Informacje

Dragon Ball

INFORMAJCE
-
ODCINKI TELEWIZYJNE -- DRAGON BALL Z -- 201-220

W tym dziale znajdują się raczej szczegółowe opisy wszystkich odcinków trzech serii Dragon Balla, a także ich tytuły oryginalne, jak i polskie, jak i oryginalne przetłumaczone na angielskie. Życzymy do miłego czytania.


DRAGON BALL | DRAGON BALL Z | DRAGON BALL GT

INFORMACJE OGÓLNE
001-020 | 021-040 | 041-060 | 061-080 | 081-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160
161-180 | 181-200 | 201-220 | 221-240 | 241-260 | 261-280 | 281-291

Schemat przedstawiania odcinków
Numer odcinka [Data wydania]

a) Tytuł japoński (romaji)

b) Tytuł japoński (kanji)

c) Tytuł japoński przetłumaczony na angielski

d) Tytuł polski

Szczegółowy opis odcinka


Odcinek 201 [15.09.1993]

a) Ai to Seigi no Gureeto Saiyaman Sanjou

b) 愛と正義のグレートサイヤマン参上

c) Son-Gohan gets the Saiyaman watch from Bulma, costume inside

d) Międzygalaktyczny wojownik

Son-Gohan zeskoczył z Kinton i wylądował obok Capsule Corporation. Wszedł do środka i powiedział Bulmie, że chciałby zostać doskonałym super bohaterem. Po chwili namysłu Ziemianka powiedziała, że może zrobić dla niego specjalny kostium. Później Saiya-jin podszedł do Trunksa. Nagle z drzwi wyszedł Vegeta. Kiedy Bulma skończyła, Son-Gohan założył na rękę specjalny zegarek. Po sekundzie wcisnął guzik i pojawiło się na nim nowe ubranie. Później wszedł na Kinton i odleciał. Nagle zobaczył w dole, jak jakiś samochód jechał szybko pod prąd. Więc Great Saiyaman, tak Son-Gohan siebie nazwał, zatrzymał go. Potem Saiya-jin wrócił do domu. Następnego ranka pokazał się Son-Goten, drugi syn Son-Goku, który urodził się 7 miesięcy po zabiciu Seru. Son-Gohan odleciał do szkoły, ale już bez Kinton. Lekcja się zaczęła. Jacyś dwaj zaczęli rozmawiać o nowym super bohaterze. Nagle do Videl zadzwonili policjanci. Powiedzieli jej, że złodzieje przejęli autobus z pasażerami, a w zamian za zakładników żądają okupu. Po chwili ta dziewczyna wybiegła z sali. Po jakimś czasie Son-Gohan także wyszedł. Potem się przemienił i poleciał do góry. Złodzieje dostali okup, ale zamiast wypuścić zakładników odjechali. Za nimi zaczęła jechać policja, lecz policjantom nic się nie udało. Nagle na niebie pokazał się helikopter z Videl w środku. Jeden ze złodziei próbował ją zestrzelić, ale nie zdołał. Potem dziewczyna wyskoczyła na dach autobusu, po czym weszła do środka. Pobiła wszystkich złych bez problemu. Po chwili autobus wyjechał z ulicy i spadł w przepaść. Na szczęście wszystkich uratował Son-Gohan.


Odcinek 202 [29.09.1993]

a) Gohan no Hachamecha Hatsu Deeto!?

b) 悟飯のハチャメチャ初デート!?

c) Angela tries to reveal what she thinks Son-Gohan's secret is

d) Pierwsza randka

Son-Gohan wymyślał, jak ma się przedstawiać. Było późno wieczorem. Kiedy nastał ranek, Son-Gohan poleciał do szkoły. Na dachu, kiedy przebrał się w zwykłe ubranie, zobaczył dziewczynę o imieniu Angela. Od razu pomyślał, że widziała ona, jak przemieniał się. Kiedy była lekcja, nauczyciel powiedział do Son-Gohana, by czytał. Niestety ten był zamyślony i nie słyszał. Więc nauczyciel kazał mu wyczyścić za karę korytarz. Potem Angela wyszła z sali. Powiedziała Saiya-jinowi, że znała jego sekret. Potem umówiła się z nim na randkę, a jeśli by on nie przyszedł, to zagroziła, że powie wszystkim jego tajemnicę. Kiedy Son-Gohan wrócił do domu, zapytał się Chi-Chi, jaka była jej pierwsza randka z Son-Goku. Opowiedziała mu po chwili, że przez cały czas bili się. Kiedy nadszedł czas, Saiya-jin ujrzał przed sobą Angelę. Dziewczyna postanowiła, że pójdzie z nim do kina. Później oboje poszli do kawiarni. Kiedy Saiya-jin zapytał się Angeli, ile łyżeczek sypie do herbaty, ta odpowiedziała, że 13. Po jakimś czasie Son-Gohan i Angela poszli na spacer. Wtedy zobaczyli, jak duży wieżowiec się palił. Saiya-jin od razu się do niego zbliżył. Tymczasem Videl wylądowała na dachu tego budynku. Postanowiła otworzyć duży zbiornik z wodą. Niestety nie udało jej się, aż w końcu ten przewalił się i zaczął opadać na nią. W ostatniej chwili uratował ją Great Saiyaman, po czym zrobił dziurę w zbiorniku i wypuścił wodę na budynek. Cały ogień zniknął. Potem, kiedy Videl mówiła reporterom o wszystkim, zobaczyła obok biegnącego Son-Gohana. Od razu do niego podeszła. Wtedy Angela zobaczyła ich razem i powiedziała Videl o sekrecie Saiya-jina. Powiedziała, że ma on wyhaftowanego misia na spodenkach. Następnego dnia Son-Gohan chciał przeprosić Angelę, ale zobaczył ją już z innym.


Odcinek 203 [20.10.1993]

a) Gohan, Kinkyuu Shutsudou! Biideru o Sukue!!

b) 悟飯、緊急出動!ビーデルを救え!!

c) Son-Gohan saves hostages, fights Videl

d) Videl w trudnej sytuacji

Była godzina 7:15. Son-Gohan leciał przed siebie do szkoły. Nagle zobaczył obok helikopter z Videl w środku. W pewnym momencie przeleciał Orange Star High School, a tuż za nim Videl. Nagle wleciał na jakąś ulicę, ale dziewczyna wciąż leciała za nim. Nagle Saiya-jin się zatrzymał, a kiedy helikopter miał w niego uderzyć, zniknął. Po jakimś czasie Son-Gohana znowu znalazła Videl. Zapytała się go, kim jest naprawdę, ale ten jej nie odpowiedział. Nagle podskoczył do góry i chwycił helikopter. Odstawił go na dach szkoły i odleciał. Mister Satan oglądał w telewizji w informacjach, jak pokazywali Saiyamana. Nagle przed Son-Gohanem bardzo szybko przejechały dwa samochody. W jednym byli policjanci, a w drugim jacyś źli Ludzie. Nagle ci pierwsi mieli wypadek, a kiedy ci drudzy mieli pobić Son-Gohana, który stanął im naprzeciw, pojawiła się obok Videl. Kiedy Son-Gohan ją zobaczył, jeden ze złych uderzył go w twarz. Po jakimś czasie policjanci poinformowali Videl, że jakiś gang porwał burmistrza. Żądał on, by przyszedł do nich Mister Satan, ale ten chował się u siebie, chyba na strychu. Videl wybiegła szybko z sali. Son-Gohan także chciał, ale nauczycielka go nie zwolniła. Nagle przed szefem gangu stanęła ładna Videl. Postanowiła ona, że będzie walczyć z dużym przeciwnikiem. Son-Gohan bał się o Videl. Nauczycielka czytała coś o wulkanach. Saiya-jin deptał nogą o podłogę. Spowodowało to duże trzęsienie, dzięki czemu Saiya-jin bez problemu wydostał się ze szkoły. Tymczasem Videl walczyła z szefem gangu. W pewnej chwili zjawił się Great Saiyaman. Bez problemu pokonał kilku przeciwników, po czym uratował więzionego burmistrza. Próbował pomóc Videl, ale ta sama pokonała przeciwnika. Po jakimś czasie Son-Gohan odleciał. Wszyscy wracali w końcu ze szkoły. Videl zawołała Saia-jina, ale już go za nią nie było.


Odcinek 204 [27.10.1993]

a) Tounan Jiken Hassei!! Hannin wa Saiyaman!?

b) 盗難事件発生!!犯人はサイヤマン!?

c) Son-Gohan rescues baby pterodactyl from a cruel circus

d) Spotkanie twarzą w twarz

Son-Goten powiedział do brata, że nigdzie nie widać małego pterodaktyla, z którym się bawił. Mister Satan mówił do Videl, że w poprzednim Tenkaichi Budokai zwyciężył Son-Goku. Tymczasem Son-Gohan, Son-Goten i Chi-Chi zobaczyli w telewizji, że ich dinozaura porwał jakiś cyrk. Po jakimś czasie Saiya-jin poszedł co tego cyrku. Powiedział do dyrektora, by wypuścił małego na wolność. Niestety ten nic nie zrobił, a Son-Gohan wyszedł na zewnątrz. Po chwili schował się i zamienił w Great Saiyamana. Po sekundzie uwolnił dinozaura i z nim odleciał. Ludzie z cyrku od razu powiedzieli o wszystkim dyrektorowi. Son-Gohana zaczęła gonić policja. Nagle przed nim pojawił się helikopter z Videl. Powiedziała mu ona, żeby wypuścił małego, ale ten nie miał takiego zamiaru. W pewnej chwili zjawiła się także policja i tłum ludzi. Nagle dziewczyna zaatakowała przeciwnika. Potem jeszcze raz, ale on był szybszy i uchylał się przed każdym jej ciosem. Wtedy dyrektor cyrku postanowił, że zabierze właśnie pterodaktyla. Nagle mały zaczął krzyczeć. Wtedy to nad miastem pojawili się dwaj rodzice pterodaktyla. Jeden był niebieski, a drugi różowy. Oba były bardzo duże. Policja próbowała je powstrzymać, ale nie zdołała. Po jakimś czasie Saiyaman uniósł się trochę i powiedział dużemu pterodaktylowi, że jest Son-Gohanem. Wtedy Videl wiedziała już na pewno, że Saiyaman to Son-Gohan. Nagle olbrzym próbował zaatakować dziewczynę, ale wtedy Saiya-jin uderzył go i unieszkodliwił. Później trzy pterodaktyle i Son-Gohan odlecieli, a obok nich pojawił się Son-Goten. Następnego dnia, kiedy Son-Gohan biegł do swojej sali w szkole, zobaczył obok siebie Videl. Powiedziała mu ona, że wie, że to on jest Saiyamanem. Później poinformowała go o 25. Tenkaichi Budokai, który wkrótce się odbędzie. Son-Gohan nie chciał brać w nim udziału, ale wtedy Videl ostrzegła go, że jeśli się nie zgłosi, to powie ona o wszystkim telewizji. Więc Saiya-jin się zgodził. Po sekundzie poprosiła go, by nauczył ją latać.


Odcinek 205 [03.11.1993]

a) Gokuu mo Fukkatsu!? Tenkaichi Budoukai Shutsujou Da!!

b) 悟空も復活!?天下一武道会出場だ!!

c) Son-Gohan hears from Son-Goku, starts training Son-Goten

d) Mistrzostwa zapowiadają się ciekawie

Son-Gohan, w stroju Great Saiyamana, uratował spadający samolot z uszkodzonym silnikiem. Później poszedł do Bulmy i powiedział jej, że w Tenkaichi Budokai nie można występować w kasku, więc chciał zamiast tego coś innego. W końcu wpadł na pomysł i włożył na włosy chustę, a na oczy ciemne okulary. Po sekundzie do pomieszczenia wszedł Vegeta i powiedział, że także weźmie udział w turnieju. Po jakimś czasie wszyscy usłyszeli głos Son-Goku. Powiedział on im, że również zjawi się na 25. Tenkaichi Budokai. W niedługim czasie Saiyaman odleciał, by powiadomić o tym Kuririna, Piccolo i resztę. Trunks zastanawiał się, czyj był ten głos przed chwilą. Tymczasem na ulicy jacyś ludzie jechali szybko samochodem za dziewczyną, która także była w samochodzie. Oczywiście Son-Gohan od razu zatrzymał wóz. Wtedy dowiedział się, że to wszystko, było na film. W następnej scenie miał wystąpić Great Saiyaman ratujący dziewczynę. Na jego miejsce wzięto Son-Gohana. Przyczepiono go do dźwigu i postawiono na wieży. Potem Saiya-jin skoczył, a kiedy tak leciał, to przyspieszył i daleko odleciał, przy czym rozwalił dźwig. Najpierw zjawił się w Kame House i powiedział o zawodach Kuririnowi, który to zapuścił włosy. Potem w z drzwi wyszły Marron i ładna Jinzo Ningen 18. Marron była córką Kuririna, a Jinzo Ningen 18 jego żoną. Saiyaman powiedział, że pięciu najlepszych wygrywało od dziesięciu milionów do miliona zeni. Po krótkim czasie Ziemianin zgodził się wziąć udział w turnieju. Potem Son-Gohan poleciał do Rajskiego Pałacu i do Yamuchy. Na koniec szukał Tenshinhana, ale go nie znalazł. Później Chi-Chi postanowiła, że przed przybyciem Son-Goku, trzeba posprzątać w domu i takie tam. Potem Son-Gohan i Son-Goten postanowili razem trenować.


Odcinek 206 [10.11.1993]

a) Gohan mo Bikkuri! Goten no Bakuhatsu Pawaa

b) 悟飯もビックリ!悟天の爆発パワー

c) Every one trains for Tenkaichi Budokai, Son-Goten achieves Super Saiya-jin

d) Nie daleko pada jabłko od jabłoni

Piccolo siedział w powietrzu trochę nad powierzchnią Rajskiego Pałacu. Dende i Mister Popo patrzyli na niego. Kuririn i Jinzo Ningen 18 trenowali. Son-Gohan i Son-Goten biegli bardzo szybko przed siebie. Nagle starszy zobaczył, że nie ma za nim małego. Tymczasem Son-Goten bawił się z pterodaktylem. Son-Goku ćwiczył w Zaświatach. Obok niego rozmawiali Dai Kaio i Uranai Baba. Trenującemu Son-Gohanowi ciągle przeszkadzał Son-Goten, który łapał zwierzęta. W końcu trzymał za ogon nawet dużego dinozaura. Na szczęście nic mu się nie stało. W pewnym momencie Son-Gohan powiedział bratu, by rzucał w niego mocno kamienie, a wtedy ten nie dotykając ich, zmieniłby ich tor lotu. Nagle mały rzucił kamień. Rzucił go tak mocno, że zrobił dziurę w wielkiej skale. Wtedy Son-Gohan odsunął go dużo do tyłu i znowu powiedział, by rzucał. Tym razem Saiya-jin zdołał odsuwać się od lecących kamieni. Nagle Son-Goten bez problemu zamienił się w Super Saiya-jina. Zaskoczyło to jego brata. Po jakimś czasie obaj zaczęli się bić. W końcu Son-Gohan postanowił nauczyć małego Saiya-jina latać. Po sekundzie na niebie pojawiła się Videl w helikopterze. Son-Gohan i Son-Goten ponownie zaczęli biec przed siebie. W końcu zobaczyli obok swojego domu Videl.


Odcinek 207 [17.11.1993]

a) A Tobeta!! Biideru no Bukuujutsu Nyuumon

b) あっ飛べた!!ビーデルの舞空術入門

c) Son-Gohan trains Videl, Trunks and Vegeta spar, Videl cuts her hair

d) Jak dorównać ptakom

Son-Gohan wyjaśnia bratu i Videl, że aby latać, trzeba najpierw zebrać w ciele energię. Dla przykładu Son-Goten wystrzelił pocisk Chi w skałę i zniszczył ją całkowicie, a później odleciał. Videl próbowała zebrać w rękach energię, ale nie udawało jej się. Potem wszyscy zaczęli jeść obiad. Wtedy Videl odpowiedziała Chi-Chi, że w jej jest około 40 pokoi. Po jakimś czasie córka Mister Satana zebrała w dłoniach trochę energii. Tymczasem w Zaświatach Son-Goku trenował. Na rękach i nogach miał przyczepione worki z ołowiu, każdy ważący 2 tony. Potem North Kaio-Sama poprosił South Kaio-Samę, by zamienił mu je na 10 tonowe. Po krótkiej chwili ten tak zrobił. Wtedy Son-Goku zamienił się w Super Saiya-jina i bez problemu wznowił trening. Son-Gohan uczył Son-Gotena i Videl unosić się w powietrzu. Po jakimś czasie małemu udało się polecieć do góry, ale po chwili spadł. Videl wciąż nie umiała oderwać się od powierzchni. W niedługim czasie udało jej się. Tymczasem Son-Goten latał już szybko na wszystkie strony. Później Videl odleciała helikopterem, a przed odlotem Son-Gohan powiedział jej, by lepiej skróciła włosy przed turniejem, gdyż na Tenkaichi Budokai, mógłby ją ktoś za nie pociągnąć. Vegeta trenował w sali, gdzie przyciąganie było wiele razy większe od ziemskiego. Nagle zamienił się w Super Saiya-jina i teraz mógł już nawet skakać. Potem powiedział do syna, by spróbował go uderzyć. Oczywiście Trunksowi się to nie udało, aż w końcu Vegeta mu oddał. Tymczasem obok Son-Gohana i Son-Gotena wylądował helikopter, z którego w niedługim czasie wyszła Videl, ale już ze skróconymi czarnymi włosami.


Odcinek 208 [24.11.1993]

a) Okaeri Gokuu! Zetto Chiimu Zen'in Shuugou!!

b) おかえり悟空!Zチーム全員集合!!

c) Videl learns to fly, all meet at Tenkaichi Budokai, Son-Goku returns

d) Spotkanie starych przyjaciół

Videl już bez problemu potrafiła się unosić. Natomiast Son-Goten latał szybko jak błyskawica. Mały Saiya-jin powiedział dziewczynie, że Son-Goku zjawi się na 25. Tenkaichi Budokai. Minęło kilka dni. Videl latała już bardzo szybko. W końcu odleciała do siebie, by tam trenować. Son-Gohan i Son-Goten wznowili ćwiczenia. Vegeta i Trunks doskonalili się w Capsule Corporation. Zaś Piccolo zeszedł w końcu na powierzchnię i usiadł. Kuririn trenował sam w Kame House. Videl znajdowała się w sali treningowej u ojca. Son-Goten i Son-Gohan bili się. Nagle mały poleciał zmęczony na trawę. Son-Goku siedział na samym szczycie wysokiej góry. Bulma, Yamucha, Vegeta, Son-Gohan i inni zbliżali się samolotem do wyspy, na której miały się odbyć najbliższe zawody. Po jakimś czasie wszyscy wyszli z pojazdu. Kiedy pojawił się Mister Satan, prawie wszyscy ludzie poszli go zobaczyć. Nagle Son-Goten zauwazył pod drzewem Piccolo. Po jakimś czasie pojawił się też Son-Goku z aureolą nad głową. Wszyscy ucieszyli się bardzo na jego widok. Son-Goten zobaczył oczywiście ojca pierwszy raz, gdyż narodził się, kiedy ten już nie żył. Nagle Son-Goku zobaczył obok Chi-Chi swojego małego syna, bardzo podobnego do niego. W niedługim czasie wojownicy zapisali się na listę uczestników. Son-Goten i Trunks zostali dopisani do turnieju juniorów.


Odcinek 209 [08.12.1993]

a) Ayaushi Saiyaman! Gekisha ni Goyoujin!?

b) 危うしサイヤマン!激写に御用心!?

c) Photographer takes pictures of the group, Piccolo breaks the camera

d) Jak za dawnych dobrych lat

Videl szukała wszędzie Son-Gohana. Nagle zobaczyła przed sobą Shapnera. Son-Goten i Trunks rozmawiali ze sobą. Son-Goku zapytał się, co Jinzo Ningen 18 tam robiła. Wtedy Kuririn wyjaśnił mu, że się z nią ożenił i mieli córeczkę. Videl i Great Saiyaman polecieli przed siebie. Kiedy wylądowali zobaczył ich Shapner. Vegeta i inni szli. Jakaś redaktorka zapytała się Son-Goku skąd pochodził. Saiya-jin odpowiedział, że przybył akurat z Zaświatów. Potem Vegeta, Trunks i reszta się przebrali. Shapner postanowił zrobić zdjęcie Saiyamanowi, by dowiedzieć się kim on jest. Son-Goten i Trunks biegli. Po chwili wszyscy byli już na ringu. Komentator od razu zaczął rozmawiać z Son-Goku. Na Son-Gohana chciał skoczyć od tyłu Shapner, ale wtedy Saiya-jin schylił się i podniósł żabę. Potem Shapner dał jakiemuś dzieciakowi pistolet na wodę i powiedział mu, co ma zrobić. Mały od razu opryskał twarz Saiyamana,. Kiedy ten zdjął okulary i się wytarł, Shapner zrobił zdjęcie, ale w tym samym momencie niespecjalnie widok zasłonił mu jakiś człowiek. Potem Saiya-jin wziął jakieś dziecko na barana, a kiedy mały zdjął mu okulary, Shapner zrobił zdjęcia. Po jakimś czasie Piccolo zniszczył wszystkie kamery wokoło, także aparat Shapnera. Na ring przyniesiono maszynę do mierzenia ciosu. Pierwszy uderzył Mister Satan. Wtedy pokazała się liczba 137. Po nim inni walili w maszynę. Wyniki mieli 97, 77 i 112. W końcu wyszła Jinzo Ningen 18. Kiedy uderzyła pokazała się liczba 774. Za drugim razem jej wynik wyniósł 203 punkty. Kuririn miał 192, Son-Goku 196, a Piccolo 210 punktów. W końcu uderzył i Vegeta. Uderzył on tak mocno, że cała maszyna poleciała do przodu i rozwaliła się.


Odcinek 210 [15.12.1993]

a) Hanpa ja Nai ze!! Chibi Torankusu

b) ハンパじゃないぜ!!チビトランクス

c) Tenkaichi Budokai starts, Mister Satan reenacts Seru Game

d) Mały Tronk jest wielki

Maszyna do mierzenia siły leżała zniszczona pod murem. Wszystkich bardzo zaskoczyła moc Vegety. Organizatorzy turnieju powiedzieli wszystkim, że zaraz ustawią nową maszynę. Więc Piccolo i inni poszli, by zobaczyć, jak walczyli Son-Goten i Trunks. Son-Gohan pokazał Videl swojego ojca. Komentator mówił wszystkim, że zwycięzca sekcji młodzików zmierzy się na koniec z Mister Satanem. Nagle mistrz świata wyszedł z budynku i wskoczył na ring. Kiedy lądował poślizgnął się i spadł na plecy. Po jakimś czasie podniósł się i powiedział, że zrobił to specjalnie. Później komentator powiedział wszystkim, że zaraz obejrzą film, w którym Mister Satan pokonuje Seru. Nagle na niebie pojawił się wielki ekran trzymany przez specjalny samolot. Po chwili zaczął się film. Byli w nim ludzie przebrani za Seru, Son-Goku i innych. Wróg szybko pokonał wszystkich, aż w końcu pojawił się Mister Satan. Mistrz bez problemu pokonał przeciwnika, a na końcu cyborg wybuchł. Trunks i Son-Goten stali pod ścianą. Nagle zobaczyło ich trzech chłopaków. Powiedzieli oni temu pierwszemu, że bez problemu go pokonają. Po chwili na ring weszło 35 dzieciaków. Walki się zaczęły. Wkrótce czasie na ring weszli Idaasa i Trunks. Mały Saiya-jin szybko pokonał przeciwnika. Potem wrócił do Son-Gotena.


Odcinek 211 [22.12.1993]

a) Boku no Deban Da!! Goten, Kinchou no Daiissen

b) ボクの出番だ!!悟天、緊張の第一戦

c) Fix testing machine, Son-Goten fights Trunks

d) Tronk kontra Son Goten

Na matę weszli Ikose i Son-Goten. Komentator od razu przypomniał sobie Son-Goku i domyślił się, że Son-Goten to jego syn. Walka się rozpoczęła. Ikose próbował zadać cios przeciwnikowi, ale nie udawało mu się. Nareszcie Saiya-jin zaatakował i wygrał. W końcu nadszedł czas na finał. Na ring weszli oczywiście Trunks i Son-Goten. Maszyna do mierzenia siły została już naprawiona. Obudzono Mister Satana i ktoś powiedział mu, że zaraz zacznie się finał juniorów. Mistrz świata od razu podszedł do ringu. Trunks i Son-Goten zaatakowali. Ich siły były prawie wyrównane. Poruszali się z olbrzymią prędkością. Son-Gohan i Videl stanęli obok Son-Goku i reszty. Mali Saiya-jinowie walczyli bardzo szybko. Obaj mieli dużo siły. Ciągle bili się w powietrzu. Po jakimś czasie stanęli ma macie. Videl była bardzo zaskoczona mocą małych. Po jakimś czasie Son-Goten stał naprzeciw Trunksa.


Odcinek 212 [12.01.1994]

a) Ureshisa Hyakumanbai! Shounen Chanpion Kettei!!

b) うれしさ百万倍!少年王者決定!!

c) Trunks defeats Son-Goten, Mister Satan worried

d) Niechaj zwycięży lepszy

Trunks i Son-Goten się bili. Nagle syn Vegety zebrał w dłoniach energię Chi i wystrzelił ją w stronę przeciwnika. Na szczęście Son-Goten uchylił się przed pociskiem. Potem syn Son-Goku wykorzystał technikę Kamehameha. Trunks oczywiście także się uchylił. Nagle obaj zaatakowali. W pewnej chwili ten starszy złapał przeciwnika od tyłu i zmuszał go, by się poddał. W końcu Son-Goten zamienił się w Super Saiya-jina i bez problemu uwolnił się. Videl była bardzo tym zdziwiona. Wszyscy widzowie także. Son-Goten wrócił do zwykłego stanu. Trunks zaproponował Son-Gotenowi, że nie będzie używał w ogóle lewej ręki. Potem obaj znowu zaczęli się bić. Kamerzyści próbowali naprawić kamery, lecz nie potrafili. Mali Saiya-jinowie bili się. W końcu syn Son-Goku zadał kilka ciosów przeciwnikowi. Wtedy Trunks wystrzelił w przyjaciela pocisk Chi. Na szczęście mały obronił się i uniósł do góry. Potem zaczął szybko lecieć w dół na Trunksa. W ostatnim momencie syn Vegety odleciał na bok, a za nim poleciał Son-Goten, który niespodziewanie odbił się od maty. Wtedy to Trunks zamienił się w Super Saiya-jina i z lewej ręki wystrzelił pocisk. Przez to mały wyleciał za ring i dotknął nogami trybun. Zwycięzcą sekcji młodzików w 25. Tenkaichi Budokai został Trunks.


Odcinek 213 [19.01.1994]

a) Dou Suru Satan!? Shijou Saidai no Pinchi

b) どうするサタン!?史上最大のピンチ

c) Trunks defeats Mister Satan in one punch, meets Kibito and East Kaioshin

d) Fałszywy mistrz

Na ring wszedł Mister Satan. Son-Goku i inni postanowili wrócić do szatni. Zostali tylko Videl i Son-Gohan. Tymczasem Mister Satan demonstrował swoją siłę. Trunks zaczął szybko machać dłońmi. Mistrz świata bardzo się przestraszył jego mocy. Nagle zaczął udawać, że boli go noga. Kiedy komentator miał zamiar wezwać lekarza, mistrz wstał i powiedział, że nie trzeba. Potem powiedział Trunksowi, by kiedy zacznie się walka, dotknął go lekko pięścią po policzku. Saiya-jin zgodził się na to. Walka się zaczęła. Mister Satan zachęcał małego, by go uderzył. Więc syn Vegeta walnął go mocno w twarz. Mistrz wyleciał za ring, prosto w mur. Potem się podniósł i powiedział wszystkim, że specjalnie dał się pokonać. Potem poszedł do swojego pokoju i tam zaczął krzyczeć z bólu. Komentator powiedział, że za pół godziny, czyli o godzinie 14:40, zaczną się walki seniorów. Do Trunksa podeszli reporterzy i zaczęli go pytać o różne rzeczy. Son-Goku jadł dużo jedzenia w restauracji, Vegeta także. Po chwili zjawili się Son-Gohan i Videl. Saiya-jin ten również zaczął jeść. Kiedy skończyli, wyszli z pomieszczenia i zaczęli iść drogą. Nagle ujrzeli przed sobą niejakich East Kaioshina i Kibito. Ten pierwszy podleciał do Son-Goku i powiedział, że chciałby spotkać się z nim na macie. Potem podali sobie ręce, po czym nieznajomi odeszli.


Odcinek 214 [26.01.1994]

a) Taisen Aite Kettei!! Hayaku Yarou ze Ikkaisen

b) 対戦相手決定!!早くやろうぜ一回戦

c) Trunks and Son-Goten disguise themselves as Mighty Mask

d) Losowanie

Son-Goku i inni zastanawiali się, kim byli East Kaioshin i Kibito. Mister Satan bandażował siebie prawie całego. Tymczasem Trunks i Son-Goten przebrali się za wojownika, który przeszedł przez eliminacje, a nazywał się on Mighty Mask. Trunks wszedł na Son-Gotena, by wyglądali oni jak jeden wojownik. Potem weszli na ring. Po chwili zaczęło się losowanie. Pierwszy wybierał Kira, wylosował numer 14, zaś Kibito 7, Kuririn 1, a Saiyaman 8. Jinzo Ningen 18 wylosowała 9, East Kaioshin 3. Organizator zaczął wołać Supopobicchiego. Wtedy podeszli Trunks i Son-Goten, gdyż nie znali oni imienia tego za kogo się przebrali. Po sekundzie wyszedł prawdziwy Supopobicchi i odrzucił małych. Wylosował numer 6, natomiast Jueru 16. Potem wyszedł Son-Goku i miał numer 11. Natomiast Videl 5, a Punta 2. Vegeta wylosował 12, czyli będzie walczył z Son-Goku. Son-Goten z Trunksem wyjęli kulę z numerem 13. Wtedy komentator postanowił wylosować zamiast Mister Satana. Na mistrza przypadła liczba 10, czyli że ostatni zawodnik, Yamu miał 15. Wiadomo już było, kto będzie z kim walczył. Jako pierwsi powinni się zmierzyć Kuririn i Punta, potem Piccolo z East Kaioshinem, dalej Videl z Supopobicchi, następnie Kibito z Saiyamanem, po nich Jinzo Ningen 18 i Mister Satan, później Vegeta i Son-Goku. Dalej Mighty Mask i Kira, a na koniec Yamu i Jueru. Komentator wyjaśnił wszystkim zasady walki. Turniej się zaczął. Wkrótce Kuririn zmierzył się ze straszliwym i grubym Puntą.


Odcinek 215 [02.02.1994]

a) Dou Shita Pikkoro!! Masa ka no Fusenbai

b) どうしたピッコロ!!まさかの不戦敗

c) Kuririn wins his fight, Piccolo concedes to East Kaioshin

d) Szatan Serduszko wycofuje się

Mister Satan odpowiadał reporterom na ich pytania. Wojownicy, którzy weszli do walk finałowych, czekali na swoje walki. Ireza i Shapner znajdowali się na trybunach. Nagle zobaczyli w dole Great Saiyamana. Bulma i Chi-Chi kłóciły się o to kto wygra finał, Vegeta czy Son-Goku. Na ring weszli wielki Punta, a za nim mały Kuririn. Kiedy doszli do środka stanęli naprzeciw siebie. Piccolo ciągle stał pod ścianą i się koncentrował. Kira przypomniał sobie, jakie były walki z Puntą. Po chwili pojedynek się zaczął. Olbrzym powiedział przeciwnikowi, żeby spróbował go uderzyć. Więc Kuririn nie czekając walnął w brzuch rywala. Po jakimś czasie Punta wyleciał za matę. Tymczasem Trunks nalał sobie szklankę wody, a później dał ją Son-Gotenowi. Komentator ogłosił wszystkim, że zaraz będą bić się Piccolo z East Kaioshinem. W niedługim czasie na matę weszli przeciwnicy. Obaj patrzyli na siebie. Fioletowoskóry Kaioshin się uśmiechał, zaś Piccolo się bał. Po chwili Namek-jin zapytał się przeciwnika, kim on jest. Ten nie odpowiedział. Potem Piccolo powiedział sędziemu, że się poddaje. Po minucie na ring weszła Videl, a obok niej szedł Supopobicchi. Pomiędzy nimi przeszedł w drugą stronę East Kaioshin. Spojrzał się dziwnie na Supopobicchiego.


Odcinek 216 [09.02.1994]

a) Fujimi de Bukimi!? Supopobitchi no Nazo

b) 不死身で不気味!?スポポビッチの謎

c) Videl fights Supopobicchi

d) Przeciwnik małej Videl

East Kaioshin przyglądał się Supopobicchiemu. Po chwili na macie byli już obaj przeciwnicy. Piccolo stanął przed Kaioshinem. Wielki i umięśniony Supopobicchi patrzył na Videl. Tymczasem Namek-jin powiedział do East Kaioshina, że wie kim on jest. Videl zaatakowała przeciwnika. Olbrzym nie umiał odparować ciosów. Piccolo mówił do siebie, że East Kaioshin stoi wyżej niż wszyscy Kaio. Nagle Supopobicchi zaczął atakować dziewczynę. Kira i Jueru przypomnieli sobie jaki kiedyś był Supopobicchi. Miał on brodę i długie włosy, zaś wtedy był już całkiem ogolony. Supopobicchi ponownie opadł na ring. Videl była bardzo zmęczona. Po krótkiej chwili niestety Supopobicchi się podniósł. Wciąż miał dużo siły. Vegeta spojrzał się na Son-Goku, a ten na Vegetę. Videl jeszcze raz zaatakowała. Supopobicchi opadł, lecz zaraz się podniósł. Son-Goku powiedział wszystkim, że dziewczyna powinna się poddać. Nagle wróg zaatakował Videl. Po drugim ciosie, córka Mister Satana, powinna wypaść na trawę, ale ta zatrzymała się w powietrzu, po czym uniosła się wyżej i znowu stanęła przed olbrzymem. Ktoś powiedział Mister Satanowi, że jego córka już od około 10 minut walczyła z Supopobicchim. Nagle dziewczyna kopnęła nogą przeciwnika, tak mocno, że jego głowa odkręciła się do tyłu. Komentator powiedział, że Videl zadała śmiertelny cios przeciwnikowi i musiała zostać zdyskwalifikowana. Wtenczas olbrzym podniósł się i przekręcił głowę na swoje miejsce i ciągle był bardzo silny. Od razu uderzył Videl, która opadła na ziemię. Potem, kiedy wróg znowu zaatakował, Videl uniosła się. Niestety tuż za nią zaczął lecieć przeciwnik.


Odcinek 217 [16.02.1994]

a) Biideru Muzan!! Deru ka Ikari no Suupaa Gohan

b) ビーデル無残!!出るか怒りの超悟飯

c) Videl loses

d) Pierwsza porażka

Supopobicchi znajdował się wysoko nad Videl. Po sekundzie wystawił w jej stronę rękę i wystrzelił z niej fioletowy pocisk Chi. Energia uderzyła w dziewczynę, która po chwili spadła na ring. Supopobicchi znowu zaatakował. Potem Videl zadała kilka ciosów, lecz wróg ponownie ją odrzucił. Do Mister Satana wszedł jakiś człowiek i powiedział mu, że Videl była w tarapatach. Nagle, kiedy Videl miała już wypaść za matę, Supopobicchi złapał ją za nogę i z powrotem rzucił na ring. Po chwili dziewczyna podniosła się i ponownie zaatakowała, lecz nic nie zdołała zrobić. Supopobicchi ciągle bił Videl. Son-Gohan denerwował się. Nagle zamienił się w Super Saiya-jina. East Kaioshin i Kibito spojrzeli na siebie. Duży Supopobicchi położył nogę na głowie przeciwniczki. Wtedy Son-Gohan wyskoczył w jego stronę, ale kiedy pojawił się Yamu, a Supopobicchi wyrzucił dziewczynę z ringu, Son-Gohan zatrzymał się. Wtedy Son-Goku teleportował się do Karina, by wziąć od niego Senzu Bean. Po jakimś czasie ranna Videl leżała na łóżku. Kiedy Mister Satan poszedł do niej, great Saiyaman wyszedł z tego pokoju. Karin dał tymczasem Son-Goku worek z fasolkami.


Odcinek 218 [23.02.1994]

a) Barechatta!! Saiyaman wa Son-Gohan

b) バレちゃった!!サイヤマンは孫悟飯

c) Videl in hospital, Son-Gohan gives her a Senzu Bean, Son-Gohan faces Kibito

d) Son Gokan zdemaskowany

Son-Gohan czekał aż ojciec wróci z Senzu Bean. Od jego zniknięcia minęło już 10 minut. Videl leżała w łóżku. Reporterzy pytali się Mister Satana, co działo sie z Videl. Stali pod drzwiami. Mistrz świata przypomniał sobie, jak niedawno walczył z Supopobicchim i bez trudu go pokonał. Shapner i Ireza biegli przed siebie. Po chwili przed nimi przebiegł Son-Gohan. Tymczasem Son-Goku wciąż był w wieży Karina i jadł jedzenie. Supopobicchi wyjął jakieś urządzenie do mierzenia siły i zmierzył moc Kibito albo East Kaioshina. Chi-Chi i Bulma rozmawiali. Komentator wszedł na ring i ogłosił, że za chwilę wszyscy obejrzą czwartą walkę. Potem powiedział, że Videl musi teraz dużo odpoczywać. Son-Gohan poprosił go jeszcze o chwilę przerwy, gdyż Son-Goku ciągle nie było. W pewnej chwili oczekiwany Saiya-jin zjawił się i oddał synowi trzy ziarenka Senzu Bean. Son-Goten i Trunks czekali aż przyjdzie kolej na ich walkę. Mister Satan budził córkę. Nagle do tego pokoju wszedł Son-Gohan i dał dziewczynie fasolę. Videl zjadła ją, dzięki czemu odzyskała siły. Po jakimś czasie na matę weszli Kibito oraz Great Saiyaman. Shapner i inni od razu rozpoznali, że Saiyaman to Son-Gohan. Kiedy Saiya-jin się o tym dowiedział, zdjął okulary i im pomachał. Kibito stał przed przeciwnikiem. Po chwili olbrzym powiedział małemu, by zamienił się w Super Saiya-jina. Supopobicchi mierzył radarem moc Son-Gohana i Kibito. Tymczasem East Kaioshin powiedział Son-Goku, Kuririnowi i innym, by teraz nie interweniowali. Później Piccolo powiedział kumplom, że East Kaioshin jest bogiem. Son-Gohan zwiększał swój poziom mocy.


Odcinek 219 [02.03.1994]

a) Ugomeku Inbou!! Gohan no Pawaa ga Ubawareta

b) うごめく陰謀!!悟飯の力が奪われた

c) Yamu and Supopobicchi steal Son-Gohan's power

d) Zagadka się wyjaśnia

Son-Gohan był coraz silniejszy. East Kaioshin mówił do innych, że za chwilę Yamu i Supopobicchi zaatakują Saiya-jina. Syn Son-Goku zamienił się w Super Saiya-jina. Radar Supopobicchiego szalał. Moc Son-Gohana była już bardzo duża. Yamu i Supopobicchi wyskoczyli na niego. Jeden złapał go mocno, a drugi zaczął mu kraść energię. Po sekundzie dobry wojownik stracił moc i jego włosy odzyskały swój zwykły kolor. Videl chciała pomóc przyjacielowi, lecz Son-Goku ją zatrzymał. Son-Gohan nie mógł się uwolnić, gdyż East Kaioshin go unieruchomił. Potem dwaj wrogowie szybko odlecieli. Son-Gohan padł na ziemię. Kaioshin powiedział, że zaraz Kibito doda moc Son-Gohanowi. Wkrótce zaproponował Son-Goku przyłączenie się do pościgu za Supopobicchim i Yamu. Potem Kaioshin odleciał. Videl podbiegła do leżącego Son-Gohana. Vegeta, Son-Goku i Piccolo również odlecieli. Za nimi poleciał Kuririn. Kibito położył dłoń na plecach Saiya-jina, po czym zregenerował jego moc. Trunks i Son-Gohan oglądali wszystko, co działo się na ringu. Son-Gohan się podniósł. Wtedy Kibito poleciał do góry, a przedtem powiedział Son-Gohanowi, by leciał za nim. Po jakimś czasie Videl i Son-Gohan polecieli za przyjaciółmi. Na Tenkaichi Budokai pozostało tylko niewielu zawodników. Supopobicchi i Yamu lecieli do Babidiego - ich szefa. Son-Gohan i Videl dołączyli już do Kibito, a Son-Goku i reszta do East Kaioshina. Opowiedział on im o pewnym czarnoksiężniku Bibidim, Ma-jinem, który to dawno temu stworzył demona o imieniu Buu. Dzięki niemu w ciągu kilku lat unicestwił wiele planet. Potem powiedział, że kiedyś żyło pięciu Kaioshinów, lecz czterech z nich wróg zabił bez problemu i został tylko on. Potem dodał, że Buu był tak potężny, że Bibidi nawet nie umiał utrzymać go w ryzach. Gdy chciał trochę odpocząć zamykał go w wielkiej kuli. Tyle, że rzucił ją w końcu na Ziemię, gdyż miał już go dosyć. Później powiedział, że Bibidi miał syna o imieniu Babidi. Energia, którą zabrali Supopobicchi i Yamu była potrzebna do uwolnienia Buu z kuli. Kibito opowiedział wszystko także Son-Gohanowi i Videl.


Odcinek 220 [09.03.1994]

a) Kuromaku Toujou!! Aku no Madoushi Babidi

b) 黒幕登場!!悪の魔導師バビディ

c) Yamu and Supopobicchi return to Babidi Ship

d) Pościg

Supopobicchi i Yamu lecieli wprost do Babidiego. Tuż za nimi podążali East Kaioshin, Son-Goku i reszta, a jeszcze dalej Kibito z Son-Gohanem i Videl. Kaioshin mówił innym o tym, że Babidi potrafi zawładnąć sercami innych wojowników. Videl zwolniła. Tymczasem ludzie z trybun rzucali różne rzeczy na matę. Domagali się oni walk Tenkaichi Budokai. Son-Goten i Trunks nie wiedzieli, gdzie są Vegeta, Son-Goku i reszta. Gdzie indziej Son-Gohan powiedział do Videl, by zawróciła i wróciła do domu, gdyż leciała już za wolno. Więc dziewczyna zatrzymała się. Wtedy obaj wojownicy przyspieszyli i już w niedługim czasie dołączyli do przyjaciół. Videl powiedziała do siebie, że chce zostać żoną Son-Gohana. Yamu i Supopobicchi dotarli nareszcie do siedziby Babidiego. East Kaioshin i reszta zatrzymali się w skałach i zmniejszyli poziom mocy. Potem zobaczyli, że pod ziemią był ukryty statek kosmiczny Babidiego. Po chwili w drzwiach pojawił się Pui Pui - strażnik czarnoksiężnika. Później wyszli Babidi oraz Dabura, książe ciemności i podziemi. Yamu dał Babidiemu do rąk pojemnik z prawie całą energią Son-Gohana. Son-Goku powiedział Kuririnowi, by lepiej wracał na stadion. Babidi się cieszył. Nagle zabił Supopobicchiego, a kiedy Yamu uciekał, Pui Pui wystrzelił w niego pocisk Chi, zabijając go.


201-220 -- DRAGON BALL Z -- ODCINKI TELEWIZYJNE
-
INFORAMCJE
Informacje ►
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker