Informacje

Dragon Ball

INFORMACJE
-
ENCYKLOPEDIA -- S

Jest to jedyna w swoim rodzaju encyklopedia Dragon Balla. Większej i lepiej opisanej listy niż ta nie znajdziecie nigdzie indziej. W jej skład wchodzi bardzo wiele pojęć, które mają związek z tą mangą i anime. W nawiasach podano nazwy używane w polskiej wersji. Zaraz po nawiasie podane jest czym jest opisywane wyrażenie (np. postać). Oczywiście dłuższe opisy z obrazkami można znaleźć na poszczególnych stronach witryny. Tutaj są tylko ogólne skróty. Życzymy miłego czytania.


A-B | C-D | E-G | H-J | K-L | M-N | O-R | S | T-U | V-Z

Saibaiman: rasa. Rasa zielonych roślinnych wojowników. Wyrastają z nasion sadzonych w ziemi. W walce wolą popełnić samobójstwo, jeśli to zabije przeciwnika, niż przegrać.

Saichoro: (pol. Wielki Wódz Nameczan) postać. Najstarszy Namek-jin. Jedyny, który przeżył gwałtowną zmianę klimatu na swojej planecie. Jest bardzo stary i duży. Opiekuje się nim wierny sługa Nail. Był twórcą oryginalnych Smoczych Kul. Chwilę przed śmiercią przekazał moc kul Muuriemu.

Saiko No KogeChi: technika walki. Najlepsza technika Nappy. Jest to pocisk Chi, który użytkownik wystrzeliwuje z jamy ustnej.

Saiya-jinowie: (pol. Kosmiczni Wojownicy, Sajanowie) rasa. Prymitywna rasa próbująca siłą przejąć władzę nad planetą Plant. Tsufuru-jinowie zdołali kontrolować ich zapędy dzięki swojej nowoczesnej technologii. Jakkolwiek Saiya-jinowie przejęli planetę w czasie, kiedy po raz pierwszy na jej niebie pojawił się księżyc. Zmieniona została nazwa planety. Jednakże upór i ignorancja tej rasy nie pozwoliły jej długo cieszyć się potężną zdobyczą. Mimo ostrzeżeń Bardocka Saiya-jinowie nie podjęli żadnych działań przeciwko Freezerowi, który planował ich zagładę. Planeta eksplodowała i tylko grupka Saiya-jinów zdołała ocaleć, między innymi Son-Goku i książę Vegeta. Wszyscy przedstawiciele tej rasy mają zdolność zamiany w wielkie małpy Ozaru przy blasku księżyca.

Saiya-jin Space Pod: przedmiot. To tymi pojazdami podrózowali Saiya-jinowie. Osiągają wielkie predkości, przy lądowaniu na ziemi powstaje ogromny krater. Ludzie Frezera poradzili sobie z tym faktem i budowali na lądowiskach tych statków poduszki.

San-Shen-Ron: (pol. San Szin Ron) postać. Jeden z siedmiu złych Dragonów. Jest bratem Suu-Shen-Rona. Jego żywiołem jest lód. Podczas walki z Son-Goku, zamroził go, ale nie zabił. Potem oślepił. Na koniec został pokonany techniką Ryuken.

Sansho: (pol. Sanczo) postać. Podwładny Garikku Juniora. Jest duży i silny. Musiał walczyć z Piccolo.

Saruken: technika walki. Jest to udawanie małpy. Son-Goku niczym małpa skakał wokół Kame sennina. Potem ogonem zahaczył o jego nogę. Następnie wskoczył na przeciwnika i zmasakrował mu twarz.

Satan City: miejsce. Jedno z ważniejszych miast na Ziemi. Chyba mieszka w nim Videl z Mister Satanem. Tutaj leży Orange Star High School, do której uczęszczał Son-Gohan.

Sauzaa: postać. Niebieskoskóry blondyn. Był on prawą ręką Coolera. Po śmierci szefa walczył jeszcze z Piccolo.

Scouter: przedmiot. Scouter lokalizuje źródła mocy. Oprócz tego wskazuje odległość i siłę ciosu wojownika. Scoutery podczas mierzenia siły wojownika, wybuchają przy nagłym przyroście mocy. Są na wyposażeniu każdego wojownika Freezera.

Sekikatsuba: technika walki. Użytkownik opluwa przeciwnika swoją śliną i dzięki temu zamienia go w posąg. Ofiary powrócą do normalnej postaci, kiedy użytkownik zginie. Używa jej Dabura.

Senzu Bean: (pol. Magiczna fasolka) przedmiot. Fasolka ta była hodowana przez Karina. Ma ona lecznicze właściwości, każdy po jej zjedzeniu jest uzdrowiony ze wszelkich kontuzji. Senzu Bean regeneruje zasoby energii. Jedna starcza na tydzień.

Seripa: postać. Jedyny czystej krwi żeński wojownik rasy Saiya-jin. Była silna i walczyła u boku Bardocka. Na planecie Meat biła się z podwładnymi Dodorii, ale była od nich słabsza.

Seru: (pol. Komórczak) postać. Seru jest tworem organicznym. Jego DNA zostało stworzone z kodów genetycznych najpotężniejszych wojowników na Ziemi. Projekt badawczy trwał tak długo, że Doctor Gero zaniechał dalszych badań, ale najważniejszy komputer zostawił włączony. W końcu praca została ukończona i Seru opuścił laboratorium. By móc zamienić się w swoją najlepsza formę, musiał zaabsorbować Jinzo Ningen 17 i Jinzo Ningen 18. Niestety cyborgi te już nie istniały, więc zabił Trunksa, po czym cofnął się w przeszłość jego wehikułem czasu. By zdobyć większą moc zaczął wchłaniać energię ludzi. Wkrótce przejął moc dwóch cyborgów, dzięki czemu osiągnął idealną postać. Stał się doskonałym wojownikiem, po czym pokonał bez problemu Vegetę i Trunksa. Potem wyzwał obrońców Ziemi na turniej. Walczył tam z Son-Goku i niestety był od niego lepszy. Pod koniec walki Saiya-jin poddał się, a jego miejsce zastąpił Son-Gohan. Wtedy Seru stworzył Seru Juniory, by rozzłościć przeciwnika. W niedługim czasie Son-Gohan zamienił się w Super Saiya-jina 2 i oboje zaczęli walczyć. Podczas walki Seru wypluł Jinzo Ningen 18, po czym postanowił eksplodować. Niestety przeżył swój wybuch i zyskał nowe siły. Mimo tego został pokonany.

Seru Bio Capsules: przedmiot. Jest to kapsuła, w której do larwy rozwijał się Seru. Utrzymuje ona środowisko niezbędne do rozwijania się tego rodzaju cyborgów.

Seru Development Super Computer: przedmiot. Specjany komputer Doctora Gero. Znajdował się on w jego podziemnym laboratorium. Był odpowiedzialny za rozwój zarodka Seru i pomimo śmierci swojego właściciela zakończył swoją pracę. Ostatecznie zniszczył go Trunks i Kuririn.

Seru Junior: (pol. Małe Klony) postać. Seru, by Son-Gohan mógł zamienić się w Super Saiya-jina 2, stworzył siedmiu małych Seru Juniorów. Ich zadaniem było pokonanie wojowników, którzy byli obecni na polu walki. Mimo tego, że byli mali, walczyli bardzo dobrze. Jedynymi, którzy stawiali większy opór byli Trunks i Vegeta. Kiedy Son-Gohan osiągnął w końcu wyższy poziom wtajemniczenia, pokonał wszystkich przeciwników.

Shamo-jinowie: rasa. Zielone ludziki nie przekraczające wzrostem połowy wymiarów ludzkich. Noszą oryginalne szatki i stanowią część legendy Saiya-jinów. Ich planetę Shamosei zniszczył Brolly.

Shamosei: planeta. Planeta została zniszczona przez Brollego. Żyły na niej synmpatyczne, zielone ludziki nieprzekraczające wzrostem połowy wymiarów ludzkich.

Shapner: (pol. Szarner) postać. Długowłosy blondyn, który chodził do tej samej klasy, co Son-Gohan. Grał w baseball.

Shen: (pol. Szen) postać. Przyjechał wraz z synem na Tenkaichi Budokai 23. Jego ciało przejął Kami-Sama. W kwalifikacjach wygrał walkę z Yajirobeiem, a potem w walkach finałowych pokonał Yamuchę. W walce półfinałowej musiał zmierzyć się z Piccolo. Wykorzystał technikę Mafuba, lecz wróg odwrócił atak, przez co Namek-jin został zamknięty w buteleczce. Shen kiedy odzyskał przytomność wstał i gdzieś poszedł.

Shen-Ron: (pol. Czarodziejski Smok) postać. Shen-Ron jest dużym i pięknym smokiem. Jego twórcą był Kami-Sama. Jest jedną z ważniejszych postaci. Ukazuje się po zebraniu ziemskich Smoczych Kul i może spełnić jedno życzenie. Po jego spełnieniu Dragon znika, a kule zamieniają się w kamienie, po czym rozpraszają się po całej Ziemi, tracąc moc na rok. Niestety nie każda prośba może być spełniona, gdyż nie może ona wykraczać poza możliwości twórcy. Poza tym Shen-Ron nie może spełnić dwa razy tego samego życzenia. W momencie, kiedy umiera twórca Dragona, ten ginie razem z nim. Po jakimś czasie, gdy Dende staje się wszechmogącym, ulepsza Smocze Kule i tym samym rozwija możliwości Shen-Rona. Od tamtego czasu mogą być spełniane trzy życzenia naraz.

Shinseiju: przedmiot. Jest to wielkie złe drzewo, które zasiał niejaki Taurus po zjawieniu się na Ziemi. Zadaniem tej rośliny było wchłonięcie całej energii z ziemi. Rosło ono bardzo szybko. Po zjedzeniu jej owoca wojownikowi natychmiast zwiększała się siła i szybkość.

Shinshia i Yuzuka: postacie. Dwaj instruktorzy szkoły ruchu drogowego, do której zapisali się Son-Goku i Piccolo. Shinshia jest niewysoką i blondwłosą kobietą, zaś Yuzuka to starszy pan, który samodzielnie nie potrafi otworzyć drzwi od samochodu.

Shishin no ken: (pol. 12 oczu) technika walki. Użytkownik rozdziela się na cztery części. Niestety jego siła nie mnoży się czterokrotnie, tylko dzieli się po 1/4 na każdą część.

Shiyoken: technika walki. Ta technika polega na podwojeniu swych rąk. Każda ręka może atakować, a także bronić się przed ciosami przeciwnika.

ShogeChiha: technika walki. Jest to niewidzialny pocisk przypominający technikę Kiaiho. Różni się tym, że może być wystrzeliwany z każdej części ciała.

Shura: (pol. Szura) postać. Władca biesów z podziemnego świata. Wtargnął do świata ludzi, a wrota dzielące te dwa wymiary zablokował swoim mieczem. Kiedy porwał córkę miejscowego króla, na jej ratunek ruszył mały Son-Goku. Chłopiec zwyciężył i zabrał dziewczynę. Na koniec wyjął miecz, a wrota się zamknęły.

Shu-Saiaku: (pol. Pan Szu) postać. Korepetytor małego Son-Gohana, zatrudniony przez Chi-Chi. Był przekonanym o swojej wiedzy arogantem. Naraził się Chi-Chi, po czym uciekł.

Shuu: (pol. Szu) postać. Jeden z dwóch ochroniarzy Pilafa. Jest ubrany w strój wojownika ninja, z mieczem na plecach. Ma wygląd brązowego psa.

Silver: (pol. Generał Srebrny) postać. Silny i szybki oficer dowodzący oddziałami Red Ribbon. Jest pierwszym wyższym kapitanem, który zmierzył się z Son-Goku. Na początku usiłował działem zniszczyć Kinton, ale nie zdołał. Został łatwo pokonany przez małego przeciwnika.

Simin No Jutsu: technika walki. Użytkowanik wymachuję przed przeciwnikiem rękami i mówi poszarpanym głosem "Ogarnia cię senność, jesteś coraz bardziej śpiący". Po kilku takich ruchach Son-Goku padł w błogim śnie. Technika jednak nie okazała się zwycięska. Chłopiec wstał natychmiast, kiedy Bulma krzyknęła, że obiad na stole.

Slug: postać. Pragnął zebrać ziemskie Smocze Kule, by odzyskać młodość, a wraz z nią również siłę. Podczas walki z Son-Goku, powiększył się do gigantycznych rozmiarów, dzięki czemu zyskał przewagę. Wtedy Piccolo chcąc pomóc kumplowi, oberwał Slugowi ucho. Następnie potężny gwizd Son-Gohana sparaliżował przeciwnika. Pod koniec Son-Goku wykorzystał technikę walki Genki-Dama i pokonał Namek-jina.

Slug Space Ship: przedmiot. Kosmiczny kidnaper. Slug miał oryginalny styl podróżowania. Podbijał i po prostu porywał planety, używając ich jako gigantycznych statków kosmicznych. Chciał podbić Ziemię, ale Son-Goku i reszta mu w tym przeszkodzili.

Smocze Kule: (pol. Smocze Kule) przedmiot. Są trzy różne rodzaje Smoczych Kul, ale wszystkie są do siebie bardzo podobne. Każdych jest po siedem sztuk. To od nich zaczął się cały Dragon Ball.

Snake Way: (pol. Szlak Węża) miejsce. Bardzo długa droga, w kształcie węża z rozwartą paszczą na początku. Na samym końcu Snake Way znajduje się planeta Kaio. Aby dostać się na nią Son-Goku musiał przebiec całą tę drogę. Na bokach długiego węża znajdują się ostre zęby, o które łatwo można się zranić. Spadając ze Snake Way, trafia się prosto do piekła, z którego nie można powrócić już na tor.

SoChidan: technika walki. Najpotężniejsza technika Yamuchy. Energetyczna kula wystrzelona z dłoni. Pocisk jest kontrolowany i ma niezłą siłę rażenia.

Son-Gohan: (pol. Son Gokan) postać. Znalazł on w lesie małego Son-Goku i stał się jego przybranym dziadkiem, zaczął go wychowywać. Kiedyś był wielkim wojwonikiem i trenerem. Był uczniem Kame sennina. Później całe swoje umiejętności przekazał wnukowi. Ponadto podarował mu magiczny kij Nyoibo. Posiadał Smoczą Kulę z czterema gwiazdkami. Dziadek został zdeptany i zabity przez Son-Goku, który pewnego wieczora zamienił się w wielkiego Ozaru. Ponownie spotkał się z Son-Goku podczas turnieju Uranai Baby. Potem przed ślubem wnuk spotkał dziadka po raz drugi pod górą Gogyo.

Son-Gohan: (pol. Son Gokan) postać. Syn Son-Goku i Chi-Chi. Pojawił się na początku drugiej serii, jako mały chłopiec z ogonkiem, w chińskim ubranku i czapeczce. Jego matka chciała, by został wielkim uczonym. Kiedy zjawił się Raditz, a Son-Gohan wpadł we wściekłość, jego moc była kilka razy większa od mocy Piccolo i Son-Goku. Po śmierci ojca, Piccolo został trenerem małego. Podczas wizyty na Ziemi Vegety i Nappy, Son-Gohan omal nie zginął. Potem wraz z Kuririnem i Bulmą wyruszył na Namek, by tam zebrać Smocze Kule. Niestety przez Freezera nie udało mu się to. Kiedy wrócił na Ziemię, dzięki pomocy przyjaciół pokonał Garikku Juniora. Potem po treningu, już jako Super Saiya-jin stanął do walki z Seru. Wtedy jako pierwszy osiągnął poziom Super Saiya-jina 2. Bez większych problemów zniszczył cyborga. Później Chi-Chi wysłała go do Orange Star High School. Poznał tam dziewczynę Videl. Od niej dowiedział się o najbliższym Tenkaichi Budokai. W niedługim czasie nauczył ją latać i lepiej walczyć. Wiele lat później podczas walk z Buu, trenował na Kaioshinkai. Tam zniszczył miecz Z Sword, z którego wyszedł Ro Dai Kaioshin. Jakiś czas potem ożenił się z ładną Videl i miał z nią córeczkę Pan.

Son-Goku: (pol. Songo, Kaszalot) postać. Główny bohater. Jego prawdziwe imię nadane na planecie Vegeta, to Kakarotto. Syn Bardocka. Jako niemowlę, został wysłany na Ziemię z misją jej podbicia. Po lądowaniu znalazł go Son-Gohan. Malec zachowywał się, jak dzikie zwierzę, ale pewnego dnia uderzył się w głowę. Jego zachowanie całkowicie się zmieniło, stał się posłusznym i grzecznym chłopcem. Wtedy stracił pamięć, przez co zapomniał skąd pochodzi i jakie ma zadanie. Jedyna pozostałością po jego rasie był małpi ogonek, przez który w świetle księżyca Son-Goku zamieniał się w Ozaru. Po transformacji nie kontrolował się i niszczył wszystko wokół. Pewnego wieczora, kiedy przybrał postać małpy, zdeptał dziadka, nie wiedząc, że to on zrobił. Po dziadku pozostała mu tylko Smocza Kula. Wkrótce chłopiec spotkał Bulmę i postanowił wyruszyć z nią na poszukiwanie reszty kul. Podczas wyprawy poznał wielu przyjaciół. Został uczniem Kame sennina i kumplem Kuririna. Brał udział w wielu Tenkaichi Budokai. Pokonał armię Red Ribbon oraz Piccolo Daimao. Został mężem Chi-Chi i miał z nią synów Son-Gohana i Son-Gotena. Kiedy przybył jego brat Raditz, dowiedział się dużo o swojej rasie i pochodzeniu. W walce z nim zginął i został uczniem North Kaio-Samy. Potem pokonał Nappę i Vegetę. Następnie, kiedy uleczył rany, wyruszył na Namek, gdzie pokonał Freezera. Wtedy pierwszy raz uległ przemianie w Super Saiya-jina. Nauczył się teleportacji. Kiedy przybył na Ziemię walczył z cyborgami. Podczas treningu osiągnął poziom Ultimate Super Saiya-jina. Mierzył się z Seru, ale go nie pokonał i się poddał, a jego miejsce zajął Son-Gohan. Podczas tej walki Son-Goku poświęcił swoje życie. W Zaświatach nauczył się przemiany w Super Saiya-jina 3. Jakiś czas później dostał przepustkę do świata żywych. Wziął udział w Tenkaichi Budokai 25. Nauczył Trunksa i Son-Gotena techniki Fusion Dance. Po powrocie w Zaświaty Ro Dai Kaioshin oddał mu swoje życie, dzięki czemu Saiya-jin mógł wrócić na Ziemię. Po bardzo długiej walce udało mu się zniszczyć Buu. W ostatniej serii Dragon spełnił życznie Pilafa i Son-Goku stał się dzieckiem. Podczas walki z Bebi osiągnął poziom Super Saiya-jina 4. Potem pokonał Jinzo Ningen 17 oraz siedem złych Shen-Ronów.

Son-Goku Family Car: przedmiot. Jest to zwykły, stary i kolorowy pojazd antygrawitacyjny. Był on własnością Chi-Chi i Son-Goku.

Son-Goku Junior: (pol. Songo) postać. Wnuk Pan, bardzo podobny do Son-Goku. Walczył w finale Tenkaichi Budokai z Vegetą Juniorem. Oboje potrafili przybrać postać Super Saiya-jina. Nie wiadomo, który z nich zwyciężył.

Son-Goku Space Ship: przedmiot. Jest to statek kosmiczny, którym Son-Goku przylecial na planetę Namek. Można zwiększyć w nim grawitację tak, aby wynosiła aż 100 G.

Son-Goten: (pol. Son Goten) postać. Drugi syn Son-Goku i Chi-Chi. Urodził się, gdy jego ojciec już nie żył. Kiedy był mały wyglądał identycznie, jak Son-Goku. Już jako siedmiolatek potrafił przemienić się w Super Saiya-jina. Potem został uczniem Son-Gohana. Wziął udział w Tenkaichi Budokai i razem z Trunskem doszedł do finału. Walczył dobrze, lecz przegrał, gdyż był trochę młodszy od swojego przeciwnika. Potem obaj przebrali się za Mighty Maska i walczyli w finale z Jinzo Ningen 18. Nauczył się techniki Fusion Dance, dzięki czemu potrafił łączyć się z Trunskem w Gotenksa. Kiedy dorósł zaprzestał treningów, gdyż nie chciało mu się walczyć.

Son Para: (pol. Son Para) postać. Brat Bon Pary i Don Pary. Jest mały i najsłabszy z całej trójki. Wraz z braćmi potrafił zmusić przeciwników, aby tańczyli bez przerwy jakiś głupi taniec. Został pokonany przez Son-Goku, Trunksa i Pan. Potem Mutchy-Motchy zamienił go w lalkę, po czym wrzucił do cyborga Lude.

South Kaio-Sama: postać. Jeden z czterech słabszych Kaio. Nauczał sztuk walki między innymi Froga i Torubiego. Był nie najgorszym trenerem.

South Kaioshin: (pol. Bóg Strefy Południowej) postać. Bóg rządzący galaktyką południową. Podczas walki z Buu, mimo jego dużej siły, został zaabsorbowany przez demona.

Sugoro-Ku: (pol. Sugoro) postać. Osobnik bardzo podobny do kota. Podczas podróży w kosmosie, jego statek kosmiczny złapał awarię. Przez to wpadł do innego wymiaru, z którego nie umiał wyjść. Spotkał się z Son-Goku, dzięki któremu zamieszkał na Kaioshinkai.

Suiken: technika walki. Specjalna technika, której głównym celem jest zmylić przeciwnika zachowaniem pijaka, czyli dziwnym wyrazem twarzy i chwiejnym krokiem. Kame sennin wybrał ten atak ze względu na to, że Son-Goku nie byłby w stanie jej zmałpować.

Suke: postać. Jeden z wojowników Uranai Baby. Jest niewidzialny. Walczył z Yamuchą i miał nad nim przewagę. Podczas walki Kuririn wpadł na pewnien pomysł. Sprowadził na miejsce pojedynku Bulmę i Kame sennina. W odpowiednim momencie ściągnął dziewczynie bluzkę, odsłaniając jej piersi. Wtedy Kame sennin dostał krwotoku z nosa i Suke w jednej chwili stał się cały czerwony. Nie mając wyboru poddał walkę.

Sumo Tori: (pol. Wojownik Sumo) postać. Uczestnik Tenkaichi Budokai. W kwalifikacjach próbował pokonać Tenshinhana, ale był za słaby, przez co przegrał pojedynek.

Suno: (pol. Suno) postać. Mała rudowłosa dziewczynka zamieszkująca Jingle Town. Kiedy Son-Goku miał wypadek samolotowy, Suno uratowała go przez zamarznięciem. Potem dała mu ciepłe ubranie, dzięki czemu mógł dotrzeć do wieży Red Ribbon, w której był więziony sołtys wioski.

Super Ghost Kamikaze Attack: (pol. Duchy Super Kamikadze) technika walki. Jest to najlepszy atak Gotenksa. Użytkownik wypluwa duchy, z twarzami twórcy, które po zetknięciu z czymkolwiek natychmiast wybuchają.

Super Saiya-jin: (pol. Super wojownik) poziom Saiya-jina. Super Saiya-jin jest legendą przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Zgodnie z nią raz na 1 000 lat rodzi się Saiya-jin, który przewyższa innych siłą i umiejętnościami w walce. Stan Super Saiya-jina oprócz wielkiej siły daje także jego użytkownikowi nowy wygląd. Pierwszą widoczną różnicą jest zmiana koloru włosów z czernego na żółty, jednocześnie włosy unoszą się i łączą. Po chwili oczy stają się zielone, a ciało wojownika otacza złotawa aura.

Super Saiya-jin 2: (pol. Hiper wojownik) poziom Saiya-jina. Super Saiya-jin 2 nieznacznie różni się od Super Saiya-jina. Nadal jest postać o żółtych włosach i zielonych oczach, otoczona aurą złotego koloru. Zmiany rzucające się w oczy to zaledwie drobne wyładowania elektryczne pojawiające się od czasu do czasu wokół ciała wojownika oraz długość włosów, które troszkę się wydłużają. Włosy Super Saiya-jina 2 nabierają bardziej intensywnej barwy.

Super Saiya-jin 3: (pol. Mega wojownik) poziom Saiya-jina. Super Saiya-jin 3 bardzo szybko pochłania energię. Owej energii w czasie przemiany nie można odzykać porzez zwykły odpoczynek. W pewnym momencie cała energia się kończy i wtedy Super Saiya-jin 3 powraca do swojej zwykłej postaci. Najbardziej widoczną zmianą jest długość włosów wojownika, które sięgają do kolan. Super Saiya-jinowi 3 ponadto znikają brwi, a mięśnie się powiększają.

Super Saiya-jin 4: (pol. Super wojownik czwartego poziomu) poziom Saiya-jina. Super Saiya-jin 4 ma wszędzie czarne i czerwone włosy poza klatką piersiową. Kolor czerwony służy za sierść i okrywa większą część ciała Saiya-jina. Brwi oraz włosy są czarnej barwy. Super Saiya-jin 4 ma oczy koloru złotego.

Supopobicchi: (pol. Sporowicz) postać. Słaby wojownik opanowany przez Babidiego. Wraz z Yamu wziął udział w Tenkaichi Budokai 25. W walkach finałowych zmierzył się z Videl i bez problemu ją pokonał. Potem wyssał moc z Son-Gohana, po czym odleciał do swojego szefa. Mimo wykonanego zadania został zabity przez Ma-jina.

Suu-Shen-Ron: (pol. Su Szin Ron) postać. Następny ze złych Dragonów. Narodził się z czterogwiezdnej Smoczej Kuli, a jego żywiołem był ogień. Walczył uczciwie z Son-Goku i był od niego nawet szybszy. Podczas walki nadleciał jego brat San-Shen-Ron, który zamroził przeciwnika. Kiedy San-Shen-Ron został zabity, Suu-Shen-Rona pokonał Li-Shen-Ron. Potem jeszcze raz się pokazał, ale ponownie przegrał walkę.


S -- ENCYKLOPEDIA
-
INFORMACJE
Informacje ►
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker