Informacje

Dragon Ball

INFORMAJCE
-
ODCINKI TELEWIZYJNE -- DRAGON BALL Z -- 221-240

W tym dziale znajdują się raczej szczegółowe opisy wszystkich odcinków trzech serii Dragon Balla, a także ich tytuły oryginalne, jak i polskie, jak i oryginalne przetłumaczone na angielskie. Życzymy do miłego czytania.


DRAGON BALL | DRAGON BALL Z | DRAGON BALL GT

INFORMACJE OGÓLNE
001-020 | 021-040 | 041-060 | 061-080 | 081-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160
161-180 | 181-200 | 201-220 | 221-240 | 241-260 | 261-280 | 281-291

Schemat przedstawiania odcinków
Numer odcinka [Data wydania]

a) Tytuł japoński (romaji)

b) Tytuł japoński (kanji)

c) Tytuł japoński przetłumaczony na angielski

d) Tytuł polski

Szczegółowy opis odcinka


Odcinek 221 [16.03.1994]

a) Machiukeru Wana!! Makai kara no Chousenjou

b) 待ち受けるワナ!!魔界からの挑戦状

c) Dabura turns Kuririn and Piccolo into stone, Vegeta fights Pui Pui

d) Pierwszy pokład

Dabura powiedział Babidiemu, że za skałami było właśnie siedmiu silnych wojowników. Ma-jin postanowił, by wciągnąć na pokład kilku z nich. Potem Pui Pui i Babidi weszli do statku kosmicznego. Na zewnątrz został tylko Dabura. Po chwili wróg podleciał nad Vegetę i resztę. Momentalnie wystawił dłoń przed Kibito i wystrzelił pocisk. Bez problemu go zabił. Son-Goku i Vegeta zaatakowali przeciwnika. Potem wróg opluł Kuririna, a tuż potem Piccolo. W niedługim czasie Ziemianin i Namek-jin zamienili się w kamienne posągi. Później Dabura wrócił do wielkiego statku. East Kaioshin odpowiedział Son-Goku, że aby Piccolo i Kuririn byli wolni, trzeba zlikwidować Daburę, więc po chwili wszyscy weszli przez drzwi i skoczyli w dół. Stanęli na jakiejś podłodze. Było jasno. Vegeta postanowił, że zaprogramuje tam bombę. Babidi i Dabura podeszli do wielkiej kuli, w której był uwięziony Buu. Nagle przed Saiya-jinami i Kaioshinem pojawił się Pui Pui. Powiedział im, że on będzie ich pierwszym przeciwnikiem. Tymczasem Babidi wstrzyknął całą zebraną energię do kuli z demonem. Vegeta, Son-Goku i Son-Gohan losowali, który będzie pierwszy walczył z nieprzyjacielem. Wygrał Vegeta. Po krótkiej rozmowie, księcia Saiya-jinów zaatakował Pui Pui.


Odcinek 222 [23.03.1994]

a) Nameru na!! Bejiita Ikari no Hassen Toppa

b) なめるな!!ベジータ怒りの初戦突破

c) Vegeta wins, Son-Goku faces Yakon

d) Niespodzianka na drugim pokładzie

Pui Pui zaatakował przeciwnika. Vegeta zdołał uchylić się przed każdym jego ciosem. Po chwili Saiya-jin odrzucił wroga na ścianę. Babidi i Dabura oglądali w szklanej kuli tę walkę. Vegeta był wyraźnie lepszy od przeciwnika. W pewnej chwili Ma-jin postanowił, żeby przenieść wojowników na planetę Zun, na której to panuje grawitacja równa 10 G. Po chwili wszyscy byli już na tym globie. Pui Pui zaczął się śmiać. Potem zaatakował Saiya-jina, ale ten się skutecznie obronił. Kiedy wyskoczył na niego drugi raz, Vegeta wystawił przed niego ręce i wystrzelił wielki pocisk energii Chi. Wróg nie przeżył i wkrótce wojownicy wrócili z powrotem na statek kosmiczny. Wskoczyli od razu na piętro niżej. Było tam dokładnie tak samo, jak na pierwszym. Tymczasem Chi-Chi zastanawiała się, gdzie był Son-Goten. Gdzie indziej Trunks i Son-Goten weszli do jakichś drzwi i od razu zdjęli ubranie. Kiedy sędzia miał zamiar otworzyć te same drzwi, by powiadomić Mighty Maska, że turniej został przerwany, przeszkodziła mu sprzątaczka. W końcu, kiedy otworzył, zobaczył w pomieszczeniu małych Saiya-jinów, lecz nigdzie nie widział szukanego wojownika. W mgnieniu oka Trunks odkręcił wodę w prysznicu i wrócił na swoje miejsce. Komentator pomyślał, że Mighty Mask brał prysznic. Potem krzyknął mu, że Tenkaichi Budokai został przerwany. Później wyszedł. Son-Goku czekał na swojego kolejnego przeciwnika. Babidi postanowił, że w następnej walce zmierzy się niejaki Yakon. Więc słudzy Ma-jina poszli po niego. Kiedy otworzyli drzwi i go zawołali, wielki potwór zjadł ich obu. Wkrótce zjawił się zielony i obrzydliwy Yakon, a z jego paszczy leciała ślina.


Odcinek 223 [13.04.1994]

a) Gokuu Pawaa Zenkai!! Buttobe Yakon

b) 悟空パワー全開!!ブッ飛べヤコン

c) Son-Goku fights Yakon

d) Nieugięty Songo

Yakon szedł przed siebie. Zapytał się wszystkich, który chciał z nim walczyć. Son-Goku odpowiedział, że on. Nagle obaj zaczęli pojedynek. Yakon atakował bardzo szybko swoimi ostrymi pazurami. Udało mu się przeciąć kawałek ubrania przeciwnika. Później Babidi przeniósł wojowników na Dark Star, na której to nie było ani trochę światła. Wszyscy prócz Yakona nic nie widzieli. Nagle potwór zaatakował. Na szczęście Son-Goku zdołał się w porę obronić. Potem Saiya-jin zamienił się w Super Saiya-jina, dzięki czemu się rozjaśniło. Babidi od razu zmierzył jego poziom mocy. Tymczasem Trunks i Son-Goten jedli coś w restauracji. Kiedy mieli zapłacić rachunek, uciekli, a po drodze spotkali Bulmę, Chi-Chi i resztę. Gdzie indziej, w tym samym czasie, Yakon otworzył paszczę i zaczął pochłaniać aurę energii silnego Son-Goku. W niedługim czasie Son-Goku przestał się świecić i tym samym być Super Saiya-jinem. Potem ponownie przeszedł na wyższy poziom, a Yakon zaczął wchłaniać jego moc. Wtenczas Saiya-jin zwiększył jeszcze bardziej swą moc i potwór eksplodował. Radar wypadł z rąk Babidiego. Później wszyscy wojownicy wrócili do statku kosmicznego i przeszli na niższe piętro. Następnym wojownikiem był Dabura, a jego przeciwnikiem postanowił być Son-Gohan.


Odcinek 224 [20.04.1994]

a) Daigosan!! Satan Tai Sannin no Chousenshi!?

b) 大誤算!!サタンVS3人の超戦士!?

c) Jinzo Ningen 18, Mighty Mask, Jueru and another opponent fight

d) Wznawiany turniej

Son-Goku i inni czekali aż pojawi się kolejny przeciwnik. East Kaioshin powiedział wszystkim, by stanęli do walki wszyscy naraz. Mimo to walczyć postanowił samemu Son-Gohan. Tymczasem Dabura wszedł do sali medytacji, by tam się skoncentrować. Mali Son-Goten i Trunks stanęli obok reszty zawodników. Po chwili na ring wszedł Mister Satan i powiedział wszystkim, że stoczy walkę z czterema pozostałymi przeciwnikami jednocześnie, po czym wrócił. Organizatorzy zgodzili się na to. Po jakimś czasie na matę ponownie wskoczył mistrz świata, potem Jinzo Ningen 18, wkrótce mali Saiya-jinowie, Kira, a na końcu Jueru. Kiedy turniej się zaczął Jueru i Kira od ciosów przeciwników w okamgnieniu wypadli za matę. Po kilku minutach dziewczyna zaczęła walczyć z Son-Gotenem i Trunksem. Wtenczas Mister Satan stał na ringu i się tylko na nich patrzał. Saiya-jinowie bronili się jak mogli. Po jakimś czasie unieśli się do góry. Gdzie indziej Dabura wciąż się koncentrował, by być jak w najlepszej formie. Vegeta postanowił wyłamać najbliższe drzwi, ale East Kaioshin zdążył go powstrzymać. Babidi się śmiał. Jinzo Ningen 18 i mali Saiya-jinowie nadal się bili.


Odcinek 225 [27.04.1994]

a) Tsuyoi ze Chibikko!! Juuhachigou Daikusen!?

b) 強いぜチビッコ!!18号大苦戦!?

c) Jinzo Ningen 18 reveals that Mighty Mask is Son-Goten and Trunks

d) Zdemaskowany wojownik

Dabura wciąż się koncentrował. Jinzo Ningen 18 biła się z małymi przeciwnikami, którzy udawali Mighty Maska. Mister Satan patrzył na walczących i wiedział, że nie miał z nimi szans. W pewnej chwili Trunks powiedział Son-Gotenowi, by zadawał ciosy nogami. Po chwili przeciwnicy znowu zaczęli walczyć. Po wymianie ciosów dwaj Saiya-jinowie spadli mocno na ring i zrobili w nim wielką dziurę. Tymczasem Mister Satan prawie wypadł za matę. Leżący w dole Son-Goten i Trunks postanowili zamienić się miejscami. Kiedy to zrobili od razu wylecieli z dziury i zaczęli latać wokół Jinzo Ningen 18. Potem zadali jej dwa ciosy, a po chwili jeszcze jeden. Kiedy mieli walnąć ją ostatni raz, ta zaatakowała ich pociskiem Chi. Babidi mówił do siebie, o tym, że Dabura, im dłużej będzie w sali medytacji, tym będzie bardziej wykonywał jego rozkazy. Po jakimś czasie Son-Goten i Trunks znowu spadli na ring i wpadli w dół. Trunks wrócił szybko na swoje miejsce i mali wojownicy wyskoczyli w stronę cyborga. Nagle obaj postanowili zamienić się w Super Saiya-jinów. Kiedy już to zrobili, syn Vegety zebrał w rękach kule energii i rzucił ją na Jinzo Ningen 18. Oczywiście ta zdążyła zrobić unik. Wtedy już wiedziała, kim jest jej przeciwnik. Nie czekając wytworzyła w dłoni płaski pocisk Chi, po czym rzuciła go w przeciwników. Son-Goten chciał uciec w lewo, a Trunks w prawo, toteż tarcza przecięła ubranie Mighty Maska na pół. Mimo to obaj zaczęli się z nią bić, ale wtedy sędzia ich zdyskwalifikował, gdyż nie można walczyć we dwóch. Mali Saiya-jinowie od razu odlecieli, gdzieś w przestworza. Tymczasem na statku Babidiego, z drzwi wyszedł Dabura.


Odcinek 226 [04.05.1994]

a) Tachihadakaru Maou! Deban Da Gohan!!

b) たちはだかる魔王!出番だ悟飯!!

c) Jinzo Ningen 18 throws the fight to Mister Satan for Videl's sake

d) Coś za coś

Mister Satan stał naprzeciw Jinzo Ningen 18. Większość ludzi z trybun kibicowało mistrzowi świata. Yamucha i Kame sennin zastanawiali się, gdzie byli Son-Goku, Vegeta, Kuririn i reszta wojowników, którzy niedawno odlecieli. Nagle Jinzo Ningen 18 złapała za szyję przeciwnika i zaproponowała mu, że przegra ona walkę, jeżeli ten da jej 20 000 000 zeni. Po jakimś czasie mistrz świata zgodził się na to. Wtedy żona Kuririna odleciała na bok i upadła, udając, że odleciała od ciosu przeciwnika. Potem Mister Satan zaczął bić dziewczynę, po czym chwycił ją i rzucił do tyłu. W końcu uderzył ją mocno pięścią. Przez chwilę nic się nie działo, aż w końcu cyborg wyleciał za matę. Mistrz świata zwyciężył kolejną walkę. Prawie wszyscy zaczęli się cieszyć. Jinzo Ningen 18 powiedziała mu, że mają spotkać się następnego dnia o 16:30. Tymczasem Trunks i Son-Goten zobaczyli niedaleko obok siebie lecącą Videl. W pewnej chwili do pomieszczenia, gdzie znajdowali się East Kaioshin, Vegeta, Son-Gohan i Son-Goku, wszedł Dabura. Syn Son-Goku powiedział wszystkim, że wolałby walczyć na otwartej przestrzeni, więc Babidi przeniósł wszystkich pięciu na jakąś inną planetę. Nagle Son-Gohan zaatakował. Tymczasem Videl powiedziała małym Saiya-jinom, w którą stronę polecieli Son-Gohan i inni. Kiedy ci wiedzieli już o wszystkim polecieli w stronę czarnoksiężnika, gdyż chcieli go zobaczyć. Dabura bił się z Son-Gohanem. Po jakimś czasie syn Son-Goku przybrał postać Super Saiya-jina.


Odcinek 227 [18.05.1994]

a) Mitsukerareta Jashin!! Daabura no Meian

b) 見つけられた邪心!!ダーブラの名案

c) Son-Gohan's glove turned to stone, Son-Gohan breaks Dabura's sword

d) Wyzwanie dla Son Gokana

Son-Gohan znajdował się nad przeciwnikiem i się na niego patrzył. Nagle podleciał do wroga i zaatakował. Po jakimś czasie podwładny Babidiego spadł na ziemię. Mimo to ciągle miał dużo siły, więc zaatakował. Potem Son-Gohan zwiększył jeszcze swoją moc. Obaj wojownicy zaczęli znowu się bić. Dabura atakował przeciwnika ogniem, aż w końcu wystrzelił we wroga kulę energii. Saiya-jin nie zdążył zrobić uniku. Po jakimś czasie kiedy siedział w wodzie wystrzelił do góry dwa pociski energii. Dabura bez problemu je odbił, a kiedy jego przeciwnik wyleciał do góry, ten zaatakował go kulą Chi. Son-Gohan ponownie nie zdążył zrobić uniku. Nagle Dabura plunął na przeciwnika, lecz ten obronił się ręką, po czym zrzucił rękawicę, która była już prawie kamieniem. Tymczasem Bulma i Chi-Chi podeszły do Jinzo Ningen 18. Trunks i Son-Goten lecieli szybko przed siebie. Nagle syn Son-Goku zapytał się przyjaciela, kto to jest czarnoksiężnik. W niedługim czasie syn Vegety odpowiedział mu. Buu wciąż był zamknięty w kuli. Miał dopiero połowę energii, dzięki której mógłby się uwolnić. Dabura i Son-Gohan walczyli. Nagle sługa Babidiego spojrzał się na Vegetę, a kiedy Son-Gohan go zaatakował, w jego ręce pojawił się duży miecz. Nieprzyjaciel zaczął nim atakować. Udało mu się ledwie uciąć dwa włosy przeciwnikowi. W pewnej chwili syn Son-Goku złapał rękoma miecz i go złamał. Tymczasem Vegeta chciał zająć miejsce Son-Gohana. Wtedy Dabura powiedział telepatycznie do Babidiego, by sprowadził go z powrotem na pokład statku kosmicznego. Kiedy wszyscy już tam byli, Dabura przeszedł przez drzwi i stanął obok Ma-jina. Po jakimś czasie powiedział swojemu panu, że jeden z przeciwników łatwo ulegał emocją, a jego serce było równie czarne jak jego. Dzięki temu możnaby go przeciągnąć na ich stronę.


Odcinek 228 [25.05.1994]

a) Hakai Ouji Bejiita Fukkatsu!! Butoukai Rannyuu

b) 破壊王子ベジータ復活!!武闘会乱入

c) Vegeta possesed by Ma-jin, destroys Tenkaichi Budokai arena

d) Ciemna strona Vegety

Son-Gohan zeszedł z poziomu Super Saiya-jina. Vegety wystawił rękę i stworzył kulę energii. Chciał zniszczyć nią statek, ale powstrzymał się. Wkrótce East Kaioshin zrozumiał, że Babidi będzie chciał opanować Vegetę. Tymczasem Ma-jin zaczął właśnie to robić. Książe Saiya-jinów złapał się szybko za głowę, gdyż go bardzo bolała. Później zamienił się w Super Saiya-jina, lecz nic to nie dało. East Kaioshin powiedział Son-Goku i Son-Gohanowi, co działo się z tym Saiya-jinem. Vegeta uniósł się i ciągle krzyczał. Pojawiły się duże czerwone wyładowania elektryczne. Babidi przestał, a wtedy Vegeta padł na ziemię. W niedługim czasie podniósł się, ale na jego czole pojawił się już znak Babidiego, czyli litera M. Tymczasem na ringu 25. Tenkaichi Budokai był Mister Satan i cieszył się, że zwyciężył. Obok stały Jinzo Ningen 18 i Marron. Vegeta się uśmiechał. Nagle Babidi przeniósł Son-Goku i resztę. Wszyscy oni pojawili się na macie Tenkaichi Budokai, tuż obok Mister Satana. W pewnej chwili Vegeta spowodował wielki powiew wiatru. Sędzia i Mister Satan odlecieli trochę na bok. Nagle książe wyprostował rękę i wystrzelił z niej wielki pocisk. Son-Goku próbował go odbić, lecz nie zdołał i duża część trybun zniknęła. Ludzie zaczęli uciekać. Son-Goku stanął naprzeciw Vegecie.


Odcinek 229 [15.06.1994]

a) Shukumei no Choutaiketsu!! Gekitotsu Gokuu Tai Bejiita

b) 宿命の超対決!!激突 悟空 VS ベジータ

c) Warps to desert, Son-Gohan and East Kaioshin inside Babidi Ship

d) Piekielne starcie

Ludzie z trybun uciekali. Vegeta ciągle się uśmiechał. Trunks i Son-Goten lecieli przed siebie i rozmawiali o czarnoksiężniku. Publiczność, która nie uciekła wołała do Mister Satana, by pokonał tego, który zniszczył właśnie część stadionu. Po jakimś czasie Vegeta ponownie wyprostował rękę, ale tym razem w bok, po czym wystrzelił pocisk. Kolejna duża część stadionu zniknęła. W końcu Son-Goku zamienił się w Super Saiya-jina. Później powiedział na głos do Babidiego, by przeniósł go i Vegetę w inne miejsce, żeby tam walczyć i nie narażać życia niewinnych ludzi. W tym momencie East Kaioshin stanął pomiędzy dwoma Super Saiya-jinami i powiedział, że on będzie walczył pierwszy. Po kilku sekundach Son-Goku uniósł rękę i zebrał w niej energię. Kaioshin się przestraszył i zeszedł na bok. W pewnej chwili Babidi przeniósł wszystkich wojowników w inne miejsce. Pojawili się oni gdzieś na pustkowiu. East Kaioshin postanowił, że razem z Son-Gohanem wejdą do środka statku kosmicznego Babidiego i nie pozwolą uwolnić Buu. Wtedy Ma-jin rozkazał Vegecie, by zabił Kaioshina, ale książe odmówił. Babidi otworzył przejście do statku. Son-Goku dał synowi dwie Senzu Bean. Son-Gohan jedną zjadł od razu, a potem wraz z East Kaioshinem wskoczyli do statku kosmicznego.


Odcinek 230 [22.06.1994]

a) Matte'ro Babidi!! Yabou wa Yurusanai

b) 待ってろ バビディ!!野望は許さない

c) Son-Goku fights Vegeta, Son-Gohan and Kaioshin fight inside Babidi's Ship

d) Rewanż

Mister Satan i komentator stali na ringu. Postanowili oni, by wręczanie nagród przełożyć na inny dzień, gdyż nie zostało już niewielu kibiców. Vegeta zaatakował Son-Goku. Po krótkiej walce widać było, że siły obu przeciwników były prawie wyrównane. Babidi był zadowolony z Vegety. Wkrótce Buu powinien zdobyć potrzebną do uwolnienia energię i wyjść na wolność. Son-Gohan i East Kaioshin stanęli na którymś piętrze. Zobaczyli tam dziesięciu słabych wojowników służących Babidiemu. Son-Gohan bez problemu ich pokonał, po czym razem z Kaioshinem zeszli niżej. Vegeta i Son-Goku bili się bez przerwy. Nie wiadomo, który był silniejszy. Tymczasem Trunks i Son-Goten wylądowali na jakiejś wyspie, gdyż chcieli do toalety. Vegeta wystawił dwa palce przed siebie i wystrzelił pięć pocisków. Dzięki nim przyczepił przeciwnika do olbrzymiej skały. Potem zaczął opowiadać Son-Goku, jak kiedyś przyleciał z Nappą na Ziemię. Później walczył na Namek, aż w końcu zjawił się Seru. Kiedy skończył, Son-Goku wyrwał kawałek skały, do której był przyczepiony i zniszczył go uderzając nim o Vegetę. Dzięki temu się uwolnił. W pewnym momencie Vegeta złapał przeciwnika od tyłu. Potem podleciał z nim do ostrej skały, lecz wtedy Son-Goku uwolnił się i wykorzystał technikę Kamehameha. Vegeta oczywiście ciągle żył, zaś na ziemi zrobił się wielki krater. Tymczasem East Kaioshin i Son-Gohan ujrzeli przed sobą wielką różową kulę, w której to od wieków był zamknięty Buu. Nagle zza kuli wyszli Dabura i Babidi. Vegeta i Son-Goku ciągle walczyli.


Odcinek 231 [29.06.1994]

a) Toketa Fuuin! Deru Kyouaku Majin Buu!!

b) 解けた封印!出るぞ 凶悪魔人ブウ!!

c) Son-Gohan and Kaioshin reach Ma-jin egg chamber, Son-Goku fights Vegeta

d) Usprawiedliwienie Vegety

Babidi i Dabura stali przed kulą, w której to był uwięziony Buu. Patrzyli się na Son-Gohana i East Kaioshina. Po krótkiej rozmowie, Ma-jin przeniósł wszystkich na zewnątrz. Tymczasem Son-Goku i Vegeta ciągle walczyli. Nie widać było, który był lepszy. Dabura postanowił pokonać Son-Gohana. Nagle ten zamienił się w Super Saiya-jina, lecz jego przeciwnik się nie przestraszył. Kiedy syn Son-Goku miał już zaatakować, Babidi zauważył, że wkrótce Buu wyjdzie z kuli. Zbiornik jego energii życiowej był pełny. Na niebie pojawiały się pioruny. Wielka kula błyskała. Vegeta atakował przeciwnika pociskami Chi. Na razie miał przewagę, ale kiedy jeszcze raz miał go uderzyć, ten teleportował się w tył. Gdzie indziej reporterzy rozmawiali z Mister Satanem. Jinzo Ningen 18 czekała, aż zwycięzca turnieju da jej 20 000 000 zeni. Trunks i Son-Goten lecieli nad oceanem, w stronę Babidiego. Vegeta próbował pokonać Son-Goku, lecz był za słaby. Nagle rzucił w niego kulę, lecz i to nic nie dało. Po jakimś czasie Vegeta powiedział Saiya-jinowi, że nawet gdyby trenował 10 lat, nie osiągnąłby jego poziomu. Potem dodał, że specjalnie poddał się Babidiemu, by być silniejszym i stać się takim jak dawniej, czyli przebiegłym i bezlitosnym. Babidi i Dabura czekali, aż pojawi się demon Buu. Nagle z jego kuli zaczęły lecieć opary.


Odcinek 232 [06.07.1994]

a) Fukkatsu Sasenai!! Teikou no Kamehameha

b) 復活させない!!抵抗のかめはめ波

c) Buu egg hatches, Son-Goku fights Vegeta

d) Oczekiwane przybycie

Babidi i Dabura cieszyli się. East Kaioshin chciał uciec z Son-Gohanem, ale ten postanowił zostać i pokonać wroga. Później stworzył wielką aurę, po czym wykorzystał technikę Kamehameha. Pocisk Chi uderzył w dużą i różową kulę. Potem Son-Gohan wystrzelił jeszcze jeden pocisk. Tymczasem Trunks i Son-Goten zatrzymali się, gdyż poczuli wielki wybuch. Ptaki zaczęły lecieć. Ludzie uciekali ze stadionu Tenkaichi Budokai. W pewnej chwili Mister Satan powiedział wszystkim, żeby nie uciekali, gdyż zaraz rozpocznie się ceremonia wręczania nagród. Son-Gohan ciągle atakował kulę, w której siedział Buu, pociskami energii. Nagle duża kula pękła na pół. Ze środka ulotnił się tylko różowy dym. Babidi nie wiedział dlaczego nikt się nie pojawił. Nagle Ma-jin rozkazał Daburze, pokonanie Son-Gohana. Po jakimś czasie wszyscy ujrzeli na niebie wielki i różowy dym, jakby olbrzymia chmura. Son-Goku i Vegeta bili się bez przerwy. Tymczasem z różowego dymu złożył się gruby, duży i różowy Buu. Wyglądał jak wielkie dziecko. Zaczął iść w stronę Super Saiya-jina, ale potem się cofnął i podszedł do Babidiego. Później poszedł jeszcze gdzie indziej. Kiedy Vegeta wyskoczył na przeciwnika, Son-Goku zatrzymał go i powiedział, że pojawiło się nowe źródło energii o fenomenalnej mocy. Tymczasem Buu zaczął klaskać.


Odcinek 233 [13.07.1994]

a) Zetsubou e Itchokusen!? Nageki no Kaioushin

b) 絶望へ一直線!?嘆きの界王神

c) Buu trashes Dabura, Vegeta knocks Son-Goku out

d) Pozory mylą

Vegeta i Son-Goku stali naprzeciw siebie. Nagle Vegeta powiedział przeciwnikowi, że Buu był od nich słabszy, ale Son-Goku mu zaprzeczył. Po jakimś czasie z ciała Buu wydostały się opary, a potem wróg zaatakował Daburę. Po ostatnim ciosie, Dabura wylądował na ziemi. Son-Goku i Vegeta czuli moc demona. Trunks i Son-Gotem także poczuli te wielkie wibracje. Mimo to polecieli jeszcze szybciej. Tymczasem Mister Satan wlazł pod prysznic. Przypomniał sobie wtedy, jak na ringu pojawili się Vegeta, Son-Goku i inni. Kiedy wyszedł, przez jego drzwi weszło bardzo wielu dziennikarzy. Nagle z jego ciała spadł ręcznik i reporterzy od razu robili zdjęcia. Son-Goku i Vegeta walczyli. Książe Saiya-jinów powiedział przeciwnikowi, by dał mu Senzu Bean, by mógł pokonać Buu. Kiedy ten wyjmował ją z worka, Vegeta walnął go od tyłu, tak mocno, że stracił on przytomność i padł na ziemię. Potem książe zjadł fasolkę, po czym postanowił walczyć z Buu. Babidi mówił do potwora, że miał on słuchać tylko jego. Potem powiedział, że może z powrotem zamknąć demona w kuli, a wtedy Buu stał się mu posłuszny. Nagle Ma-jin rozkazał Buu, by pokonał wszystkich zebranych przeciwników. Son-Gohan złapał szybko East Kaioshina za rękę i zaczął lecieć z nim w górę. W niedługi czas potem wyruszył za nimi potwór. W mgnieniu oka znalazł się przed East Kaioshinem i Son-Gohanem. Najpierw uderzył Saiya-jina, który po chwili wylądował na ziemi.


Odcinek 234 [27.07.1994]

a) Majin Osoru Beshi!! Gohan ni Semaru Shi no Kyoufu

b) 魔人恐るべし!!悟飯に迫る死の恐怖

c) Buu trashes Son-Gohan and East Kaioshin, Trunks breaks stone Piccolo

d) Uwaga niebezpieczeństwo

Buu znajdował się nad East Kaioshinem. Nagle mniejszy zaatakował powiewem wiatru. Niestety demonowi nic się nie stało, a w dodatku po chwili uderzył przeciwnika. Kaioshin spadł na ziemię, ale wkrótce się podniósł i znowu opadł od ciosu przeciwnika. Buu wydawał się być niepokonany. Nagle znowu zaatakował nieprzyjaciela. Po sekundzie Kaioshin wylądował przy biegnącym Babidim. East Kaioshin był tak słaby, że nie mógł się nawet podnieść. Po chwili wyskoczył Son-Gohan i walnął nogą wroga. Buu odrzuciło daleko na bok. Niestety wróg wrócił i wystrzelił w Son-Gohana kulę energii. Małego odrzuciło bardzo daleko, aż w końcu Kaioshin zlikwidował ten pocisk Chi i Saiya-jin opadł na trawę. Tymczasem Mister Satan postanowił nauczyć się latać, skoro jego córka umiała. Nagle do jego pokoju weszły ładne dziewczyny, które poprosiły go o autograf. Buu powiedział Babidiemu, że chciałby coś zjeść. Nagle jego ciało przebiła włócznia. Była to broń Dabury, który to właśnie wstał. Trunks i Son-Goten zobaczyli daleko przed sobą w dole, kilku osobników, toteż stanęli na skale i zeszli z poziomów Super Saiya-jinów. Od razu poznali East Kaioshina, który to brał udział w turnieju. Potem zobaczyli kogoś obok na skale. Kiedy podeszli bliżej rozpoznali, że jest to Piccolo, a trochę niżej zobaczyli Kuririna. W pewnej chwili syn Vegety walnął posąg, który to od razu się przewrócił i rozleciał. Kiedy Babidi i Dabura rozmawiali, Buu wyjął z siebie włócznie. Potem zregenerował dziurę i postanowił zjeść przeciwnika.


Odcinek 235 [03.08.1994]

a) Tabechau zo!! Harapeko Majin no Chounouryoku

b) 食べちゃうぞ!!腹ペコ魔人の超能力

c) Buu turns Dabura into a cookie and eats him, Kuririn and Piccolo back

d) Olbrzymie ciacho

Vegeta widział przed sobą wejście do statku kosmicznego Babidiego. Nie czuł nigdzie energii Son-Gohana. Nagle Buu zaczął śpiewać i tańczyć. Poruszał się w stronę Dabury. Nagle władca podziemi zadał kilka ciosów różowemu przeciwnikowi. Niestety temu nic się nie stało, toteż Dabura uniósł się i wystrzelił w dół serię żółtych pocisków Chi. Potem wrócił na powierzchnię. Mimo wszystko Buu wciąż śpiewał i tańczył. W pewnej chwili Dabura wyskoczył na demona. Próbował go opluć, lecz ten zrobił unik. W niedługim czasie wróg zamienił Daburę w wielkie ciastko. Kiedy go zjadł, Kuririn przestał być posągiem. Potem zjawił się Piccolo, któremu udało się zregenerować. Buu postanowił zjeść East Kaioshina. Kiedy miał zamiar już go zamienić, wszyscy poczuli olbrzymi wybuch. Statek Babidiego został kompletnie zniszczony. Ma-jin rozkazał grubasowi złapanie tego, który zniszczył pojazd. W niedługim czasie z dymu wyszedł Vegeta. Piccolo usłyszał od niego, że Buu zaatakował Son-Gohana. Nagle Saiya-jin nazwał przeciwnika bałwanem. Babidi kazał Buu pokonanie Vegety. Nagle książe przypomniał sobie, jak Son-Goku walczył kiedyś w obronie przyjaciół i Ziemi. Nagle Vegeta przeszedł do poziomu Super Saiya-jina 2, przez co zwiększył swą moc. Potem zaczął bić grubasa. Wygląda na to, że miał przewagę. Walkę oglądali Son-Goten, Trunks, Piccolo, Kuririn oraz Babidi.


Odcinek 236 [17.08.1994]

a) Senshi no Ketsui!! Majin wa Ore ga Shimatsu Suru

b) 戦士の決意!!魔人はオレが始末する

c) Vegeta fights Buu, Vegeta's arm is injured, Buu divides

d) Vegeta rzuca wyzwanie

Vegeta atakował ciągle Buu. Tymczasem gdzieś indziej Son-Goku leżał nieprzytomny. Demon od ciosów przeciwnika opadał na ziemię. Piccolo był zaskoczony jego mocą. Niestety Buu ciągle nic nie było. W pewnej chwili Vegeta wystrzelił przed siebie niewielki pocisk Chi. Kula przeszyła potwora na wylot. Wszyscy pomyśleli, że Saiya-jin zwyciężył, kiedy nagle wróg się podniósł i zregenerował ranę. Potem zaczął zbierać energię, aż w końcu ją uwolnił. Spowodował wielką eksplozję. Na szczęście Piccolo, Kuririnowi, Son-Gotenowi i Trunksowi nic się nie stało, zaś Vegeta krwawił. Babidi ukrył się w bańce ochronnej, którą sam stworzył. Buu powiedział przeciwnikowi, że musieli się wkrótce rozstać. Po chwili oderwał od swojego ciała kawałek jakiejś gumowej masy i rzucił ją w Vegetę. Guma unieruchomiła księcia, a Buu zaczął go bić. Wtenczas Trunks i Son-Goten po przejściu w stan Super Saiya-jinów wyskoczyli przed siebie, na pomoc Vegecie.


Odcinek 237 [24.08.1994]

a) Ai Suru Mono no Tame ni... Bejiita Chiru!!

b) 愛する者のために…ベジータ散る!!

c) Trunks and Son-Goten aide Vegeta in battle, Piccolo attacks Babidi

d) Poświęcenie ojca

Trunks poleciał pomóc Vegecie, a tuż za nim mały Son-Goten. Piccolo próbował ich powstrzymać, ale nie zdołał. Babidi się śmiał. Tymczasem Buu bił nogą księcia Saiya-jinów. Nagle dwa maluchy przeleciały obok Ma-jina. W niedługim czasie Trunks odrzucił Buu, a wtedy Son-Goten rozwiązał Vegetę. Trunks powiedział przyjacielowi, że Vegeta jest księciem, który przybył kiedyś z kosmosu. Nagle Babidi zobaczył obok siebie Piccolo. Po sekundzie Namek-jin zaatakował, lecz niestety Ma-jin zdążył wytworzyć kapsułę ochronną. Potem wróg rzucił na Piccolo jakieś unieruchamiające substancje. Na szczęście ten bez większego wysiłku się uwolnił. Potem zaatakował małego. Zamachnął się i przeciął go na pół. Vegeta spojrzał się na Piccolo, który unosił się w powietrzu. Potem powiedział Trunksowi, że powierza jego opiece Bulmę. Son-Gohan leżał nieprzytomny w lesie. Książę Saiya-jinów postanowił, że się poświęci, w celu unicestwienia wroga. Potem wziął w ramiona syna. W niedługim czasie uderzył go, a potem Son-Gotena. Obaj stracili przytomność. Piccolo podszedł do Saiya-jina. Wtedy Vegeta poprosił tego Namek-jina, by zabrał stamtąd dzieciaków. Potem spytał się go, czy kiedy umrze, to spotka się z Son-Goku w Zaświatach. Piccolo odpowiedział mu, że nie. Potem Namek-jin z małymi i Kuririn odlecieli. Vegeta zwiększył swą energię. Buu powiedział, że zamieni zaraz przeciwnika w tabliczkę czekolady. Nagle książe Saiya-jinów wysadził siebie w powietrze. Spowodował przez to wielką eksplozję. Opuścił nas wyjątkowo mężny wojownik.


Odcinek 238 [31.08.1994]

a) Akumu Futatabi! Ikite Ita Majin Buu

b) 悪夢ふたたび!生きていた魔人ブウ

c) Vegeta attempts to disintegrate Buu, but turns to stone

d) Trzeba wszystko zacząć od początku

Vegeta spowodował olbrzymi wybuch. Chi-Chi, Videl, Jinzo Ningen 18, Marron, Yamucha, Bulma i Kame sennin lecieli samolotem na północny zachód. Bulma zastanawiała się, co działo się z Vegetą, kiedy pojawił się na ringu Tenkaichi Budokai i zniszczył dużą część stadionu. Nagle wszyscy poczuli wielkie wstrząsy, które uszkodziły silniki i wkrótce samolot zaczął spadać. Jinzo Ningen 18 oddała Marron do rąk Videl i złapała od dołu maszynę. Potem odstawiła ją na powierzchnię. Tymczasem Kuririn wziął od Piccolo nieprzytomnych Trunksa i Son-Gotena. Namek-jin natomiast postanowił sprawdzić, co z Buu i Babidim. Yamucha próbował naprawić samolot. Piccolo widział pod sobą duży dół, więc stanął na powierzchni i zobaczył po jakimś czasie różowe cząstki Buu. Później znalazł w małym dołku połowę ciała Babidiego. Nagle wokół niego z resztek Buu zaczęły powstawać małe demony, które niedługo odleciały i złączyły się w pięć większych. Następnie te połączyły się i powstał niepokonany Buu. Kiedy Piccolo to zobaczył od razu stamtąd uciekł. Babidi wołał grubasa i rozkazał mu, by go zregenerował, a jeśli tego nie zrobi to na powrót zamknie go w kuli. Nagle za Kuririnem zjawił się Piccolo. Namek-jin powiedział o wszystkim Ziemianinowi. Buu z Babidim na plecach lecieli przed siebie. Son-Gohan wciąż był nieprzytomny.


Odcinek 239 [07.09.1994]

a) Biiderutachi no Funtou! Sagase Doragon Booru

b) ビーデルたちの奮闘!探せ神龍球

c) Looks for Dragon Balls, Buu wreaks havoc, Son-Goku is regenerated by Dende

d) Dwaj nieobecni

Obok Videl w samolocie leżały Smocze Kule, a było ich sześć. Zostały one zebrane po to, by ożywić tych, których zabił nie tak dawno Vegeta. Kuririn i Piccolo znajdowali się przy wieży Karina. Chcieli od niego Senzu Bean, ale ten powiedział, że już ich nie produkuje. Potem polecieli do Rajskiego Pałacu. Mister Popo od razu wziął małych i położył do łóżka. Tymczasem słaby East Kaioshin szedł przed siebie, chyba szukał Son-Gohana. Tymczasem Buu i Babidi lecieli nad miastem. Nagle zniszczyli jakąś wieżę. Bulma próbowała chwycić Smoczą Kulę, ale nie dosięgała. Nagle pojawił się jakiś duży zwierz, który po chwili zjadł gniazdo z jajami, w którym to była szukana kula. Kiedy odlatywał, Yamucha wystrzelił w niego pocisk Chi, przez co w niedługim czasie potwór spadł do morza. Za nim wskoczyła ładna Videl, potem Chi-Chi i Yamucha. Niestety nikt nie potrafił pokonać w żaden sposób olbrzyma. Po jakimś czasie Jinzo Ningen 18 kopnęła Kame sennina, który to wypadł wkrótce ze wzniesienia. W tej samej chwili zwierz wyskoczył do góry. Więc Kame sennin pierdnął, a wtedy olbrzym kichnął Smoczą Kulą. Tymczasem Buu i Babidi wlecieli prosto w pociąg, zupełnie go niszcząc. Kule Smoka były już zebrane w jednym miejscu. Tymczasem Son-Goku odzyskał przytomność. Przypomniał sobie ostatnią chwilę walki z Vegetą. Niestety nie wyczuwał już jego mocy. Potem teleportował się do Rajskiego Pałacu, gdzie Dende od razu go uzdrowił.


Odcinek 240 [21.09.1994]

a) Dekkai Kibou!! Chibitachi no Shinhissatsuwaza

b) でっかい希望!!チビたちの新必殺技

c) Talks to Mister Popo and Dende, Shen-Ron resurredts all but Vegeta

d) Jedyna nadzieja w nowej technice walki

Son-Goku dowiedział się już o wszystkim, co stało się pod jego nieobecność. Nagle stwierdził że trzeba wykorzystać technikę Fusion Dance i dzięki temu połączyć się w jednego osobnika o podwójnej mocy. Potem postanowili, żeby zrobili to Trunks i Son-Goten. Tymczasem maluchy leżały w łóżku. Buu i Babidi niszczyli wszystko, co napotkali. Tymczasem Bulma wezwała Shen-Rona. Kiedy Kuririn pobiegł, by obudzić Trunksa i Son-Gotena, niebo stało się ciemne. Od razu wszyscy spostrzegli się, że Dragon został wezwany. Obok Capsule Corporation unosił się już Shen-Ron. W pewnej chwili Yamucha poprosił olbrzyma, by wskrzesił on wszystkich, którzy stracili tamtego dnia życie, prócz oczywiście wrogów. Nagle Kibito się podniósł. Son-Goku teleportował się obok Dragona. Szybko powiedział mu, by odszedł. Więc smok zniknął. Kibito dziwił się dlaczego nadal żył. Potem zaczął szukać wokół East Kaioshina. Tymczasem ten szedł ranny przed siebie. Nieprzytomny Son-Gohan leżał na trawie. Wszyscy obok Capsule Corporation postanowili, że przeniosą się do Rajskiego Pałacu. Po chwili prawie nikogo już nie było. Zostali tylko rodzice Bulmy - Burifu-Hakase i Bulma no Haha.


221-240 -- DRAGON BALL Z -- ODCINKI TELEWIZYJNE
-
INFORAMCJE
Informacje ►
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker