Cienie północy
Informacje

Dragon Ball

INFORMAJCE
-
ODCINKI TELEWIZYJNE -- DRAGON BALL Z -- 061-080

W tym dziale znajdują się raczej szczegółowe opisy wszystkich odcinków trzech serii Dragon Balla, a także ich tytuły oryginalne, jak i polskie, jak i oryginalne przetłumaczone na angielskie. Życzymy do miłego czytania.


DRAGON BALL | DRAGON BALL Z | DRAGON BALL GT

INFORMACJE OGÓLNE
001-020 | 021-040 | 041-060 | 061-080 | 081-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160
161-180 | 181-200 | 201-220 | 221-240 | 241-260 | 261-280 | 281-291

Schemat przedstawiania odcinków
Numer odcinka [Data wydania]

a) Tytuł japoński (romaji)

b) Tytuł japoński (kanji)

c) Tytuł japoński przetłumaczony na angielski

d) Tytuł polski

Szczegółowy opis odcinka


Odcinek 061 [12.09.1990]

a) Semaru Choukessen! Ginyuu Tokusentai Tadaima Sanjou!!

b) 迫る超決戦!ギニュー特戦隊ただ今参上!!

c) The Great Battle Approaches! Ginyu's Special Corps Takes the Stage

d) Tajna armia przybywa

Kuririn i Son-Gohan lecieli bardzo szybko przed siebie, w stronę starego Namek-jina. Tymczasem Son-Goku zrobił równo 10 000 pompek, po czym wstał. Od razu obniżył siłę ciążenia do zwykłej. Później wykąpał się i zajrzał do lodówki. Zobaczył tam piwo, ale wypił inny napój. Potem położył się do łóżka. Tymczasem Son-Gohan i Kuririn dotarli już do mieszkania Saichoro. Nagle przed Kuririnem zjawił się Vegeta, ale go nie zaatakował. Natomiast Son-Gohan stanął obok starego wodza. Potem Vegeta wylądował na powierzchni i zobaczył, jak z drzwi wyszedł Nail. Tymczasem Saichoro zwiększył moc małego Saiya-jina do 14 000. Po niedługim czasie mały wyszedł z pomieszczenia. Vegeta zaczął się śmiać. Stary Namek-jin kazał Dendemu powiedzieć jego znajomym, że do Namek zbliżają się obce siły. Kuririn pomyślał, że to Son-Goku, ale Vegeta od razu wiedział, że są to siły specjalne tyrana, a on jest od nich wiele słabszy. W mgnieniu oka złapał Son-Gohana i kazał mu oddać dużą kulę. Potem opowiedział Kuririnowi i innym o silnej grupie Ginyu Force. Nagle Nail powiedział wszystkim, że Smocze Kule z Namek spełniają trzy życzenia, czyli dla każdego byłoby po jednym. Wtedy Ziemianin postanowił oddać kulę Vegecie. Po niedługim czasie trzech wojowników odleciało. Tymczasem Freezer ujrzał daleko przed sobą, jak ląduje jego pięciu niepokonanych wojowników. Kuririn wziął w ręce kulę, która znajdowała się obok Bulmy, po czym z Vegetą i Son-Gohanem polecieli po resztę. Członkowie Ginyu Force o imionach Recoom, Berter, Ji-Su, Goldo i Ginyu wyszli ze swoich specjalnych kapsuł międzyplanetarnych. Od razu przedstawili się swojemu panu.


Odcinek 062 [19.09.1990]

a) Gokuu ga Daisekkin! Furiiza no Houimou wo Buchiyabure

b) 悟空が大接近!フリーザ包囲網をぶち破れ

c) Goku on Final Approach! Smash through Freeza's Dragnet

d) Siły uderzeniowe

Pięcioro wojowników Ginyu Force stało przed Freezerem. Changeling wyjaśnił im, że mają zaraz zlikwidować Vegetę i innych, po czym zdobyć Smocze Kule. Wszyscy zaczęli się śmiać. W pewnej chwili najsłabszy, czyli Goldo z rasy Bas-jinów, przypomniał sobie, jak kiedyś rozmawiał z Vegetą. Po sekundzie Ji-Su dał swemu panu walizkę z nowym komputerem. Potem cała piątka szybko odleciała. Vegeta, Son-Gohan i Kuririn lecieli przed siebie. Kiedy zadzwonił budzik, Son-Goku się obudził. Umył się, od czasu do czasu ziewając, a na koniec ubrał nowe ubranie. Nie odczuwał żadnego niepokoju. Za kilka minut miał wylądować na Namek. Tymczasem Vegeta i inni dotarli do miejsca ze Smoczymi Kulami. Kiedy książe Saiya-jinów chciał dać je w jedno miejsce, Kuririn postanowił nie oddawać mu swojej. Nagle przed trzema wojownikami wylądowali członkowie Ginyu Force. Zaczęli się śmiać. Vegeta powiedział przeciwnikom, że najpierw muszą zabrać mu jego Smoczą Kulę. Potem wyrzucił ją szybko za siebie. Niestety bardzo szybki Berter złapał ją i bardzo szybko wrócił na swoje miejsce. W momencie gdy Kuririn chciał zniszczyć Smoczą Kulę, ona zniknęła. Wszyscy zobaczyli, że trzymał już ją mały Goldo. Vegeta ostrzegł Ziemian, że ten Bas-jin potrafi zatrzymywać czas. Po krótkiej rozmowie nieprzyjacieli, Ginyu postanowił przekazać siedem Smoczych Kul Freezerowi, a reszta niech pokona przeciwników. Po chwili Berter, Goldo, Ji-Su i Recoom zaczęli grać w Jan Ken Pon - kamień, papier, nożyki. Po którymś razie wygrał Recoom, a wtedy Ginyu odleciał do swojego pana. Kuririn i Son-Gohan postanowili walczyć z Goldo. Po niedługim czasie zaczęli zwiększać swoją moc. Na koniec wyskoczyli do góry i wystrzelili we wroga dwa pociski Chi.


Odcinek 063 [26.09.1990]

a) Choumajutsu ka Torikku ka!? Misutaa Gurudo ga Okotta zo!

b) 超魔術かトリックか?Mr.グルドが怒った

c) Is This Some Super-Magic or Just a Trick!? Mr. Ghurd is Angry!

d) W szponach wroga

Kuririn i Son-Gohan zaatakowali przeciwnika. Wtedy czterooki Goldo wstrzymał oddech i dzięki temu zatrzymał czas. Nagle wszystko wybuchło. Recoom założył się z Berterem, że jeśli Goldo przegra walkę, to ten da mu tabliczkę czekolady. Malce ponownie wyskoczyły w stronę wroga, a wtedy zatrzymał on czas. Nie mógł wstrzymywać już dłużej oddechu, więc przestał. Kuririn i Son-Gohan od razu go zaatakowali. Tymczasem Bulma połączyła się telefonicznie z Kame senninem. Gdzie indziej silny Son-Goku czekał na lądowanie na planecie. Son-Gohan i Kuririn zaatakowali znowu przeciwnika. Goldo jeszcze raz zatrzymał czas, ale nie zrobił nic przeciwnikom. W końcu, kiedy został zaatakowany ponownie, unieruchomił w powietrzu małych Son-Gohana i Kuririna. Ziemianin i Saiya-jin nie mogli się ruszyć. W pewnej chwili Bas-jin uniósł wiele kamieni i wyrzucił je w stronę przeciwników. Potem zaczął ich bić, aż w końcu podniósł drzewo i naostrzył jego koniec. Później skierował je w stronę przeciwników. Piccolo słyszał wołanie o pomoc Son-Gohana. Nagle, kiedy Goldo wysłał w Kuririna ostry kawał drzewa, Vegeta obciął głowę małemu przeciwnikowi. Wtedy to oczywiście Kuririn się uwolnił i uniknął śmierci. Głowa jednego z Ginyu Force leżała na ziemi. Nagle zły Saiya-jin ją zlikwidował. Po jakimś czasie Recoom postanowił, że pokona najsilniejszego, czyli Vegetę. Tymczasem statek kosmiczny Son-Goku wciąż zbliżał się do Namek.


Odcinek 064 [24.10.1990]

a) Moui Rikuum!! Warukute Tsuyokute Tondemonai Yatsu

b) 猛攻リクーム!悪くて強くてとんでもない奴

c) The Savage ReaCoom! He's Bad, He's Strong, He's Outrageous

d) Dewastujący podmuch

Wysoki Recoom szedł w stronę Vegety i reszty. W pewnej chwili Saiya-jin zaczął krzyczeć i powiększać swoją siłę ciosu. Potem z niezwykłą szybkością zaatakował przeciwnika. Po wielu zadanych ciosach, wystrzelił w niego kulę energii Chi. Spowodował przez to ogromny wybuch. Wszyscy od razu pomyśleli, że wróg zginął, kiedy nagle podwładny Freezera pojawił się bez żadnych ran. Tymczasem Ginyu leciał z kulami w stronę swojego pana. Nagle jedna mu wypadła, ale ją złapał. Gdzie indziej tyran oglądał na wielkim ekranie planetę Namek. Potem ujrzał resztę planet wartych podboju. Recoom walnął Saiya-jina kolanem w twarz, a po chwili w głowę. Vegeta wyskoczył w górę, po czym wystrzelił we wroga pocisk Chi. Wtedy to ten zrobił unik, po czym jeszcze raz uderzył księcia Saiya-jinów. Vegeta wpadł do wody. Na szczęście po kilkunastu sekundach wyskoczył i zaczął bić przeciwnika w brzuch. Nic mu nie zdołał zrobić. Nagle Recoom złapał Saiya-jina za nogi. Po jakimś czasie Vegeta wystrzelił z bardzo bliska kulę Chi w twarz wroga. Niestety i to nic nie dało. Kuririn powiedział do Son-Gohana, żeby zaatakowali nieprzyjaciela, kiedy ten zaatakuje. W chwili, gdy Recoom zastosował atak Eraser Cannon, Kuririn mocno go walnął, a mały Son-Gohan osłonił leżącego Vegetę. Po kilku sekundach podwładny Freezera wstał. Potem powiedział swoim kumplom, że będzie walczył także z małymi. Później wyskoczył w stronę Kuririna i bardzo mocno go uderzył. Son-Gohan od razu podbiegł do leżącego przyjaciela. Wróg teraz postanowił pokonać drugiego malca7.


Odcinek 065 [31.10.1990]

a) Shinu na Gohan! Gokuu - Tsui ni Kessenjou ni Touchaku da

b) 死ぬな悟飯!悟空・ついに決戦場に到着だ

c) Don't Die, Gohan! Goku Finally Touches Down on the Battlefield

d) Pojedynek z niepokonanym

Silny Recoom stał naprzeciw Son-Gohana. Kuririn leżał bardzo osłabiony. W pewnej chwili mały Saiya-jin wyskoczył w stronę wroga i uderzył go nogą w twarz. Potem wykorzystał technikę Masenko i wystrzelił pocisk. Niestety Recoomowi nic się nie stało. Gdzie indziej Chi-Chi pobiegła do Burifu-Hakase, po czym wbiegła do nowego statku kosmicznego. Zaczęła wciskać wszystkie guziki, aż w końcu udało jej się wystartować. Na szczęście daleko nie zaleciała, po czym spadła. Son-Gohan wystrzelił we wroga dwa następne pociski energii, lecz ten je zdmuchnął i wkrótce uderzył małego. Tymczasem Freezer widział przed sobą siedem dużych Smoczych Kul. W pewnej chwili zaczął wzywać Dragona, ale nie potrafił. Nail, który leciał do Ziemian, zawrócił w stronę Saichoro. Son-Gohan podniósł się i zaczął wołać o pomoc tatę. Recoom ponownie zaatakował, a wtedy malec uniósł się w górę i zaczął bić wroga. Freezer i Ginyu stali obok kul i nic nie widzieli. Nagle tyran postanowił, żeby zapytać się Namek-jinów, jak używa się tych kul. Potem Freezer wlazł do swojego pojazdu i szybko wyruszył w stronę Saichoro. Son-Gohan się podniósł i zaatakował Recooma. Po kilku sekundach wróg zaczął strzelać pociskami Chi w stronę chłopca. Po jakimś czasie mały wstał i zaczął iść w stronę przeciwnika. Kiedy zaatakował, Recoom uderzył go nogą, tak mocno, że jego moc spadła do zera. Tymczasem na Ziemi, Chi-Chi leżała na kanapie. Nagle wysoko nad głowami grupy Ginyu Force przeleciał statek kosmiczny. W niedługim czasie wylądował. Był to oczywiście statek Son-Goku.


Odcinek 066 [07.11.1990]

a) Ketahazure no Tsuyosa!! Densetsu no Suupaa Saiyajin Son Gokuu

b) ケタ外れの強さ!!伝説の超サイヤ人孫悟空

c) Uncommon Strength!! Son Goku, the Legendary Super Saiyan

d) Legendarny wojownik

North Kaio-Sama poczuł, że przed chwilą na Namek wylądował statek Son-Goku. Berter i inni nie wiedzieli czyj to statek. Nagle Saiya-jin wyszedł z niego i po kilku sekundach wyczuł najpierw silnego Freezera, Ginyu, a na koniec Kuririna i resztę. W mgnieniu oka przyleciał do przyjaciela i syna. Dał im Senzu Bean. Ji-Su, Berter i Recoom nie wiedzieli, kim on jest i skąd przybył. Son-Goku położył dłoń na głowie przyjaciela i od razu dowiedział o wszystkim, co wydarzyło się na Namek. Później wyjął z woreczka fasolkę i rzucił ją w stronę Vegety. Saiya-jin złapał ją, po czym zjadł i momentalnie odzyskał siły. Son-Goku postanowił pokonać Ginyu Force, a na koniec Vegetę. Berter zmierzył swoim Scauterem moc przeciwnika, która była równa tylko 5 000. Tymczasem Burifu-Hakase zadzwonił do córki. Wtedy Chi-Chi zapytała się jej, co jest z małym Son-Gohanem. Son-Goku powiedział Recoomowi, że zaraz go pokona. Wtedy wróg zaczął się śmiać. Vegeta pomyślał sobie, że Son-Goku może być legendarnym Super Saiya-jinem, który rodzi się raz na 1 000 lat i jest najsilniejszym wojownikiem we wszechświecie. Podwładny Freezera zaatakował przeciwnika, a wtedy ten zniknął i pojawił się za Ji-Su i Berterem. Później znowu stanął przed wrogiem. W pewnej chwili Recoom zaczął powiększać siłę i wywoływać trzęsienie ziemi. Kiedy miał zamiar zabić Son-Goku, ten walnął go w brzuch. Recoom opadł na ziemię, ale nadal żył. Vegeta jeszcze nie był do końca pewien, czy to Super Saiya-jin.


Odcinek 067 [14.11.1990]

a) Aka to Ao no Raitoningu-Booru! Jiizu to Baata ga Gokuu wo Osou

b) 赤と青の光球!ジースとバータが悟空を襲う

c) Lightning Balls of Red and Blue! Jheese and Butta Attack Goku

d) Starcie Songa z wrogiem

Son-Goku stał przed leżącym Recoomem. Po chwili zawołał do Ji-Su i Bertera, by uciekali na swoje planety. Wtedy dwaj Ginyu Force postanowili, że razem pokonają przeciwnika. Nagle zaczęli latać wokół niego z niezwykłą prędkością. Son-Goku w ogóle nie reagował. Kuririn nie wiedział dlaczego. Po kilku chwilach nieprzyjaciele zaatakowali Saiya-jina, ale nic mu się nie stało. Potem Son-Goku walnął pięścią w twarz niższego z przeciwników, to jest Ji-Su. Później powalił siłą woli dwóch wrogów. Gdzie indziej Freezer podążał w stronę Saichoro, by dowiedzieć się od niego, jak wezwać Dragona. Tymczasem Ginyu uczył czterech podwładnych Freezera tańca, jakim posługują się wszyscy wojownicy należący do Ginyu Force. Później walnął jednego z nich, tak mocno, że wyleciał ku niebu. Mali Son-Gohan i Kuririn patrzyli na przyjaciela. W pewnej chwili Ji-Su wraz z Berterem zaczęli atakować silnego Saiya-jina. Nie mogli zadać mu żadnego ciosu, gdyż ten robił szybkie uniki. Potem Ji-Su jeszcze raz zmierzył moc Son-Goku i nie była ona zbyt wielka. Po kilku sekundach razem zaatakowali przeciwnika pociskami Chi. Bulma ciągle ukrywała się w kryjówce. Nagle Ji-Su wykorzystał technikę Crasher Ball, po czym wystrzelił czerwoną, potężną kulę energii w stronę Son-Goku. Saiya-jin zamiast zrobić unik, odbił ją. Później pojawił się za Berterem.


Odcinek 068 [21.11.1990]

a) Tsui ni Chokusetsu Taiketsu!! Ginyuu Taichou no Odemashi da

b) ついに直接対決!!ギニュー隊長のおでましだ

c) At Last, a Direct Confrontation! Captain Ginyu Takes the Field

d) Kapitan Sił Specjalnych

Son-Goku unosił się w powietrzu za Berterem. Nagle podwładny Freezera zaczął go atakować. W pewnym momencie Ji-Su włączył się do walki. Po wielu próbach zadania ciosów Saiya-jinowi, członkowie Ginyu Force uderzyli się nawzajem. Kiedy ponownie zaatakowali, Son-Goku uderzył Bertera, ale zanim upadł na powierzchnię go złapał. Powiedział później, że jeśli uciekną stąd, to daruje im życie. Wtedy Ji-Su odleciał, by wezwać Ginyu. Po sekundzie Vegeta wyskoczył, po czym zabił Bertera, a na koniec jeszcze Recooma. Później Vegeta, Son-Goku i Kuririn zaczęli rozmawiać o Smoczych Kulach i Freezerze. Tymczasem Ginyu patrzył na siedem kul. Freezer był coraz bliżej Saichoro. Nagle Ginyu dowiedział się od Ji-Su, że trzech wojowników z drużyny zostało pokonanych. Po sekundzie kilku ludzi tyrana wykopało duży dół, po czym zakopało w nim wszystkie Kule Smoka. Na koniec dwaj Ginyu Force polecieli w stronę przeciwnika. Tymczasem Bulma położyła się na ziemi. Nagle Son-Goku i inni wyczuli, że zbliżają się do nich dwie siły. Od razu wiedzieli czyje one są. Potem poczuli wielką moc Freezera, który leciał tymczasem do Saichoro. Nagle przed Saiya-jinami i Kuririnem wylądowali silny Ginyu oraz Ji-Su. Wtedy Son-Goku powiedział do Kuririna i Son-Gohana, by polecieli do wodza Namek-jinów, a do Vegety, żeby zmierzył się ze słabszym z Ginyu Force. Malce od razu uniosły się, po czym odleciały. Później Vegeta także odleciał, ale w inną stronę.


Odcinek 069 [28.11.1990]

a) Susamajii Hakuryoku!! Mita ka, Gokuu no Furu Pawaa

b) 凄まじい迫力!!見たか、悟空のフルパワー

c) Incredible Force!! Did You See Goku's Full Power?

d) Kapitan rzuca wyzwanie

Ginyu uderzył w twarz przeciwnika, po czym zaczął go atakować. Nagle, kiedy Saiya-jin wyskoczył na wroga, ten zniknął. W końcu się pojawił, ale Son-Goku nadal nic mu nie mógł zrobić. W pewnej chwili Saiya-jin ponownie zaatakował. Gdzie indziej z wody wyszły jakieś stworzenia. Nagle nad nimi przeleciał Vegeta, który postanowił zlikwidować małych Ziemian, po tym jak wezwą Porungę - Dragona Namek-jinów. Kuririn postanowił zajrzeć do kryjówki, by wziąć od Bulmy Dragon Radar. Mały Dende patrzył przed siebie. Ginyu i Son-Goku ponownie zaczęli się bić. Potem kapitan sił specjalnych tyrana przyjął specjalną pozycję, a po nim tę samą Son-Goku. Ji-Su stał obok nich i oglądał walkę. W pewnej chwili Ginyu wystrzelił w przeciwnika fioletową kulę energii, ale Saiya-jin w ostatnim momencie zrobił unik. Tymczasem Bulma starała się naprawić telefon. W końcu jej się udało. Później zobaczyła na radarze, że siedem Smoczych Kul znajdujowało się wtedy w jednym miejscu. Po kilku chwilach rzuciła na ziemię Hoi-Poi, a potem odjechała motorem, który pojawił się. Ginyu i Ji-Su widzieli przed sobą wielki lej. Nagle Son-Goku wyskoczył na wroga. Po pewnym czasie kapitan wpadł do wody. Po około minucie wyskoczył z niej i złapał od tyłu przeciwnika, ale to tylko dlatego, że do walki wtrącił się Ji-Su. Więc po chwili Ginyu puścił Saiya-jina, po czym wystrzelił niewielką kulę energii w kumpla. Oczywiście Ji-Su się odsunął. Potem kapitan sił specjalnych powiedział do Saiya-jina, by zwiększył swoją siłę ciosu. Więc Son-Goku od razu wykorzystał technikę Kaioken, a Scauter Ginyu pokazał moc równą 110 000 jednostek.


Odcinek 070 [05.12.1990]

a) Tatakai no Yukue!? Saichourou ni Semaru Furiiza no Aku no Te

b) 闘いの行方!?最長老に迫るフリーザの魔の手

c) What of the Battle's Outcome!? Freeza's Evil hand Closes Around the Grand Elder

d) W poszukiwaniu magicznego zaklęcia

Son-Goku w czerwonej aurze wisiał w powietrzu naprzeciw Ginyu. Licznik kapitana wskazywał aż 140 000, po chwili 150 000 jednostek. Wróg zaczął się bać. Nagle wyrzucił w przeciwnika wielki głaz. Moc Saiya-jina równała się 180 000. Tymczasem Bulma pojechała do jednej z wiosek Namek-jinów, które były zaatakowane przez ludzi Freezera. W pewnym momencie Nail zjawił się w siedzibie starego Saichoro. Gdzie indziej Son-Gohan i Kuririn wylądowali w kryjówce Bulmy. Zaczęli szukać dziewczyny, ale nigdzie jej nie znaleźli. Potem zabrali Dragon Radar, po czym odlecieli. Tymczasem Saichoro położył dłoń na głowie Dendego i dodał mu sił. Później powiedział do niego, by poleciał pomóc Ziemianom. Mały spełnił życzenie wodza. Ginyu stał naprzeciw Son-Goku. Nagle Freezer minął się z Dendem. Po kilku minutach zjawił się obok mieszkania Namek-jinów. Z drzwi od razu wyszedł Nail. Nagle obok tyrana wylądowało trzech wojowników. Zmierzył ich moc i zobaczył, że nie przekracza 10 000 jednostek. W pewnym momencie zaatakowali silnego Freezera. Niestety w niedługim czasie Changeling pozbawił życia przeciwników. Później dowiedział się od Naila, że to Saichoro stworzył kule i jeśli on umrze, to razem ze Smoczymi Kulami. Więc tyran zniszczył kawałek ściany i uniósł się w górę. Zobaczył wtedy starego wodza Namek-jinów. Saichoro wyjawił mu, że Nail jest najsilniejszym wojownikiem z Namek. Tymczasem Ginyu śmiał się z czegoś.


Odcinek 071 [12.12.1990]

a) Bikkuri!! Gokuu ga Ginyuu de Ginyuu ga Gokuu

b) ビックリ!!悟空がギニューでギニューが悟空

c) Surprise!! Goku is Ginyu and Ginyu is Goku

d) Chytre posunięcie kapitana

Freezer stał przed Nailem. Kilku martwych Namek-jinów leżało w dole. Freezer powiedzial do Saichoro, by wyjawił mu, jak wzywa się Porungę. Stary Namek-jin nie odpowiedział mu. Potem Nail i Freezer odlecieli, żeby walczyć ze sobą gdzieś indziej. Ginyu się śmiał, wystrzeliwując w przeciwnika fioletowe pociski Chi. Potem kapitan rzucił do Ji-Su swój Scauter i powiedział mu, by go nie upuścił. Na koniec zaczął koncentrować energię w dłoni. Tymczasem Freezer zatrzymał Naila, po czym obaj wylądowali na powierzchni. W niedługim czasie Nail zwiększył swoją moc do 40 000. Wtedy Freezer powiedział przeciwnikowi, że jego moc to aż 530 000 jednostek. Po chwili tyran rzekł do Naila, że będzie walczył jedną ręką i na dodatek lewą. Wtedy Namek-jin zaatakował wroga. Uderzył go prosto w kark, a Freezer odsunął nawet wtedy głowę. Niestety tyranowi nic się nie stało, zaś Nailowi Freezer oberwał pół ręki. Po kilku sekundach Namek-jin sprawił tak, że ona mu odrosła. Gdzie indziej Bulma uciekała na swoim motocyklu przed wielkim latającym zwierzęciem. Nagle zobaczyła jakąś grotę, ale kiedy już prawie w niej była, zza skały wyszedł groźny T-Rex. Na szczęście dziewczyna zdążyła wykręcić, lecz niestety od razu najechała na kamień i motor poleciał w górę, a Bulma z niego wypadła. Kiedy wylądowała spostrzegła się, że znajdowała się właśnie na grzbiecie olbrzymiego niebieskiego ptaka. Nagle z niego spadła. Spadała prosto w stronę paszczy T-Rexa. W ostatnim momencie dwa dinozaury padły nieprzytomne. Potem Ziemianka zobaczyła przed sobą Kuririna i Son-Gohana. Po krótkiej rozmowie mały Saiya-jin wyjął z kieszeni Bulmy radar, po czym razem z Kuririnem odlecieli w stronę kul. Tymczasem Ginyu uderzył się mocno w klatkę piersiową, a potem zaczął stosować technikę Body Change Beam. Nagle dusze dwóch przeciwników wyszły ze swoich ciał, po czym zamieniły się. W ten sposób Ginyu zyskał przewagę. Potem obaj z Ginyu Force odlecieli do statku kosmicznego Freezera. Natomiast Son-Goku, w ciele wroga z wielką raną, zaczął wolno lecieć za nimi. Vegeta także podążał w stronę Smoczych Kul, a z innej strony Kuririn i Son-Gohan.


Odcinek 072 [19.12.1990]

a) Ide yo Suupaa Shenron!! Boku no Negai wo Kanaetamae

b) 出でよスーパー神龍!!ボクの願いをかなえたまえ

c) Come Forth Super Shen Long!! Grant Me My Wish

d) Siedem Kryształowych Kul

Vegeta znajdował się nad statkiem kosmicznym tyrana. Nagle wysłał w każdego wojownika po jednym pocisku Chi. Potem wszedł do wnętrza pojazdu. Zaczął iść korytarzem, a za nim gromadka słabych ludzi Freezera. Zabił tylko tych, którzy go zaatakowali. Potem wszedł do głównego pokoju Changelinga, ale nie było tam Smoczych Kul. Więc spytał się kilku podwładnych tyrana, gdzie one są, ale nie usłyszał odpowiedzi. Kiedy zaczęli uciekać, Saiya-jin unicestwił ich wszystkich. Później postanowił, że poczeka na Ziemian, którzy dzięki radarowi odnajdą Smocze Kule, a w międzyczasie przebierze się w zbroję. Członkowie Ginyu Force lecieli przed siebie, a daleko za nimi podążał słaby Son-Goku. Nagle Saiya-jin spadł. Tymczasem Vegeta umył się, po czym otworzył szafę z nową zbroją. Kuririn i Son-Gohan dotarli na miejsce. Vegeta już się ubrał. Mały Saiya-jin i Ziemianin zaczęli iść za sygnałem radaru. Po kilku chwilach odkopali wszystkie kule z dołka, po czym je wyjęli. Tymczasem Vegeta obserwował wszystko zza wielkiego statku. Po chwili Kuririn wezwał Porungę, lecz nic się nie stało. Vegeta dziwił się, dlaczego smok się nie pojawił. Inni także nie wiedzieli o co chodzi. Nagle cała trójka wyczuła zbliżających się Ginyu Force. Maluchy od razu się schowały. Ji-Su oraz Ginyu wylądowali. Od razu zobaczyli wykopane Smocze Kule. Nagle ujrzeli przed oczyma Kuririna, który wziął jednego z nich za Son-Goku. Dowiedzieli się od niego, że to on wykopał Smocze Kule wykryte przez radar. W pewnym momencie Ginyu uderzył znienacka małego. Kuririn nie wiedział, co stało się z jego przyjacielem. Po chwili wszyscy wiedzieli już, że to Ginyu, który pozamieniał ciała. Son-Goku wciąż leciał w stronę przyjaciół. Nagle wróg zaczął bić małych wojowników. W pewnej chwili zjawił się Son-Goku, który powiedział Kuririnowi i Son-Gohanowi, że razem zdołaliby pokonać wroga. Wtedy nieprzyjaciel zaczął zwiększać swoją moc, a Ji-Su mierzył ją swoim Scauterem.


Odcinek 073 [09.01.1991]

a) Yatsu wa Ora ja Nee! Gohan Bibiru na Chichi wo Ute!!

b) 奴はオラじゃネェ!悟飯びびるな父を撃て!!

c) That Ain't Me! Gohan, Take Heart and Hit Your Father

d) Pod postacią Songa

Ginyu wisiał w powietrzu i powiększał nową moc. Wszyscy patrzyli się na niego ze strachem. Nagle Ji-Su, który zmierzył moc kapitana, powiedział na głos, że jego siła wynosi 23 000 jednostek. Wtedy Son-Goku rzekł do Kuririna i Son-Gohana, żeby razem walczyli z wrogiem. Pierwszy zaatakował Kuririn, ale kiedy Ginyu spadał w stronę Son-Gohana, mały go nie walnął. Po jakimś czasie mali wojownicy wyskoczyli w stronę nieprzyjaciela. Wróg nie był w stanie odparować żadnego ciosu. Gdy Ginyu rozkazał Ji-Su, by mu pomógł, Vegeta zatrzymał słabszego przeciwnika. Potem oboje zaczęli walczyć. Nagle wróg zmierzył moc przeciwnika, a wtedy jego detektor wybuchł. Po sekundzie Ji-Su zaatakował kulami energii. Son-Gohan i Kuririn ciągle walczyli przeciw Ginyu. Tymczasem North Kaio-Sama mówił sam do siebie, że silny Son-Goku nie zdołałby pokonać Freezera. Gdzie indziej Nail ciągle atakował największego wroga. Saichoro był coraz słabszy. Dende szybko leciał w stronę przyjaciół. Ginyu bronił się przed ciosami małych przeciwników. Nagle wróg wystrzelił w Son-Gohana kulę energii. Na szczęście w ostatniej chwili uratował go ojciec. Ji-Su walczył z Vegetą. Son-Goku, Son-Gohan i Kuririn bili się wciąż z kapitanem sił specjalnych Freezera. W pewnym momencie książe Saiya-jinów wysłał w stronę przeciwnika potężną kulę energii. Ji-Su nie zdołał odparować ciosu. Potem jednym ciosem powalił Ginyu na ziemię, po czym wyskoczył w jego stronę. Wtedy nieprzyjaciel postanowił jeszcze raz wykorzystać technikę Body Change Beam.


Odcinek 074 [16.01.1991]

a) Daigosan!! Ginyuu ga Kaeru ni Natchatta

b) 大誤算!! ギニューがカエルになっちゃった

c) Whoops!! Ginyu Has Turned into a Frog

d) Fatalny błąd

Vegeta leciał w stronę Ginyu. Nagle, kiedy kapitan zamienił się już prawie ciałem z wrogiem, szybki Son-Goku znalazł się między nimi. Dzięki temu dobry Saiya-jin wrócił do swojego ciała, a Ginyu do swojego. Vegeta nie wiedział, co się wydarzyło. Słaby Son-Goku podniósł się, po czym zastosował technikę Kamehameha, lecz kula energii nie trafiła w cel. Później znowu padł na ziemię. W pewnym momencie Vegeta zaczął lecieć na wroga. Ginyu chciał zamienić się z nim ciałem, ale wtedy Saiya-jin zniknął i zaatakował wroga od tyłu. Kapitan w ogóle nie atakował Vegety, gdyż czekał na odpowiednią chwilę, by się zamienić. Nagle kiedy już prawie udało mu się to zrobić, Son-Goku rzucił przed Vegetę żabę, która akurat przechodziła obok. W ten sposób wróg zamienił swoje ciało z ciałem żaby. Vegeta chciał zmiażdżyć bezbronnego wroga, ale odechciało mu się. Potem powiedział małym, żeby zanieśli Son-Goku na statek kosmiczny Freezera. Początkowo nie chcieli, ale w końcu się zgodzili. Po kilku sekundach wszyscy weszli do dużego pomieszczenia, gdzie był sprzęt, dzięki któremu można było szybko uleczyć rany. Później zanurzyli przyjaciela w specjalnym płynie. Tymczasem Nail ciągle bił się z tyranem. Mały Dende zmierzał przed siebie. Nagle Vegeta podszedł do szafy, po czym wyjął z niej nowe specjalne ubrania podwładnych Freezera. Po minucie Kuririn i Son-Gohan zmienili swoje stroje. Wkrótce Ziemianin postanowił złożyć wizytę Saichoro, by dowiedzieć się od niego, jak wzywa się Porungę. Po chwili wystartował. Natomiast Vegeta źle się czuł.


Odcinek 075 [23.01.1991]

a) Nanatsu no Tama wo Soroeshi Mono yo - Saa Aikotoba wo Ie!

b) 七ッの玉を揃えし者よ…さあ合言葉を言え!

c) Thou Who Hast Gathered the Seven Balls -- Now Speak Forth the Password!

d) Magiczne słowa

Son-Gohan przeglądał się w jeziorze. Nagle Vegeta powiedział mu, że się trochę prześpi. Kuririn leciał szybko przed siebie. W pewnej chwili Dende ujrzał w dole kogoś leżącego. Od razu pomyślał, że to Kuririn, ale kiedy się zbliżył zobaczył Bertera. Son-Goku znajdował się w specjalnym płynie, leczącym nawet najgorsze rany. Vegeta ustawił budzik, po czym zasnął. Son-Gohan siedział na Smoczej Kuli. Freezer pytał się Naila, jak przywołać moc Smoczych Kul. Nagle słaby Namek-jin kulą energii zaatakował tyrana. Niestety nic mu nie zrobił, a po sekundzie dostał mocno w twarz. Wtedy Nail powiedział Changelingowi o Dende, który leciał tymczasem do Son-Gohana i reszty. Na nic nie czekając Freezer wyskoczył w powietrze i zaczął lecieć w stronę swojego statku. Próbował jeszcze skontaktować się z Ginyu Force. Dende wołał Kuririna. Tymczasem jedna Smocza Kula oddalała się od innych. Nagle Kuririn i Dende zobaczyli się. Tymczasem Ginyu, w ciele żaby, przesuwał czterogwiezdną kulę. Nagle zobaczył go Son-Gohan. Potem przed Ginyu zjawiła się jakaś inna żaba. Kuririn i Dende byli już coraz bliżej przyjaciela. Kiedy już do niego dolecieli, wszyscy postanowili wezwać Dragona, nie mówiąc o niczym Vegecie. Więc wzięli w ręce Kule Smoka i zabrali je w inne miejsce. Freezer leciał z niezwykłą szybkością. Nagle Dende wypowiedział specjalne zaklęcie w języku Namek-jinów. Po kilku sekundach zrobiło się ciemno, a kule zaczęły błyszczeć. W pewnej chwili zjawił się olbrzymi, zielonoskóry Porunga, który powiedział zebranym, ze mają prawo do trzech życzeń. Tymczasem Vegeta spał. Freezer był coraz bliżej małych.


Odcinek 076 [30.01.1991]

a) Kami-sama mo Ikikaetta! Suupaa Shenron de Pikkoro ga Fukkatsu

b) 神様も生き返った!超神龍でピッコロが復活

c) Kami-sama Also Returns! Piccolo is Revived via Super Shen-Long

d) Spełnione życzenia

Porunga pytał się malców, w jakim celu go wezwali. Kuririn powiedział, żeby wskrzesił wszystkich ludzi zabitych przez Saiya-jinów. Kiedy Dende przetłumaczył to na swój język, Porunga odpowiedział, że jednym życzeniem może ożywić zaledwie jedną osobę. Kiedy North Kaio-Sama to usłyszał, od razu powiedział o tym swoim uczniom. Wtedy Piccolo poprosił Kaio, by skontaktował go z Son-Gohanem. Po jakimś ten Namek-jin powiedział Kuririnowi, Son-Gohanowi i Dendemu, żeby Dragon najpierw go ożywił, a później przeniósł go na Namek. W ten sposób ożyje również Kami-Sama, a razem z nim Shen-Ron. Tymczasem Vegeta poczuł olbrzymie wibracje i się obudził. Zaczął biec korytarzem i nagle zobaczył przez okno, że niebo było wtedy całe czarne. Gdzie indziej Dende wypowiedział pierwsze życzenie. Vegeta wyszedł ze statku. Zobaczył od razu, że nie ma ani Smoczych Kul, ani Son-Gohana. Więc wyskoczył w powietrze i zaczął lecieć. Freezer także leciał w tę samą stronę. Mister Popo podlewał kwiatki. W pewnej chwili ujrzał przed sobą Kami-Samę. Kuririn poczuł moc lecącego Vegety. Wtedy mały Namek-jin szybko wypowiedział, by Piccolo znalazł się na Namek. Na planecie Kaio wszyscy ujrzeli, jak Piccolo zniknął. Nagle za Son-Gohanem, Dendem i Kuririnem wylądował zły Saiya-jin. Freezer leciał w stronę przeciwników. Vegeta złapał Dendego za kołnierz. Piccolo poczuł czyjąś energię. Po chwili poleciał w stronę Kuririna i Son-Gohana. Kuririn poprosił małego Namek-jina, by spełnił życzenie Vegety. Kiedy Dende zaczął je wypowiadać, Porunga zaczął błyskać, aż w końcu wybuchł, a Smocze Kule zamieniły się w kamienie. Wtedy Dende powiedział wszystkim, że Saichoro zmarł. W pewnej chwili na niewielkiej górce przed Vegetą, Dendem, Son-Gohanem i Kuririnem pojawił się tyran Freezer. Piccolo bez przerwy leciał.


Odcinek 077 [06.02.1991]

a) Saikyou Senshi no Tanjou ka! Neiru to Pikkoro ga Gattai

b) 最強戦士の誕生か!?ネイルとピッコロが合体

c) The Birth of the Strongest Warrior? Nail and Piccolo Combine

d) W jedności siła

Son-Goku był zanurzony w leczącym płynie. Freezer patrzył na kilku przeciwników. Po chwili zobaczył go Ginyu w ciele żaby. Dende odsunął się trochę od Vegety. Nagle tyran zaczął koncentrować energię. Tymczasem Piccolo wylądował obok Naila. Leżący Namek-jin powiedział mu, że jeśli połączyłby się z Kami-Samą, to z pewnością pokonał by nieprzyjaciela. Później poprosił go, by połączył się z nim. Freezer powodował trzęsienia ziemi. Piccolo stał nad konającym Nailem. Po chwili położył na jego ramieniu dłoń. W niedługim czasie Nail zniknął, a całą jego moc zyskał Piccolo. Od razu poczuł swoją olbrzymią moc, po czym zaczął lecieć dalej. Tymczasem Freezer ostrzelał Vegetę pociskami energii Chi. Nagle za wrogiem pojawili się Kuririn i Son-Gohan. Chcieli oni pomóc Saiya-jinowi, lecz Changeling był szybszy i ich także zaatakował. Potem Vegeta powiedział małym, że jeśli połączą siły, to razem pokonają przeciwnika. Po kilku sekundach Freezer wyskoczył na Saiya-jina. Obaj zaczęli się siłować. W pewnej chwili Scauter Freezera eksplodował. Później dwaj wojownicy stanęli naprzeciw siebie. Po krótkiej rozmowie tyran postanowił ulec przemianie. Na początek rozwalił swój pancerz. Tymczasem Piccolo nadal leciał na pomoc malcom. Zaś Son-Goku regenerował siły.


Odcinek 078 [13.02.1991]

a) Akumu no Chouhenshin!! Sentouryoku Hyaku Man no Furiiza

b) 悪夢の超変身!!戦闘力100万のフリーザ

c) A Nightmare Super-Transformation!! Freeza's Battle Power Reaches One Million

d) Niezwyciężona siła

Freezer powiększał swoją energię. Nagle przypomniał sobie i przeciwnikowi Vegetę O oraz małego Vegetę. Później jak król Vegety wraz z innymi Saiya-jinami, zaatakowali jego statek kosmiczny, a wtedy Freezer jednym ciosem zabił przeciwnika i resztę. Na końcu uniósł się i wysłał w planetę Vegeta wielką kulę energii. Kiedy skończył mówić, zaczął znowu powiększać energię. Gdzie indziej Bulma szła przed siebie. Po jakimś czasie ujrzała daleko przed sobą stado szybko biegnących w jej stronę dinozaurów. Zaczęła przed nimi uciekać. Nagle wszystkie Animale przebiegły obok niej. Natomiast Freezer transformował się ostatecznie. Powiększył się kilka razy, a jego moc dużo wzrosła. Po chwili wydłużył swój ogon i zaatakował nim przeciwników. Na szczęście nic im nie zrobił, a po sekundzie, aby pokazać jaki jest silny, wytworzył olbrzymi huragan. Woda zalała niektóre wysepki. Wiatry poczuli nawet Piccolo i Bulma. Son-Gohan zobaczył nad sobą Kuririna trzymającego Dendego. Silny Changeling zamknął oczy. W mgnieniu oka wyskoczył w górę i nabił swój róg w brzuch Kuririna.


Odcinek 079 [20.02.1991]

a) Koko made ka!? Kyouaku Chouzetsu Pawaa ga Gohan wo Osou

b) ここまでか!?凶悪超絶パワーが悟飯を襲う

c) Is This the End!? A Brutal Power Attacks Gohan Head-On

d) Riposta Son Gokana

North Kaio-Sama martwił się o Kuririna i innych. Nagle jego uczniowie zapytali się go, co wydarzyło się na Namek. Tymczasem Bulma położyła się na trawie. Son-Goku nadal był zanurzony w specjalnej cieczy. Kuririn wpadł tymczasem do wody. Son-Gohan postanowił walczyć z wrogiem. Od razu zaatakował nieprzyjaciela. Najpierw kopnął go w głowę, a potem zaczął bić go w brzuch. Po chwili wysłał w niego kilkadziesiąt pocisków Chi. Na koniec zebrał w dłoniach kulę mocy, po czym wystrzelił ją w bardzo silnego tyrana. Zrobiło się bardzo jasno. Vegeta zastanawiał się, czy może mały Son-Gohan był Super Saiya-jinem. Nagle z wody wynurzył się Dende trzymając Kuririna. Natomiast niepokonany Freezer podniósł się i ponownie zaczął zwiększać moc. Son-Goku regenerował siły. Changeling walnął małego przeciwnika w brzuch, a potem w twarz. Chłopiec spadł na ziemię. W pewnej chwili Vegeta zaatakował wroga pociskiem energii, ale niestety nic mu nie zdołał zrobić. Potem tyran stanął obok Son-Gohana. Mały próbował się bronić, lecz był za słaby. Piccolo leciał z niezwykłą szybkością przed siebie. Son-Goku poczuł słabą moc syna.


Odcinek 080 [27.02.1991]

a) Ikki ni Keisei Gyakuten!! Okurete Kita Senshi - Pikkoro

b) 一気に形勢逆転!!遅れてきた戦士・ピッコロ

c) The Tide Suddenly Turned!! Piccolo, the Warrior Who Came Late

d) Szatan Serduszko przybywa

Freezer trzymał nogę na twarzy Son-Gohana. Vegeta nie mógł pomóc małemu. Son-Goku poruszył ręką. Piccolo był coraz bliżej wroga. Czuł on, że Son-Gohan traci siły. Po chwili przypomniał sobie trening z nim. Nagle tyrana zaatakował ostry pocisk Chi, który obciął mu ogon. Potem wszyscy zobaczyli, że to dzieło Kuririna, którego uzdrowił Dende. Po sekundzie Ziemianin ponownie użył techniki Kienzan, ale ulepszonej niż przedtem. Jeden pocisk rozłożył się na kilka i wszystkie zaatakowały wroga. Niestety nic mu nie zrobiły. Wtedy Kuririn schował się do korytarzy dużej skały, lecz wróg i tak go znalazł. Na koniec Kuririn zanurzył się w wodzie, ale musiał z niej wyjść, gdyż zabrakło mu powietrza. W momencie kiedy wróg miał zamiar zaatakować, jego przeciwnik wykorzystał technikę Taiyoken, dzięki czemu oślepił chwilowo przeciwnika. Tymczasem Dende leczył swoją mocą małego Son-Gohana. Wszystko to widzieli Vegeta i Kuririn. Byli bardzo tym zdziwieni. Potem cała trójka wojowników zaatakowała silnego wroga pociskami Chi. Niestety nieprzyjacielowi nic się nie stało. Kiedy Son-Gohan wyskoczył na Freezera, przed nim zjawił się silny Piccolo. Po chwili powiedział, że najpierw pokona Changelinga, a potem Vegetę. Gdzie indziej Son-Goku poczuł moc tego Namek-jina. Piccolo zabronił Kuririnowi i Son-Gohanowi wtrącania się do walki. Potem powiedział Dendemu, by się gdzieś schował. Piccolo stał przed Changelingiem.


061-080 -- DRAGON BALL Z -- ODCINKI TELEWIZYJNE
-
INFORAMCJE
Informacje ►
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker