Informacje

Dragon Ball

INFORMAJCE
-
ODCINKI TELEWIZYJNE -- DRAGON BALL Z -- 081-100

W tym dziale znajdują się raczej szczegółowe opisy wszystkich odcinków trzech serii Dragon Balla, a także ich tytuły oryginalne, jak i polskie, jak i oryginalne przetłumaczone na angielskie. Życzymy do miłego czytania.


DRAGON BALL | DRAGON BALL Z | DRAGON BALL GT

INFORMACJE OGÓLNE
001-020 | 021-040 | 041-060 | 061-080 | 081-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160
161-180 | 181-200 | 201-220 | 221-240 | 241-260 | 261-280 | 281-291

Schemat przedstawiania odcinków
Numer odcinka [Data wydania]

a) Tytuł japoński (romaji)

b) Tytuł japoński (kanji)

c) Tytuł japoński przetłumaczony na angielski

d) Tytuł polski

Szczegółowy opis odcinka


Odcinek 081 [06.03.1991]

a) Pikkoro no Jishin! Furiiza wo Taosu no wa Ore da

b) ピッコロの自信!フリーザを倒すのはオレだ

c) Piccolo's Self-Confidence! I Will Be the One to Defeat Freeza

d) Szatan Serduszko kontra Frezer

Silny Piccolo stał przed niepokonanym Freezerem. North Kaio-Sama martwił się o swojego ucznia. Freezer się uśmiechał. Kuririn i Son-Gohan patrzyli się na przyjaciela. Pierwszy zaatakował Namek-jin. Siły Piccolo i Freezera były wyrównane. Obaj bili się na zmianę. Nagle przed Vegetą, który zaczął lecieć przed siebie, pojawił się silny Freezer. Po chwili wróg walnął Saiya-jina. Później Piccolo i Freezer ponownie zaczęli pojedynek. Dende oglądał walkę zza skały. Po chwili mały zobaczył, że Piccolo jest bardzo podobny do Naila. W pewnym momencie obaj wojownicy zanurzyli się w wodzie. Kiedy wyleciał Namek-jin, Freezer wystrzelił w niego pocisk Chi. Vegeta leżał słaby na ziemi. Wszyscy myśleli, że Namek-jin przegrał, kiedy nagle się pojawił. Po jakimś czasie tyran złapał przeciwnika za ubranie. Son-Goku czuł siłę przyjaciela. Piccolo powiedział wszystkim, że połączył swoją siłę z siłą Naila. Piccolo zaczął błyskać. Freezer puścił przeciwnika. W pewnym momencie został zaatakowany przez Namek-jina. Niestety nic mu się stało, a wtedy wróg stworzył kulę energii i rzucił ją w stronę Piccolo. Na szczęście silny Namek-jin zdołał ją odbić prosto w przeciwnika. Tyran także się nie zranił.


Odcinek 082 [13.03.1991]

a) Shutsugeki da Gokuu!! Gekido no Furiiza ga Dai Ni no Henshin

b) 出撃だ悟空!!激怒のフリーザが第2の変身

c) Attack, Goku!! An Enraged Freeza's Second Transformation

d) Druga transformacja

Kuririn, Son-Gohan i Vegeta patrzyli z boku na Freezera i Piccolo. Dende także ich widział. Natomiast Son-Goku tylko czuł siły przyjaciół i wroga. North Kaio-Sama, Yamucha i Tenshinhan oglądali walkę dobra ze złem. Nagle Changeling zaatakował znienacka Piccolo. Najpierw uderzył go w twarz, a potem w plecy. Namek-jin uderzył o ziemię. Dende się bał. Nikt nie wiedział, czy Piccolo przeżył atak wroga. Na szczęście po chwili zielonoskóry wojownik wstał. Wtedy tyran powiedział przeciwnikowi, że teraz da z siebie wszystko. W tej samej chwili Namek-jin zdjął z siebie ciężkie turban i pelerynę. Po sekundzie wyskoczył na wroga. Po kilku ciosach, Changeling spadł na ziemię. Wtedy Namek-jin zaczął strzelać w stronę wroga pociskami Chi. Niestety nic to nie dało. Silnemu Freezerowi wciąż nic nie było. Później obaj wylądowali na powierzchni. Wróg ostrzegł przeciwników, że ma jeszcze prawo do dwóch transformacji, dzięki którym może być duży silniejszy. W niedługim czasie tyran zaczął się przemieniać. Z jego pleców wyrosły dwa rogi, a głowa wydłużyła się bardzo do tyłu. Wszyscy byli bardzo zaskoczeni, nawet Son-Goku i North Kaio-Sama. W pewnej chwili Freezer uniósł się do góry, po czym wyskoczył na Piccolo. Namek-jin próbował uciec, lecz wróg był od niego szybszy i zagrodził mu drogę. Dende zaczął biec przed siebie. Wtedy Vegeta przypomniał sobie, jak mały Namek-jin uleczył Son-Gohana. Piccolo zaatakował nieprzyjaciela. Próbował zadać mu jakiś cios, ale wróg bez problemu się bronił i go bił. Kiedy sytuacja stała się tragiczna, mały Son-Gohan ruszył przyjacielowi na pomoc. Kuririn chciał polecieć za Saiya-jinem, lecz Vegeta go zatrzymał, po czym powiedział do Ziemianina, że może wie, jak pokonać wroga.


Odcinek 083 [20.03.1991]

a) Kyoufu Shiro!! Furiiza wa Sando no Henshin de Shoubu suru

b) 恐怖しろ!! フリーザは3度の変身で勝負する

c) Fear Me!! Freeza Does Battle With a Third Transformation

d) Czy ratować Vegetę

Freezer atakował przeciwnika. Kiedy zobaczył na niebie Son-Gohana, zadał cios Namek-jinowi, po czym odwrócił się w stronę małego. Nagle Son-Gohan wystrzelił w najgorszego wroga, wielką i potężną kulę energii. Wszyscy oglądali walkę. Freezer trzymał całym ciałem kulę Chi przeciwnika. Kiedy zaczął dotykać ogonem ziemi, bardzo szybko odbił pocisk w przeciwnika. Na szczęście w ostatnim momencie Piccolo obronił przyjaciela. Wtedy Freezer zaczął rozmyślać nad tym, kim jest Son-Gohan. Tymczasem Vegeta rozkazał Kuririnowi, by zadał mu potężny cios, a potem żeby Dende go uleczył. Kuririn nie chciał zranić Saiya-jina. Freezer postanowił pokazać wszystkim ostatnią transformację. Po sekundzie zaczął się przemieniać. Wszyscy się bali. Gdzie indziej Bulma usiadła na ziemi, obok jakiegoś jeziora. Nagle z wody zaczęły wylatywać jakieś substancje. Dziewczyna od razu się przestraszyła. Wszędzie czuć było trzęsienia ziemi. Son-Goku był nadal zanurzony w regenerującym płynie. Nagle Kuririn zaatakował Vegetę pociskiem Chi. Wszyscy się zdziwili jego zachowaniem. Son-Gohan wziął Piccolo i położył go gdzieś obok na trawie. Wtedy Kuririn podszedł do Son-Gohana i opowiedział mu plan Vegety. Tymczasem Dende podleciał do Piccolo, po czym szybko uleczył go z ran. Potem Ziemianin poprosił Dendego, by uzdrowił rannego Saiya-jina, lecz mały się nie zgodził. Tymczasem Freezer przybrał nową postać. Dende nareszcie postanowił pomóc Vegecie, więc poleciał do niego, po czym go uleczył. Wtedy Vegeta wstał i go uderzył. Freezer był mniejszy niż poprzednio, ale wyższy niż na początku. Wyglądał zupełnie inaczej.


Odcinek 084 [27.03.1991]

a) Dende no Shi - Dete Koi! Tobikiri Zenkai Pawaa

b) デンデの死…でてこい!とびきり全開パワー

c) The Death of Dende -- Come Forward, Wide-Open, Full-On Power

d) Utrata przyjaciela

Dende się bardzo bał. Kuririn stwierdził, że zdołałby pokonać tak niskiego przeciwnika. W pewnym momencie tyran wystrzelił niewidzialny pocisk przed siebie. Nie trafił w Piccolo, ani Son-Gohana, ani Kuririna, ani Vegetę. Pierwszą ofiarą był Dende. Son-Goku poczuł, że ktoś odszedł, ale nie wiedział nic poza tym. Nagle tyran zniknął. Wszyscy zaczęli go szukać. Vegeta uniósł się. W pewnej chwili wróg pojawił się za przeciwnikami. Od razu zaatakował go Son-Gohan. Potem Kuririn i Piccolo. W końcu zaczęli nacierać na niego wszyscy naraz. Niestety nie byli w stanie nic mu zrobić. Po pewnym czasie Namek-jin wystrzelił w przeciwnika kulę energii. Tyran zniknął, a wtedy zaatakowali go Kuririn i Son-Gohan. Niestety Freezerowi ciągle nic nie było. Potem pojawił się za małymi. Kiedy ci się odwrócili, Changeling wystrzelił w Son-Gohana niewidzialny pocisk Chi. Saiya-jin prawie by zginął, gdyby Vegeta go nie odsunął. Po chwili księże Saiya-jinów stanął naprzeciw wroga. Nagle myśląc, że jest Super Saiya-jinem, zaczął powiększać swą energię. Wtenczas Kuririn, Son-Gohan i Piccolo unieśli się wysoko. Vegeta wciąż powiększał swą moc. W końcu wywołał bardzo wielki wybuch. Freezer ciągle stał przed Saiya-jinem. Vegeta powiedział, że nie skoncentrował jeszcze całej swojej energii. Kiedy skończył uniósł duży kamień i rzucił go w stronę przeciwnika. Tyran bez problemu go odbił. Wtedy Vegeta zaatakował silnego Changelinga. Próbował zadać mu cios, lecz nie zdołał, gdyż tyran był szybszy.


Odcinek 085 [03.04.1991]

a) Machi ni Matta ze, kono Shunkan!!! Son Gokuu ga Fukkatsu da

b) 待ちに待ったぜ、この瞬間!!!孫悟空が復活だ

c) How I've Waited for this Moment!!! Goku Recovered

d) Songo powraca

Vegeta unosił się. Patrzył bez przerwy na Freezera. Kiedy tyran wyleciał do góry, Vegeta ponownie próbował zadać mu cios. Jak zwykle na nic się to zdało. Son-Gohan, Kuririn i Piccolo oglądali walkę. W niedługim czasie książe Saiya-jinów, ponownie skonectrował energię i zaatakował wroga. Potem zaczął wystrzeliwywać w przeciwnika setki pocisków Chi. Wtedy Piccolo postanowił pomóc Vegecie. Nagle Freezer pojawił się przed przeciwnikiem. Po chwili Saiya-jin wyskoczył do góry, po czym wystrzelił na wroga dużą kulę energii. Oczywiście Freezer bez problemu ją odbił. Potem postanowił pokonać słabego przeciwnika. North Kaio-Sama martwił się o Vegetę. Saiya-jin nie był w stanie powstrzymać łez. Nagle Freezer uderzył go, a potem jeszcze raz. Wojownik wpadł do wody. Kuririn, Son-Gohan i Piccolo nie wiedzieli co robić. Son-Goku regenerował siły. Changeling podniósł wysoko kawałek wody, w którym znajdował się Vegeta. Potem złapał przeciwnika za włosy i go podniósł. Po chwili zjadł kraba, który chodził po zbroi Saiya-jina. Potem wróg zadał kilka ciosów przeciwnikowi. Na koniec złapał go ogonem za szyję i zaczął bić w plecy. Wszystkich sparaliżował strach. North Kaio-Sama, Tenshinhan oraz Yamucha oglądali całą walkę. Gdzie indziej Son-Goku odzyskał wszystkie siły, toteż od razu zniszczył urządzenie, w którym siedział, po czym stanął na dachu statku kosmicznego Freezera. Wszyscy, prócz Son-Goku, stracili nadzieję. Freezer ciągle atakował słabego przeciwnika.


Odcinek 086 [10.04.1991]

a) Munen - !!Hokori Tataki Saiyajin - Bejiita Shisu

b) 無念…!!誇り高きサイヤ人・ベジータ死す

c) No...!! Vegeta, Pride of the Saiyans, Dies

d) Tragiczny koniec Vegety

Freezer bił bez żadnej przerwy Vegetę. Son-Gohan, Kuririn i Piccolo tylko na nich patrzyli. Natomiast Son-Goku koncentrował się. Książe Saiya-jinów był coraz słabszy. Po chwili tyran rzucił nim o skałę. Tymczasem Son-Goku, który wyczuł olbrzymią moc Freezera, zaczął lecieć w jego stronę. Kiedy Changeling miał zamiar zabić słabego przeciwnika, zjawił się najsilniejszy z Saiya-jinów. Od razu ujrzał przyjaciół. Powiedział im, że teraz on pokaże swoje możliwości. Kiedy Vegeta się ocknął, zobaczył Son-Goku. W tym samym momencie tyran spostrzegł się, że jego nowy przeciwnik, jest bardzo podobny do Bardocka - tego, który stawiał się podczas niszczenia planety Vegeta. Nagle Son-Goku i Freezer stanęli naprzeciw siebie. Po ataku Son-Goku, Freezer wystrzelił w przeciwnika niewielki pocisk Chi. Saiya-jin odbił go bez problemu, a wtedy Changeling zaczął atakować przeciwnika większą ilością kul. Spowodował przez to wielkie dymy. Ku jego zaskoczeniu, Son-Goku nic się nie stało. Wtedy umierający Vegeta zaczął się śmiać. Mówił on, że Son-Goku jest niepokonany. Przez to Freezer wystrzelił w konającego Saiya-jina pocisk energii. Prawie go zabił. Po sekundzie Vegeta przypomniał sobie, jak był mały i podbijał z ojcem różne globy. Potem powiedział do Son-Goku, że to nie meteoryt unicestwił planetę Vegeta wraz z tysiącami jego rodaków, ale właśnie Freezer. Później przekonał Son-Goku, by pokonał Freezera. Po pewnym czasie Vegeta zmarł. Wkrótce Son-Goku zrobił w ziemi duży dół, po czym zakopał w nim przyjaciela. Potem postanowił pomścić bliskich.


Odcinek 087 [17.04.1991]

a) Choukessen no Makuake da!! Omee dake wa Ora ga Taosu

b) 超決戦の幕開けだ!!おめえだけはオラが倒す

c) The Curtain Rises Over the Ultimate Battle!! I Am Going to Defeat You

d) Czy Songo dotrzyma obietnicy

Son-Goku stał przed Freezerem. Po chwili powiedział mu, że go zaraz pokona. Oczywiście Freezer w ogóle się nie przestraszył. Tymczasem North Kaio-Sama powiadomił swoich uczniów, o tym, że Vegeta niedawno zginął. Piccolo dziwił się, gdzie Son-Goku zdobył tak wielką moc. Po sekundzie Son-Gohan, Kuririn i Namek-jin odlecieli do góry. Son-Goku zaatakował. Wyskoczył w stronę przeciwnika i zadał mu cios. Potem obaj wojownicy zaczęli bić się z niesamowitą szybkością. Kiedy Changeling wysłał w stronę przeciwnika pocisk Chi, Son-Goku bez problemu się obronił. Później Saiya-jin zaczął uchylać się przed innymi pociskami wroga. Oboje znowu zaczęli walczyć. W pewnym momencie tyran myślał, że pokonał już przeciwnika, gdy nagle ten pojawił się za nim. W niedługim czasie zawaliło się to na czym stali. Freezer się gdzieś oddalił. North Kaio-Sama powiedział wszystkim, że Son-Goku jest bardzo silny. Gdzie indziej Bulma leżała na ziemi. Nagle wokół niej pojawiło się całe stado żab. Potem jedna z nich wskoczyła dziewczynie na głowę. Tymczasem Freezer wystrzelił w przeciwnika kulę energii. Po wielu staraniach Son-Goku odbił ją. Wkrótce Freezer zaczął strzelać w przeciwnika pociskami Chi. Ziemia zaczęła się trząść, a pobliski wulkan wybuchł. Po ataku wroga Son-Goku wpadł prawie do lawy. Tyran znowu był pewny, że jego przeciwnik nie żył. Nagle w powietrzu przed wrogiem zjawił się Piccolo. Po jakimś czasie Saiya-jin wyskoczył do góry i zatrzymał gorącą lawę pociskiem Chi.


Odcinek 088 [24.04.1991]

a) Gekitotsu no Ni Dai Suupaa Pawaa! Honki Doushi no Nikudansen!!!

b) 激突の2大超パワー!本気同士の肉弾戦!!!

c) The Two Superpowers Collide! A Fistfight Where Both Turn Serious

d) Songo walczy z Frezerem

Na Ziemi, Chi-Chi pakowała się, gdyż postanowiła polecieć na Namek. Kame sennin i reszta próbowali ją zatrzymać, lecz ona szła dalej. Nagle w drzwiach zjawił się Burifu-Hakase, który powiedział wszystkim, że statek kosmiczny był już gotowy. Wtedy postanowiono, że na odległy glob polecą wszyscy tam zebrani. Tymczasem Freezer unosił się w powietrzu. Nagle spowodował siłą woli wielki podmuch. Oczywiście Son-Goku zrobił unik i momentalnie zaatakował przeciwnika. W pewnym momencie tyran zdzielił przeciwnika, przez co Saiya-jin wpadł do wody. Stanął tam na dnie i zaczął myśleć, w jaki sposób unicestwić wroga. Piccolo i reszta nie wiedzieli, co się właśnie działo z przyjacielem. Tymczasem Son-Goku wytworzył dwie kule energii, po czym oddalił się, ale bez nich. Po jakimś czasie jedną wystrzelił do góry, a potem drugą. Na koniec zaatakował tyrana. Spowodował przez to wielki wybuch. Niestety Freezerowi nic się nie stało. W pewnej chwili wróg w mgnieniu oka zaczął się przemieszczać. Potem wysłał w przeciwnika wielkie kamienie, lecz Son-Goku zniszczył je wszystkie. Wtedy Changeling skoncentrował się i podniósł do góry olbrzymią skałę, ważącą tysiące ton. Później rzucił ją w nieprzyjaciela. Saiya-jin ją złapał. Nagle przeciął skałę na pół, a wtedy tyran uwięził przeciwnika w okrągłej wiązce energii. Pod koniec spowodował potężną eksplozję, widoczną nawet z kosmosu. Kiedy wiatr ustał Kuririn, Piccolo i Son-Gohan wyszli z piasku i stanęli na ziemi. Potem zaczęli szukać kumpla. Pierwszy zobaczył go Namek-jin. W niedługim czasie Saiya-jin stanął przed wrogiem.


Odcinek 089 [01.05.1991]

a) Furiiza Kyoufu no Sengen! Te wo Tsukawazu Omae wo Taosu

b) フリーザ恐怖の宣言!手を使わずお前を倒す

c) Freeza's Terrible Declaration! I Will Defeat You Without Using My Hands

d) Niekończąca się walka

Powierzchnia planety Namek zaczęła się rozpadać. Son-Goku patrzył się na Freezera. Obaj się zaśmiali. Nagle wróg zapytał się przeciwnika gdzie wolałby walczyć. Saiya-jin odpowiedział, że na powierzchni. Wtedy obaj wojownicy wylądowali. Po kilku sekundach Changeling powiedział, że ułatwi walkę przeciwnikowi, nie używając rąk. W pewnej chwili Saiya-jin wyskoczył w stronę wroga. Gdzie indziej Burifu-Hakase powiedział wszystkim, że zrobił już prawie statek kosmiczny. Yajirobei próbował wymknąć się stamtąd, by nie lecieć, lecz złapał go U-Ron. Son-Goku próbował zadać cios Freezerowi, kiedy nagle wróg zaczął bić go ogonem. Po kilku zadanych ciosach Son-Goku znowu stanął naprzeciw wroga. W końcu go zaatakował. Niestety znowu nie zdołał go zranić. W momencie gdy tyran próbował zadać cios przeciwnikowi ogonem, Son-Goku złapał go za niego. Później zaczął wymachiwać nim na wszystkie strony. Gdzie indziej Bulma jechała motorem przed siebie. Zabrała ze sobą jedną z żab, którą był akurat Ginyu. Później dała jej kostkę czekolady. Nagle dziewczyna wpadła na pomysł, żeby zrobić elektronicznego tłumacza. Kiedy skończyła, założyła te małe urządzenie na szyję Animala, a wtedy mały wykorzystał technikę Body Change Beam, dzięki czemu zamienił się ciałem żaby z ciałem Bulmy. Gdzie indziej Freezer złapał mocno ogonem Son-Goku za szyję. W pewnej chwili Saiya-jin go ugryzł, po czym walnął tyrana. Wtedy Changeling, by się obronić użył ręki. Obaj wojownicy stali naprzeciw siebie.


Odcinek 090 [08.05.1991]

a) Hattari ja Nee zo!! Daitan Suteki na Yatsu - Son-Gokuu

b) ハッタリじゃねえぞ!!大胆素敵な奴・孫悟空

c) That Was No Idle Boast!! Son Goku, an Intrepid, Swell Guy

d) Próba zastraszenia

Freezer stał przed przeciwnikiem. Nagle zaproponował mu służenie dla niego. Oczywiście Saiya-jin odmówił. Wtedy tyran ostrzegł go, że bez problemu może jeszcze zwiększyć kilkakrotnie swoją siłę. Tymczasem Ginyu jechał przed siebie na motorze Bulmy. Nagle wpadł w skałę, obok Son-Gohana, Piccolo i Kuririna. Oczywiście nic mu się nie stało. W pewnej chwili ujrzał w oddali swojego mistrza. Tymczasem Son-Goku wciąż nie wiedział jak pokonać wroga. Bulma w ciele żaby, próbowała powiedzieć, jakoś Son-Gohanowi, że to ona, lecz nie udało jej się. W pewnym momencie tyran uderzył Saiya-jina. Po kilku sekundach ponownie go zaatakował. Słaby Son-Goku złapał się za brzuch. Kuririn próbował powiedzieć Ginyu, by się odsunął, lecz wtedy ten go uderzył. Silny Son-Goku leżał na ziemi. W pewnej chwili wyskoczył na wroga. Tymczasem Kame sennin, Yajirobei, Chi-Chi, Purr oraz U-Ron ubrali się w specjalne kombinezony, po czym weszli do wnętrza dużego statku kosmicznego. Kiedy mieli już wystartować, statek tylko zadrżał i nic więcej się nie wydarzyło. Son-Goku próbował zadać cios wrogowi. Freezer miał już dużą przewagę nad wiele od niego słabszym przeciwnikiem. Tymczasem North Kaio-Sama martwił się o swojego najlepszego ucznia. Yamucha, Chaoz i Tenshinhan także się bali. Nagle Tenshinhan powiedział wszystkim, że Son-Goku nie użył jeszcze swoich wszystkich mocy, czyli techniki Kaioken. Wtedy Kaio ostrzegł przyjaciół, że Son-Goku już jej raz użył i gdyby zastosował ją po raz kolejny, to mogłoby mu się coś stać. Piccolo zapytał się Ginyu, kim jest, gdyż w końcu się spostrzegł, że to nie Bulma.


Odcinek 091 [15.05.1991]

a) Ketchaku da!! Honoo no Keshin Nijuubai Kaiouken no Kamehameha

b) 決着だ!!炎の化身20倍界王拳のカメハメ波

c) Showdown!! The Embodiment of Flame in a 20X Kaio-ken Kamehame-Ha

d) Kolejna porażka Songa

Son-Goku próbował zadać cios Freezerowi. Son-Gohan zorientował się, że Bulma siedzi w ciele żaby, a Ginyu w ciele Bulmy. Nagle, kiedy wróg miał zamiar zamienić się ciałem z Piccolo, mały Saiya-jin rzucił pomiędzy nich Bulmę, dzięki czemu wszystko wróciło do normy. Dziewczyna się bardzo ucieszyła. Freezer wciąż atakował przeciwnika. Miał nad nim olbrzymią przewagę. W pewnej chwili zebrał energię w dwóch palcach, po czym wystrzelił ją. Dzięki temu zrobił wąską, ale bardzo długą dziurę w wielkim globie. Piccolo, Kuririn i reszta oglądali długi pojedynek. Tyran stanął przed Saiya-jinem. Na planecie Kaio, wszyscy się bali. Freezer zastanawiał się, w jaki sposób pokonać przeciwnika. Nagle zaczął go bić. Potem złapał go ogonem, po czym wyrzucił w górę. Po jakimś czasie Son-Goku wpadł do wody. Kiedy się wynurzył, w jego stronę leciała kula energii, więc ponownie się schował. Po wielu próbach wynurzenia, tyran złapał w wodzie silnego Saiya-jina za głowę. Son-Goku był jakby nieprzytomny. W żaden sposób nie mógł się ruszyć. Wszyscy, prócz Freezera, martwili się o niego. Nagle Saiya-jin otworzył oczy, a po sekundzie niespodziewanie wyleciał do góry. Później wykorzystał technikę Kaioken. Wokół jego ciała pojawiła się czerwona aura. Nagle Saiya-jin zastosował jeszcze atak Kamehameha, po czym wystrzelił w wroga wytworzoną kulę energii. Niestety niepokonany tyran przeżył atak.


Odcinek 092 [22.05.1991]

a) Choutokudai no Genki-Dama - Kore ga Saigo no Kirifuda da!!

b) 超特大の元気玉これが最後の切り札だ!!

c) A Super-Huge Genki-Dama - I'm Playing My Last Card!!

d) Szansa na zwycięstwo

Piccolo, Kuririn i Son-Gohan oglądali bardzo długą walkę Son-Goku i Freezera. Bulma krzyczała, żeby Son-Goku pokonał wroga. Piccolo rzekł do małych, że klęska ich przyjaciela jest nieunikniona. Tymczasem Freezer postanowił zwiększyć swoją moc. Nagle uderzył przeciwnika. Saiya-jin leżał na ziemi. Changeling ponownie go zdzielił. Jakiś czas później złapał go za koszulę i rzucił obok, po czym zaczął go bić. Mistrz North Kaio-Sama oglądał tę walkę. Kiedy tyran szedł w stronę przeciwnika, Son-Goku usłyszał głos Vegety, który mówił mu, by walczył z wrogiem. Kiedy książe Saiya-jinów skończył, Freezer zrobił duży i długi krater przed nieprzyjacielem. Potem wyskoczył na przeciwnika. Na szczęście nie zdołał zabić ostatniego czystej krwi Saiya-jina. Potem rzucił go kilka metrów przed siebie. Tymczasem na planecie Kaio, w mieszkaniu mistrza, ktoś jadł jego jedzenie. W niedługim czasie wyskoczyło stamtąd czterech wojowników. Byli to członkowie Ginyu Force, których zabił Vegeta. Son-Gohan chciał pomóc ojcu, ale Piccolo mu przeszkodził. W pewnej chwili Son-Goku uniósł obie ręce do góry, by wykorzystać słynną technikę zwaną Genki-Dama. Kuririn i Son-Gohan od razu poznali jego zamiary. Nagle cała energia z Namek zaczęła zbierać się w jednym miejscu. Freezer stał kilka metrów przed przeciwnikiem i w ogóle nie wiedział o co mu chodzi. Po pewnym czasie Kuririn, Piccolo oraz Son-Gohan ujrzeli wysoko na niebie niewielką, niebieską kulę energii.


Odcinek 093 [29.05.1991]

a) Chansu wo Ikase!! Pikkoro Sutemi no Engo Shageki

b) チャンスを生かせ!!ピッコロ捨身の援護射撃

c) Keep the Chance Alive!! Piccolo's Suicide Support Strike

d) Ostatnia zagrywka

Son-Goku zbierał energię z całej planety oraz tych pobliskich. Freezer nie znał zamiarów jego przeciwnika. Kula ciągle się powiększała. Energia z wody, liści, ziemi i innych zbierała się w jednym miejscu. Tymczasem Bulma opowiadała Ginyu, który jest w ciele żaby, całą historię Son-Goku. Powiedziała mu o trzech Tenkaichi Budokai oraz o walce z Saiya-jinami. Kuririn, Son-Gohan i Piccolo wpatrywali się w wielką kulę energii Chi. Son-Goku wciąż trzymał ręce w górze. Freezer nic nie czynił. Natomiast na planecie Kaio czterej wrogowie zaczęli tańczyć swój taniec. Kiedy skończyli postanowili, podbić ten niewielki glob. Więc po jakimś czasie zniszczyli krzesło i stół, a później Goldo uniósł drzewo i wbił je w dom mistrza. Pod koniec Recoom spowodował duży wybuch. Wtedy wyszedł Kaio i zabronił niszczenia jego własnej planety. Son-Goku tworzył tymczasem kulę energii. W pewnej chwili Freezer go zaatakował. Mimo tego Saiya-jin ciągle trzymał ręce ku niebu. Changeling znowu zaczął bić przeciwnika. W tej samej chwili Piccolo powiedział Kuririnowi i Son-Gohanowi, by przekazali mu swoje siły, toteż maluchy zrobiły to. Son-Goku wpadł do wody, ale od razu z niej wyszedł. Wtedy właśnie wróg ujrzał w jeziorze odbicie olbrzymiej kuli. Kiedy miał zamiar zabić przeciwnika, został zaatakowany przez Piccolo. Wtedy Saiya-jin ponownie uniósł ręce i zaczął zbierać energię Chi. Freezer, który wpadł do wody, wyskoczył z niej i powiedział, że pokona dwóch przeciwników. Tymczasem Recoom, Berter, Ji-Su i Goldo zaczeli iść przed siebie.


Odcinek 094 [05.06.1991]

a) Genki-Dama no Chouhakairyoku!! Ikinokotta no wa Dare da!?

b) 元気玉の超破壊力!!生き残ったのは誰だ!?

c) The Incredible Destructive Force of the Genki-Dama!! Who Will Survive!?

d) Finał

Son-Goku tworzył coraz to większą kulę energii. Freezer patrzył w stronę przeciwników. Energia Chi z całej planety i kilku innych gromadzi się w jednym miejscu. Piccolo stanął przed tyranem. Son-Gohan chciał mu pomóc, ale się zatrzymał. Namek-jin wystrzelił we Freezera pocisk. Tenshinhan, Chaoz i Yamucha stali naprzeciw Ginyu Force. Nagle wszyscy zaatakowali. Goldo zaczął walczyć z Chaozem, Yamucha z Recoomem, a Tenshinhan z Ji-Su i Berterem jednocześnie. Po krótkiej walce Recoom wbił się w ziemię, ale zaraz go wyciągnięto. Wtedy od razu wyskoczył na Yamuchę. Tenshinhan rozdwoił się i osobno zaczął bić się z Berterem i Ji-Su. Natomiast Chaoz ciągle walczył z Goldo. Tymczasem Freezer powalił na ziemię Piccolo. Kiedy chciał zadać mu ostateczny cios, zostały wystrzelone w niego dwa pociski Chi. Były to kule Son-Gohana i Kuririna. Zniecierpliwiony już Freezer stworzył niewielką, czarną kulę energii. Dzięki niej chciał zniszczyć cały glob. W tym samym momencie Son-Goku zakończył zbieranie energii powszechnej. Nie czekając już dłużej zaatakował nią wroga. Silny Freezer bronił się do ostatniej chwili, lecz nie wytrzymał i został pokonany. Kiedy kula dotknęła powierzchni stworzył się wielki wybuch. North Kaio-Sama, kiedy to zobaczył od razu powiadomił o wszystkim swoich uczniów oraz Ginyu Force. W chwili, kiedy wiatry zanikły, Kuririn i Son-Gohan wyszli z wody, po czym stanęli na małej wysepce. Niestety nigdzie nie znaleźli Piccolo ani Son-Goku.


Odcinek 095 [12.06.1991]

a) Tusi ni Henshin!! Densetsu no Suupaa Saiya-jin - Son-Gokuu

b) ついに変身!!伝説の超サイヤ人・孫悟空

c) Transformed At Last!! Son-Goku, the Legendary Super Saiyan

d) Zjawia się legendarny wojownik

Na powierzchni Namek zrobiła się ogromna dziura. Son-Gohan i Kuririn zastanawiali się, gdzie byli tymczasem Piccolo i Son-Goku. Nagle ujrzeli jak na jakąś wysepkę wyszedł z wody Piccolo trzymający Son-Goku. Wszyscy byli bardzo szczęśliwi. North Kaio-Sama także. Kiedy to usłyszeli Yamucha, Tenshinhan i Chaoz, od razu postanowili pokonać Ginyu Force. Pierwszymi, którzy wpadli do piekła byli Ji-Su i Berter. Potem Recoom, a na koniec Goldo. Wszyscy czterej zanurzyli się w zaczarowanej sadzawce, z której praktycznie nie można wyjść. Mimo tego wyskoczyli, lecz nie udało im się już wrócić na planetkę Kaio. Wtedy North Kaio-Sama powiedział uczniom, że to on sprowadził podwładnych Freezera. Piccolo, Son-Goku, Son-Gohan i Kuririn śmiali się. W pewnej chwili najsłabszy z nich zobaczył z przerażeniem wysoko na skale silnego Freezera. Po chwili wróg wystrzelił w stronę Son-Goku niewidzialny pocisk Chi. Na nic nie czekając Piccolo zasłonił przyjaciela i sam został ranny. North Kaio-Sama od razu poinformował o wszystkim swoich uczniów. Po sekundzie Son-Goku rozkazał małym, by opuścili Namek jego statkiem kosmicznym. Wtedy Freezer wystrzelił jakiś pocisk w Kuririna. Ziemianin próbował się bronić, lecz był za słaby i eksplodował w powietrzu. Kiedy Son-Goku to zobaczył uległ przemianie. Trwało to chwilę aż w końcu przybrał postać Super Saiya-jina. Jego włosy i brwi stały się złote, a oczy zielone. Po chwili ponownie rozkazał synowi, by zabrał Piccolo i razem z nim odleciał na Ziemię. Tymczasem Ginyu w ciele żaby siedział przed Bulmą.


Odcinek 096 [19.06.1991]

a) Ikari Bakuhatsu!! Gokuu yo, Minna no Kataki wo Utte Kure

b) 怒り爆発!!悟空よ、みんなの仇を討ってくれ

c) An Explosion of Anger!! Goku, Avenge Everyone's Deaths

d) Straszliwa zemsta

Son-Goku zamieniony w Super Saiya-jina patrzył na Freezera. Mówił do syna, by zabrał Piccolo i opuścił Namek. Więc Son-Gohan po jakimś czasie odleciał. Kiedy tyran miał zamiar wystrzelić pocisk w małego, pojawił się przed nim Son-Goku, który szybko złapał jego rękę, którą wystawił. Po wielu staraniach Changeling uwolnił się. Natomiast Son-Gohan zmierzał przed siebie. Tymczasem Burifu-Hakase szukał usterki w statku kosmicznym, ale nigdzie jej nie znalazł. Kame sennin rozmawiał z Yajirobeiem o walce Freezera z Son-Goku. W pewnej chwili Super Saiya-jin w mgnieniu oka wyskoczył z miejsca, po czym walnął Freezera. Potem rzucił go w dół. Nagle wróg wzniecił wiele kurzu. Wkrótce uniósł się na wysokość przeciwnika. Szybko zaatakował Saiya-jina pociskiem Chi. Tymczasem Son-Gohan zobaczył daleko za sobą błyski. Tyran bez przerwy atakował Son-Goku, ale ten ciągle był w pełni sił. Po jakimś czasie siłą woli wyrzucił nieprzyjaciela przed siebie. Potem zaczął go bić na różne sposoby. Changeling również atakował, lecz nie mógł zadać ani jednego ciosu. W pewnej chwili Freezer zaatakował przeciwnika pociskiem Chi. Kiedy zobaczył, że Son-Goku zrobił unik, zaczął wystrzeliwywać w Saiya-jina jeszcze więcej pocisków. W końcu Son-Goku dostał w twarz, lecz nic mu się nie stało. Potem Super Saiya-jin postanowił zastosować niezawodną technikę Kaioken.


Odcinek 097 [26.06.1991]

a) Namekkusei Shoumetsu ka!? Daichi wo Tsuranuku Ma no Senkou

b) ナメック星消滅か!?大地を貫く魔の閃光

c) The Destruction of Planet Namek!? A Demonic Flash Penetrates the Ground

d) Trudny finisz

Son-Goku stał przed Freezerem. Natomiast Son-Gohan widział na ziemi ciała Ginyu Force. Tymczasem Changeling przypomniał sobie, jak Son-Goku zaatakował go Genki-Damą. Gdzieś indziej na jakiejś planecie podwładni Freezera sprawdzają na komputerze, co dzieje się z ich władcą. W pewnej chwili wszystko wybuchło. Son-Goku postanowił użyć techniki Kamehameha. Son-Gohan dotarł nareszcie do statku kosmicznego, którym na Namek przyleciał jego ojciec. Od razu położył w środku nieprzytomnego Piccolo. Burifu-Hakase, który naprawiał statek, usłyszał alarm sygnalizujący to, ze ktoś znalazł się w statku kosmicznym Son-Goku. Kiedy włączył ekran zobaczył na nim Son-Gohana i Piccolo. Son-Gohan natomiast ujrzał na ekranie Chi-Chi, Kame sennina i Burifu-Hakase. Próbowali oni go zatrzymać, lecz mały poszedł szukać Bulmy. Freezer tymczasem wystrzelił w dół potężny pocisk Chi, który przebił się aż do jądra globu, po czym spowodował olbrzymi wybuch. Poczuli to nawet Bulma i Son-Gohan. North Kaio-Sama powiadomił o wszystkim swoich uczniów. Nagle usłyszeli oni głos Kami-Samy. Namek-jin powiedział im o tym, że Mister Popo poszedł szukać Smoczych Kul. Tymczasem Bulma weszła na skałę. Son-Gohan leciał w jej stronę. Son-Goku i Freezer ciągle żyli. Mistrz Kaio powiedział do Tenshinhana, Chaoza i Yamuchy, że planeta Namek jeszcze nie wybuchła. Freezer ostrzegł przeciwnika, że za kilka minut cały glob, na którym obaj się znajdowali, eksploduje. W pewnej chwili Saiya-jin i tyran wyskoczyli naprzeciw siebie.


Odcinek 098 [10.07.1991]

a) Katsu no wa Ore da - Ikinokori wo Kaketa Saishuu Kougeki

b) 勝つのはオレだ…生き残りをかけた最終攻撃

c) I Am Going To Win... Risking Survival, A Final Attack

d) Totalna moc

Freezer i Son-Goku atakowali. Nagle Changeling siłą woli wyrzucił przeciwnika przed siebie. Oczywiście Saiya-jinowi nic się nie stało. Kiedy ten uniósł się, Freezer powiedział mu, że wykorzystał dopiero 70% swojej mocy. Son-Gohan nie wyczuwał nigdzie żadnej energii Bulmy. Tymczasem dziewczyna spadła prawie w przepaść. Złapała się w ostatniej chwili skały. Freezer emanował energię, która powracała do niego i zwiększała tym samym jego moc. Son-Goku się tylko mu przyglądał. North Kaio-Sama mówił telepatycznie do swego najlepszego ucznia, by zaatakował tyrana. Niestety Super Saiya-jin mu odmówił. Freezer miał już 78% całej swojej siły. W niedługim czasie 85%. Son-Goku nic nie czynił. Jądro planety Namek powoli wybuchało. Mały Son-Gohan szukał wszędzie Bulmy. Nagle, kiedy wpadła ona prawie do wody, Son-Gohan ją złapał i razem odlecieli. Niestety ziemia wokół statku kosmicznego Son-Goku powoli się waliła. Burifu-Hakase i inni nie widzieli już nic na ekranie. Moc Freezera wynosiła 94%. North Kaio-Sama oglądał całą walkę. W pewnej chwili tyran Freezer spowodował wielki wybuch. Jego moc osiągnęła już maksimum możliwości. Changeling wyskoczył na przeciwnika i zaczął go bić. Nagle Saiya-jin zaczął lecieć przed siebie, a tuż za nim Freezer. Kiedy Son-Goku się zatrzymał, Changeling zdzielił go jeszcze raz. Później zadał mu kilka potężnych ciosów. Po jakimś czasie obaj się unieśli, a Son-Goku trzymał mocno przeciwnika za ręce. Mimo tego wróg się uwolnił i uderzył Saiya-jina w brzuch. Po sekundzie Super Saiya-jin stanął prosto przed Freezerem.


Odcinek 099 [17.07.1991]

a) Shen-Ron yo Uchuu wo Hashire!! Semaru Namekkusei Shoumetsu no Toki

b) 神龍よ宇宙を走れ!!迫るナメック星消滅の時

c) Shen-Long, Conduct Yourself Through Space!! The Time of Namek's Destruction Draws Near

d) Życzenie Kaito

Powierzchnia Namek powoli się rozwalała. Tymczasem Son-Goku i Freezer unosili się w powietrzu. Nagle obaj zaczęli się bić. Gdzie indziej Kami-Sama powiadomił telepatycznie North Kaio-Samę, że jego sługa zebrał już siedem Smoczych Kul. Po niezbyt długiej rozmowie Kaio zapytał się wszechmogącego, czy Shen-Ron będzie mógł wskrzesić wszystkie ofiary Freezera i jego ludzi. Son-Gohan i Bulma dolecieli nareszcie do miejsca obok statku kosmicznego. Freezer patrzył na przeciwnika. Wszędzie pojawiały się błyskawice. Saiya-jin zastanawiał się, dlaczego jego statek jeszcze nie wystartował. W pewnej chwili Changeling wyskoczył na niego, ale prawie nic się nie stało. Kami-Sama powiedział, że bez problemu można ożywić ofiary Freezera. Wtedy Kaio powiadomił, że jeżeli Saichoro ożyje, to dzięki Porundze, będzie można przenieść wszystkich z Namek na Ziemię. Tymczasem Bulma wraz z Son-Gohanem weszli do pojazdu. Kiedy dziewczyna zobaczyła Piccolo, powiedziała że nie chce z nim lecieć, lecz Son-Gohan nie miał zamiaru go zostawić na zewnątrz. Son-Goku i Freezer bili się. Kiedy Bulma zaczęła wciskać guziki, mały Son-Gohan poprosił ją, by poczekała na Son-Goku. Mister Popo powiedział swojego pana, że Smocze Kule są już gotowe do użycia. Super Saiya-jin stworzył niewielką kulę energii. Sługa Kami-Samy wezwał Dragona, po czym poprosił go o wskrzeszenie osobników zabitych przez Freezera i jego ludzi. Son-Goku wystrzelił w stronę lecącego w jego stronę wroga pocisk Chi.


Odcinek 100 [24.07.1991]

a) Boku wa Son-Gokuu no Musuko da!! Gohan, Futatabi Kessenjou e

b) ボクは孫悟空の息子だ!!悟飯、再び決戦場へ

c) I am Son Goku's Son!! Gohan Returns to the Battlefield

d) Dzielny syn

Son-Goku zaatakował tyrana kulą energii. Niestety Freezer odparł cios przeciwnika. Kami-Sama mówił do Shen-Rona, by wskrzesił wszystkich tych, których zabił Freezer i jego ludzie. Tymczasem Son-Gohan, Bulma i nieprzytomny Piccolo znajdowali się w statku kosmicznym Son-Goku. Super Saiya-jinowi nie udaje się odepchnąć wroga. Kiedy Freezer zaatakował przeciwnika, Saiya-jin wbił się głęboko w ziemię. Bulma postanowiła już wystartować, a wtedy Son-Gohan powiedział jej, że poleci pomóc ojcu. Po jakimś czasie otworzył drzwi i ruszył przed siebie. Chi-Chi, Kame sennin, Yajirobei i Burifu-Hakase rozmawiali o walce Son-Goku z Freezerem. Na Namek powstali wszyscy zabici przez Freezera. Ożyli mały Dende i inni. Nagle na planecie zrobiło się ciemno, a w stronę Changelinga zaczął ktoś lecieć. Był to oczywiście Son-Gohan. Freezer się go w ogóle nie wystraszył. Nagle mały zaczął lecieć przed siebie, a wtedy Freezer zadał mu cios. Dragon ożywił już wszystkich zabitych przez tyrana. Potem zniknął. Tymczasem z ziemi odkopał się Vegeta. Ożył nawet stary Saichoro. W tej samej chwili zjawił się Porunga. North Kaio-Sama zaczął mówić telepatycznie do wodza Namek-jinów. Freezer strzelał w stronę przeciwnika pociski Chi. Kiedy powiedział do małego, że go zabije, ten wściekł się i powiększył swoją moc, po czym zaczął lecieć w górę. Niestety Changeling był szybszy i go zatrzymał. Po chwili Saiya-jin zadał kilka ciosów tyranowi i wykorzystał technikę Masenko. Kiedy wróg chciał zadać ostateczny cios małemu, z wody wynurzył się Son-Goku. Od razu rozkazał on synowi odlatywać na Ziemię.


081-100 -- DRAGON BALL Z -- ODCINKI TELEWIZYJNE
-
INFORAMCJE
Informacje ►
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker