Cienie północy
Informacje

Dragon Ball

INFORMAJCE
-
ODCINKI TELEWIZYJNE -- DRAGON BALL Z -- 141-160

W tym dziale znajdują się raczej szczegółowe opisy wszystkich odcinków trzech serii Dragon Balla, a także ich tytuły oryginalne, jak i polskie, jak i oryginalne przetłumaczone na angielskie. Życzymy do miłego czytania.


DRAGON BALL | DRAGON BALL Z | DRAGON BALL GT

INFORMACJE OGÓLNE
001-020 | 021-040 | 041-060 | 061-080 | 081-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160
161-180 | 181-200 | 201-220 | 221-240 | 241-260 | 261-280 | 281-291

Schemat przedstawiania odcinków
Numer odcinka [Data wydania]

a) Tytuł japoński (romaji)

b) Tytuł japoński (kanji)

c) Tytuł japoński przetłumaczony na angielski

d) Tytuł polski

Szczegółowy opis odcinka


Odcinek 141 [27.05.1992]

a) Katsutenai Teki ni Mukete... Suupaa Namekkuseijin Tanjou!!

b) かつてない敵に向けて…超ナメック星人誕生!!

c) In the Face of an Enemy Unlike Any Before... Birth of a Super Namekian!!

d) W jedności siła

Trunks i Son-Gohan lecieli przed siebie. Tymczasem Jinzo Ningen 18 przymierzyła jakieś ubranie w sklepie. Wzięła najlepsze, po czym wróciła do samochodu. Oczywiście nie zapłaciła, więc sprzedawca wezwał policję. Silny cyborg bez problemu pokonał policjantów, po czym pojechał dalej. Gdzie indziej Bulma usłyszała w informacjach, że coś zabiło wszystkich mieszkańców Ginger Town. Dziewczyna od razu zadzwoniła do Kuririna i powiedziała mu, by włączył telewizor. Ten od razu włączył i wszyscy dowiedzieli się o nowym potworze. W pewnej chwili do Kame House weszli Trunks i Son-Gohan. Kami-Sama ciągle obserwował Ziemię, aż w końcu powiedział, że zaraz połączy się z Piccolo. W niedługim czasie wszechmogący zniknął, a całą jego moc przejął Piccolo. Później Namek-jin odleciał w stronę wroga. Kuririn i inni przestali oglądać telewizję. Wtedy Trunks odleciał na wschód. Piccolo był już w mieście, w którym grasował wróg. W pewnej chwili tajemniczy stwór ujawnił się - był zielony w plamki, bardzo podobny do owada, miał trzy palce u nóg oraz ogon.


Odcinek 142 [03.06.1992]

a) Kamehameha!? Gokuu no Ki wo Motsu Monsutaa

b) カメハメ波!?悟空の気を持つモンスター

c) Kamehame-Ha!? The Monster Who Possesses Goku's Ki

d) Potężna moc potwora

Piccolo przyglądał się nowemu przeciwnikowi. Jakiś człowiek, którego trzymał wróg, błagał Piccolo, by mu pomógł. Mister Popo wziął laskę swojego pana i zaczął płakać. Tajemniczy stwór puścił Ziemianina, po czym wyssał z niego całą energię życiową. Nagle wróg spowodował wybuch. Trunks leciał szybko przed siebie. Kame sennin, Kuririn i inni czuli naraz myśli Freezera, Son-Goku i innych. Piccolo wytworzył wielki wiatr wokoło siebie. Zaczął on zwiększać swoją energię. Tymczasem Kuririn dołączył do Trunksa i razem zaczęli lecieć. Piccolo wystrzelił we wroga pocisk Chi. Jinzo Ningen 16 powiedział innym, że gdzieś daleko starły się dwie siły, a jedna z nich jest tego samego rodzaju, co Jinzo Ningen 17. Piccolo zaczął bić się z tajemniczym przeciwnikiem. W pewnej chwili potwór wykorzystał technikę Makankosappo, ale Namek-jin bez problemu odbił pocisk. Potem obaj znowu zaczęli się bić. W tym momencie Piccolo był najsilniejszym wojownikiem na całej Ziemi. Po chwili zapytał się on wroga, kto go tu przysłał wehikułem. Ten odpowiedział, że sam przyleciał w przeszłość. Później postanowił zastosować atak Kamehameha. Wtenczas Trunks i Kuririn zaczęli czytać w myślach Son-Goku. Wielki owad stworzył już kulę energii.


Odcinek 143 [10.06.1992]

a) Zouo to Hakai no Seimeitai!! Yatsu no Na wa Jinzou Ningen Seru

b) 憎悪と破壊の生命体!!奴の名は人造人間セル

c) A Life Form of Evil and Destruction!! His Name is Artificial Human Cell

d) Czwarty cyborg

Wróg wykorzystał atak Kamehameha. Na szczęście pocisk był słaby, dzięki czemu Piccolo nic się nie stało. Nagle potwór złapał Namek-jina od tyłu i go unieszkodliwił. Kuririn i Trunks wciąż lecieli przed siebie. Son-Goku był już coraz bardziej zdrowy. W Kame House wszyscy oglądali telewizję. Dowiedzieli się z informacji, że cała armia zbliżyła się do potwora. Tymczasem stwór wysysał energię z Piccolo. Armia zbliżyła się już do przeciwnika. Po pierwszym ataku wszyscy myśleli, że pokonali wroga, kiedy nagle ten pojawił się obok. Wtedy to w jego stronę zostały wystrzelone rakiety. Pociski oczywiście wróg zatrzymał bez problemu, które po chwili spadły. Nagle Piccolo się uwolnił, lecz z wyssaną już ręką. Gdzie indziej cyborgi wciąż jechały przed siebie. Piccolo powiedział, że się poddaje, gdyż bez ręki i tak nic by nie zdołał zrobić. Wtedy to wróg wyjawił wszystko na swój temat. Powiedział, że był cyborgiem i nazywał się Seru, został stworzony przez komputer Doctora Gero i miał w sobie komórki największych mistrzów świata, między innymi Freezera, Son-Goku, Piccolo i Vegety. Później pokazał na niebie małego robota, bardzo przypominającego owada, który zbierał energię z istot żywych. Na koniec wyjawił, że potrzebna mu była energia dwóch silnych cyborgów, a w przyszłości one już nie istniały i dlatego cofnął się w przeszłość. Kiedy skończył Piccolo zregenerował swą rękę, a Seru bardzo się zdziwił.


Odcinek 144 [17.06.1992]

a) Pikkoro no Tsuukon no Daishippai! Seru ga Machi ni Hanatareta!

b) ピッコロ痛恨の大失敗!セルが街に放たれた!

c) Piccolo's Regrettable Mistake! Cell Escapes Into the City!

d) Błąd Szatana Serduszko

Piccolo stał przed Seru i obaj rozmawiali. Tymczasem Trunks i Kuririn właśnie ujrzeli w dole przyjaciela oraz silnego potwora. Po chwili wylądowali. Seru od razu zauważył nowych przeciwników. Wtedy postanowił uciec z pola walki i wrócić później, kiedy wchłonie moc cyborgów, gdyż teraz mógłby zginąć. Więc spojrzał się na słońce i na nic nie czekając wykorzystał technikę Taiyoken. Dzięki temu oślepił chwilowo swoich przeciwników, po czym odleciał gdzieś bardzo daleko. Tymczasem Chi-Chi zawołała do pokoju, w którym leży Son-Goku, Kame sennina i resztę. Kiedy weszli, wszyscy zobaczyli, jak Saiya-jin się uśmiechnął. Potem Chi-Chi powiedziała, że nie pozwoli mężowi walczyć z wrogiem. Tymczasem Seru stanął na środku ulicy. Nagle autokar, który jechał ostro zahamował. Po chwili potwór postanowił zjeść wszystkich ludzi w pojeździe. W pewnej chwili silny cyborg zobaczył na niebie lecącego Vegetę. Gdzie indziej Piccolo zwiększył swoją moc, aż Vegeta poczuł, że Namek-jin jest od niego dużo silniejszy. Kiedy Tenshinhan i Vegeta zjawili się obok Piccolo, ten wyjawił im wszystko, co wiedział o Seru. Tymczasem ten właśnie potwór wchłonął już energię grupki ludzi z autokaru. Piccolo powiedział, że trzeba zniszczyć albo Seru albo Jinzo Ningen 17 i Jinzo Ningen 18.


Odcinek 145 [24.06.1992]

a) Seru Tanjou no Himitsu! Kenkyuujo no Chika ni Nani ga Aru!?

b) セル誕生の秘密!研究所の地下に何がある!?

c) The Secret of Cell's Birth! What Lies Below the Laboratory!?

d) Tajemnica narodzin Komórczaka

Piccolo skończył mówić przyjaciołom o Seru. Wtedy Vegeta powiedział, że żaden Super Saiya-jin nie dorasta mu do pięt. Po chwili odleciał. Kuririn zapytał się Trunksa, czy warto zniszczyć komputer Doctora Gero, który pracuje nad stworzeniem Seru. Saiya-jin odpowiedział pozytywnie, więc od razu obaj tam polecieli. Tymczasem Son-Gohan trenował na wyspie Kame sennina. Kiedy zawołała go Chi-Chi, ten wyjął kapsułkę, rzucił ją na ziemię i pojawiło się biurko z książką oraz biały płaszcz. Gdzie indziej Kuririn i Trunks szukali przejścia do podziemnego laboratorium Doctora Gero. Po jakimś czasie je znaleźli, więc weszli do środka. Ujrzeli tam małego Seru w stadium embrionalnym. Później znaleźli na stole plany tworzenia Jinzo Ningen 17. Trunks zabrał je, a wtedy razem z Kuririnem zaczął niszczyć wszystko kulami energii. Kiedy zniszczyli całe podziemne laboratorium, odlecieli stamtąd. Wtedy Saiya-jin oddał Kuririnowi plany cyborga, by przekazał je Bulmie, po czym odleciał do Vegety. Piccolo i Tenshinhan znaleźli autokar zaatakowany przez Seru. Niestety nigdzie nie mogli znaleźć przeciwnika. Nagle wyczuli panikę, lecz gdy byli na miejscu, potwora nigdzie już nie znaleźli. Burifu-Hakase i Bulma dostali plany Jinzo Ningen 17. Son-Gohan ćwiczył na wyspie. Son-Goku leżał ciągle w łóżku. Trzy cyborgi jechały samochodem, były coraz bliżej domu Son-Goku. Natomiast Seru znalazł kolejne miasto pełne mieszkańców.


Odcinek 146 [01.07.1992]

a) Gokuu Tatakai eno Mezame! Suupaa Saiyajin wo Koero!!

b) 悟空闘いへの目覚め!超サイヤ人を超えろ!!

c) Goku Wakes to Battle! Transcend the Super Saiyan!!

d) O czym marzy Songo

W wielu domach nie było już ludzi, gdyż prawie wszyscy zostali zjedzeni przez potwora. Tymczasem Seru atakował następnego Ziemianina. W pewnej chwili zniszczył telewizor, w którym mówili o nim podczas informacji. Tenshinhan i Piccolo lecieli przed siebie. Kiedy wróg miał zamiar zjeść jakąś kobietę z dzieckiem, przeszkodził mu w tym Kuririn. Groźny stwór zaatakował przeciwnika. Mimo jego siły nie zdołał zadać mu żadnego ciosu. Kobieta z dzieckiem weszli do samolotu i wystartowali. Wtedy Kuririn wykorzystał technikę Taiyoken, po czym chwycił się samolotu. Niestety Seru udało się uniknąć ataku i jeszcze raz zaatakował Kuririna. W momencie, gdy miał zadać mu ostateczny cios zjawili się Piccolo oraz Tenshinhan. Potworowi znowu udało się uciec z pola walki. Trunks przypominał sobie wszystkie zmiany, których dokonał w tej teraźniejszości, czyli swojej przeszłości. Kuririn, Piccolo i Tenshinhan próbowali znaleźć gdzieś potwora. Tymczasem cyborgi jechały samochodem przez las. Minęły trzy dni. Tenshinhan, Piccolo, Son-Gohan, Kuririn i Yamucha lecieli dużym samolotem. Son-Goku wreszcie wyzdrowiał. Kiedy zobaczył Chi-Chi, wziął ją na ręce i niechcąco podrzucił wysoko do góry. Na szczęście, gdy spadała, złapał ją. Potem powiedział, że będzie trenował, by przekroczyć poziom Super Saiya-jina.


Odcinek 147 [08.07.1992]

a) Shugyou wo Isoge Saiyajin! Seishin to Toki no Heya de...

b) 修行を急げサイヤ人!精神と時の部屋で…

c) Hurry Your Training Saiyans! In the Room of Mind and Time...

d) Iskierka nadziei

Son-Goku ubrał swoje ubranie treningowe. Kame sennin wyrwał niespecjalnie klamkę od drzwi. Tę, która spadła z drugiej strony, podniósł Son-Goku. Później oddał klamkę, po czym powiedział, że zabierze Son-Gohana na trening do Room of Spirit and Time i zniknął. Pojawił się w samolocie. Od razu przywitał się z Kuririnem i innymi. Potem wyjawił wszystkim swój plan. W końcu złapał syna za rękę i teleportował się. Pojawił się obok Trunksa, który to patrzył się na nic robiącego Vegetę. Nie czekając powiedział księciu o treningu w Room of Spirit and Time, w którym to spędzony cały rok równa się jednemu dniu na Ziemi. Vegeta zgodził się, ale wejdzie on z Trunksem jako pierwszy. Tymczasem cyborgi przeszukały dom Son-Goku, ale nikogo tam nie znalazły. Więc postanowiły następnie pojechać do Kame House. Seru ciągle atakował Ziemian. Son-Goku, Son-Gohan, Vegeta i Trunks byli już w Rajskim Pałacu. Trunks wraz z ojcem wszedł do pokoju treningowego. Zaskoczyło go to, że nic tam nie ma. Tymczasem Piccolo, który był w Kame House zobaczył trzy cyborgi za oknem. Od razu zbudził resztę, po czym odleciał z trzema przeciwnikami gdzieś obok, by tam z nimi walczyć.


Odcinek 148 [15.07.1992]

a) Ten wo Saku Gekiretsu Koudan!! Pikkoro Tai Jinzou Ningen Juunanagou

b) 天を裂く激烈光弾!!ピッコロVS人造人間17号

c) The Gekiretsukodan that Split the Heavens!! Piccolo vs. Artificial Human No. 17

d) Spotkanie z cyborgami

Piccolo zdjął z siebie biały płaszcz i turban, zaś Jinzo Ningen 17, z którym walczył, podwinął rękawy. Nagle Namek-jin zaczął zwiększać swą moc. Poczuli ją nawet Kame sennin, Yamucha, Tenshinhan i Kuririn. Son-Goku i Son-Gohan czekali aż Trunks i Vegeta skończą swój roczny trening w innym wymiarze. Jinzo Ningen 16 powiedział, że to już nie był ten sam Piccolo. Kiedy Jinzo Ningen 17 się obrócił, Piccolo zaatakował. Tymczasem Bulma wpisywała wszystkie dane cyborgów do swojego komputera. W pewnej chwili nastąpiła awaria i dane się usunęły. Wtedy dziewczyna uderzyła ręką w klawiaturę, przez co mały Trunks się obudził. Piccolo atakował pociskami Chi swojego przeciwnika. Mimo to Jinzo Ningen 17 wciąż był silny. Tenshinhan i inni nie wiedzieli, kto jest silniejszy, cyborg, czy Piccolo. Tymczasem wszystkie wystrzelone kule energii przez Namek-jina, zaatakowały przeciwnika ze wszystkich stron. Piccolo myślał, że pozbył się wroga, gdy ten ciągle żył, ponieważ wytworzył barierę. Gdzie indziej Seru wyczuł, że Piccolo walczył w tym właśnie momencie z cyborgami. Więc na nic nie czekając poleciał tam.


Odcinek 149 [22.07.1992]

a) Kono Hi wo Matte Ita!! Seru - Kanzentai eno Jokyoku

b) この日を待っていた!!セル・完全体への序曲

c) How I Have Waited for this Day!! Cell's Prologue to Perfection

d) Komórczak bliski celu

Jinzo Ningen 17 pytał się przeciwnika, gdzie znajdował się Son-Goku. Oczywiście Piccolo nie odpowiedział mu na pytanie. Po sekundzie obaj znowu zaczęli się bić. Ich siły były chyba wyrównane. Tymczasem Son-Goku i Son-Gohan wciąż czekali w Rajskim Pałacu. Piccolo próbował unieszkodliwić przeciwnika. W pewnej chwili wyspa, na której walczyli eksplodowała. Kuririn, Tenshinhan, Kame sennin i Yamucha wyczuli, jak do Piccolo i cyborgów zbliżał się bardzo szybki wróg. Nagle Jinzo Ningen 17 wskoczył do wody, a za nim Piccolo. Cyborg wystrzelił w przeciwnika wielki pocisk Chi, ale Namek-jin obronił się bez problemu. Chi-Chi powiedziała do Kuririna, że dzwoniła właśnie do niego Bulma. Ziemianin od razu odebrał i dowiedział się, że dziewczynie udało się skonturować skrzynkę zdalnego sterowania cyborgami. Więc ta szybko wsiadła w samolot i odleciała. Son-Gohan bał się o Piccolo. Tymczasem Jinzo Ningen 17 i Namek-jin walczyli bez chwili przerwy. Nagle zjawił się Seru.


Odcinek 150 [29.07.1992]

a) Sutemi no Hangeki Oyobazu! Pikkoro Motsukiru!!

b) 捨て身の反撃及ばず!ピッコロ燃え尽きる!!

c) The Suicide Counterattack Proves Ineffective! Piccolo's Flame Burns Out

d) Niezwyciężona bestia

Seru stał wysoko na skale i patrzył się na Piccolo i wszystkie trzy cyborgi. W pewnej chwili zeskoczył na dół i zaczął zwiększać swą siłę. Pojawiła się wokół niego żółta poświata. Chi-Chi powiedziała Kuririnowi, by poleciał do Bulmy po skrzynkę zdalnego sterowania, gdyż tak będzie szybciej. Więc Ziemianin tak zrobił, natomiast Tenshinhan poleciał w miejsce walki potwora. Tymczasem Seru zaatakował Jinzo Ningen 17, a gdy miał zamiar go wchłonąć, chłopakowi pomógł Piccolo. Wtedy Jinzo Ningen 16 powiedział do innych cyborgów, żeby uciekali, gdyż Seru ma zamiar ich zjeść i być najsilniejszym na świecie. Po jakimś czasie silny Namek-jin zastosował technikę Chobakuretsumaha i wystrzelił w potwora potężną kulę energii Chi. Lecz niestety, wróg ciągle żył. Tenshinhan dotarł już na pole walki. Wróg wypłynął z wody, po czym zrobił w Piccolo dużą dziurę. Potem wrzucił pokonanego przeciwnika do oceanu. Son-Gohan chciał polecieć do przyjaciela, ale ojciec go zatrzymał. Jinzo Ningen 17 stał wtedy przed Seru.


Odcinek 151 [05.08.1992]

a) Nokosareta Yuiitsu no Nozomi... Mugon no Senshi Juurokugou Tatsu!!

b) 残された唯一の望み…無言の戦士16号立つ!!

c) One Final Remaining Hope... No. 16, the Wordless Warrior, Takes Action!!

d) Potężny przeciwnik

Son-Gohan chciał polecieć do Piccolo, by go uratować, ale wtedy jego ojciec go uderzył. Seru szedł do Jinzo Ningen 17. W pewnej chwili zaczął szybko biec, ale cyborg zdołał się chwilowo obronić. Potwór bez przerwy atakował przeciwnika swoim ogonem. Tymczasem Bulma leciała samolotem przed siebie. Nagle mały Trunks wziął do rąk skrzynkę zdalnego sterowania, a wtedy Bulma, zamiast tego dała telefon i zadzwoniła nim do Kame sennina. Mistrz zapytał się jej, czy nie widziała gdzieś tam Kuririna. Seru ciągle walczył z Jinzo Ningen 17. W pewnej chwili Jinzo Ningen 16 powiedział do Jinzo Ningen 18, by uciekała, zaś on sam będzie walczył z wrogiem. Gdy wielki owad miał zamiar wchłonąć właśnie cyborga, został zaatakowany przez drugiego. Potem Jinzo Ningen 16 powiedział, że jego siła i siła wroga powinny być wyrównane. Nagle obaj zaczęli się bić. Tenshinhan obserwował z boku całą walkę. W pewnym momencie Seru wbił swój ogon w ciało przeciwnika, lecz nic to nie dało i Jinzo Ningen 16 rzucił wrogiem o ziemię. W pewnym momencie stwór chwycił ogonem przeciwnika, a gdy chciał zadać mu cios ostateczny, ten wystrzelił w niego promienie z oczu. Później wyrwał ogon silnemu przeciwnikowi. Wszyscy myśleli, że wróg przegrał, gdy temu nagle odrósł drugi ogon.


Odcinek 152 [12.08.1992]

a) Juunanagou wo Nomikonda... Henshin Seru wa Chou Gurume

b) 17号を飲み込んだ…変身セルは超グルメ

c) No. 17 is Swallowed... The Transforming Cell is a Super Gourmet

d) Roboty są zbyt słabe

Słaby Jinzo Ningen 17 podniósł się. Seru się ciągle śmiał. Nagle Jinzo Ningen 16 i potwór zaczęli się bić. W pewnej chwili, kiedy Seru zaatakował, cyborg wystrzelił w niego swoją pięść. Później zebrał bardzo dużą ilość energii Chi, po czym ją wyrzucił w dół. Spowodowało to bardzo wielką eksplozję. Wstrząsy poczuł nawet Kuririn, który leciał w przeciwną stronę. Son-Goku i Son-Gohan nie wiedzieli, kto taki teraz walczył z Seru. Tymczasem za Jinzo Ningen 17 pojawił się groźny wróg i w mgnieniu oka zaabsorbował go w całości. Jinzo Ningen 16 próbował go jeszcze powstrzymać, ale nie zdążył. Seru od razu zaczął się transformować. Jinzo Ningen 16 kazał przyjaciółce uciekać stąd. Tenshinhan oglądał wszystko z boku. Potwór osiągnął już swój wyższy poziom transformacji. Cyborgi próbowały jeszcze uciec, lecz wróg zdołał ich dogonić i zatrzymać. Po sekundzie Jinzo Ningen 16 zaatakował przeciwnika. Po krótkiej chwili Seru wystrzelił w cyborga pocisk Chi. Później, kiedy chciał wchłonąć dziewczynę, ta zagroziła, że wysadzi siebie w powietrze. W pewnej chwili na niebie wszyscy ujrzeli Tenshinhana. Potwór się go nie przestraszył, ale kiedy ten wykorzystał technikę Kikoho, zdziwił się bardzo. Ziemianin zrobił w ziemi wielką kwadratową dziurę. W momencie, gdy bestia próbowała wylecieć, Tenshinhan jeszcze raz robił to samo. Tymczasem Jinzo Ningen 18 i Jinzo Ningen 16 postanowili uciec. Son-Goku i Son-Gohan bali się bardzo o przyjaciela.


Odcinek 153 [19.08.1992]

a) Asu wa Omee wo Tatakinomesu!! Gokuu no Chousenjou

b) 明日はオメエを叩きのめす!!悟空の挑戦状

c) Nothing but Goosebumps! The Handsome Warrior Zarbon's Devilish Transformation

d) Ratunek

Tenshinhan się nie poddawał, ale ciągle wykorzystywał technikę Kikoho. Za każdym razem Seru nie udawało się wylecieć z krateru. Jinzo Ningen 18 i Jinzo Ningen 16 w końcu odlecieli. Kiedy stwór to zobaczył, próbował ich zatrzymać, lecz Tenshinhan wciąż dawał mu radę. Mister Popo i inni mówili, że trójoki wojownik powinien się wycofać z walki. Tymczasem Chaoz wyszedł z Kame House i zaczął patrzeć w stronę miejsca walki. Tenshinhan po jakimś czasie bardzo się zmęczył i opadł na ziemię. Wtedy wróg zaczął go bić. Gdy miał zadać mu ostateczny cios, pojawił się przed nim Son-Goku. Po krótkiej rozmowie Saiya-jin chwycił rękę Tenshinhana i teleportował się z nim do Piccolo. Potem zabrał wszystkich do Rajskiego Pałacu, a Seru zaczął lecieć za cyborgami. Tymczasem Kuririn zobaczył przed sobą samolot z Bulmą. Dała mu ona skrzynkę zdalnego sterowania cyborgami i powiedziała, że aby ona zadziałała trzeba podejść co najmniej na odległość 10 metrów od robota. Potem dała mu jeszcze specjalne kombinezony do walki. Seru nigdzie nie widział szukanych cyborgów. Tymczasem Jinzo Ningen 16 i Jinzo Ningen 18 znajdowali się na jakiejś niewielkiej wyspie. Piccolo i Tenshinhan zjedli już Senzu Bean i czuli się bardzo dobrze. Nagle Mister Popo zawołał do wszystkich, że Trunks i Vegeta powinni zaraz wyjść. Po sekundzie wzmocnieni Saiya-jinowie pojawili się.


Odcinek 154 [26.08.1992]

a) Subete Ore ga Katazukeru!! Shinsei Bejiita Oyako Shutsugeki

b) 全てオレが片付ける!!新生ベジータ親子出現

c) Defend the Planet of Hope!! Kuririn's Astonishing Power-Up

d) Nadzieja

Vegeta i Trunks wyszli z Room of Spirit and Time. Tymczasem Bulma leciała samolotem prosto do Rajskiego Pałacu. Nagle Karina przestraszył szybko lecący pojazd dziewczyny. Seru leciał nad jakimś oceanem z wieloma wyspami. Jinzo Ningen 18 i Jinzo Ningen 16 ukrywali się na jakiejś wyspie. Po jakimś czasie Bulma była już w Rajskim Pałacu. Dała wszystkim odporne kombinezony, jakie nosili kiedyś Saiya-jinowie. Nie ubrali ich tylko Tenshinhan i Piccolo. Vegeta na nic nie czekając odleciał, a zaraz po nim Trunks, który dostał przedtem od Son-Goku dwie Senzu Bean. Nagle Seru zaczął bardzo głośno krzyczeć, by Jinzo Ningen 18 przyszła do niego i oddała swoje ciało. Usłyszeli to chyba wszyscy Ziemianie. W niedługim czasie potwór wystrzelił kulę energii w najbliższą wyspę, całkowicie ją niszcząc. Później rozwalał resztę wysp. Vegeta i Trunks lecieli w stronę wroga. Son-Goku bardzo szybko jadł jedzenie. Son-Gohan także jadł, ale wolniej. Potem obaj poszli w stronę drzwi Room of Spirit and Time, ale Son-Goku zdążył jeszcze zjeść jabłko. Potem weszli do pokoju treningowego.


Odcinek 155 [02.09.1992]

a) Ikinari Zenkai!! Hikarikagayaku Bejiita no Chou Pawaa

b) いきなり全開!!光り輝くベジータの超パワー

c) Back from the Brink of Death - The Miracle Man, Vegeta

d) Vegeta u szczytu formy

Jinzo Ningen 16 i Jinzo Ningen 18 wciąż siedzieli na tej samej wyspie. Nagle zobaczyli, jak wyspa obok eksplodowała. Tymczasem Vegeta zamienił się w Super Saiya-jina, a po nim Trunks. Obaj polecieli w stronę przeciwnika. Son-Gohan oglądał Room of Spirit and Time. Seru niszczył bez przerwy wyspy. Dwa ukrywające się cyborgi czuły wielkie wiatry. Wybuchy były coraz bliższe. Gdy wróg chciał już zniszczyć wyspę z Jinzo Ningen 18, zjawił się Vegeta, a potem przyleciał Trunks. Książe Saiya-jinów zaczął od razu koncentrować całą swoją moc. Tymczasem Son-Goku postanowił, żeby na początek Son-Gohan stał się Super Saiya-jinem. Vegeta zwiększał swą siłę. Tenshinhan i Piccolo oglądali walkę w myślach. Vegeta stał się silniejszy od Super Saiya-jina. Na nic nie czekając zaatakował straszliwego wroga pięścią.


Odcinek 156 [09.09.1992]

a) Seru yo Hizamazuke! Ore wa Suupaa Bejiita da!!

b) セルよひざまずけ!オレは超ベジータだ!!

c) An Enormous Battle Power!! Freeza's Strategy Shattered

d) Na kolana

Vegeta w mgnieniu oka zaatakował Seru. Zadał mu bardzo mocny cios, lecz cyborgowi nic nie było. Po krótkiej walce Vegeta, Trunks i Seru stanęli na trzech różnych skałach wychodzących z wody. Jinzo Ningen 16 i Jinzo Ningen 18 oglądali pojedynek. W pewnym momencie Trunks patrząc na szybkiego Vegetę, przypomniał sobie, jak trenował niedawno w Room of Spirit and Time. Przypominał tak przez dłuższą chwilę. Seru i Vegeta walczyli z błyskawiczną szybkością. Kuririn zmierzał przed siebie. Zdziwiła go bardzo olbrzymia siła Vegety. Teraz walka toczyła się w wodzie. Piccolo i Tenshinhan oglądali bitwę w myślach. Bulma pytała się ich często, co z Trunksem i Vegetą. Natomiast mały Son-Gohan wyobrażał sobie, jak Freezer zabijał jego przyjaciół, by dzięki temu stać się Super Saiya-jinem. Nawet mu się to udało, ale tylko chwilowo. Seru wciąż bił się z Vegetą. Próbował go pokonać na różne sposoby, ale w ogóle nie dawał rady. Jinzo Ningen 18 oraz Jinzo Ningen 16 przyglądali się Vegecie i Seru. Kuririn znajdował się już nad szukaną wyspą.


Odcinek 157 [16.09.1992]

a) Kiken na Puraido!! Kanzentai Seru eno Chousen

b) 危険なプライド!!完全体セルへの挑戦

c) I'm Back to My Old Self Again!! Goku Takes On a 100 G Force

d) Arogancja Vegety

Seru zaatakował Vegetę, lecz nic nie zdołał mu zrobić. Kuririn patrzył się na wyspę z bardzo wysoka. W pewnej chwili wróg wystrzelił w Super Saiya-jina ogromny pocisk energii Chi. Mimo tego Vegeta wciąż nie miał żadnej rany. Kuririn powiedział, że Vegeta chyba urósł. Tymczasem Tenshinhan i Piccolo byli w Rajskim Pałacu i oglądali walkę w myślach. Son-Gohan obudził się ze snu i zobaczył, jak Son-Goku w stanie Super Saiya-jina wykorzystuje technikę Kamehameha, podczas gdy powietrze miało temperaturę dużo na minusie. Seru był bardzo wkurzony na siłę swojego przeciwnika. Kuririn ujrzał w dole Trunksa. W Kame House, Yamucha i Chi-Chi rozmawiali. Gdzie indziej Vegeta bił się wciąż z Seru. Oczywiście Saiya-jin był o wiele silniejszy od przeciwnika. Nagle obaj wojownicy zanurzyli się w wodzie. W pewnej chwili potwór zabił rybę, myśląc, że to Vegeta. Potem Saiya-jin zaatakował przeciwnika. Po krótkiej rozmowie cyborg zaczął głośno krzyczeć, że musi wchłonąć Jinzo Ningen 18.


Odcinek 158 [23.09.1992]

a) Ore Nayanjau!! Kuririn no Juuhachigou Hakai Kousaku

b) オレ悩んじゃう!!クリリンの18号破壊工作

c) Freeza's Secret Weapon! The Devilish Ginyu Special Corps

d) Decyzja Krilana

Kuririn szukał wszędzie Jinzo Ningen 18, by ją natychmiast dezaktywować. Tymczasem Seru bardzo się wściekał. Mówił on przeciwnikowi, że jeżeli wchłonąłby cyborga, to by zdobył nowe siły i by był szybszy. W pewnej chwili Ziemianin ujrzał gdzieś w dole szukaną dziewczynę, toteż postanowił podejść do niej na 10 metrów, by móc ją wyłączyć. Vegeta wciąż walczył z Seru. Kuririn był już prawie bliski celu. Książe Saiya-jinów postanowił właśnie, żeby przeciwnik zjadł Jinzo Ningen 18 i dzięki temu był silniejszym. Kuririn chował się za drzewem. Zastanawiał się, czy musiał zabić cyborga, czy nie. Tymczasem Son-Goku i Son-Gohan kąpali się w dużej wannie. Nagle zaczęli chlapać się wodą. Kuririn był już blisko Jinzo Ningen 18, lecz nie mógł jej wyłączyć, gdyż się w niej zakochał. Trunks bał się, żeby Seru nie wchłonął cyborga. Nagle potwór uniósł się, ale na szczęście Trunks zamieniony w Super Saiya-jina mu w tym przeszkodził. Potem zadał mu kilka ciosów, a kiedy wróg uciekał, Trunks znowu zagrodził mu drogę. W pewnej chwili cyborg znalazł w dole ładną dziewczynę.


Odcinek 159 [30.09.1992]

a) Zen'uchuu ni Shougeki!! Seru, Kanzentai he Kyoui no Shinka

b) 全宇宙に衝撃!!セル、完全体へ驚異の進化

c) Watch Out, Bulma! The Four-Star-Ball Falls into Freeza's Clutches

d) Prelodium do terroru

Seru zobaczył nareszcie cyborga. Tymczasem Kuririn mówił jej, by uciekała. W pewnej chwili potwór zaczął lecieć w stronę dziewczyny, a Trunks za nim. Oczywiście Saiya-jinowi udało się unieszkodliwić chwilowo przeciwnika. Jinzo Ningen 18 zaczęła uciekać, a za nią Kuririn. Nagle przed nimi pojawił się wróg. Trunks postanowił im pomóc, więc zaczął lecieć w ich stronę, lecz tym razem zatrzymał go Vegeta. Kiedy Trunks ponownie zaczął lecieć w stronę wroga, Vegeta wystrzelił w niego pociski Chi. Nagle Kuririn zaczął atakować Seru, a po nim Jinzo Ningen 16. Niestety obaj byli za słabi, przez co przegrali. Tymczasem Trunks stworzył olbrzymią kulę energii Chi i wystrzelił ją wprost na ojca. W Room of Spirit and Time, Son-Goku położył zmęczonego syna do łóżka. Jinzo Ningen 18 próbowała bronić się przed wrogiem. Gdy Seru miał już prawie wchłonąć ciało dziewczyny, Trunks zaczął się z nim bić. Wtenczas Jinzo Ningen 16, Jinzo Ningen 18 i Kuririn postanowili odlecieć. Wtem wróg ustawił się w dobrej pozycji, po czym użył techniki Taiyoken. Wszystkich to oczywiście oślepiło, bez wyjątku. W końcu Seru udało się zjeść w całości dziewczynę. Trunks, Kuririn i Jinzo Ningen 16 byli bardzo wkurzeni. Super Saiya-jin Trunks próbował jeszcze zapobiec metamorfozie przeciwnika, lecz bez skutku. Cała Ziemia zadrżała. Poczuli to nawet Muuri, Dende oraz reszta Namek-jinów, którzy byli przecież tak daleko od Ziemi.


Odcinek 160 [14.10.1992]

a) Sentouryoku Mugendai!! Seru to Iu Na no Hakaishin Tanjou

b) 戦闘力無限大!!セルという名の破壊神誕生

c) Charge!! The Kaio-ken and Kamehame-Ha of an Indomitable Spirit

d) Czas grozy

Seru przechodził ostatnią już metamorfozę. Jego nowa siła koncentrowała się w jednym miejscu. Trunks, Kuririn, Vegeta i Jinzo Ningen 16 patrzyli się na wir spowodowany przez Seru. Trunks próbował przeszkodzić wrogowi w transformacji, lecz na darmo. Potwór osiągnął właśnie swoje najwyższe stadium. Tymczasem Son-Goku i Son-Gohan ciągle trenowali w Room of Spirit and Time. W pewnej chwili Son-Goku osiągnął poziom Super Saiya-jina, po czym wytworzył kulę Kamehameha. Na szczęście małemu udało się odbić ten pocisk, a przy tym osiągnąć poziom Super Saiya-jina. Chłopiec nie wytrzymał i wrócił z powrotem do poprzedniego stanu. Seru stał przed Vegetą i innymi już w pełni sił. Nagle zaczął go bić Kuririn, a po nim Trunks. Nie dawali mu rady, więc Ziemianin wykorzystał technikę Kienzan i wystrzelił ostrą tarczę w przeciwnika. Wszyscy myśleli, że wróg został pokonany, gdy nagle zobaczyli, że z nim się nie stało. Wtedy Seru zaczął atakować. Jako pierwszego pokonał Kuririna.


141-160 -- DRAGON BALL Z -- ODCINKI TELEWIZYJNE
-
INFORAMCJE
Informacje ►
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker