Informacje

Dragon Ball

INFORMAJCE
-
ODCINKI TELEWIZYJNE -- DRAGON BALL Z -- 181-200

W tym dziale znajdują się raczej szczegółowe opisy wszystkich odcinków trzech serii Dragon Balla, a także ich tytuły oryginalne, jak i polskie, jak i oryginalne przetłumaczone na angielskie. Życzymy do miłego czytania.


DRAGON BALL | DRAGON BALL Z | DRAGON BALL GT

INFORMACJE OGÓLNE
001-020 | 021-040 | 041-060 | 061-080 | 081-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160
161-180 | 181-200 | 201-220 | 221-240 | 241-260 | 261-280 | 281-291

Schemat przedstawiania odcinków
Numer odcinka [Data wydania]

a) Tytuł japoński (romaji)

b) Tytuł japoński (kanji)

c) Tytuł japoński przetłumaczony na angielski

d) Tytuł polski

Szczegółowy opis odcinka


Odcinek 181 [14.04.1993]

a) Saikyou wo Tsugu Mono... Sono Na wa Gohan

b) 最強を継ぐ者…その名は悟飯

c) Son-Goku gives Seru a senzu and lets Son-Gohan fight him

d) Ostatni zawodnik

Tenshinhan, Trunks i reszta nie wierzyli własnym uszom, że Son-Goku się poddał. Seru też był bardzo zaskoczony. Son-Goku powiedział, że na nieszczęście przeciwnika był jeszcze jeden, który zechciał z nim walczyć. Wtedy reporter powiedział do Mister Satana, by włączył się do walki. Nie czekając mistrz świata zaczął udawać, że boli go brzuch i nie był w stanie walczyć. Tymczasem Son-Goku wybrał na przeciwnika Seru swojego syna - Son-Gohana. Potem stanął obok przyjaciół. Po krótkiej rozmowie mały powiedział, że myślał, że ani Son-Goku, ani Seru podczas walki nie dali z siebie wszystkiego. Potem stanął naprzeciw cyborga. Son-Goku poprosił Kuririna o jedną Senzu Bean. Ziemianin od razu dał mu fasolkę. Saiya-jin zamiast ją zjeść, to rzucił ją Seru i powiedział mu, by ją zjadł. Wróg przełknął fasolę i odzyskał siły. Son-Gohan zaczął zwiększać swą moc. Wywołał on wielkie wiatry. W pewnej chwili walka się rozpoczęła. Wróg mocno pobił przeciwnika i rzucił na ziemię. Na szczęście Son-Gohanowi nic się nie stało.


Odcinek 182 [21.04.1993]

a) Ikare Gohan Nemureru Chikara wo Yobiokose

b) 怒れ悟飯!!眠れる力を呼び起こせ

c) Son-Gohan fights Seru

d) Tajemnica Son Gokana

Seru ponownie zaatakował Son-Gohana. Do Kokuo przyszedł jakiś człowiek z wojska i powiedział, że armia była już gotowa do ataku na Seru. Kokuo odpowiedział, że ona i tak by nic nie pomogła. Tymczasem wróg pobił mocno Son-Gohana, po czym rzucił go na ziemię. Wszyscy prócz Son-Goku myśleli, że malec już ginął. Na szczęście po chwili Super Saiya-jin wyszedł ze skał i stanął przed cyborgiem. Kamerzysta wszystko nagrywał. Chi-Chi i Gyuumao oglądali pojedynek w telewizji. Son-Gohan zaczął opowiadać przeciwnikowi o tym, jaką zyskuje moc, kiedy wpada w złość. Powiedział, jak na Ziemi zjawił się Raditz i jak został uczniem Piccolo. Potem opowiedział o tym, jak walczył z Freezerem po tym, kiedy wróg prawie zabił Kuririna. Wtedy Seru postanowił rozzłościć Son-Gohana, by ten zyskał nową moc. Najpierw uderzył małego, a potem rzucił go na ziemię. Później zaczął bić go znowu. Mister Satan i inni oglądali walkę zza skał. Silny Seru biegł w stronę Son-Gohana. W pewnej chwili mały uderzył go nogą. Cyborg nawet się przewrócił, lecz wkrótce się podniósł.


Odcinek 183 [28.04.1993]

a) Chitcha na Kyoui!! Seru Junia Raishuu

b) ちっちゃな脅威!!セルジュニア来襲

c) Son-Gohan fights Seru, Jinzo Ningen 16 fights Seru, his body is destroyed

d) C 16 zniszczony

Seru zaatakował Son-Gohana pociskami energii, które stosował Freezer na Namek. Na szczęście Super Saiya-jin zdążył w miarę się uchylać. Potem wróg złapał go i zaczął mocno ściskać. Piccolo postanowił, że pomoże małemu. Wtedy Son-Goku zabronił mu i powiedział, że wkrótce Son-Gohan się zezłości i stanie się silniejszy od wroga. Po krótkiej walce Seru z Son-Gohanem, Son-Goku poprosił Kuririna o jedną Senzu Bean. Kiedy miał mu już podać, szybki Seru zabrał woreczek z fasolkami. Potem wrócił do przeciwnika i znowu zaczął się z nim bić. W tym momencie na Seru naskoczył od tyłu Jinzo Ningen 16 i postanowił uruchomić bombę o niewyobrażalnej sile rażenia, która była w nim ukryta. Kiedy chciał to zrobić nic się nie udało. Kuririn powiedział mu, że kiedy był naprawiany w Capsule Corporation, ojciec Bulmy wyjął ładunek wybuchowy. Więc Seru wystrzelił w przeciwnika pocisk Chi i cyborg rozpadł się na kawałki. Potem wróg wyjął swój ogon i wyrzucił z niego siedmiu małych klonów samego siebie - tak zwanych Seru Juniorów. Wszystkich to bardzo zaskoczyło.


Odcinek 184 [05.05.1993]

a) Juurokugou Muzan!! Ugokidasu Ikari no Suupaa Gohan

b) 16号無惨!!動き出した怒りの超悟飯

c) Seru Junior badly defeats everyone, Jinzo Ningen 16 head crushed by Seru

d) Małe Komórczaki

Seru rozkazał małym, by zaatakowali tych na skale. Seru Juniory wyskoczyły na Son-Goku, Trunksa, Vegetę, Yamuchę, Kuririna, Tenshinhana i Piccolo. W mgnieniu oka prawie wszystkich pokonały. Minimalny opór stawiali tylko Trunks, Vegeta i Son-Goku. Kiedy Mister Satan i reporterzy chcieli już iść, głowa Jinzo Ningen 16 powiedziała im, by zanieśli ją do Son-Gohana. Mistrz świata zgodził się i zaczął biec z nią w rękach przed siebie. Seru Juniory zadawały ból swoim przeciwnikom, ale nie zabijały. Mister Satan rzucił daleko obok Saiya-jina głowę cyborga. Jinzo Ningen 16 zaczął mówić do małego, że czasem trzeba walczyć o sprawiedliwość. Kiedy skończył, Seru zniszczył leżącą głowę całkowicie. Wtedy dopiero Son-Gohan zezłościł się. Coś w nim drgnęło i osiągnął poziom Super Saiya-jina 2. Jego moc strasznie wzrosła. Seru, jego klonów i innych bardzo to zaskoczyło.


Odcinek 185 [12.05.1993]

a) Fukiabareru Shin no Chikara!! Seru Junia Funsai

b) 吹き荒れる真の力!!セルジュニア粉砕

c) Son-Gohan kills Seru Junior

d) Brawo Son Gokan

Son-Gohan zwiększał swą moc. Tymczasem Seru Juniory ciągle biły Vegetę, Tenshinhana i resztę wojowników. Super Saiya-jin rozkazał przeciwnikowi, by odwołał swoje klony. Niestety ten odmówił. W telewizorach zgasł obraz. Silny Son-Gohan osiągnął nareszcie poziom Super Saiya-jina 2. Seru się jakby przestraszył. Wokół ciała małego pojawiały się wyładowania elektryczne. Nagle Saiya-jin zabrał przeciwnikowi worek z Senzu Bean. Po sekundzie zabił jednego Seru Juniora. Wszystkich zaskoczyła bardzo przemiana małego. Son-Gohan podszedł do dwóch małych cyborgów. Nagle jeden wziął do rąk Kuririna i zagroził, że go zabije. Wtedy Son-Gohan wystawił rękę przed siebie i zaczął zbierać energię. Klony się przestraszyły i zaatakowały małego z góry. Na szczęście nic nie udało im się zrobić. Po chwili Son-Gohan stanął naprzeciw Seru. W niedługim czasie zaatakował Seru Juniory. Zniszczył już trzeciego z kolei. Tymczasem kamerzysta powiedział wszystkim, że jego kamera się popsuła. Seru Juniory zaatakowały ponownie, ale nawet nie zraniły przeciwnika. Po jakimś czasie klony wykorzystały najlepsze techniki walki, takie jak Kienzan, Kamehameha i Makankosappo, aż w końcu potężną Kikoho. Mimo to Super Saiya-jin 2 bez problemów zniszczył wszystkich małych przeciwników z osobna. Seru patrzył na to wszystko ze zdumieniem. Po jakimś czasie syn Son-goku rzucił Trunksowi worek z fasolkami. Potem stanął przed swoim prawdziwym przeciwnikiem.


Odcinek 186 [19.05.1993]

a) Seru wo Nokku Auto!! Tatta Nihatsu no Choutekken

b) セルをko!!たった1発の超鉄拳

c) Son-Gohan fights Seru

d) Komórczak znokautowany

Son-Gohan stał przed Seru. Trunks podleciał do nieprzytomnego Kuririna, po czym włożył mu do ust Senzu Bean. Kiedy Ziemianin odzyskał siły, Trunks dał po fasolce Tenshinhanowi i Yamuchy. Nagle Saiya-jin zaatakował. Tymczasem Son-Goku i Piccolo odzyskali siły. Seru próbował zadać cios swemu przeciwnikowi, lecz nie udawało mu się to. Son-Gohan bardzo skutecznie się bronił. Vegeta był bardzo zdziwiony przeciwnikiem Seru. Tymczasem dziennikarz mówił, co się tam działo, ale zapomniał mikrofonu. Uczniowie Mister Satana biegli przed siebie. W pewnej chwili przed nimi pojawił się Super Saiya-jin 2. Seru od razu zaatakował. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Trunks dał ojcu Senzu Bean. Wtedy Vegeta powiedział mu, że nie cierpi fasolki i zapłacą mu za to. Seru i Son-Gohan bili się bez chwili przerwy. W pewnym momencie wróg spowodował wybuch, lecz jego przeciwnik ani drgnął. Po jakimś czasie ostrzegł Son-Gohana, że zaraz go zabije. Nie tracąc ani chwili cyborg zaczął zwiększać swój poziom energii. Spowodował wielkie wiatry i duże trzęsienia ziemi. Kiedy skończył jego siła była olbrzymia. Po chwili uderzył przeciwnika mocno w twarz. Son-Gohana oczywiście to nie zabolało, więc szybko oddał przeciwnikowi mocno w brzuch. Potem uderzył go jeszcze w twarz. Wszyscy prócz Seru byli zadowoleni.


Odcinek 187 [26.05.1993]

a) Seru ni Ihen!! Kuzusareta Kanzentai

b) セルに異変!!崩された完全体

c) Son-Gohan punches Seru, Seru regurgitates Jinzo Ningen 18

d) Koniec koszmaru

Son-Gohan stał naprzeciw Seru. Wszyscy wokół na nich patrzyli. Kamerzysta naprawiał kamerę. Nagle Saiya-jin zaczął iść w stronę przeciwnika. Wkurzony Seru zaatakował go nogą. Nie zdołał jednak mu nic zrobić. Po chwili opadł od ciosu na ziemię. Niestety zaraz wstał i wykorzystał technikę Kienzan i rzucił dwie tnące tarcze w Son-Gohana. Mały bez większego wysiłku złapał obie, po czym je zniszczył. Po sekundzie wróg zastosował atak Makankosappo, ale nic to nie pomogło. Potem zaatakował niewielkimi pociskami Chi. Tymczasem Mister Satan postanowił, że przyjmie Son-Gohana do swojej szkoły. Super Saiya-jin 2 podszedł do przeciwnika. Wtedy cyborg uniósł się, po czym wykorzystał technikę Kamehameha. Kiedy zebrał w dłoniach wystarczającą ilość energii, wyrzucił ją w dół. Oczywiście mały zdążył odparować cios i po chwili cała energią uderzyła mocno na Seru. Kiedy dymy ustały wszyscy wyszli spod piasku. Niestety energia Seru nadal dawała się wyczuć. Na niebie było nawet widać wroga, ale bez nóg, rogów, jednej ręki i skrzydła. Wtedy Son-Goku przypomniał sobie, jak trenował z małym w Room of Spirit and Time. Potem zawołał do syna, by szybko pokonał wroga, gdyż ten zregeneruje swoje ciało. Mimo to Son-Gohan nic nie zrobił. Wtedy cyborgowi odrosły nogi i inne części ciała. Później wróg powiększył się i zyskał nowe siły, lecz stał się przez to wolniejszy. Na szczęście i wtedy nie zdołał zadać żadnego ciosu przeciwnikowi. Natomiast Son-Gohan uderzył go mocno w brzuch. Z tego powodu Seru wypluł Jinzo Ningen 18.


Odcinek 188 [02.06.1993]

a) Bai Bai Minna!! Gokuu no Saigo no Shunkan Idou

b) バイバイみんな悟空最後の瞬間移動

c) Son-Goku warps to North Kaio-Sama's Planet, Seru kills Trunks, Son-Goku, North Kaio-Sama

d) Poświęcenie

Jinzo Ningen 18 leżała nieprzytomna na ziemi. Seru bardzo krzyczał. Redaktor mówił, co się działo z wrogiem. Kiedy skończył, kamerzysta powiedział mu, że mikrofon nie działał. W pewnej chwili Seru wrócił do poprzedniej postaci. Był bardzo wkurzony. Son-Goku patrzył na swego przeciwnika. Nagle wróg wyskoczył na Saiya-jina. Oczywiście mimo jego wysiłków nic mu nie zrobił. Po sekundzie wpadł w przepaść. W mgnieniu oka z niej wyleciał i spowodował wielkie wiatry. Zaczął on znowu zmieniać postać, ale wtedy jest ciało przypominało bardziej balon niż człowieka. Później powiedział, że zaraz wysadzi się w powietrze, ale nie tylko on zginie, ale wszyscy wokół. Son-Gohan nie wiedział co robić. Seru ostrzegł małego, że jeśli go dotknie, ten i tak eksploduje. Son-Gohan opadł na kolana i zaczął walić pięściami w ziemię. Seru się bardzo głośno śmiał. Tymczasem Son-Goku obrócił się w stronę przyjaciół, po czym przystawił palce do czoła. Po chwili znalazł się przed synem, obok ciała wroga. Powiedział małemu, by opiekował się Chi-Chi, po czym zniknął razem z Seru. Pojawił się na planecie Kaio. Wnerwiony już do reszty cyborg w końcu eksplodował. Mały glob zniknął. Piccolo powiedział wszystkim, że było już po walce. Son-Gohan zaczął wołać ojca. Kame sennin powiedział Bulmie, że nie czuł już energii ani Son-Goku, ani Seru. Super Saiya-jin zaczął płakać. Szybko podszedł do niego Kuririn i zaczął go pocieszać, że Son-Goku poświęcił się dla nich wszystkich. W Zaświatach nad Snake Way lecieli North Kaio-Sama, Bubbles, Gregory i Son-Goku. Wszyscy mieli nad głowami aureole. Po jakimś czasie Kaio powiedział do przyjaciół, że zanim ktoś pójdzie do piekła czy nieba, musi najpierw spotkać się z Enmą-Daio. Nagle na Ziemi, Son-Gohan i inni zobaczyli przed sobą wielki dym. W pewnej chwili wróg wystrzelił jeden promień. Trafił on Trunksa, zabijając go.


Odcinek 189 [16.06.1993]

a) Hakuchuu no Akumu!! Kyoufu wa Yori Kampeki ni

b) 白昼の悪魔!!恐怖はより完璧に

c) Vegeta goes insane on Seru for killing Trunks

d) Terror

Seru był w pełni sił. Wszyscy na niego patrząyli ze strachem. Reporter mówił o wszystkim do niedziałającego mikrofonu. Tymczasem North Kaio-Sama powiedział do Son-Goku, że Seru wciąż żył. Dende rozmawiał z Mister Popo. Tymczasem wróg opowiedział przeciwnikom, że kiedy wybuchł, jego główny procesor nie został uszkodzony, toteż dzięki niemu odrodził się, a w dodatku stał się silniejszy i nauczył się teleportacji. Kiedy skończył, Son-Gohan zwiększył trochę swoją moc. Potem zaczął się uśmiechać, z tego powodu, iż teraz może pomścić ojca. Nagle wszyscy spojrzeli w tył, na Trunksa. Po jakimś czasie Vegeta wyskoczył na cyborga, a kiedy leciał przybrał postać Super Saiya-jina. Wystrzelił w Seru potężny pocisk Chi. Spowodował wielki wybuch. Potem książe Saiya-jinów wykorzystał technikę Renzoku Energy Dan. To spowodowało jeszcze większe dymy. Kuririn trzymał na rękach Jinzo Ningen 18. Vegeta powiedział, że jest księciem planety Vegeta i znowu zaczął atakować pociskami. Widać było tylko wielkie dymy. Nagle wyskoczył z nich nieprzyjaciel. Powiedział szybko do Vegety, że nie obchodzi go skąd on pochodzi, po czym uderzył mocno przeciwnika. Później wystrzelił w niego kulę energii. Na szczęście w ostatniej chwili osłonił go Son-Gohan, który przez to zranił się w rękę. Mister Satana, jego uczniów i reporterów zmiotło w tył i wszyscy zatrzymali się na skale. Seru postanowił zakończyć walkę. Po sekundzie złożył ręce z tyłu i przygotowywał się do użycia techniki Kamehameha, by zniszczyć całą Ziemię.


Odcinek 190 [23.06.1993]

a) Gokuu kara Gohan e... Chichi no Tamashii wa Tsutawatta

b) 悟空から悟飯へ…父の魂は伝わった

c) Son-Gohan fights Seru

d) Jaki ojciec taki syn

Seru zbierał w rękach energię. Son-Gohan bał się, że przez niego Ziemia zginie. Piccolo wściekał się, że był słaby i nie mógł pomóc przyjacielowi. Dende i Mister Popo patrzyli w niebo. Namek-jinowie czuli z oddali, że Ziemia wybuchnie. Seru zaczął przypominać sobie, jak cyborgi zabiły Doctora Gero i zniszczyły prawie całe laboratorium. Potem jak się narodził i szukał nadaremnie Jinzo Ningen 17 i Jinzo Ningen 18. Potem cofnął się o 10 lat wehikułem czasu. W końcu zaabsorbował dwa cyborgi i stał się istotą doskonałą. Kiedy eksplodował, odrodził się i zyskał jeszcze większą moc. Gdy skończył zaczął się śmiać i wywołał wielkie trzęsienia ziemi. Chi-Chi się wściekała. Nagle do jej domu wleciała Uranai Baba. Postanowiła ona, że pokaże jej i Gyuumao w swojej kryształowej kuli Son-Gohana. Tymczasem Super Saiya-jin trzymał się za bolącą rękę. Kiedy postanowił, że nie będzie się bronił przed atakiem Seru, usłyszał głos ojca, który powiedział mu, by teraz się nie poddawał. Son-Goku mówił telepatycznie dzięki mistrzowi Kaio. Po krótkiej rozmowie, Son-Gohan wykorzystał prawą ręką atak Kamehameha. Po jakimś czasie pociski Seru i Saiya-jina zderzyły się.


Odcinek 191 [30.06.1993]

a) Tatakai wa Owatta... Arigatou Son-Gokuu

b) 戦いは終った…ありがとう悟悟空

c) Son-Gohan kills Seru

d) Dzień wyzwolenia

Kuririn, Piccolo i inni unieśli się i odlecieli trochę na bok. Energia Son-Gohana była chyba równa energii Seru. Wojownicy wytwarzali wokół siebie wielką wichurę i trzęsienia ziemi. Dende bał się o tę planetę. Nagle Seru zwiększył siłę swojej fali uderzeniowej. Pocisk cyborga był wyraźnie większy od pocisku Saiya-jina. Wtem Son-Gohan zwiększył swą moc, lecz wróg swoją także i znowu Seru był górą. W pewnej chwili Piccolo poleciał pomóc przyjacielowi. Kiedy doleciał do wroga wystrzelił w niego pocisk Chi. Niestety silny cyborg zdmuchnął go skrzydłami. Potem Tenshinhan, Yamucha i Kuririn także postanowili pomóc. Piccolo wykorzystał technikę Makankosappo, zaś inni strzelali swoimi kulami energii. Czasami Son-Gohan miał przewagę, ale nie trwało to zbyt długo. Seru zdmuchiwał od tyłu swoich przeciwników, ale oni ciągle wstawali i atakowali. W końcu Vegeta zamienił się w Super Saiya-jina i też postanowił pomóc. Fala uderzeniowa wroga była już bardzo wielka, a Son-Gohan coraz słabszy. W pewnej chwili, kiedy Seru miał już wysadzić Ziemię w powietrze, Vegeta zastosował technikę Big Bang Attack i znienacka wystrzelił kulę Chi w Seru. W tym momencie Son-Gohan wykorzystał okazję i powiększył swą falę. Niepokonany dotąd Seru został ostatecznie zniszczony, co do komórki. Wszyscy byli bardzo zadowoleni. Nikt nie wyczuwał już energii potwora.


Odcinek 192 [07.07.1993]

a) Ora Ano Yo de Shugyou suru!! Egao no Wakare

b) オラあの世で修業する!!笑顔の別れ

c) Return to Kami-Sama's, Shen-Ron revives Trunks and Jinzo Ningen 18

d) Na Ziemię powraca pokój

Son-Gohan leżał zmęczony na ziemi. Vegeta wciąż wisiał w powietrzu. Yamucha postanowił zabrać Son-Gohana do Rajskiego Pałacu, więc Tenshinhan wziął Trunksa. Po chwili odlecieli, a za nimi Kuririn z Jinzo Ningen 18 na rękach. Piccolo zaproponował Vegecie pomoc, ale ten odmówił. Po chwili Namek-jin odleciał z innymi. Książe Saiya-jinów został sam. Powiedział, że już nigdy nie będzie walczył, po czym odleciał naprzód. Mister Satan się ocknął. Po sekundzie wstał też reporter i zapytał się mistrza świata, co się stało, kiedy ten zemdlał. Mister Satan po chwili namysłu powiedział, że to on zabił Seru. Później dziennikarz poinformował wszystkich przez radio, że Mister Satan ostatecznie pokonał Seru i na Ziemię powrócił pokój. Tymczasem Son-Goku zaburczało w brzuchu. Nie znalazł nic do jedzenia, więc zaczął jeść chmurki. Przed Yajirobeiem i Karinem pojawili się Piccolo, Kuririn, Yamucha i Tenshinhan. Po chwili byli już w Rajskim Pałacu. Dende od razu uzdrowił Son-Gohana. Saiya-jin się podniósł i powiedział wszystkim, że rozmawiał z ojcem podczas walki. Po jakimś czasie Jinzo Ningen 18 się ocknęła i odleciała. Wtedy Dende położył Smocze Kule razem i wezwał wielkiego Shen-Rona. Nagłą ciemność i pojawienie się Dragona zobaczyła Jinzo Ningen 18. Po chwili wróciła do Rajskiego Pałacu. Shen-Ron powiedział wszystkim, że mają prawo do trzech życzeń, ale spełni on tylko dwa. Yamucha poprosił olbrzyma, by wskrzesił zabitych przez Seru. Tymczasem w mieście wszyscy świętowali pokonanie potwora. W pewnej chwili Trunks podniósł się. Po długiej rozmowie wszystkich zebranych, postanowiono, żeby smok ożywił Son-Goku. Wtedy ten Saiya-jin powiedział im telepatycznie, by go nie wskrzeszali. Kiedy skończył, Yamucha przypomniał sobie, jaki kiedyś był Son-Goku. Wyszło na to, że ciągle był taki sam. Potem inni zaczęli sobie go przypominać. Na koniec popatrzyli w niebo. Zniecierpliwiony Shen-Ron ciągle pytał ich, jakie mają życzenie, ale nie odpowiadali.


Odcinek 193 [14.07.1993]

a) Atarashii Hibi... Tousan! Boku Gambaru

b) 新しい日々…父さん!ボクがんばる

c) Every one goes seperate ways after killing Seru

d) Drugie życzenie

Shen-Ron pytał Dendego i innych jakie jest ich drugie życzenie. Nikt nie wiedział, co powiedzieć. Nagle Kuririn wymyślił, by Dragon zamienił dwa cyborgi w ludzi, ale to wykraczało poza jego moc, więc odmówił. Potem Ziemian postanowił, by Shen-Ron usunął bomby z ciał tych cyborgów. Po chwili, kiedy olbrzym spełnił życzenie, zniknął, a niebo jak zawsze stało się normalne. Potem Jinzo Ningen 18 wyszła zza filara, powiedziała, że Jinzo Ningen 17 to jej brat bliźniak, a nie chłopak, po czym ponownie odleciała. Po kilku minutach trójoki Ziemianin uniósł się, po czym poleciał w dół, do domu. Trunks postanowił wyruszyć w przyszłość następnego dnia. Potem wszyscy prócz Dendego, Mister Popo i Piccolo, który postanowił zostać w Rajskim Pałacu, odlecieli. Son-Gohan i Kuririn polecieli w jedną stronę, a Trunks z Yamuchą w drugą. Po jakimś czasie Yamucha powiedział Trunksowi, że kiedy zginął, Vegeta dla niego walczył z Seru. Potem rozdzielili się. Son-Gohan poinformował rodzinę, że Son-Goku nie żyje. Następnego dnia wszyscy pożegnali Trunksa przed odlotem. Od pokonania Seru minął miesiąc. Son-Gohan i Gyuumao szli przed siebie. Po jakimś czasie Son-Gohan wyjął z wody wielką rybę, a wtedy zaatakował go duży ptak. Chciał on zjeść jego rybę, ale Saiya-jin pokonał go. Tymczasem mały Trunks uczył się chodzić. W telewizji pokazywali Mister Satana. Prowadzący powiedział, że to on pokonał Seru i bez niego wszyscy, by już nie żyli. Po chwili mistrz świata postawił 20 dachówek, jedna na drugiej. Po kilku sekundach wziął zamach i zniszczył dłonią 19 dachówek. North Kaio-Sama postanowił, żeby Son-Goku wybudował dom. Trunks ciągle leciał w przyszłość.


Odcinek 194 [21.07.1993]

a) Mou Hitotsu no Ketsumatsu!! Mirai wa Ore ga Mamoru

b) もう一つの結末!!未来はオレが守る

c) Upiory przyszłości

d) Trunks returns to his timeline, kills Jinzo Ningen 17, Jinzo Ningen 18 and Seru

Trunks był już w swojej teraźniejszości. Tymczasem tam Jinzo Ningen 17 i Jinzo Ningen 18 niszczyli dosłownie wszystko. Ludzie na ich widok uciekali. Trunks wyszedł z wehikułu czasu i poszedł do Bulmy. Powiedział jej o wszystkim co stało się w przeszłości, w której był. Powiedział o tym, jak Vegeta zaatakował Seru, po jego śmierci. Kiedy usłyszał w radiu o cyborgach, wstał i postanowił do nich polecieć. Po sekundzie zamienił się w Ultimate Super Saiya-jina i odleciał. Jakiś człowiek strzelał do cyborga. Kiedy Jinzo Ningen 17 miał zamiar go załatwić, zjawił się Trunks. Nagle Jinzo Ningen 18 go zaatakowała. Oczywiście Saiya-jin zdążył w porę uchylić się przed pociskiem. Po chwili roboty znowu zaatakowały. Saiya-jin najpierw unicestwił dziewczynę, a później Jinzo Ningen 17. Kiedy skończył, wrócił do domu. Zapanował spokój. Ludzie odnawiali budynki. W Capsule Corporation czekał wehikuł czasu, gotowy na lot w przeszłość. Po sekundzie Trunks powiedział matce, by teraz zostawiła go samego. Kiedy uciekła, Saiya-jin zawołał do Seru, że wiedział o jego obecności. Po krótkiej wymianie zdań, obaj odlecieli gdzieś na pustkowie. Od razu zwiększyli swą moc, po czym zaczęli walczyć. Seru był oczywiście słabszy od Trunksa. Nagle Saiya-jin złapał wroga za ogon i zaczął nim machać w kółko, aż w końcu wyrzucił do góry. Wtedy cyborg wykorzystał technikę Kamehameha, ale na szczęście fala energii Trunksa była większa i Seru przestał istnieć. Tymczasem North Kaio-Sama budował domek z drewna. Natomiast Bubbles i Gregory próbowali złapać Son-Goku. Nagle Kaio zawołał, że skończył robić dom. Wtedy Saiya-jin dotknął go ręką, a on się zburzył. Później Son-Goku i North Kaio-Sama postanowili złożyć wizytę Dai Kaio - władcy Zaświatów.


Odcinek 195 [28.07.1993]

a) Daikangeki!! Ita zo! Ano Yo no Sugee Yatsu

b) 大感激!!いたぞ!あの世のスゲエ奴

c) Son-Goku and Paikuhan fight Freezer and Seru in the afterlife

d) Kto żyje w Zaświatach

Son-Goku pchał Kaio przez Snake Way. Po jakimś czasie North Kaio-Sama zaczął opowiadać Son-Goku o Dai Kaio. Kiedy Saiya-jin usłyszał, że Dai Kaio jest bardzo silny, od razu pobiegł szybciej przed siebie. Po chwili wrócił, gdyż nie wiedział, gdzie on mieszka. Po jakimś czasie Saiya-jin wziął na siebie zwierzaki, a jedną ręką dotknął Kaio, zaś drugą czoła. Wszyscy zniknęli i pojawili się przed Enmą-Daio. Później poszli w stronę samolotów, które leciały na planetę Dai Kaio. Polecieli tym najstarszym. Tymczasem na globie Dai Kaio wielu wojowników ciężko trenowało. North Kaio-Sama i Son-Goku dotarli w końcu do pałacu mistrza. Nagle Kaio ujrzał przed sobą samochód Dai Kaio. Zachwycił się nim bardzo i powiedział że chciałby takiego mieć. W pewnej chwili zjawił się niejaki West Kaio-Sama ze swoim uczniem Paikuhanem. Kiedy mały Kaio zobaczył nad głową North Kaio-Samy aureolę, zaczął się z niego śmiać. Mistrz Kaio powiedział, że Son-Goku jest najlepszym wojownikiem w całym wszechświecie. Nagle zjawił się stary Dai Kaio słuchający muzyki. Potem powiedział Paikuhanowi, by udał się do piekła i unieszkodliwił Seru i innych takich. Po sekundzie Paikuhan odleciał, a tuż za nim Son-Goku. Po jakimś czasie obaj wylądowali na miejscu. Zobaczyli szybko, jak z krzaków wyszli Gozu i Mezu. Tymczasem Seru, Freezer, Cold Daio i Ginyu Force panowali w piekle. Nagle podwładni tyrana wyskoczyli na Saiya-jina. Son-Goku bez problemu pokonał przeciwników. Kiedy na Saiya-jina wyskoczył Seru, zjawił się Paikuhan w okamgnieniu zadał cios cyborgowi, a po chwili załatwił Freezera i jego ojca. Wszyscy źli od razu zostali zamknięci w dużej klatce.


Odcinek 196 [11.08.1993]

a) Anoyoichi wa Ora da!! Rekidai no Yuusha Daishuugou

b) あの世一はオラだ歴代の勇者大集合

c) Beginning of Anoyoichi Bodokai

d) Jeszcze jeden turniej

Son-Goku i North Kaio-Sama szli drogą. Nagle zeszli na trawnik, a z jakiegoś pomieszczenia wyszło bardzo wielu wojowników. Okazało się, że wszyscy oni są uczniami North Kaio-Samy. W pewnej chwili do Kaio podeszli West Kaio-Sama, East Kaio-Sama i South Kaio-Sama. Każdy z nich panował nad jedną z czterech galaktyk. West Kaio-Sama postanowił, żeby zorganizować Anoyoichi Budokai, czyli turniej sztuk walki. Nagrodą miały być specjalne nauki u Dai Kaio. W pewnej chwili władca Kaio pobiegł i otworzył drzwi do jakiegoś pomieszczenia. Od razu weszli tam wszyscy Kaio, Son-Goku, Paikuhan i Oribu - zdolny uczeń North Kaio-Samy. Reszta wojowników stała za drzwiami. East Kaio-Sama postanowiła, że będzie się ścigać zaraz z Son-Goku. Ona będzie jechać na motorze, a Saiya-jin biegł. Kiedy South Kaio-Sama dał sygnał do startu, oboje wystartowali. Początkowo Kaio była pierwsza, ale Saiya-jin był tuż za nią. Dai Kaio zastanawiał się kto wygra wyścig. Do mety dotarli oboje, chyba w tym samym czasie. Mimo to okazało się, że wyścig wygrał Dai Kaio, który był pierwszy, ale nie brał udziału w wyścigu. Po kilku godzinach, wszyscy byli już obok stadionu, na którym miał się odbyć turniej. Arbiter powiedział, jakie są zasady zawodów. W pierwszej walce zmierzyli się Oribu z małym Chapu-Chanem, uczniem East Kaio-Samy. Obaj zaczęli walczyć. Nagle pojawiło się kilku Chapu-Chanów, ale i tak zwyciężył Oribu. Drugą walkę wygrał Paikuhan. Po kilku pojedynkach, na matę weszli Catapy i Son-Goku. Ten pierwszy, uczeń South Kaio-Samy podobny do wielkiej gąsienicy, złapał od tyłu przeciwnika i zaczął go łaskotać. Saiya-jin głośno się śmiał. Nagle odrzucił swojego przeciwnika do góry. Catapy opadł na ziemię i zaczął płakać. Później owinął się w kokon. Wtedy jego trener powiedział wszystkim, że mutacja może trwać do 1 200 lat. Więc Dai Kaio zwycięzcą ogłosił Saiya-jina.


Odcinek 197 [18.08.1993]

a) Daikaiousei Nekkyou!! Makiokose Gokuu Senpuu

b) 大界王星熱狂!!まきおこせ悟空旋風

c) Son-Goku fights fishman, Paikuhan fights Adonis type

d) Ćwierćfinały

Komentator powiedział wszystkim, że pozostało już 8 zawodników, którzy wystąpią w ćwierćfinale. Galaktykę południową reprezentowali Frog i Torubi, wschodnią Aqua. Z północnej galaktyki byli Oribu i Son-Goku, zaś z zachodniej Mariko, Paikuhan i jeszcze jakiś mały. W pierwszej walce zmierzyli się Torubi i uczeń West Kaio-Samy. Szybki maluch zaczął biegać. Torubi nie mógł go w ogóle trafić. Kiedy mały miał już uderzyć przeciwnika, zmęczył się i zatrzymał. Po chwili wygrał Torubi. W drugiej walce walczyli Frog z Mariko. Nagle mały podobny do żaby zwiększył swoją objętość. Zajął już prawie całą matę. Chciał on w ten sposób wyrzucić przeciwnika podobnego do dinozaura za matę. W pewnej chwili uczeń West Kaio-Samy podniósł Froga i rzucił go mocno do góry. Po chwili mały spadł pokonany na trawę. Później na ring weszli Son-Goku, a po nim rybopodobny Aqua. Pierwszy zaatakował Saiya-jin. Mały nie zdążył się nawet obronić. Kiedy leciał odrzucony do góry, zatrzymał się nagle i niespodziewanie zamienił ring w olbrzymi basen. Aqua czuł się w nim doskonale, a Son-Goku niezbyt. Rybopodobny zawodnik zaatakował. Na szczęście nie był dostatecznie szybki, by uderzyć Saiya-jina. W pewnej chwili Son-Goku wpadł na pomysł i wykorzystał technikę Taiyoken. Dzięki temu oślepił Aquę i zyskał czas. Później uniósł się i zastosował atak Kamehameha. Ostatecznie uczeń East Kaio-Samy wypadł pokonany za ring. Po walce Son-Goku pogratulował swojemu przeciwnikowi. W ostatniej walce ćwierćfinałowej mieli walczyć Oribu z Paikuhanem. North Kaio-Sama znowu zaczął kłócić się z West Kaio-Samą. Paikuhan i Oribu weszli na ring. Pierwszy zaatakował uczeń z zachodniej galaktyki. Obaj walczyli bardzo dobrze. Wszyscy patrzyli na nich ze zdziwieniem. Nagle za matę wypadł Oribu. Zielonoskóry uczeń West Kaio-Samy zwyciężył. Potem obaj rywale uścisnęli sobie dłoń. Son-Goku był bardzo zadowolony z siły Paikuhana.


Odcinek 198 [25.08.1993]

a) Honoo no Keshou!! Gokuu ka Paikuuhan ka!?

b) 炎の決勝!!悟空かパイクーハンか!?

c) Son-Goku fights a dinosaur, begins fighting Paikuhan

d) Niezwykły finał

Anoyoichi Budokai trwało. Son-Goku był na ringu razem z Mariko. Inni zawodnicy rozmawiali o najbliższym pojedynku. Son-Goku zaatakował, Mariko także. Saiya-jin i jego przeciwnik bili się szybko, ale żaden nie potrafił uderzyć drugiego. Nagle podopieczny West Kaio-Samy wyrzucił Son-Goku wysoko do góry. Po jakimś czasie Saiya-jin kopnął dinozaura, po czym wyrzucił za matę. Przeszedł do półfinałów. West Kaio-Sama znowu kłócił się z North Kaio-Samą. Po chwili obaj się zmęczyli. West Kaio-Sama powiedział do drugiego, że jeśli finał wygra Son-Goku, to ten da mu swoją planetę, zaś North Kaio-Sama powiedział, że jeżeli zwycięży Paikuhan, to ten będzie mu służył po wsze czasy. Tymczasem na ring weszli Torubi i Paikuhan. Son-Goku postanowił coś zjeść przed finałem. Gdzie indziej uczniowie East Kaio-Samy biegali za karę, że przegrali, w kółko. Paikuhan pokonał Torubiego. Son-Goku wciąż jadł. Potem na matę weszli dwaj finaliści. East Kaio-Sama wróciła na stadion, by nie przegapić finału. Nagle Saiya-jin zaatakował przeciwnika. Nie zdołał go nawet dotknąć. Potem Paikuhan zadał jeden cios przeciwnikowi w twarz. Nie czekając zaczął strzelać w Saiya-jina pociskami Chi. Na szczęście Son-Goku ciągle był bardzo silny. Obaj przeciwnicy bili się znakomicie. Son-Goku próbował wyrzucić ucznia West Kaio-Samy za ring, ale ten stawiał duży opór. Po jakimś czasie Paikuhan zdjął z siebie turban i pelerynę. Obie te rzeczy były bardzo ciężkie. Po sekundzie Son-Goku przybrał postać Super Saiya-jina.


Odcinek 199 [01.09.1993]

a) Nogasu na Shouri!! Kimero Chousoku Kamehameha

b) 逃がすな勝利!!決めろ超速かめはめ波

c) Son-Goku beats Paikuhan but gets disqualified, end of Anoyoichi Bodokai

d) Nowy mistrz

Paikuhan stał przed Son-Goku. Patrzył na niego ze zdumieniem. Nigdy takiego czegoś jeszcze nie widział. Nagle Super Saiya-jin wykorzystał atak Kamehameha, lecz niestety przeciwnik zdołał uniknąć ciosu. Więc Super Saiya-jin zaczął ponownie atakować Paikuhana. W pewnym momencie zielonoskóry wojownik pojawił się i prawie od razu zaczął się kręcić dokoła. Spowodował w ten sposób bardzo wielką wichurę. Po chwili cyklon wchłonął do siebie Son-Goku. Paikuhan zaproponował rywalowi poddanie się, ale ten zamiast to zrobić, zastosował technikę Kaioken i zdzielił przeciwnika. Później zaatakował go falą Kamehameha. Niestety Paikuhan zdążył się obronić. Obaj finaliści stali na ringu. Rozmawiali ze sobą. W pewnym momencie uczeń West Kaio-Samy wystrzelił w Son-Goku potężny pocisk energii. Saiya-jin nie zdążył zrobić nawet uniku. Potem się podniósł, a wtedy Paikuhan ponownie szykował się do tego samego ataku. Son-Goku próbował się obronić, ale znowu siła go zepchała na ring. Paikuhan uniósł się i wystrzelił w przeciwnika pocisk, by nim zakończyć walkę. Na szczęście Super Saiya-jin zdążył szybko uniknąć ciosu. Teraz wojownicy walczyli w przestrzeni. Nagle obaj odbili się od sklepienia i znowu zaczęli się bić. Son-Goku wystrzelił w przeciwnika pocisk Chi, lecz ten go odbił. W końcu wszyscy zobaczyli jak Saiya-jin spadał na matę. Paikuhan znowu zaczął wykonywać swój atak. W tym samym momencie Son-Goku teleportował się obok przeciwnika i stamtąd zaatakował. Tym razem Paikuhan wypadł z maty. Zwycięzcą Anoyoichi Budokai został Saiya-jin. North Kaio-Sama cieszył się z wygranej swojego ucznia. W pewnym momencie Dai Kaio powiedział, że obaj zawodnicy zostali zdyskwalifikowani, gdyż dotknęli stopami sklepienia stadionu. Tymczasem na Ziemi minęło już od śmierci Son-Goku siedem lat. Dorosły Son-Gohan wsiadł na Kinton i odleciał na niej do szkoły Mister Satana.


Odcinek 200 [08.09.1993]

a) Are kara Shichinen! Kyou kara Boku wa Koukousei

b) あれから7年!今日から僕は高校生

c) Seven years later, Son-Gohan enlists in Orange Star High School

d) Pierwszy dzień w szkole

Od pokonania Seru minęło wiele lat. Ma Ziemi zapanował pokój. Nagle na jakiś bank napadło kilku uzbrojonych złodziei. Tymczasem Son-Gohan leciał na Kinton przed siebie. Kiedy był na miejscu skoczył na ziemię. Złodzieje zabrali worki z pieniędzmi i wyszli. Po chwili weszli do samochodu i ostrzelali policyjny wóz. Son-Gohan, który przechodził obok, postanowił zająć się bandytami. Zamienił się w Super Saiya-jina, chyba dlatego, żeby go nierozpoznano, po czym pokonał przeciwników i gdzieś zniknął. Nagle zapytała się go ładna dziewczyna o imieniu Videl, czy widział kto to zrobił. Nie odpowiedział, po czym odszedł do tyłu. Potem Videl dowiedziała się, że zrobił to ktoś ze szkoły Orange High Star School, do której i ona uczęszczała. Do sali szkolnej wszedł nauczyciel, a zaraz za nim zjawił się Son-Gohan. Profesor powiedział, że Son-Gohan będzie nowym uczniem. Chłopak usiadł obok żółtowłosej Irezy. Dowiedział się od niej, że Videl jest córką Mister Satana. Po jakimś czasie nauczycielka czytała coś o wulkanach. Videl pomyślała, że Son-Gohan jest tym nowym wojownikiem, który pokonał złodziei w banku. Nauczycielka zapytała się, kto chce przeczytać rozdział pierwszy. Podniósł się niespecjalnie Saiya-jin i przeczytał to co miał. Kiedy przyszedł czas na baseball, Shapner, przyjaciel Videl, nie wziął Saiya-jina do swojej drużyny. Więc zabrały go Ireza i Videl. Jego zadaniem było złapanie piłeczki, którą odbił Shapner. Zrobił to bez problemu, ale musiał podskoczyć bardzo wysoko. Wszystkich to bardzo zaskoczyło. Potem Shapner rzucił mocno piłkę do pałkarza, którym był właśnie Son-Gohan. Saiya-jin jej nie odbił, lecz dostał nią mocno w twarz. Kiedy wracał do domu, zaczęła śledzić go Videl. Saiya-jin to zobaczył i za następnym rogiem wskoczył na dach budynku i stamtąd odleciał niezauważony.


181-200 -- DRAGON BALL Z -- ODCINKI TELEWIZYJNE
-
INFORAMCJE
Informacje ►
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa Saiyans-Zone
Dragon Ball Z Games Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker