Informacje

Dragon Ball

INFORMAJCE
-
ODCINKI TELEWIZYJNE -- DRAGON BALL Z -- 161-180

W tym dziale znajdują się raczej szczegółowe opisy wszystkich odcinków trzech serii Dragon Balla, a także ich tytuły oryginalne, jak i polskie, jak i oryginalne przetłumaczone na angielskie. Życzymy do miłego czytania.


DRAGON BALL | DRAGON BALL Z | DRAGON BALL GT

INFORMACJE OGÓLNE
001-020 | 021-040 | 041-060 | 061-080 | 081-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160
161-180 | 181-200 | 201-220 | 221-240 | 241-260 | 261-280 | 281-291

Schemat przedstawiania odcinków
Numer odcinka [Data wydania]

a) Tytuł japoński (romaji)

b) Tytuł japoński (kanji)

c) Tytuł japoński przetłumaczony na angielski

d) Tytuł polski

Szczegółowy opis odcinka


Odcinek 161 [21.10.1992]

a) Suupaa Bejiita Ayaushi!! Kanzen Muketsu no Kyoufu ga Semaru!!

b) 超ベジータ危うし!!完全無欠の恐怖が迫る!!

c) The Great Battle Approaches! Ginyu's Special Corps Takes the Stage

d) Vegeta w niebezpieczeństwie

Kuririn leżał chwilę słaby na ziemi. Po chwili wstał i powiedział, że Seru zadaje straszliwy ból, po czym znowu opadł. Trunks nie czekając podleciał do niego i włożył mu do ust Senzu Bean, którą wyjął zza ubrania. Tymczasem Vegeta zbliżył się do wroga i obaj postanowili walczyć. Kuririn po odzyskaniu sił wstał na nogi i ostrzegł Trunksa, że Vegeta zaraz zginie. Jinzo Ningen 16 także to przeczuwał. Potem Ziemianin dodał, że wróg przypomina mu bardzo Trunksa. Nagle Vegeta zaatakował cyborga. Niestety nic mu nie zdołał zrobić. Później znowu obaj zaczęli się bić. Mimo ogromnej siły Super Saiya-jina, Seru bardzo dobrze sobie radził. Tymczasem Trunks mówił, że jest silniejszy od ojca. Tenshinhan i Piccolo rozmawiają o Vegecie i Seru. Tymczasem Son-Goku trenował z synem, który był już Super Saiya-jinem. Vegeta leciał za przeciwnikiem i atakował go kulami energii, ale nieprzyjaciel zdawał się być niepokonany. Jinzo Ningen 16 powiedział, że nie spodziewał się, że po połknięciu Jinzo Ningen 18 siła wroga aż tak wzrośnie. Vegeta nie mógł zadać ani jednego ciosu cyborgowi. W pewnej chwili spowodował wielki wybuch, lecz bez skutku. Jinzo Ningen 16 dodał, że Doctor Gero stworzył prawie niezniszczalnego potwora. Vegeta bez przerwy atakował przeciwnika. Nagle Super Saiya-jin uderzył przeciwnika bardzo mocno w kark, lecz i to nic nie pomogło. Kuririn nazwał Vegetę głupcem.


Odcinek 162 [28.10.1992]

a) Suupaa Saiyajin no Genkai Toppa!! Arashi wo Yobu Torankusu

b) 超サイヤ人の限界突破!!嵐を呼ぶトランクス

c) Goku on Final Approach! Smash through Freeza's Dragnet

d) Triumf Tronka

Seru i Vegeta stali naprzeciw siebie. Nagle Saiya-jin przypomniał sobie, jak przed chwilą zadał przeciwnikowi cios z całej siły, a ten nawet nie poczuł. W pewnej chwili Seru walnął Vegetę tak mocno, że ten wpadł do wody. Po kilku sekundach Super Saiya-jin pojawił się, ale bardzo słaby. Tymczasem Trunks postanowił zaatakować silnego wroga. Jinzo Ningen 16 chciał walnąć przeciwnika od tyłu, lecz ten go spostrzegł, więc cyborg nawet nie próbował. Vegeta uniósł się w górę i zaczął zbierać energię. Ręce rozłożył na boki, po czym złożył je przed sobą. Zaczął wytwarzać wielkie wyładowania elektryczne. Wszyscy w dole się bali, prócz Seru oczywiście. Trunks próbował powstrzymać ojca, lecz nic to nie dało, a Vegeta, który zebrał nareszcie wystarczającą ilość energii wykorzystał technikę walki Final Flash i wszystko wybuchło. Nawet Seru się przestraszył. Tymczasem w bardzo jasnym pomieszczeniu Son-Gohan trenował, zaś Son-Goku wyjmował z lodówki dużo jedzenia. Kiedy malec przybiegł do niego, Son-Goku podrzucił kawałek mięsa, a wtedy jego syn wystrzelił w niego pocisk Chi. Niestety całe mięso wraz z kością całkiem się spaliło, zamiast trochę upiec. W międzyczasie włosy Son-Goku zaczęły się palić. Trunks, Kuririn i inni ciągle żyli. Seru stracił zaledwie trochę więcej niż jedną rękę i skrzydło. Super Saiya-jin zaczął się śmiać, a wtedy Seru bez trudu zregenerował się, bo przecież posiadał DNA Piccolo. Wszyscy ponownie zaczęli się bać. Vegeta próbował powstrzymać przeciwnika, który szedł w jego stronę. Nic nie zdołał zrobić i Seru zaczął go bić. Nagle, po którymś ciosie, włosy Vegety odzyskały swój poprzedni kolor. Kuririn rzekł do Trunksa, by powstrzymał wroga. Po pewnym czasie syn księcia Saiya-jinów zaczął się przemieniać. Niepokonany cyborg wystawił dłoń w stronę nieprzytomnego Vegety. Nagle ujrzał na niebie Trunksa, który to przechodził w stan Ultimate Super Saiya-jina.


Odcinek 163 [04.11.1992]

a) Chi-Chi wo Sukue!! Ten wo mo Kogasu Torankusu no Ikari

b) 父を救え!!天をも焦がすトランクスの怒り

c) Is This Some Super-Magic or Just a Trick!? Mr. Ghurd is Angry!

d) Tronk ratuje Vegetę

Trunks stawał się coraz silniejszy. Jego włosy trochę się wydłużały. Nagle powiedział do Kuririna, żeby dał tę Senzu Bean, którą mu podał, Vegecie. Jinzo Ningen 16 zaskoczyła bardzo moc Trunksa. Seru stanął naprzeciw przeciwnika. Nagle obaj zaczęli walczyć. W pewnej chwili tak szybko latali, że nie było ich widać. Son-Goku i Son-Gohan znowu rozpoczęli trening. Tymczasem silny Seru nie miał ani jednej rany. W pewnej chwili obaj przeciwnicy ponownie zaczęli się bić. Ich siły były prawie równe. Cyborg zaproponował Super Saiya-jinowi, by się poddał, ale ten nic nie odpowiedział, toteż wróg zaatakował. Po kilku ciosach Saiya-jin wylądował na ziemi. Kiedy cyborg jeszcze raz chciał go walnąć ten się odsunął, lecz długo nie wytrzymał i ponownie leżał na ziemi. Tymczasem Kuririn podniósł nieprzytomnego Vegetę i wraz z nim odleciał daleko. Seru tego nie zauważył, przynajmniej nie było widać. Wtedy Trunks wstał na nogi i zaczął patrzeć wprost na przeciwnika. Obaj nadal znajdowali się na wyspie, wśród skał. Morska woda odbijała się wysoko od wyspy. Seru powiedział do Saiya-jina, że nie musiał już więcej ściągać na siebie uwagi, bo Vegeta był już w bezpiecznym miejscu. Piccolo czuł, że Trunks miał dużo więcej siły od ojca.


Odcinek 164 [11.11.1992]

a) Zetsubou no Mirai!! Jigoku wo Ikinuita Otoko Torankusu

b) 絶望の未来!!地獄を生き抜いた男トランクス

c) The Savage ReaCoom! He's Bad, He's Strong, He's Outrageous

d) Tronk z przyszłości ocalony

Trunks zwiększał swą moc. Na ciemnym niebie pojawiały się oślepiające pioruny. Kuririn i Vegeta byli coraz dalej od miejsca walki. Nagle Ziemianin spojrzał w tył i poczuł moc przyjaciela oraz moc wroga. Piccolo, Tenshinhan i Bulma widzieli na niebie błyskawice. Kame sennin i inni, którzy znajdowali się właśnie w Kame House czuli wielkie trzęsienia ziemi spowodowane przez Ultimate Super Saiya-jina. Tymczasem Trunks zaczął opowiadać swojemu przeciwnikowi, że przybył z przyszłości, w której życie było piekłem. Dodał potem, że każdy, który chciał pokonać cyborgi, bardzo szybko ginął. Przeżyli tylko Son-Gohan i on. Niestety wkrótce Son-Gohan także zginął. Kiedy skończył opowiadać, Seru powiedział dlaczego on przybył z przyszłości. Opowiedział o wszystkim. Potem obaj znowu postanowili walczyć. Pierwszy zaatakował Saiya-jin. Atakował on najczęściej pociskami energii, ale rękami i nogami również. Siły obu wojowników były prawie takie same. W pewnej chwili Trunks wystrzelił we wroga potężną kulę energii. Seru opadł na ziemię, lecz wciąż był bardzo silny. Potem Trunks i cyborg stanęli naprzeciw siebie.


Odcinek 165 [18.11.1992]

a) Suupaa Torankusu ni Jakuten!! Seru, Shougeki no Bakudan Hatsugen

b) 超トランクスに弱点!!セル、衝撃の爆弾発言

c) Don't Die, Gohan! Goku Finally Touches Down on the Battlefield

d) Upiorna propozycja Komórczaka

Trunks wyskoczył w stronę przeciwnika. Jinzo Ningen 16 oglądał od początku całą walkę. Tymczasem Vegeta zaczął się budzić. Wtedy Kuririn położył go na trawie, na najbliższej wyspie i dał mu Senzu Bean. Saiya-jin od razu wstał i spojrzał dziwnie na Ziemianina. Piccolo i Tenshinhan mówili tylko o Trunksie. Tymczasem Son-Gohan przybrał postać Super Saiya-jina i zaczął trenować. Natomiast Son-Goku, który siedział, wstał i zamienił się Super Saiya-jina. Potem jeszcze zwiększał energię. Son-Gohan był tym zdziwiony. Trunks ciągle bił się z bardzo silnym i szybkim przeciwnikiem. Niestety nie mógł go w żaden sposób zranić. Seru bez przerwy atakował. Trunks powiedział o sobie, że jest kompletnie nieskuteczny. Son-Goku wyjaśnił synowi, że nie był wtenczas w stanie pokonać Seru. Powiedział, że żeby wygrać nie trzeba mieć wielkich mięśni, gdyż to zwalnia ruchy. Tymczasem Trunks odzyskał swoją zwykłą postać. Kuririn nie wyczuwał już mocy przyjaciela. Vegeta poleciał w stronę wroga, a tuż za nim ten Ziemianin. Tenshinhan i Piccolo także nie czuli energii Trunksa. Seru zapytał się przeciwnika, czy gdyby on i jego przyjaciele mieli więcej czasu mogliby być silniejsi. Trunks odpowiedział, że to i tak bez znaczenia. Kiedy Seru zapytał się o Son-Goku, Saiya-jin odpowiedział mu, że ten trenuje, by być jak w najlepszej formie. Wtedy cyborg postanowił, że za 10 dni zorganizuje turniej - Seru Game. Będzie on polegał na tym, że jeden wojownik po drugim będą walczyć z nim jednym. Później wróg odleciał, a przed odlotem powiedział, że więcej powie w telewizji.


Odcinek 166 [25.11.1992]

a) Gokuu ni Semaru Daikessen!! Shin Tenkaichi Budoukai no Nazo

b) 悟空に迫る大決戦!!新天下一武道会の謎

c) Uncommon Strength!! Son Goku, the Legendary Super Saiyan

d) Dlaczego turniej

Kuririn i Vegeta przylecieli do Trunksa. Ten najsilniejszy opowiedział reszcie, że wróg zorganizuje wkrótce Tenkaichi Budokai. Kiedy Jinzo Ningen 16 to usłyszał, to postanowił, że weźmie udział w tym turnieju. Kuririn powiedział mu, że mu pomoże i zabierze do Capsule Corporation, by tam go naprawiono. Tymczasem Son-Goku wciąż trenował z synem. Obaj byli bardzo silni. Później Saiya-jin położył zmęczonego syna na łóżku. Vegeta, Trunks, Kuririn i Jinzo Ningen 16 dotarli w końcu do domu Bulmy, a wtedy podjechał do nich na rowerze Burifu-Hakase. Potem obok nich wylądował samolot z Kame senninem, Chi-Chi i innymi. Kiedy wszyscy weszli do środka, Trunks opowiedział wszystkim o turnieju, który odbędzie się za 10 dni. Kiedy skończył, Kame sennin zaczął mówić o Tenkaichi Budokai 21, 22 oraz 23. W jakiś czas potem, Chi-Chi powiedziała, że na każdym turnieju trzeba przestrzegać zasad, na przykład nie można zadawać śmiertelnych ciosów. Później dodała, że jej syn nie weźmie udziału w tych zawodach. Gdzie indziej Seru znalazł dobre miejsce na ring. Od razu je wygładził, po czym położył wielkie kafle, które sam zrobił. Na koniec odleciał powiadomić wszystkich Ziemian o Tenkaichi Budokai przez telewizję.


Odcinek 167 [02.12.1992]

a) Shichouritsu Hyaku Paasento!! Shi wo Yobu Seru Geemu Dokusen Namahousou

b) 視聴率 100%!!死を呼ぶセルゲーム独占生放送

c) Lightning Balls of Red and Blue! Jheese and Butta Attack Goku

d) Dziwne widowisko

Burifu-Hakase przeglądał wnętrze Jinzo Ningen 16. Kiedy skończył powiedział, że nie mógł mu w żaden sposób pomóc. Potem dodał, że Bulma na pewno go wkrótce uleczy. Wtedy to cyborg wziął do ręki małego czarnego kota, który zawsze siedział na ramieniu doktora. Tymczasem Kame sennin i inni jedli ciastka. Zaś Trunks i Kuririn przeglądali wszystkie kanały telewizyjne, by w końcu zobaczyć tam wroga. Nagle Bulma weszła do domu i zobaczyła po sekundzie Trunksa z przyszłości. Wtedy mały Trunks złapał dużego za włosy i zaczął ciągnąć. Seru dotarł do szukanego budynku. Od razu zapytał się pracujących tam dziewczyn, gdzie jest studio nagraniowe. Dowiedział się od nich, że na ostatnim piętrze - studio B. Yamucha i Kuririn trenowali razem na trawie. Nagle cyborg pokazał się w telewizji. Kiedy dotarł do studia B, postanowił zacząć mówić. Son-Gohan wciąż trenował. Nagle przyszła do niego Chi-Chi, a potem Piccolo. W pewnej chwili zjawił się Seru i pokonał ich obu. Nagle mały obudził się w łóżku, podniósł się, ale potem znowu się położył. Tymczasem Seru mówił do wszystkich poprzez telewizję, że zorganizuje turniej sztuk walki. Przedtem jednak przedstawił się. Telewizor mieli nawet w Rajskim Pałacu Tenshinhan i Piccolo. Burifu-Hakase i Jinzo Ningen 16 również włączyli odbiornik. Kiedy potwór powiedział o wszystkim, Vegeta postanowił iść trenować. Wtedy Bulma zapytała Trunksa, czy może skrócić mu włosy. Saiya-jin zgodził się.


Odcinek 168 [09.12.1992]

a) Gokuu to Gohan... Hiiroo Oyako Kyuukyoku no Reberu Appu

b) 悟空と悟飯…ヒーロー親子究極のレべルアップ

c) At Last, a Direct Confrontation! Captain Ginyu Takes the Field

d) Powrót Songa

Cały świat był oburzony zapowiedzią Seru. Wszystkich ogarnęła panika. Każdy szukał teraz bezpiecznego miejsca, gdzie mógłby się skryć przed potworem. Z góry jednak wiadomo, że to daremny wysiłek. Uciekały nawet zwierzęta. Kuririn winił siebie za to, że Seru był aż tak silny. Trunks i Vegeta czekali aż Son-Goku i Son-Gohan wyjdą z Room of Spirit and Time. Piccolo ostrzegł przyjaciół, że w Room of Spirit and Time nie można przebywać dłużej niż 2 doby na całe życie. Nagle w drzwiach pokazali się Son-Gohan i Son-Goku. Byli oni nadal przemienieni w Super Saiya-jinów. Od razu postanowili coś zjeść, więc Mister Popo szybko przygotował im cały stół jedzenia. Kiedy Saiya-jinowie skończyli jeść, Son-Goku zapytał się, co z Seru. Tymczasem Bulma przeglądała w komputerze całą pamięć Jinzo Ningen 16. Dowiedziała się z niej, że ten cyborg został zbudowany tylko po to, by zabić Son-Goku. Gdzie indziej Son-Goku poprosił Mister Popo, by przyniósł mu jego ubranie, które miał przed treningiem. Natomiast Son-Gohan dostał nowy kostium od Piccolo. Kiedy Vegeta zapytał się Super Saiya-jina, czy zdoła pokonać Seru, Son-Goku odpowiedział, że nie wie jak wróg jest teraz silny. Więc Son-Goku teleportował się obok groźnego przeciwnika. Na narożnikach ringu były już nawet wysokie słupy. Saiya-jin i Seru chwilę rozmawiali. Ciągle wytwarzali wokoło wielkie wyładowania elektryczne. Yamucha, Kuririn i Kame sennin czuli wielkie moce Seru oraz Son-Goku. Nagle Super Saiya-jin wrócił do Rajskiego Pałacu i powiedział, że musi jeszcze trenować, by pokonać przeciwnika. Mimo to odmówił treningu w Room of Spirit and Time. Postanowił, że będzie trenował na Ziemi.


Odcinek 169 [16.12.1992]

a) Gokuu no Yoyuu!? Yasunde Matou Seru Geemu

b) 悟空の余裕!?休んで待とうセルゲーム

c) Incredible Force!! Did You See Goku's Full Power?

d) Przed turniejem

Kiedy Piccolo powiedział Son-Goku, że wciąż trzeba trenować, ten odpowiedział mu, że trening w Room of Spirit and Time wyniszcza cały organizm, zaś ciało potrzebuje odpoczynku. Potem Son-Goku z synem odlecieli, a przed odlotem powiedzieli do innych, że spotkają się za 9 dni. Super Saiya-jinowie prawie od razu wylądowali na wieży Karina. Kiedy mistrz zapytał się Son-Goku, czy ma jakiś sposób na pokonanie Seru, ten zaczął się śmiać, a potem powiedział, że tak. Son-Goku poprosił Karina, by zmierzył jego moc. Tymczasem Vegeta i inni rozmawiali o tym dlaczego ich przyjaciel ciągle był zamieniony w Super Saiya-jina. Son-Goku zwiększał swoją moc i wywoływał wielkie wiatry. Yajirobei i Karin o mało co nie wypadli z wieży. Olbrzymią moc poczuli nawet Piccolo, Trunks, Tenshinhan i Vegeta. Son-Goku skończył dopiero, gdy mistrz powiedział mu, by przestał, poniewać wieża zaczęła się burzyć. Później Karin wyjaśnił, że Seru i tak jest silniejszy. Son-Goku to wiedział i się znowu zaśmiał. Dodał potem, że wróg jest niepokonany. Po sekundzie Son-Gohan i Son-Goku zniknęli. Vegeta stwierdził, że zawsze, kiedy chce być silniejszym od Son-Goku, ten go wyprzedza. Son-Goku z synem byli już obok Kame House. Nagle obaj weszli. Wszyscy byli bardzo zdziwieni, chyba tym, że tamci byli ciągle Super Saiya-jinami. Po krótkiej rozmowie Son-Goku zawołał Chi-Chi, która to od razu zeszła na dół z górnego pokoju. W okamgnieniu ujrzała tam syna i pomyślała, że ufarbował włosy. Oczywiście nie była z niego zadowolona. Tymczasem Seru w ramach treningu wyleciał w kosmos. Zniszczył tam kilka wielkich meteorytów, których szczątki spadły na Ziemię, ale chyba nie zrobiły żadnych szkód. Son-Goku i Son-Gohan leżeli na trawie. Ich wędki były zanurzone w wodzie. Nagle mały powiedział do ojca, że był bardzo szczęśliwy, a to z tego powodu, że ten już bardzo dawno obiecał mu, że pójdzie z nim na ryby. Son-Goku nie od razu przypomniał sobie kiedy to było. W pewnej chwili zjawił się Kuririn. Po krótkiej rozmowie Saiya-jin wrzucił kumpla do wody, a później Kuririn złapał Son-Goku za rękę i wciągnął go. Minął jakiś czas. Nagle Kuririn wziął kamień do ręki i rzucił go prosto w śpiącego Son-Goku, gdyż myślał, że ten go wyczuje i złapie. Niestety Super Saiya-jin nie złapał i dostał w twarz. Po jakimś czasie Son-Goku i Son-Gohan zjedli obiad. Kiedy mały skończył, poszedł się uczyć. Seru był już na macie i czekał na rozpoczęcie turnieju.


Odcinek 170 [13.01.1993]

a) Senshi no Kyuusoku... Shoujou to Uso to Gohan no Ketsui

b) 戦士の休息…少女と嘘と悟飯の決意

c) What of the Battle's Outcome!? Freeza's Evil hand Closes Around the Grand Elder

d) Fałszywy alarm

Jakaś dziewczyna wlazła na drzewo i sięgała po jabłko. Udało jej się je wziąć, ale wtedy wpadła do szybko płynącej rzeki. Uratował ją Son-Gohan, mocno trzymając od tyłu za piersi, toteż ta się oburzyła i uciekła do lasu. Potem Saiya-jin zobaczył w dole jakąś dziwną budowlę. Kiedy wylądował w wiosce zobaczył z boku jedyny czynny sklep. Zatrzymał się obok, gdyż miał zrobić zakupy. Zobaczył przez drzwi, jak jacyś ludzie chcieli od sprzedawcy coś do jedzenia, ale nie dawali pieniędzy. Nagle do środka wszedł Son-Gohan. Po jakimś czasie z zewnątrz dały się słyszeć głośne krzyki mówiące, że Seru się zbliżał. Tamci dwaj od razu uciekli do schronu. Potem weszła dziewczynka, którą ostatnio uratował Son-Gohan. Okazało się, że wroga wcale tam nie ma. Później, kiedy Saiya-jin wyszedł za dom sprzedawcy, zaczął rąbać drewno na opał. Tymczasem Son-Goku odpoczywał. Szef wspomnianego schronu ujrzał przed sobą Tao Pai Paia. Powiedział mu by go ochraniał, a w zamian dostanie całą zawartość skarbca obok, gdyż tyle chciał ten ochroniarz. Vegeta czekał aż Piccolo wyjdzie z Room of Spirit and Time. Sprzedawca przygotował już wszystko dla Super Saiya-jina. Tymczasem wszyscy z wioski świętowali zakończenie budowy schronu. Nagle dziewczyna zaczęła krzyczeć, że zjawił się Seru. Szef i kilku jego ludzi weszli do schronu i zamknęli wszystkie drzwi. Inni również chcieli wejść, ale ich nie wpuszczono. Kiedy wszyscy już wiedzieli, że to fałszywy alarm, szef wyszedł ze schronu i rozkazał sługom, by zajęli się tą dziewczynką. Wtedy zjawił się jej dziadek, o którym wspominała wcześniej Son-Gohanowi. Pokonał on wszystkich, ale kiedy pokazał się Tao Pai Pai, ten szybko leżał przegrany na ziemi. Gdy wróg wystrzelił w przeciwnika ostateczny pocisk, Son-Gohan stanął pomiędzy walczącymi i zatrzymał strzał. Potem powiedział do Tao Pai Paia, że jest synem Son-Goku. Ten od razu przypomniał sobie, jak został kiedyś przez niego pokonany, po czym uciekł daleko. Po jakimś czasie Saiya-jin zniszczył schron i w ten sposób udowodnił wszystkim, że jeśliby zjawił się tam Seru to ten schron i tak by nic nie dał. Nagle przyleciał Son-Goku i obaj odlecieli z zakupionymi rzeczami.


Odcinek 171 [20.01.1993]

a) Himerareta Chikara!! Gohan ga Akambou datta Koro

b) 秘められた力!!悟飯が赤ン坊だった頃

c) Surprise!! Goku is Ginyu and Ginyu is Goku

d) Urodziny Son Gokana

Son-Goku, Son-Gohan i Kuririn siedzieli przy stole. Super Saiya-jinowie wszystko co brali do rąk, niespecjalnie niszczyli. Potem Chi-Chi powiedziała, że chciałaby zaraz zorganizować urodziny Son-Gohana. Z tego powodu powiedziała do Son-Goku, by wyszedł na spacer. Son-Gohan chciał iść z ojcem, ale matka mu zabroniła i powiedziała, by się uczył. Son-Goku także to powiedział. Z tego powodu wszyscy się bardzo zdziwili. Minęło kilka minut. Son-Goku pływał wodzie i wyrzucał stamtąd na brzeg duże ryby, prosto w Kuririna. Chi-Chi, która przeglądała szafki znalazła tam album ze zdjęciami ze ślubu i narodzin Son-Gohana. Kiedy jego rodzice wymyślali, jakie nadać imię małemu, imiona które mówili Chi-Chi i Gyuumao nie podobały się Son-Gohanowi. Son-Goku powiedział, żeby nazwać go tak, jak jego dziadek, czyli Son-Gohan. Potem Chi-Chi zamknęła album. Ludzie z telewizji KBC znajdowali się obok maty Seru. Nagle reporter wszedł na ring i zaczął pytać się cyborga o wiele rzeczy. Oczywiście wróg nic nie odpowiedział. Zamiast tego kopnął go daleko przed siebie. Son-Goku, Son-Gohan i Kuririn stali pod wielką jabłonią. Son-Goku potrząsnął drzewem, a kiedy Kuririn chciał złapać jedno jabłko, Son-Gohan wszystkie zabierał. Nagle Son-Goku spostrzegł, że w drzewie z boku jest duża dziura. Od razu przypomniał sobie, jak kiedyś wybrał się z Chi-Chi i Son-Gohanem na spacer. W pewnym momencie wózek z małym zaczął zjeżdżać szybko w dół aż w końcu dzieciak z niego wyleciał. Son-Goku wyskoczył do niego, ale nie zdążył na czas. Na szczęście Son-Gohanowi nic się nie stało, ale za to w drzewie zrobił dziurę. Po jakimś czasie wszyscy byli już w domu i wszystko było gotowe. Kiedy Son-Gohan zaczął zdmuchiwać świeczki, niechcąco zdmuchnął cały tort, który wylądował wszędzie.


Odcinek 172 [27.01.1993]

a) Come Forth Super Shen Long!! Grant Me My Wish

b) 神様を探し出せ!!悟空、大瞬間移動

c) Kami-sama wo Sagashidase!! Gokuu, Dai Shunkan Idou

d) Atak na Komórczaka

Mister Popo patrzył na Vegetę, który krążył w kółko. W pewnej chwili ostrzegł, że jeśli Piccolo nie wyjdzie za 5 sekund, to ten wywarzy drzwi. Akurat Namek-jin wyszedł w tym czasie. Wtedy Vegeta zamknął drzwi do Room of Spirit and Time od środka. Tymczasem Bulma pisała coś na komputerze. Zobaczyła w telewizorze, jak Kokuo mówił do wszystkich ludzi, że wysłał na Seru armię. Son-Goku, Son-Gohan i Kuririn patrzyli w wodę. Nagle Kuririn zapytał się Son-Goku, kiedy zdał egzamin na prawo jazdy. Wtedy Chi-Chi odpowiedziała, że 3 lata temu, kiedy był tam Piccolo. Za pierwszym razem im się nie udało, ale następnego dnia wrócili i błagali na kolanach i konstruktor dał im drugą szansę. W niedługim czasie Son-Goku i inni ujrzeli na niebie wiele samolotów. Son-Goku z rodziną i Kuririnem pojechali w przeciwną stronę niż jest korek. Nie widzieli ani jednego pracującego człowieka. Nagle w radiu usłyszeli, że w stronę Seru została wysłana armia. Wszystkie czołgi i samoloty otoczyły potwora. Kiedy wojsko chciało zaatakować przeciwnika, ten odleciał wyżej na skałę. Wtedy prawie wszystkie rakiety zostały wystrzelone. Żołnierze strzelali z karabinów maszynowych. Samoloty wypuszczały bomby. Nagle całe wojsko przerwało atak. Zniszczyło ono całą górę. Wróg naturalnie ciągle żył, a wtedy wszyscy zaczęli uciekać. Son-Goku wyszedł z samochodu, po czym teleportował się do Rajskiego Pałacu, by porozmawiać z Piccolo. Zapytał się go, czy może z powrotem rozdwoić się z Kami-Samą. Piccolo odpowiedział, że niestety nie. Więc dlatego Son-Goku postanowił polecieć na Namek i stamtąd zabrać nowego wszechmogącego. Skoncentrował się mocno, ale i tak nie wyczuł Namek-jinów. Więc teleportował się na planetę Kaio. Od razu przywitał się z Bubblesem i zobaczył leżącego na leżaku mistrza North Kaio-Samę. Obudził go.


Odcinek 173 [03.02.1993]

a) Dende no Hatsu Shigoto!! Doragonbooru Fukkatsu da

b) デンデの初仕事!!ドラゴンボール復活だ

c) That Ain't Me! Gohan, Take Heart and Hit Your Father

d) Nowy wszechmogący

Kokuo mówił do wszystkich porzez telewizję, że to on wysłał armię, która miała zniszczyć Seru. Son-Goku wyjawił cały swój plan North Kaio-Samie. MIstrz zaczął się koncentrować, by dowiedzieć się gdzie znajduje się Namek. Kiedy ich już wyczuł, pokazał Son-Goku, w którą stronę musi się kierować. Więc Saiya-jin szybko teleportował się na daleki glob. Od razu powiedział w jakiej sprawie przybywa. Wtedy Muuri rzekł, że Dende byłby najlepszym kandydatem na to stanowisko. W niedługim czasie Dende i Son-Goku pożegnali resztę, po czym zniknęli. Najpierw pojawili się na małej planecie Kaio, a dopiero potem w Rajskim Pałacu. Yamucha i inni, którzy byli właśnie w Kame House oglądali telewizję. Ujrzeli tam Mister Satana - mistrza świata w sztukach walki. Mówił on, że podczas turnieju, to on właśnie pokona wroga. Nagle na wyspie zjawił się Son-Goku. Powiedział o wszystkim, po czym teleportował się z Son-Gohanem i Kuririnem z powrotem do Rajskiego Pałacu. Wtedy Dende powiedział, że mógł odbudować Smocze Kule. Po jakimś czasie Mister Popo przyniósł makietę Shen-Rona, którą własnoręcznie zrobił. Mały Namek-jin na nic nie czekając odrodził Kule Smoka, a przy tym Dragona. Son-Goku postanowił najpierw zjawić się u Bulmy i wziąć od niej Dragon Radar. Przed odlotem powiedział, że nie przepuszcza, żeby Seru miał jakiś słaby punkt. Super Saiya-jin teleportował się więc do dziewczyny, która to naprawiała wtedy Jinzo Ningen 16 i od razu zabrał radar. Włączył go, by sprawdzić czy działał. Na szczęście urządzenie było sprawne. Po chwili poleciał za jego wskazaniem. Niestety trafił na wielką pustynię. Nie wiedział dlaczego Smoczej Kuli nigdzie nie widać. Kiedy jakiś człowiek z powiedział mu, że znajduje się w strefie burz piaskowych, Son-Goku zrozumiał, że kulę przysypał piasek. Więc od razu spowodował wielki huragan i znalazł kulę. Tymczasem Vegeta stał i myślał. Son-Goku znalazł już kolejną kulę.


Odcinek 174 [10.02.1993]

a) Gokuu ni Nanmon!? Doragonbooru wo Torimodose

b) 悟空に難問!?神龍球をとり戻せ

c) Whoops!! Ginyu Has Turned into a Frog

d) Kryształowe Kule

Trunks trenował w Rajskim Pałacu. Son-Gohan i Dende odrabiali lekcje. Kuririn tylko na nich patrzył. Tymczasem, na jakimś stadionie Mister Satan szedł ciągnąc za sobą cztery autokary. Później wziął do rąk trzy grube książki telefoniczne i podarł je wszystkie naraz w dłoniach. Później wbił rękę w autokar i nie mógł jej wyjąć. Son-Goku ujrzał na Dragon Radarze, jak dwie Smocze Kule poruszają się bardzo szybko w linii prostej. Tymczasem Tao Pai Pai trzymając te dwie kule wszedł do budynku jakiegoś bogacza. Od razu oddał mu Smocze Kule. Nagle w drzwiach zebrani zobaczyli Son-Goku, który trzymał w ręce jedną kulę. Więc go wpuścili i przygotowali pułapkę. Kiedy Goku wszedł do środka, Tao Pai Pai rozkazał mu oddanie dwóch kul. Oczywiście Super Saiya-jin wcale nie miał zamiaru ich oddawać. Nagle wszyscy źli schowali się w specjalnym miejscu z barierą zrobioną ze specjalnego włókna szklanego. Mimo to Saiya-jin bez problemu ją zniszczył. Wtedy Tao Pai Pai dał mu pierścienie. Powiedział, że jeżeli zdąży je rozłożyć przed w wyznaczonym czasie dostanie od nich Smocze Kule, a jeżeli nie to oni wezmą jego. Posadzili Saiya-jina na krześle, zdjęli jego kurtę, zabrali wszystkie kule, po czym odjechali. Jeden z ludzi został. Po jakimś czasie Son-Goku udało się rozłożyć dwa pierścienie. Po długich myśleniach Saiya-jin skończył. Wtedy teleportował się do Tao Pai Paia, zabrał Smocze Kule i odleciał. Bulma naprawiła już Jinzo Ningen 16. Natomiast Son-Goku znalazł ostatnią kulę. Obok ringu Seru znalazła się jedyna ekipa telewizyjna.


Odcinek 175 [17.02.1993]

a) Seru ni Idomu Monotachi!! Kessen no Makuake

b) セルに挑む者たち!!決戦の幕開け

c) Thou Who Hast Gathered the Seven Balls - Now Speak Forth the Password!

d) Ostatnie dwadzieścia minut

Seru niecierpliwie wypatruje swoich przeciwników. Tymczasem Son-Goku ubrał się i teleportował do Rajskiego Pałacu. Byli tam już wszyscy biorący udział w turnieju, prócz Vegety i Jinzo Ningen 16. Seru tkwił nieruchomo ciągle w jednym miejscu. W pewnej chwili pod ring podjechał samochodem Mister Satan i zaczął patrzeć do kamery, którą trzymali jacyś reporterzy. Po jakimś czasie wszedł na matę i pokazał palcem do ludzi z telewizji ZTV, by do niego podeszli. Później zaczął mówić do mikrofonu, że znał wszystkie sztuczki wroga i był od niego silniejszy. Son-Goku, Son-Gohan, Trunks, Kuririn i Piccolo lecieli już w stronę przeciwnika. Nagle ujrzeli przed sobą Tenshinhana i Yamuchę. Tymczasem Seru, Mister Satan i reporterzy zobaczyli, jak ktoś się szybko do nich zbliża. W niedługim czasie na ziemi wylądował Vegeta. Jakiś czas potem zjawił się również Jinzo Ningen 16. Książe Saiya-jinów od razu zauważył, że przybyłego cyborga mogła naprawić tylko Bulma. Wkrótce obok maty wylądowali Son-Goku, Trunks, Yamucha i reszta. Wszyscy Ludzie zobaczyli w telewizorach nowych wojowników. Oczywiście nie spodobało im się to, gdyż woleliby oglądać tylko Mister Satana. Son-Goku zapytał, kto chce bić się z wrogiem pierwszy. Nikt nie odpowiedział. Wtedy reporter zapytał się wszystkich zebranych, czy nie znają Mister Satana. Son-Goku odpowiedział, że nie. Dende w myślach oglądał wszystko, co się tam działo.


Odcinek 176 [03.03.1993]

a) Chotto Matta!! Satan Gundan Ooabare

b) ちょっと待った!!サタン軍大暴れ

c) Kami-sama Also Returns! Piccolo is Revived via Super Shen Long

d) Uczniowie Herkulesa

Seru czekał aż ktoś zechciał z nim walczyć. Mister Satan powiedział, że on będzie walczył na początku. Kokuo zobaczył w telewizorze Son-Goku oraz Piccolo i od razu ich rozpoznał. W pewnym momencie nadleciał helikopter, a z niego wyskoczyli dwaj uczniowie Mister Satana oraz jakaś kobieta. Pierwszym przeciwnikiem Seru był mniejszy uczeń. Na początek wyskoczył, by zaatakować, ale wtedy cyborg wyrzucił go wysoko do góry. Wkrótce potem podopieczny Mister Satana uderzył mocno o ziemię i wbił się w nią. Po chwili drugi uczeń, dużo większy, zaczął biec bardzo szybko na przeciwnika. Seru unieruchomił go kilka metrów przed sobą, a potem wyrzucił za matę. Wtedy Mister Satan wszedł na ring i zdjął swoją białą pelerynę. Potem wyjął kapsułkę i rzucił na ziemię. Pojawiła się wtedy torba, z której mistrz świata wyjął 15 dachówek i ułożył je jedna na drugiej. Skoncentrował się i zniszczył prawie wszystkie, gdyż najniższa została nietknięta. Wszyscy ludzie byli zadowoleni. Seru wciąż stał w bezruchu. Nagle Mister Satan zaatakował go nogą w twarz. Potem zaczął bić go rękami. Kiedy chciał zaatakować raz jeszcze, Seru wyrzucił go daleko w skałę. Po niecałej minucie Son-Goku wszedł jedną noga na ring.


Odcinek 177 [10.03.1993]

a) Shoubu da Gokuu!! Choukimpaku Seru Geemu

b) 勝負だ悟空!!超緊迫セルゲーム

c) The Birth of the Strongest Warrior? Nail and Piccolo Combine

d) Pierwsza runda

Son-Goku stanął naprzeciw Seru. Wszyscy na nich patrzyli. Mister Satan wrócił już do ludzi z telewizji. Powiedział temu z mikrofonem, że wyleciał za ring, tylko dlatego że stracił równowagę. Seru i Son-Goku patrzyli na siebie. Chi-Chi i Gyuumao oglądali turniej w telewizji. Kame sennin, Chaoz i inni także. Piccolo i reszta mówili o Son-Goku. Trunks nazwał go nawet prawdziwym księciem Saiya-jinów. Nagle Son-Goku zaatakował z niezwykłą szybkością. Mimo to Seru zdołał się uchylić. Po krótkiej wymianie ciosów przeciwnicy wrócili na miejsca. Można było zobaczyć, że ich siły były prawie równe. Son-Goku i Seru ponownie zaczęli walczyć. Kiedy wróg już miał wypaść z maty, zatrzymał się w powietrzu i wrócił na ring. Obaj poruszali się tak szybko, że nie było ich widać. Mister Satan od razu powiedział do reportera, że to jakaś sztuczka. Po chwili schował się pod pelerynę tak, że było widać, jakby był to duży głaz. Wyszedł później. Seru i Son-Goku ciągle się bili. Wytwarzali oni wielkie wiatry. Kiedy Seru miał wyrzucić przeciwnika z maty, ten pojawił się tuż za nim. Obaj byki bardzo silni. Nagle Saiya-jin wykorzystał technikę Kamehameha, a kiedy Seru odbił pocisk, Son-Goku uderzył go w plecy. Niestety cyborg szybko zaatakował przeciwnika. Trunks zauważył, że Son-Goku spoważniał.


Odcinek 178 [17.03.1993]

a) Chikyuu Chokugeki!! Seru no Tokudai Kamehameha

b) 地球直撃!!セルの特大カメハメ波

c) A Nightmare Super-Transformation!! Freeza's Battle Power Reaches One Million

d) Wielkie starcie

Son-Goku zwiększał swą moc. Wszyscy byli pod wrażeniem. Ciało Saiya-jina otaczała żółta poświata. Nagle Seru spowodował wielki wiatr. Reportera, Mister Satana i jego uczniów zwiało daleko w tył. Kiedy wichura ustała Son-Goku zaatakował przeciwnika. Trunksa i innych zadziwiła duża moc ich przyjaciela. Seru i Son-Goku się bili. Kiedy przestali, cyborg zaczął się śmiać, a potem użył techniki Shishin no ken i nagle pojawiło się czterech Seru. Po chwili każdy z nich zajął jeden z narożników maty, po czym wszyscy zaatakowali. Po krótkiej walce ponownie zajęli narożniki ringu. Wtedy jednak utworzyli promienie Makankosappo. Son-Goku uciekł do góry, a przeciwnicy za nim. Wtedy Super Saiya-jin pokonał każdego Seru z osobna i znowu był tylko jeden wróg. Cyborg wykorzystał następnie technikę Kienzan, którą stosował Freezer na Namek. Na szczęście Son-Goku był szybszy. North Kaio-Sama oglądał walkę w myślach. Seru stworzył jeszcze jedną tarczę. Wtedy Son-Goku powiedział do przeciwnika, że nie pokona go znanymi atakami. Seru zaczął się koncentrować. Wykorzystał technikę Kamehameha i wystrzelił pocisk w przeciwnika. Son-Goku bez problemu uniknął ciosu, a kula poleciała daleko w przestrzeń kosmiczną. Seru zapytał się Super Saiya-jina, jak robi, że znika i pojawia się gdzie indziej. Son-Goku odpowiedział wtedy, że jest mistrzem teleportacji. W pewnej chwili cyborg pojawił się za plecami przeciwnika.


Odcinek 179 [31.03.1993]

a) Haiboku ka Shi ka!? Gokuu, Gyakuten no Hisaku

b) 敗北か死か!?悟空、逆転の秘策

c) Is This the End!? A Brutal Power Attacks Gohan Head-On

d) Ukryta tragedia

Son-Goku i Seru bili się potwornie szybko bez przerwy. W pewnej chwili Seru jakby zyskał przewagę i zaczął zadawać ciosy przeciwnikowi. Na szczęście nie trwało to zbyt długo. Siły obu wojowników były prawie wyrównane. Son-Goku ciągle walczył z Seru. Prawie ich nie było widać. W telewizji pokazywali tylko niebo, gdyż tam toczyła się właśnie walka. Dende spoglądał z Rajskiego Pałacu na Ziemię. Stał dokładnie tam samo, gdzie stawał Kami-Sama. Son-Goku wydawał się być słabszy od silnego cyborga. Nagle Seru zniszczył cały ring, by nie można było wypaść poza niego i zakończyć w ten sposób pojedynek. Na szczęście nikomu się nic nie stało. Teraz Seru postanowił rozwinąć skrzydła. Po sekundzie zaatakował. Kamerzysta nie mógł nigdzie złapać walczących. Wszędzie było dużo dymu. Son-Goku i Seru siłowali się. Cała ziemia drżała. Kamienie latały w powietrzu. Seru ponownie zaatakował pociskami energii Chi. Nagle Son-Goku, który był wysoko nad ziemią zastosował atak Kamehameha, mimo że z takiej odległości mógłby zniszczyć całą Ziemię. Kiedy skoncentrował już całą energię, momentalnie teleportował się na metr przed niepokonanym przeciwnikiem i wtedy dopiero wystrzelił pocisk.


Odcinek 180 [07.04.1993]

a) Shitou ni Ketchaku!! Gokuu no Kousan Sengen!?

b) 死闘に決着!!悟空の降参宣言!?

c) The Tide Suddenly Turned!! Piccolo, the Warrior Who Came Late

d) Songo rezygnuje

Trunks, Kuririn i inni ujrzeli na ziemi dolną połowę Seru. Niestety wciąż było czuć, jak emanowała od niej olbrzymia energia. Po sekundzie nogi wroga podniosły się, po czym nieprzyjaciel się zregenerował. Saiya-jin zaatakował znowu przeciwnika. Obaj walczyli na równym poziomie. Kamerzysta wszystko ciągle nagrywał. Skały wokoło wybuchały, gdyż tak dużą energię posiadali walczący wojownicy. Tymczasem Bulma trzymająca na rękach małego Trunksa weszła do Kame House. Vegeta, Kuririn, Son-Gohan, Tenshinhan, Yamucha, Piccolo, Trunks i Jinzo Ningen 16 ciągle znajdowali się najbliżej walczących. Son-Goku atakował wroga pociskami energii. W pewnej chwili nieprzyjaciel wytworzył wokół siebie kolistą barierę. Ów bariera zatrzymywała na sobie wszystkie pociski. Wokół niej pojawiały się niewielkie wyładowania elektryczne. Po jakimś czasie Trunks i Kuririn postanowili dać słabemu już przyjacielowi Senzu Bean, ale Vegeta powiedział im, że on na pewno wolałby zginąć niż zasięgać pomocy innych. Nagle Super Saiya-jin powiedział do wszystkich, że się poddaje. Wszystkich to bardzo zaskoczyło.


161-180 -- DRAGON BALL Z -- ODCINKI TELEWIZYJNE
-
INFORAMCJE
Informacje ►
Księżycowe blizny
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker