Informacje

Dragon Ball

INFORMACJE
-
ENCYKLOPEDIA -- H-J

Jest to jedyna w swoim rodzaju encyklopedia Dragon Balla. Większej i lepiej opisanej listy niż ta nie znajdziecie nigdzie indziej. W jej skład wchodzi bardzo wiele pojęć, które mają związek z tą mangą i anime. W nawiasach podano nazwy używane w polskiej wersji. Zaraz po nawiasie podane jest czym jest opisywane wyrażenie (np. postać). Oczywiście dłuższe opisy z obrazkami można znaleźć na poszczególnych stronach witryny. Tutaj są tylko ogólne skróty. Życzymy miłego czytania.


A-B | C-D | E-G | H-J | K-L | M-N | O-R | S | T-U | V-Z

Haikyuken: technika walki. Polega ona na traktowaniu przeciwnika jak piłkę do siatki, odbijając sobie go. Używana przez Tenshinhana.

Hankokubikkurisho: technika walki. Wojownik wystrzeliwuje z obu rąk potężne ładunki elektryczne i łapie przeciwnika w elekltryczną pułapkę. Zwykle ofierze nie udaje się z niej uciec. Zastosowana przez Kame sennina w walce finałowej Tenkaichi Budokai 21. Son-Goku uwolnił się z niej, kiedy przybrał postać Ozaru.

Hasshuken: technika walki. Ta technika walki polega na tym, że wojownik wygłąda, jakby miał osiem rąk. Użytkownik macha bardzo szybko ramionami, że wygłąda to właśnie, jakby miał ich aż osiem.

Helmet Chi-Chi: przedmiot. Niezwykły hełm noszony przez Chi-Chi. Ostrze na jego czubku ma wspomagać uderzenia głową lub też może służyć do rzucania. Hełm potrafi też wysyłać falę energii w przeciwnika.

Helmet Freezer Army: przedmiot. Jest to zwykły hełm używany przez żołnierzy Freezera. Nigdy nie był pokazany jako zniszczony, więc chyba jest trwały.

Hired Dragon: postać. Niewielki fioletowoskóry smok, któremu mały Son-Gohan ocalił kiedyś życie. Łagodny, jak na nieoswojone zwierzę. Często służył małemu, jako środek transportu. Słucha tylko jego słów.

Hirudegan: (pol. Hildegarn) postać. Potwór powołany do życia przez złych magów. Początkowo jego skóra miała kolor biały, ale później stała się czarno-czerwono-złota. Był bardzo potężnym przeciwnikiem, ale reagował paraliżem na pewien określony dźwięk. To pozwoliło Tapionowi i Minoshy unieruchomić wroga i przeciąć go na pół. Niestety, kiedy Minosha został zabity, dolna połowa demona wyruszyła na Ziemię, gdzie przebywał Tapion z drugą jego częścią. Na miejscu potwór połączył się i zaczął niszczyć planetę. Dopiero gdy spotkał Son-Goku, został ostatecznie pokonany.

Hoi: (pol. Hoji) postać. Niski, różowoskóry i siwowłosy. Jeden z ważniejszych magów, którzy stworzyli Hirudegana. Wkrótce demon został podzielony na dwie części i zamknięty w dwóch osobnikach. Kiedy jeden z nich zginął i połowa olbrzyma się wydostała, Hoi zjawił się na Ziemi, by odnaleźć tam drugą połówkę demona i go ożywić. Po jakimś czasie doprowadził do połączenia Hirudegana. Niedługo potem został przez niego zdeptany.

Hoi-Poi: (pol. Kapsułka) przedmiot. Są to malutkie kapsułki wynalezione przez Burifu-Hakase. Zostały zrobione po to, aby każdy mógł przenieść samochód, miecz lub coś innego w bardzo łatwy i wygodny sposób. Wystarczy nacisnąć mały guzik na Hoi-Poi i rzucić ją w stronę przedmiotu. Wtedy rzecz zostanie zamknięta w kapsułce.

Holy Water: (pol. Święta woda) przedmiot. Jest to kubek i dzbanek znajdujący się w lodowej jaskini. Woda znajdująca się w dzbanku umożliwia uwolnienie energii, która jest w wojowniku, ale jeszcze nie wydobyta. Wypić tę wódę może tylko osoba o czystym sercu. Jeżeli zaś ma choć trochę w sobie zła umiera od razu.

Honoo: technika walki. Jedna z najpotężniejszych technik Dabury. Jest to zienięcie ogniem.

HZ: planeta. Olbrzymia planeta, która od czasu do czasu przyciąga wszystko, co znajduje się wokół. Jest cała w ogniu. Pojawiła się podczas kilkudniowej podróży Son-Goku na planetę Namek. O mało, co statek Saiya-jina nie spaliłby się.


Idaasa: (pol. Idas) postać. Wraz z bratem brał udział w 25. Tenkaichi Budokai i musiał zmierzyć się z Trunksem. Myślał, że bez trudu go pokona, ale oczywiście przegrał w mgnieniu oka.

Ikose: postać. Brat Idaasy. Walczył z małym Son-Gotenem. Przegrał tak samo szybko i bezproblemowo, jak brat.

Imegga: (pol. Olmek) planeta. Niezbyt wielka planeta zamieszkana przez ludzi, którzy na niej awaryjnie wylądowali, ale także przez zwykłych mieszkańców. Rządzi tu Don Kea, który zabiera wszystko wszystkim, jeżeli mu za to nie zapłacą. Lądowali tam Son-Goku, Trunks oraz Pan, którzy wkrótce pokonali Don Kea i zwrócili mieszkańcom ich rzeczy..

Imegga-jinowie: rasa. Mają niebieskawą, pomarszczoną skórę i są niscy. Przez wiele czasu byli gnębieni przez samozwańczego tyrana Don Kea. Z charakteru wyróżniali się przede wszystkim tchórzostwem.

Inoshikachu: (pol. Dzileń) postać. Skrzyżowanie dzika i jelenia, a w dodatku ma motyle skrzydełka. Gdy był mały, był pupilkiem Kame sennina oraz Gyozy. Kiedy wyrósł na olbrzymie zwierzę, wszedł w układ z Tenshinhanem i Chaozem. Umowa polegała na tym, że niszczył wsie, a gdy Tenshinhan z Chaozem walczyli z nim za pieniądze płacone przez wieśniaków, udawał nieżywego. Pewnego razu spotkał małego Son-Goku i jego życie się zupełnie zmieniło.

Ireza: (pol. Emilia) postać. Blondynka z krótko przyciętymi włosami, która chodziła z Son-Gohanem do klasy w Orange Star High School. Jej najlepszą przyjaciółką jest Videl.


Jan-Ken: (pol. Jan Ken) technika walki. Technika składająca się z trzech etapów. W pierwszym użytkowanik stosuje Kamień, czyli cios zaciśniętą pięścią. Drugie są Nożyce, czyli włożenie dwóch palców w oczy przeciwnika, a za trzecim razem Papier czyli cios otwartą dłonią w twarz.

Janemba: (pol. Dżanemba) postać. W swojej pierwotnej postaci był grubym potworem. Stworzyła go pracująca w Zaświatach maszyna, która oczyszczała zmarłych z całego zła. Zebrane zło, wyzwolone podczas wybuchu maszyny, wchłonęło obsługującego ją Oni, tworząc Janembę. Demon stworzył barierę wokół pałacu Enmy-Daio. Potem mierzył się z Son-Goku oraz Paikuhanem. Transformował się w czerwono-fioletowego wroga. Bez problemu zabił umarłego Paikuhana. W końcu został pokonany przez Gogetę, czyli połączonych Vegetę i Son-Goku.

Ji-Su: (pol. Sok) postać. Członek Ginyu Force. Jego skóra jest koloru czerwonego, a włosy białego. Początkowo nic nie robił, ponieważ walkę z Son-Gohanem, Kuririnem i Vegetą stoczył Recoom. Gdy zjawił się Son-Goku, Ji-Su wraz z Berterem postanowili go pokonać. Na szczęście nie zdołali mu nic zrobić. Berter poległ, a Ji-Su uciekł z pola walki, by powiedomić o wszystkim Ginyu. Potem został pokonany w walce z Vegetą.

Jingle Town: miejsce. Wioska, w której wylądował Son-Goku, szukając Smoczych Kul. Zamarzłby, gdyby nie pomoc dziewczynki Suno. W podzięce chłopiec uwolnił wioskę spod władzy Red Ribbon.

JinruizetsumetsukogeChi: technika walki. Ta technika nie przydaje się do walki. Jest to seria pocisków Chi wystrzelonych w powietrze, które wyszukują cel.

Jinzo Ningen 8: (pol. Super 8) postać. Jest dużym cyborgiem stworzonym przez Doctora Flappe. Przez Red Ribbon był uważany za morderczą maszynę zagłady. Ku zdziwieniu wszystkich Jinzo Ningen 8 okazał się szanującym życie cyborgiem. Jest silny i nieczuły na ziemno. Jego twórca, przewidując kłopoty, zainstalował w jego wnętrzu ładunek wybuchowy. Cyborg pomógł Son-Goku pokonać White i uwolnić sołtysa Jingle Town. Potem zamieszkał w wiosce, a bombę usunięto z jego ciała.

Jinzo Ningen 13: postać. Został stworzony przez tajny komputer Doctora Gero, oczywiście żeby zabić Son-Goku. Jest wysoki, szczupły, z czapeczką ze znakiem Red Ribbon. Po śmierci swojego twórcy kompueter skonstruował trzy cyborgi i wysłał je w przeszłość z misją. Po zniszczeniu Jinzo Ningen 14 oraz Jinzo Ningen 15, Son-Goku walczył z wrogiem, jako Super Saiya-jin. W pewnym momencie Saiya-jin wykorzystał technikę Genki-Dama i pokonał wroga.

Jinzo Ningen 14: postać. Wielki i jasnoniebieskoskory cyborg, stworzony przez Doctora Gero. Nie był zbyt inteligentny, ale potarfił dobrze walczyć. Mierzył się z Trunksem, ale przegrał.

Jinzo Ningen 15: postać. Następny robot stworzony przez komputer Doctora Gero. Musiał walczyć z Vegetą i również przegrał.

Jinzo Ningen 16: (pol. C 16) postać. Cyborg skonstruowany przez Doctora Gero, był bardzo podobny do człowieka. Miał rude i krótkie włosy. Był najsilniejszym sztucznym człowiekiem, bardzo lubił przyrodę. Razem z Jinzo Ningen 17 i Jinzo Ningen 18 szukał Son-Goku, w celu jego zabicia. Walczył z Seru, był od niego silniejszy, lecz nie umiał go unicestwić. Został przyjacielem Son-Gohana. Podczas Seru Game zabił go już o wiele silniejszy Seru. Dzięki niemu Son-Gohan przybrał postać Super Saiya-jina 2.

Jinzo Ningen 17: (pol. C 17) postać. Cyborg wyglądający, jak młody chłopak z czarnymi włosami. Miał za zadanie zabić Son-Goku. Jego siostrą jest Jinzo Ningen 18. Bez problemu pokonywał Vegetę i resztę wojowników. W końcu, gdy walczył z Piccolo, został zaabsorbowany przez Seru. Potem, ożywił go Shen-Ron. Stał się dobrym mieszkańcem Ziemi. W ostatniej serii połączył się z drugim Jinzo Ningen 17, skonstruowanym przez Doctora Gero oraz Doctora Miu. Zyskał olbrzymią moc, lecz został pokonany przez Son-Goku.

Jinzo Ningen 18: (pol. C 18) postać. Następny cyborg, ale tym razem podobny do ładnej dziewczyny. Jest blondynką o niebieskich oczach. Potrafiła ona pokonać Vegetę i innych bez żadnych kłopotów. W końcu została wchłonięta przez Seru. Gdy potwór ją wypluł, Jinzo Ningen 18 stanęła po stronie dobra. Potem wzięła ślub z Kuririnem. Po jakimś czasie urodziła córeczkę Marron. W ostatniej serii pomogła Son-Goku pokonać złego i bardzo silnego Jinzo Ningen 17, swojego brata.

Jinzo Ningen 19: (pol. C 19) postać. Gruby i niski cyborg skonstruowany przez Doctora Gero. Został zrobiony, aby unicestwić Son-Goku. Głownym jego atutem była możliwość pochłaniania energii z ataków i ciała przeciwnika. Pokonał chorego Son-Goku, a gdy miał go zabić, zjawił się Vegeta. Oczywiście Jinzo Ningen 19 przegrał.

Jueru: (pol. Jewel) postać. Jeden z zawodników biorących udział w Tenkaichi Budokai. Przeszedł kwalifikacje i wylosował walkę z Yamu. Do pojedynku nie doszło i został w finale został pokonany przez Jinzo Ningen 18.


H-J -- ENCYKLOPEDIA
-
INFORMACJE
Informacje ►
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker