Shounen
19 listopada 2020 (12:45)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono sześćset dziewięćdziesiąty trzeci wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to projekt potwora Archdemon, który zadebiutował w grze Dragon Quest II wydanej 26 stycznia 1987 roku.


Archdemon to jeden z potworów pojawiających się w grach z serii Dragon Quest, który zadebiutował w drugiej części. Nad ilustracją widoczna jest także jego wstępna nazwa nadana przez mangakę na etapie projektowania – Greater Demon (Większy demon).

W oryginalnej wersji gry, na konsolę Famicom, potwór przedstawiany jest bez trójzębu ("broni przypominającej widelec"), ale w bogatszych w szczegóły portach na nowsze konsole trójząb jest już widoczny.

We wcześniejszych wpisach prezentowano projekty potworów o imionach Slime, Dracky, Ghost, Ōsasori, Chimera, Lycant, Shiryō no Kishi, Kith Dragon, Dororu, Meda, Madōshi, Golem oraz Silver Devil.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker