Informacje

Dragon Ball

INFORMAJCE
-
ODCINKI TELEWIZYJNE -- DRAGON BALL Z -- 121-140

W tym dziale znajdują się raczej szczegółowe opisy wszystkich odcinków trzech serii Dragon Balla, a także ich tytuły oryginalne, jak i polskie, jak i oryginalne przetłumaczone na angielskie. Życzymy do miłego czytania.


DRAGON BALL | DRAGON BALL Z | DRAGON BALL GT

INFORMACJE OGÓLNE
001-020 | 021-040 | 041-060 | 061-080 | 081-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160
161-180 | 181-200 | 201-220 | 221-240 | 241-260 | 261-280 | 281-291

Schemat przedstawiania odcinków
Numer odcinka [Data wydania]

a) Tytuł japoński (romaji)

b) Tytuł japoński (kanji)

c) Tytuł japoński przetłumaczony na angielski

d) Tytuł polski

Szczegółowy opis odcinka


Odcinek 121 [18.12.1991]

a) Ossu!! Hisashiburi... Kaette Kita Son-Gokuu

b) オッス!!ひさしぶり…帰って来た孫悟空

c) What's Up!? Been a While... Son-Goku Returns

d) Kim jest tajemniczy wojownik

Dwie części Freezera, przeciętego pionowo, unosiły się na niebie. Nagle tajemniczy wojownik jeszcze bardziej pociął wroga, po czym kompletnie go zniszczył. Po krótkiej rozmowie Vegeta, Yamucha z Bulmą, Piccolo i inni polecieli przed siebie. Tymczasem Cold-Daio zaproponował przeciwnikowi, by został jego przybranym synem. Potem poprosił go, by pokazał mu jego miecz. Saiya-jin rzucił miecz wrogowi. Cold-Daio próbował użyć go przeciwko tajemniczemu wojownikowi, lecz nie zdołał mu nic zrobić. W krótkim czasie Super Saiya-jin zabił przybysza z kosmosu, po czym zniszczył jego statek kosmiczny. Na koniec zawołał do Vegety, Son-Gohana i innych, że miał zaraz spotkanie z Son-Goku. Potem zaczął lecieć w miejsce, gdzie ma wylądować Saiya-jin. Wszyscy polecieli za nim. Potem tajemniczy chłopak wyjął Hoi-Poi i rzucił ją przed siebie, przez co pojawiła się lodówka z napojami. Przedtem powiedział, że po trzech godzinach powinna wylądować tutaj kapsuła z Son-Goku. Wszyscy, prócz Piccolo, Yamuchy i Purra, usiedli na dużych kamieniach. Po trzech godzinach wojownik powiedział, że zaraz przybędzie Son-Goku. W niedługim czasie wszyscy wyczuli w górze dużą moc. Nagle kapsuła wylądowała na Ziemi. Son-Gohan i inni polecieli do przyjaciela. Wkrótce Son-Goku wyszedł z pojazdu.


Odcinek 122 [08.01.1992]

a) Boku no Chichi wa Bejiita desu... Nazo no Shounen no Kokuhaku

b) ボクの父はベジータです…謎の少年の告白

c) My Father was Vegeta... Admissions of the Mysterious Youth

d) Dobrze strzeżona tajemnica

Son-Goku dziwił się, czemu nikt wokół nie jest zaskoczony jego przybyciem na Ziemię. Potem dowiedział się od Piccolo, że tajemniczy wojownik pokonał Freezera oraz zamienił się w Super Saiya-jina. Po jakimś czasie młodzieniec poprosił Son-Goku, by porozmawiał z nim na osobności. Kiedy obaj odeszli daleko od innych, zaczęli rozmawiać. Son-Goku powiedział, że nauczył się nowej techniki, dzięki której może teleportować się na dużą odległość. Później zamienił się w Super Saiya-jina, a po nim ten drugi. W pewnej chwili młodzieniec zaatakował Son-Goku swoim mieczem. Saiya-jin obronił się jednym palcem. Na koniec tajemniczy wojownik wyjawił Son-Goku, że przybył z przyszłości, jest synem Vegety, a na imię ma Trunks. Potem przekazał, że za 3 lata 12 maja o godzinie 10:00, na pewnej wyspie oddalonej od stolicy o 9 kilometrów, zjawi się para dysponująca potężną mocą, prawdziwe potwory. Będą mieć jeden cel - zniszczyć Ziemię. To będą cyborgi, dzieła Doctora Gero, który stał na czele Red Ribbon. Później dodał, że jeden z nich zabije od razu swojego twórcę. Potem powiedział, że za trzy lata wszyscy wojownicy, prócz jego zginą, a Son-Goku zachoruje na serce i umrze. Na koniec przekazał Saiya-jinowi buteleczkę z lekarstwem. Później wyjawił, że jego matką jest Bulma. Przed odlotem poprosił Son-Goku, by nie mówił o nim nic jego rodzicom. W niedługim czasie odleciał do góry. Kiedy Son-Goku podszedł do przyjaciół, Piccolo, który wszystko słyszał opowiedział im o cyborgach. Tymczasem na niebie, Trunks, który był już w swoim wehikule czasu, zniknął.


Odcinek 123 [15.01.1992]

a) Gokuu no Shinhissatsuwaza!? Mite Kure, Ora no Shunkan Idou

b) 悟空の新必殺技!?見てくれ、オラの瞬間移動

c) Goku's New Special Technique!? Watch Me Teleport

d) Nowa technika Songa

Vegeta i inni zapytali się Son-Goku, jak udało mu się uciec z wybuchającej Namek. Saiya-jin powiedział im, jak szczęśliwie odnalazł kapsułę kosmiczną i zaczął wciskać wszystkie przyciski. Potem dzięki niej wylądował na planecie Yardrat i poznał jej mieszkańców. Wkrótce powiedział wszystkim wokół, że nauczył się teleportacji. Żeby dać dowód, zniknął i pojawił się po chwili z czarnymi okularami Kame sennina, którego dom znajduje się około 10 000 kilometrów od nich. Potem przekazał okulary Kuririnowi. Po jakimś czasie Bulma wpadła na pomysł, by teraz unieszkodliwić Doctora Gero, lecz Vegeta i Son-Goku odmówili. W niedługim czasie wszyscy się rozeszli. Son-Goku i Son-Gohan polecieli trenować razem z Piccolo. Zaś Vegeta poprosił Burifu-Hakase, by zbudował statek z przyciąganiem równym aż 300 G. Tymczasem Chi-Chi powiedziała Son-Goku, że ich syn nie będzie trenował. Zgodziła się dopiero, kiedy Son-Goku walnął ją niechcąco i wypadła ona z domu. Tenshinhan trenował wraz z Chaozem, a Kuririn, który oddał wcześniej okulary mistrzowi, samemu ćwiczył obok wyspy. Piccolo, Son-Goku i Son-Gohan bili się. Yamucha trenował w siłowni, a Vegeta przy grawitacji 150 G.


Odcinek 124 [22.01.1992]

a) Koete Yaru... Gokuu wo!! Sentou Minzoku Saiyajin no Ou

b) こえてやる…悟空を!!戦闘民族サイヤ人の王

c) I Will Overcome Goku!! The King of the Fighting Saiyan People

d) Wielkie przygotowania

Yamucha trenował w Capsule Corporation. Vegeta znajdował się w środku statku w kształcie kuli. Ma tam do pomocy specjalne urządzenia, które w niedługim czasie zniszczył. Kiedy zapadła noc, do statku kosmicznego wszedł Yamucha. Po chwili Ziemianin ustawił przyciąganie równe 300 G. Oczywiście nie dał rady i opadł szybko na ziemię. Następnego dnia Vegeta ponownie zaczął trening. Tymczasem Bulma no Haha, Bulma i Burifu-Hakase rozmawiali o Vegecie. W pewnej chwili książe Saiya-jinów zniszczył całkowicie statek kosmiczny, w którym trenował. Był potem bardzo słaby. Son-Goku, Piccolo i Son-Gohan ćwiczyli bez chwili przerwy. Najmniej bił się mały Son-Gohan, gdyż tamci za szybko się poruszali. Słaby Vegeta leżał w łóżku i się kurował. Nagle przyśniło mu się, jak biegł długo przed siebie i w pewnej chwili Son-Goku i Trunks osiągnęli poziom Super Saiya-jina. Później przypomniał sobie, jak rozmawiał ze swoim ojcem. Po jakimś czasie Vegeta znowu zaczął trening, ale już przy 400 G. Son-Goku i Son-Gohan szybko się bili. Zaś Vegeta trenował sam.


Odcinek 125 [29.01.1992]

a) Menkyo Kaiden? Gokuu no Arata naru Shiren

b) 免許皆伝?悟空の新たなる試練

c) LIcense Mastery? Goku's Newest Trial

d) Kolejny egzamin

Za Chi-Chi, która trzymała w rękach zakupy, biegł bardzo szybko wielki dzik. Na szczęście udało jej się w porę uciec. Kiedy wróciła rozkazała Son-Goku i Piccolo, by nauczyli się jeździć samochodem. Więc ci od razu poszli do specjalnej szkoły. Zobaczyli tam niejakich Shinshię i Yuzukę. Shinshia była nauczycielką Piccolo, zaś stary Yuzuka miał uczyć Saiya-jina. Tymczasem Vegeta trenował bez odpoczynku. Son-Gohan wszedł na Hired Dragona i poleciał razem z nim do ojca. Son-Goku tymczasem wcisnął pedał gazu i jego samochód zaczął jechać przed siebie. Po jakimś czasie pojazd Son-Goku wylądował w basenie. Kiedy Son-Goku wyprzedził Namek-jina, Piccolo przyspieszył i oboje zaczęli się ścigać. W pewnym momencie ich samochody zderzyły się i wszystko wybuchło. Potem w deszczową pogodę zaczęli jazdę w terenie. Nagle na autokar jadący przed nimi spadła lawina, więc Son-Goku i Piccolo musieli go uratować. Kiedy im się to udało, Yuzuka i Shinshia powiedzieli uczniom, że nie potrzebne im są prawa jazdy. W taki oto sposób minęły 3 lata. Son-Goku, Son-Gohan i Piccolo wyruszyli w stronę wyspy.


Odcinek 126 [05.02.1992]

a) Kehai wo Motanu Satsujinki Doitsu ga Jinzou Ningen da!?

b) 気配を持たぬ殺人鬼どいつが人造人間だ!?

c) Murderers Who Leave No Trace - Which Ones Are the Artificial Humans?

d) Cyborgi przybywają

Son-Goku, Son-Gohan i Piccolo lecieli wolno przed siebie. W pewnej chwili ujrzeli niedaleko obok także lecącego Kuririna. Wkrótce wylądowali na wysokiej górze. Od razu zobaczyli tam Yamuchę, Tenshinhana i Bulmę z małym bobasem w rękacch. Tym dzieckiem był oczywiście jasnowłosy Trunks. Tymczasem Burifu-Hakase zaniósł do pokoju Trunksa nową zabawkę. Kuririn i Son-Gohan rozśmieszali małego Trunksa. Nagle na wzniesieniu wylądował samochód z Yajirobeiem. Ten dał wojownikom kilka Senzu Bean, po czym odleciał. W pewnej chwili został przez kogoś zaatakowany. Wszyscy wiedzieli, że to cyborgi, które na dodatek nie miały duszy i nie można było ich wyczuć. Son-Goku postanowił, że jego syn zajmie się Yajirobeiem, a reszta poszuka wrogów. Niestety nikt nie widział nikogo podejrzanego. Tymczasem dwaj dziwni osobnicy idą przed siebie. Nagle jeden z nich, Jinzo Ningen 19, zaatakował dwóch ludzi, zaś drugi, Doctor Gero w ciele androida, pobił innego. W pewnym momencie Yamucha usłyszał krzyk kobiety, ale kiedy dotarł na miejsce nie zobaczył tam przeciwników. Jinzo Ningen 19 ujrzał na wbudowanym w siebie detektorze wszystkie dane na temat Yamuchy. Potem Doctor Gero złapał za twarz tego Ziemianina i zaczął wysysać z niego energię. Nagle obok nich eksplodowała ciężarówka i stacja benzynowa wybuchła. Bulma widziała duże dymy wychodzące z miasta.


Odcinek 127 [12.02.1992]

a) Reiketsu Nijuugou no Akugyaku Hidou!! Goku - Ikari no Chouhenshin

b) 冷血20号の悪逆非道!!悟空・怒りの超変身

c) The Cold-Blooded No. 20's Hideous Atrocities!! Goku's Super Transformation of Anger

d) Spotkanie

Doctor Gero pochłaniał moc Yamuchy. Nagle obok nich wylądowali Son-Goku, Kuririn, Tenshinhan i Piccolo. Kiedy wróg rzucił na ziemię przeciwnika, Kuririn od razu wziął go i odleciał z nim do Bulmy. Saiya-jin powiedział do cyborgów, by walczyli, gdzieś na pustkowiu, a nie w mieście. Wtedy wróg zaczął niszczyć wszystko wokół, ale Son-Goku mu przeszkodził. Potem wszyscy polecieli w jakieś miejsce gdzie nie było ludzi. Tymczasem Son-Gohan, Yajirobei, Kuririn i Yamucha znajdowali się już obok Bulmy. Kilka samochodów policyjnych przyjechało na miejsce wybuchu. Kame sennin, U-Ron i Chaoz byli w Kame House. Yamucha powiedział Kuririnowi i innym o tym, że cyborg, który go zaatakował potrafi wchłaniać energię. Więc od razu Yamucha, mały Son-Gohan oraz Kuririn polecieli w stronę przyjaciół, by ich ostrzec. Doctor Gero i Jinzo Ningen 19 wylądowali na wyspie otoczonej dużymi skałami. Son-Goku był zmęczony. Zapytał się on Doctora Gero skąd go zna. Oczywiście cyborg opowiedział mu o wszystkim. Powiedział, że mikroskopijnej wielkości robot szpiegował Son-Goku od bardzo dawna i kopiował wszystkie jego style walki, lecz nie był na planecie Namek. Po krótkiej rozmowie Son-Goku przybrał postać Super Saiya-jina i stał się wiele silniejszy. Kuririn, Yamucha i Son-Gohan od razu poczuli jego moc, więc szybko tam polecieli. Son-Goku postanowił samemu pokonać przeciwnika.


Odcinek 128 [19.02.1992]

a) Gokuu, Daburu Shokku!! Yamai to Teki no Hasamiuchi

b) 悟空、ダブルショック!!病と敵のはさみ撃ち

c) Goku's Double-Shock!! Caught Between Illness and Adversary

d) Tajna broń cyborgów

Son-Goku walczył z Jinzo Ningen 19. Po krótkiej wymianie ciosów, wróg uderzył w dużą skałę. W pewnej chwili do Kame House weszła Marron. Szukała ona Kuririna, lecz nigdzie go nie znalazła. Potem Kame sennin zaczął opowiadać jej o tym, jak Son-Goku bez większych problemów pokonał całą armię Red Ribbon. Potem powiedział jej o Doctorze Gero. Tymczasem Son-Gohan, Kuririn i Yamucha lecieli w stronę walczącego przyjaciela. Son-Goku miał przewagę nad Jinzo Ningen 19. Yamucha i inni dolecieli nareszcie na miejsce walki. Po jakimś czasie mały Saiya-jin zobaczył, że Son-Goku opuszczały siły. Nagle cyborg uderzył bardzo mocno w ziemię, lecz niestety po chwili wstał. Wtedy Son-Goku wykorzystał technikę Kamehameha, ale wróg zdołał wchłonąć całą zebraną i wystrzeloną w niego energię. Potem obaj znowu zaczęli się bić. Kiedy Super Saiya-jin stanął na powierzchni, złapał się za serce. Son-Gohan od razu zauważył, że jego ojciec zachorował właśnie na serce.


Odcinek 129 [26.02.1992]

a) Bejiita Tsuyoshi!! Mezameru Suupaa Saiya-jin no Chi

b) ベジータ強し!!目覚める超サイヤ人の血

c) The Might of Vegeta! The Blood of a Super Saiyan Awakens

d) Powrót Vegety

Son-Goku trzymał się za serce. Wtedy Piccolo przypomniał sobie, jak Trunks mówił o tej chorobie. W pewnej chwili Kuririn rzucił przyjacielowi jedną Senzu Bean. Niestety nic to nie pomogło, a wróg ponownie zaatakował. Po jakimś czasie Son-Goku stracił moc Super Saiya-jina. Kiedy Jinzo Ningen 19 zaczął wysysać energię z przeciwnika, zjawił się Vegeta i odrzucił daleko wroga. Po krótkiej rozmowie Yamucha kumpla i odleciał z nim do jego domu. Tymczasem Yajirobei rozśmieszał małego Trunksa. Potem wraz z Bulmą poleciał, by zobaczyć cyborgi. Jinzo Ningen 19 zapytał się Doctora Gero, czy może pokonać Vegetę. Cyborg zgodził się. Wtedy Vegeta osiągnął poziom Super Saiya-jina i postanowił pokonać nieprzyjaciela. Wszyscy wokół byli bardzo tym zaskoczeni. Po jakimś czasie Jinzo Ningen 19 i Vegeta zaczęli walczyć.

Odcinek 130 [04.03.1992]

a) Nijuugou no Futeki na Warai... Dokutaa Gero no Himitsu

b) 20号の不敵な笑い…ドクターゲロの秘密

c) No. 20's Defiant Smile... The Secret of Doctor Gero

d) Sekret

Jinzo Ningen 19 atakował Vegetę. Na szczęście Saiya-jinowi nic się nie stało. Po pewnym czasie, kiedy cyborg złapał obie ręce przeciwnika, ten zaczął nogami się odpychać. Yamucha leciał z Son-Goku przed siebie. Vegeta tymczasem oberwał wrogowi ręce. Wystraszony Cyborg próbował uciec, lecz książe Saiya-jinów użył techniki Big Bang Attack i z wroga nic prawie nie zostało. Tymczasem Yajirobei i Bulma z Trunksem lecieli samolotem przed siebie. Na ziemi leżała głowa Jinzo Ningen 19. Vegeta stanął i przestał być narazie Super Saiya-jinem. Wtedy Doctor Gero zaczął uciekać między skałami, a Vegeta powiedział Kuririnowi, by dał mu jedną Senzu Bean. Ziemianin od razu mu rzucił. Saiya-jin ją zjadł, po czym zaczął lecieć za cyborgiem. Później za nim wyruszyli inni. Vegeta, Kuririn, Son-Gohan, Yamucha i Piccolo szukali nieprzyjaciela. Po jakimś czasie Vegeta szybko wystrzelił w dół potężną kulę energii, którą wróg bez problemu wchłonął. Super Saiya-jin próbował go jeszcze złapać, lecz nie zdążył. Potem Doctor Gero zauważył, że w pobliżu byli takżę Tenshinhan, Piccolo, Kuririn i Son-Gohan. Postanowił pozbawić ich wszystkich energii.


Odcinek 131 [11.03.1992]

a) Jijitsu wa Mirai yori Osoroshii!? Torankusu no Giwaku

b) 事実は未来より恐ろしい!?トランクスの疑惑

c) A Present More Terrifying Than the Future!? Trunks' Suspicions

d) Gdzie są cyborgi

Jinzo Ningen 19 zmierzył moce swoich wszystkich przeciwników. Nagle Kuririn spadł prawie ze skały. Wróg postanowił wyssać najpierw moc z najsilniejszego, czyli Piccolo. Więc od razu naskoczył na niego od tyłu. Kiedy zaczął wysysać z niego energię, Piccolo telepatycznie powiedział do Son-Gohana, że zaatakował go cyborg. Po jakimś czasie mały zjawił się i walnął mocno przeciwnika. Od razu wszyscy przylecieli obok Doctora Gero. Potem Kuririn dał Piccolo Senzu Bean, który w niedługim czasie ją zjadł. Później zielonoskóry wojownik postanowił samemu pokonać silnego wroga. Na początek walnął przeciwnika, tak mocno, że ten wpadł szybko w skałę. Tymczasem Trunks, który przybył właśnie do teraźniejszości, zobaczył, że wyspa jest kompletnie zniszczona. Son-Goku leżał już w łóżku i dostał lekarstwo. Bulma i Yajirobei postanowili polecieć za Trunksem, którego przed chwilą ujrzeli przed sobą. Doctor Gero zaatakował ręką Piccolo, a wtedy Namek-jin bez problemu oberwał mu ją. Nagle na miejscu walki zjawił się Trunks, który nie rozpoznał cyborga, z którym bił się przed chwilą Piccolo.


Odcinek 132 [18.03.1992]

a) Tsuigeki!! Dokutaa Gero Nazo no Kenkyuujo wo Sagashidase

b) 追撃!!ドクターゲロ謎の研究所を探し出せ

c) Give Chase!!! The Search for Doctor Gero's Mysterious Laboratory

d) Gdzie jest laboratorium

Trunks powiedział wszystkim wokół, że to nie z tym cyborgiem się bił w przyszłości. Doctor Gero postanowił uciec zaraz do laboratorium. W pewnej chwili na niebie pojawił się samolot Bulmy i wtedy wróg wytworzył wielki wybuch, a sam zaczął biec między skałami. Po chwili Vegeta uniósł się. Bulma powiedziała, że ten cyborg to Doctor Gero. Później Trunks powiedział, że Jinzo Ningen 17 wyglądał, jak młody chłopak i miał długie włosy, a na szyi nosił apaszkę, zaś Jinzo Ningen 18 przypominała piękną dziewczynę. Ubrani są mniej więcej tak samo jak on. Obydwoje mieli lodowato zimne spojrzenia, a w uszach kolczyki. Kiedy skończył, Vegeta zapytał się Bulmy, czy wie może, gdzie znajduje się laboratorium Doctora Gero. Dziewczyna odpowiedziała, że jest ono ukryte gdzieś w górach na północy. Więc Vegeta od razu zaczął tam lecieć. Piccolo wyjaśnił Bulmie, że chłopiec z przyszłości, jest tym którego trzymała właśnie na rękach. W niedługim czasie wszyscy, prócz Son-Gohana, który zabrał stamtąd Bulmę i Yajirobeia, zaczęli lecieć w stronę laboratorium wroga.


Odcinek 133 [25.03.1992]

a) Soshite Kyoufu ga Genjitsu ni... Mezameru Juunanagou to Juuhachigou

b) そして恐怖が現実に…目覚める17号と18号!!

c) And the Terror Becomes Reality... No. 17 and No. 18 Awaken

d) Koszmar staje się rzeczywistością

Trunks leciał szybko za Vegetą w stronę laboratorium Doctora Gero. Tymczasem Son-Goku śniło się, jak zabija Jinzo Ningen 19 i jak zostaje pokonany przez drugiego cyborga. Nagle Yamucha i Chi-Chi zaczęli go budzić, lecz ten dalej spał. Piccolo, Kuririn i Tenshinhan ujrzeli daleko przed sobą Miasto Północy. Gdzie indziej Son-Gohan leci na niebie trzymając Bulmę i Yajirobeia. Piccolo i reszta nie wiedzieli, jak odnaleźć laboratorium doktora. Przed rozdzieleniem się Kuririn dał przyjaciołom po dwie Senzu Bean i dla siebie wziął tyle samo. W pewnej chwili Doctor Gero wystrzelił promień energii Chi, gdzieś w jakieś miejsce. Nagle złapał za nogę Kuririna, po czym go pobił, a gdy zobaczył na niebie Piccolo, uciekł. Po jakimś czasie znalazł swoje laboratorium. Zobaczył je również Kuririn. Kiedy wróg wlazł już do pomieszczenia, Ziemianin dał znak przyjaciołom. Tymczasem doktor wcisnął guzik i Jinzo Ningen 17 pokazał się, a po chwili wyszła jego siostra Jinzo Ningen 18. Doctor Gero powiedział im od razu, że mają pokonać Son-Goku. Kuririn, Tenshinhan i Piccolo próbowali otworzyć duże drzwi laboratorium wroga. Nagle zjawili się Vegeta i Trunks. Jinzo Ningen 17 zabrał swojemu twórcy skrzynkę zdalnego sterowania i zniszczył ją. Po chwili Vegeta rozwalił drzwi i wszyscy zobaczyli nowych przeciwników.


Odcinek 134 [01.04.1992]

a) Subete ga Teokure ka!? Gokuu wo Korosu Saishuu Heiki

b) すべてが手遅れか!?悟空を殺す最終兵器

c) Too Late to Do Anything!? The Ultimate Weapon to Kill Goku

d) Nowe cyborgi

Trunks mówił do wszystkich, że nowe cyborgi mimo wyglądu są bardzo silne. W pewnej chwili Jinzo Ningen 18 postanowiła aktywować Jinzo Ningen 16. Wtedy Doctor Gero zakazał im, gdyż ten robot może zniszczyć całą galaktykę. Po krótkiej rozmowie Jinzo Ningen 17 zabił swojego twórcę. Kiedy cyborgi miały zamiar otworzyć sarkofag z tym trzecim, Trunks wystrzelił w nich potężny pocisk Chi. Niestety nic im się nie stało, a po chwili duży Jinzo Ningen 16 pokazał się wszystkim. W niedługim czasie cyborgi odleciały w stronę Son-Goku, a Vegeta za nimi. Potem wszyscy inni podążyli za nim. Tymczasem Son-Goku bardzo cierpiał przez swoją chorobę. Nagle Cyborgi zatrzymały się na ulicy, a po nich Vegeta. Jinzo Ningen 17 powiedział do Jinzo Ningen 16, by zajął się przeciwnikiem. Cyborg odmówił, a wtedy dziewczyna postanowiła pokonać Super Saiya-jina.


Odcinek 135 [15.04.1992]

a) Kawaii Kao de Choupawaa!? Juuhachigou ni Shikaku Nashi

b) カワイイ顔で超パワー!?18号に死角なし

c) Good Looks and Super Power!? No. 18 Has No Blind Spot

d) Nieustraszony cyborg

Blondwłosa Jinzo Ningen 18 wyskoczyła na Vegetę. Tymczasem Jinzo Ningen 16 patrzył się na ptaki. Cyborg i Saiya-jin bili się. Son-Gohan leciał przed siebie, trzymając Bulmę i Yajirobeia. Tenshinhan, Trunks, Kuririn i Piccolo lecieli przed siebie. Vegeta i Jinzo Ningen 18 zaczęli bić się na dużej i wielkiej ulicy. Potem Vegeta wykorzystał technikę Big Bang Attack i wystrzelił kulę energii przed siebie. Niestety zamiast zniszczyć cyborga, rozwalił ciężarówkę. Gdzie indziej obok Kame House, Marron pływała żaglówką po wodzie. Vegeta rozmawiał z Jinzo Ningen 18. Kiedy skończył, cyborg zaatakował przeciwnika głową. Vegecie poleciała krew. Potem kiedy Super Saiya-jin wyskoczył na wroga, ponownie przegrał. W pewnej chwili na ulicy wylądowali Trunks, Tenshinhan, Kuririn oraz Piccolo. Postanowili oni pomóc Vegecie, ale ten odmówił. Jinzo Ningen 18 znowu zaczęła bić przeciwnika. Vegeta był coraz słabszy. Jinzo Ningen 18 ciągle atakowała Saiya-jina. W pewnej chwili złamała mu rękę, a wtedy Trunks, nie mogąc patrzeć na śmierć ojca, wyskoczył w stronę niepokonanego cyborga.


Odcinek 136 [22.04.1992]

a) Dare nimo Yatsura wo Tomerarenai...Zetto Senshi Zenmetsu ka!?

b) 誰にも奴らを止められない…Z戦士全滅か!?

c) Nobody is Able to Stop Them... Is This the End of the Z Warriors?

d) Nierówne szanse

Trunks zaatakował swym mieczem Jinzo Ningen 18. Niestety ku jego zdziwieniu broń pękła. Wtedy Jinzo Ningen 17 zaatakował nowego przeciwnika. W tym właśnie momencie Tenshinhan i Piccolo wyskoczyli na robota. Niestety ten poradził sobie z nimi bez żadnego problemu. Vegeta próbował pomóc im, gdy nagle Jinzo Ningen 18 zatrzymała go i rzuciła nim w Trunksa. Po jakimś czasie Trunks przestał być Super Saiya-jinem. Gdzie indziej Kuririn zobaczył, że Jinzo Ningen 16 był tymczasem otoczonym przez ptaki. Nagle Piccolo zaatakował nieprzyjaciela, lecz nic nie mu zrobił. Potem Vegeta wystrzelił pocisk Chi w Jinzo Ningen 18, ale ta się obroniła i go ostatecznie pokonała. Wszyscy, prócz Kuririna i cyborgów, leżeli nieprzytomni na ziemi. Gdzie indziej Marron wpadła do wody, ale uratował ją Umigame. Po jakimś czasie dziewczyna znowu zaczęła pływać. Cyborgi podeszły do Kuririna. Powiedziały mu, by szybko dał przyjaciołom Senzu Bean, po czym odeszli na bok. Son-Gohan ujrzał w dole swój dom, ale wtedy Bulma powiedziała mu, by najpierw polecieli do niej, a potem do domu. Kiedy cyborgi miały zamiar już odejść, Kuririn zapytał się ich dlaczego chcą znaleźć Son-Goku. Odpowiedzieli mu oni od razu, po czym Jinzo Ningen 18 pocałowała Ziemianina i wszyscy odlecieli.


Odcinek 137 [29.04.1992]

a) Pikkoro no Ketsui!! Totteoki no Saigo no Shudan

b) ピッコロの決意!!とっておきの最後の手段

c) Piccolo's Resolution!! The Final Measure He Had Held in Reserve

d) Decyzja Szatana Serduszko

Cyborgi odleciały, a wtedy Kuririn od razu podleciał do przyjaciół i dał im wszystkim po jednej Senzu Bean. Vegeta na nic nie czekając odleciał gdzieś daleko. Trunks próbował go zatrzymać, ale Piccolo go powstrzymał. Po jakimś czasie Namek, który powiedział, że należy do rodu demonów, odleciał. Kuririn od razu spostrzegł, że Namek-jin poleciał w stronę pałacu Kami-Samy, by połączyć się ponownie na stałe z wszechmogącym. Potem powiedział do Trunksa, że już wszyscy wiedzieli, że jest on synem Bulmy i Vegety. W pewnej chwili na wyspę Kame sennina przypłynęli wszyscy narzeczeni Marron. Dziewczyna wzięła wszystkie swoje rzeczy i odpłynęła z nimi. Gdzie indziej Kuririn, Trunks i Tenshinhan lecieli bardzo szybko przed siebie. Saiya-jin powiedział, że Son-Goku powinien wyzdrowieć za około 10 dni. Tymczasem choremu Saiya-jinowi śniły się koszmary, dlatego też ciągle dostaje lekarstwo. Yajirobei, Son-Gohan i Bulma z małym Trunksem dolecieli nareszcie do Capsule Corporation. Na nic nie czekając mały Saiya-jin poleciał w stronę swojego domu. Gdzie indziej Kami-Sama mówił, że kiedyś był połączony z Piccolo Daimao, ale musiał się z nim rozdzielić i został wszechmogącym Ziemi. Później powiedział, że pewnego dnia zjawił się Son-Goku i pokonał wroga, który terroryzował całą planetę. W pewnym momencie Piccolo zjawił się w Rajskim Pałacu. Son-Goku wciąż chorował.


Odcinek 138 [06.05.1992]

a) Aruku Chouhakai Heiki!! Jinzou Ningen ga Gokuu ni Semaru

b) 歩く超破壊兵器!!人造人間が悟空に迫る

c) The Super Weapons Wore Tennis Shoes!! The Artificial Humans Close In on Goku

d) Songo jest w bezpiecznym miejscu

Piccolo stał przed Kami-Samą i Mister Popo. W niedługim czasie powiedział, że chce ponownie połączyć siły z wszechmogącym. Tymczasem Tenshinhan, Kuririn i Trunks lecieli przed siebie. W pewnej chwili Tenshinhan powiedział, że poleci po Chaoza i wznowi trening. Son-Goku leżał chory w łóżku. Jinzo Ningen 16, Jinzo Ningen 17 i Jinzo Ningen 18 zmierzali wolno przed siebie. W pewnej chwili zobaczyły w dole jakiś samochód. Więc od razu opróżniły go z kartonów, po czym nim odjechały. Gdzie indziej Vegeta znajdował się sam na pustkowiu. Kiedy cyborgi wjechały samochodem do tunelu, wokół nich pojawili się piraci drogowi. Oczywiście po jakimś czasie cyborgi bez problemu ich pokonały, a wtedy na miejsce przyjechali policjanci. Zobaczyli oni, że cyborgi mają kradziony samochód, lecz nie zdołali ich zatrzymać. Tymczasem Kuririn i Trunks ujrzeli w końcu dom Son-Goku. Na nic nie czekając zabrali chorego do swojego samolotu i po jakimś czasie wraz z przybyłym przed chwilą Son-Gohanem odlecieli do góry. Tymczasem na telefon Bulmy ktoś dzwonił.


Odcinek 139 [13.05.1992]

a) Fukitsu na Yokan! Buruma ga Shirareta Misuterii

b) 不吉な予感!ブルマが知らせたミステリー

c) Premonition of Doom! Bulma Relates a Mystery

d) Zły znak

Kame sennin, U-Ron i Umigame jedli danie, które przygotował Chaoz. Nagle drzwi Kame House otworzył Tenshinhan, który powiedział do Chaoza, by się zbierał. Po chwili obaj odlecieli. Tymczasem Yamucha, Trunks, Kuririn, Son-Gohan i Chi-Chi, którzy siedzieli w samolocie rozmawiali o cyborgach. Jinzo Ningen 17 i reszta jechali samochodem. Nagle najwyższy powiedział, że wie gdzie dokładnie znajduje się dom Son-Goku. Tymczasem choremu Saiya-jinowi przyśniło się, jak cyborgi zabijają Kuririna, Son-Gohana, Chi-Chi, Trunksa, a w końcu i jego. Vegeta był na jakimś pustkowiu. Kuririn zadzwonił do Bulmy na numer *08. Wszyscy od razu dowiedzieli się od niej, że ludzie z jej firmy znaleźli gdzieś w lesie wehikuł czasu, który miał napis Capsule Corporation. Trunks powiedział oczywiście, że swój pojazd trzymał w Hoi-Poi. Wtedy Bulma przesłała mu obraz znalezionego wehikułu faksem.


Odcinek 140 [20.05.1992]

a) Jaaku no Tamago wo Hakken!! Kyoufu suru Torankusu

b) 邪悪の卵を発見!!恐怖するトランクス

c) Discovery of an Evil Egg!! Trunks' Terror

d) Pasażer drugiego wehikułu czasu

Trunks pytał się, gdzie zdjęcie wehikułu czasu zostało zrobione. Bulma odpowiedziała mu, że gdzieś na zachodzie. Więc Trunks wraz z Son-Gohanem od razu polecieli go poszukać, by dowiedzieć się czyj on jest. Kiedy byli na miejscu, pojazd znalazł Son-Gohan. Wtedy na niebie pojawił się samolot z Bulmą. Mały Saiya-jin od razu poleciał do dziewczyny. Wtenczas Trunks dał jakieś jedzenie wiewiórkom. Gdy Bulma i Son-Gohan byli już obok Trunksa, ten wyjął Hoi-Poi i pojawił się jego wehikuł czasu. Potem Saiya-jin obtarł stary pojazd z mchu i zobaczył, że był tam napis Hope!!, czyli nadzieja, który wyrył przed odlotem w przeszłość. Później zobaczył w środku dwie fioletowe połowy, jakiejś skorupy. Na koniec dowiedział się, że ten pojazd przybył tam już cztery lata temu. Tymczasem cyborgi jechały samochodem, zbliżając się do jakiegoś miasta. Son-Gohan i Trunks schowali dwa wehikuły czasu w małe kapsułki. W pewnej chwili Son-Gohan ujrzał gdzieś w dole olbrzymi na około trzy metry pusty pancerz, jakiegoś owada. Okazało się potem, że potwór wyszedł z niego niedawno. Nagle wszyscy usłyszeli coś w krzakach. Bulma uciekła. Trunks i Son-Gohan zobaczyli, że były to zwierzęta. Potem wszyscy odlecieli. Piccolo siedział na podłodze, natomiast Kami-Sama obserwował wszystko, co dzieje się na Ziemi.


121-140 -- DRAGON BALL Z -- ODCINKI TELEWIZYJNE
-
INFORAMCJE
Informacje ►
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker