystraszony Shu-Saiyaku zawołał Chi-Chi, która po chwili weszła do pokoju. Kiedy nauczyciel zaczął źle mówić o Son-Gohanie, Chi-Chi wyrzuciła go przez okno. Gdzie indziej do Ziemi zbliżał się statek kosmiczny. Po chwili uderzył on prosto w ogródek Bulmy. Potem z pojazdu wyszedł Vegeta. Dziewczyna od razu powiedziała mu, by wziął prysznic. Po sekundzie Vegeta zaczął iść za Bulmą w stronę łazienki. Kiedy już się umył, włożył na siebie ubranie, które dała mu Bulma. Wszyscy zaczęli się z niego śmiać. Nagle Son-Gohan poczuł w oddali olbrzymią złowrogą moc. Wtedy zadzwonił do niego Kuririn, który także ją poczuł. Vegeta, Tenshinhan, Chaoz i Yamucha również wyczuli energię zbliżającą się do Ziemi. Tymczasem Freezer zamieniony w androida oraz jego ojciec Cold-Daio byli coraz bliżej planety. Gdzie indziej Son-Gohan ubrał swoje ubranie do walki, po czym odleciał.


Odcinek 119 [04.12.1991]

a) Furiiza wa Boku ga Taosu... Gokuu wo Matsu Nazo no Shounen

b) フリーザはボクが倒す…悟空を待つ謎の少年

c) I Will Defeat Freeza... The Mysterious Youth Who Awaits Goku

d) Tajemniczy wybawiciel

Piccolo był wściekły. Son-Gohan leciał przed siebie. Vegeta i reszta nie wiedzieli co robić. Nagle Kuririn spotkał obok małego Son-Gohana. Freezer bardzo szybko zbliżał się do niewielkiej Ziemi. Vegeta i Yamucha lecieli w miejsce, gdzie powinien wylądować wróg. Tenshinhan i Chaoz podążali tam samo. Kiedy Vegeta i Yamucha byli już na powierzchni, obok nich wylądował samolot z Bulmą i Purrem w środku. Po chwili zjawili się Tenshinhan z Chaozem. Potem nadleciał Piccolo, a na koniec Son-Gohan oraz Kuririn. Wszyscy byli już na miejscu. Nagle nad ich głowami przeleciał olbrzymi statek kosmiczny. Pojazd w niedługim czasie wylądował na powierzchni. Wszyscy się bali. W pewnej chwili Cold-Daio wraz z synem wylecieli ze statku i stanęli na powierzchni. Nagle Freezer ujrzał gdzieś w oddali za skałą Super Saiya-jina Son-Goku. Wtedy przypomniał sobie ostatnie sekundy walki z przeciwnikiem na Namek. Potem, kiedy Planeta wybuchła i został uratowany przez ojca oraz jego podwładnych. Vegeta i inni wspinali się na wielką skałę. Kiedy podwładni Changelinga polecieli, wszyscy zostali pocięci na części i zabici mieczem przez młodego, tajemniczego wojownika.


Odcinek 120 [11.12.1991]

a) Furiiza wo Ittou‚’youdan!! Mou Hitori no Suupaa Saiya-jin

b) フリーザを一刃両断!!もう一人の超サイヤ人

c) Freeza Split By a Single Blow!! Another Super Saiyan

d) Frezer niemile zaskoczony

Freezer powiedział swoim podwładnym, by zabili przeciwnika. Próbowali oni wszystkiego, lecz ten był szybszy. Piccolo, Kuririn, Vegeta i inni poczuli nową dużą siłę, a wtedy inne mniejsze zgasły. Po długiej rozmowie Freezera z nowym wojownikiem, tajemniczy chłopak powiedział, że tak samo jak Son-Goku, może stać się Super Saiya-jinem. Oczywiście Freezer i Cold-Daio zaczęli się z niego śmiać. Nagle wojownik zaczął się przemieniać. Vegeta i reszta poczuli wielką moc Super Saiya-jina. Wystraszony Freezer zaatakował przeciwnika pociskiem energii Chi. Kuririn chciał zobaczyć, co się tam dzieje, lecz Vegeta go zatrzymał, gdyż ludzie wroga mają Scautery, który mogłyby wyczuć jego moc. Potem wszyscy wojownicy oraz Bulma z Purrem zaczęli wolno biec w stronę miejsca walki. Tajemniczy wojownik powiedział Freezerowi, że jego koniec jest nieunikniony. Wtedy Changeling ponownie zaatakował potężną kulą energii. Saiya-jinowi nic się nie stało. Freezer pochwalił przeciwnika, że walczy jak sam diabeł. North Kaio-Samę zaskoczył ten tajemniczy wojownik. W pewnej chwili wróg wykorzystał technikę Dead Ball i posłał w Ziemię olbrzymią kulę energii. Kiedy miał zamiar odlecieć, zobaczył jak Super Saiya-jin trzymał kulę w górze. Nagle wielka moc eksplodowała, a gdy dymy ustały, tajemniczy wojownik zastosował atak Burning Attack, lecz wróg zdążył zrobić unik. Wtem obrońca Ziemi z mgnieniu oka wyjął miecz i przeciął przeciwnika na pół.


101-120 -- DRAGON BALL Z -- ODCINKI TELEWIZYJNE
-
INFORAMCJE
Informacje ►
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker