Informacje

Dragon Ball

INFORMAJCE
-
ODCINKI TELEWIZYJNE -- DRAGON BALL -- 001-020

W tym dziale znajdują się raczej szczegółowe opisy wszystkich odcinków trzech serii Dragon Balla, a także ich tytuły oryginalne, jak i polskie, jak i oryginalne przetłumaczone na angielskie. Życzymy do miłego czytania.


DRAGON BALL | DRAGON BALL Z | DRAGON BALL GT

INFORMACJE OGÓLNE
001-020 | 021-040 | 041-060 | 061-080 | 081-100 | 101-120 | 121-140 | 141-153

Schemat przedstawiania odcinków
Numer odcinka [Data wydania]

a) Tytuł japoński (romaji)

b) Tytuł japoński (kanji)

c) Tytuł japoński przetłumaczony na angielski

d) Tytuł polski

Szczegółowy opis odcinka


Odcinek 001 [26.02.1986]

a) Buruma to Son Gokuu

b) ブルマと孫悟空

c) Bulma and Son-Goku

d) Wielka podróż

Ta historia dzieje się w nieokreślonym czasie, w tajemniczym regionie do którego nikt jeszcze nie dotarł. W samym sercu gór, wiele kilometrów od miasta, żył sobie mały i samotny chłopiec z ogonkiem o imieniu Son-Goku. Jego jedyną towarzyszką była natura. W pewnej chwili Son-Goku poćwiartował kawałek drzewa. Później zgłodniał. Gdzie indziej samochodem jechała ładna dziewczyna o imieniu Bulma, która to szukała Smoczych Kul. Son-Goku zjadł, po czym złowił dużą rybę. Wkrótce przyjechała Bulma, która wjechała prosto w chłopca. Bulma powiedziała, że jest dziewczyną. Po chwili ujrzała na Dragon Radarze, że Smocza Kula jest gdzieś w pobliżu. Kiedy Son-Goku wszedł do swojego domu, Bulma zobaczyła, że w środku jest mała Smocza Kula z czterema gwiazdkami. Tymczasem Pilaf, Shuu i Mai znaleźli Smoczą Kulę z jedną gwiazdką. Son-Goku dowiedział się wszystkiego o Smoczych Kulach i o Dragonie, który pojawia się po ich zebraniu. Bulma powiedziała do Son-Goku, że chce jego Smoczą Kulę, ale on powiedział, że jej nie da. Po chwili Bulma rzuciła Hoi-Poi i powstał motor, którym pojechali razem szukać innych Smoczych Kul. Nagle wyszedł potwór i chwycił Bulmę, żeby ją zjeść. Na szczęście Son-Goku pokonał potwora i uratował dziewczynę. Po chwili pojechali dalej.


Odcinek 002 [05.03.1986]

a) Arararaa! Tama ga Nai!

b) あらららー!タマがない!

c) Ahhhh! There's no Balls!

d) Pierwsze kroki

Bulma i Son-Goku jadą motorem. Kiedy się zatrzymali, Bulma wyjęła drugą Hoi-Poi i powstał niewielki dom. Zaraz potem włączyła telewizję. Później powiedziała do Son-Goku, żeby się wykąpał. Chłopiec powiedział, że nie wie co to jest kąpiel. Bulma postanowiła, że umyje go sama. Później poszła sama się wykąpać. Shuu powiedział Pilafowi, że nie znalazł żadnej Smoczej Kuli. Potem Pilaf rozkazał Shuu i Mai, żeby znaleźli mu Smoczą Kulę. Son-Goku wyszedł z domu, żeby poszukać jedzenia. Nagle Son-Goku, Shuu i Mai zobaczyli bardzo dużo wilków. Dwaj słudzy Pilafa od razu odlecieli. Son-Goku pokonał wszystkie wilki, rozwalił samolot Shuu i Mai i wrócił do domu. Po chwili powiedział coś Bulmie i poszedł spać. Następnego dnia wyszedł z domu i rozwalił duży głaz. Później chciał zniszczyć drugi, ale to był Umigame. Po chwili żółw powiedział, że wybrał się na grzyby z innymi żółwiami i się zgubił. Więc Son-Goku wziął go na plecy i pobiegł z nim nad może.


Odcinek 003 [12.03.1986]

a) Kamesennin no Kintoun

b) 亀仙人のキント雲

c) Kame sennin's Kinton Cloud

d) Naddźwiękowa Chmura Genialnego Żółwia

Son-Goku z Umigame na plecach biegł nad morze. Nagle wyszedł duży Bear Thief, który powiedział, że chce zjeść Umigame. Wróg zaatakował Son-Goku, ale ten był od niego szybszy. Son-Goku, Bulma i Umigame dotarli w końcu do morza. Umigame popłynął po Kame sennina. Gdzie indziej Shuu i Mai przyszli do Pilafa. Po chwili wszyscy trzej polecieli na wyspę Kame sennina. W końcu Umigame z Kame senninem przypłynęli do Son-Goku i Bulmy. Kame sennin podarował Son-Goku chmurę Kinton, ale żeby na niej latać trzeba mieć czyste serce. Son-Goku od razu wsiadł na Kinton. Pilaf i reszta dotarli do Kame House. Drzwi były zamknięte, więc Pilaf wyjął wytrych. Son-Goku lata bardzo szybko na Kinton. Bulma zapytała się Kame sennina czy jej też da taką chmurkę, ale ten powiedział, że nie ma takiej drugiej. Wtedy Bulma zobaczyła na Kame senninie Smoczą Kulę. Pilaf i jego podwładni szukali w domu Kame sennina Smoczej Kuli. Po chwili zobaczyli właściciela domu. W niedługim czasie Pilaf, Shuu i Mai odpłynęli statkiem. Bulma i Son-Goku na Kinton pojechali szukać Smoczych Kul.


Odcinek 004 [19.03.1986]

a) Hitosarai Youkai Uuron

b) 人さらい妖怪ウーロン

c) The Kidnapping Beast U-Ron

d) Zły

Son-Goku i Bulma szukają Smoczych Kul. Nagle chłopiec zobaczył, że Smocza Kula Bulmy się błyszczy. Bulma i Son-Goku weszli do jakiegoś domu w mieście. Niestety jakiś człowiek walnął Son-Goku w głowę, ale chłopiec przeżył. Ten człowiek opowiedział Bulmie i Son-Goku o złym potworze zwanym U-Ron. Bulma założyła na Son-Goku ubranie dziewczyny, żeby ten złapał U-Rona i uwolnił wszystkie dziewczynki. U-Ron przyszedł i po chwili zobaczył, że Son-Goku nie jest dziewczyną. Więc zamienił się w byka. Son-Goku postanowił, że będzie walczył z U-Ronem. Wielki byk uciekł i zamienił się w swoją zwykłą postać, prosiaka. Po chwili U-Ron zamienił się w dużego rycerza. Wtedy Son-Goku rozwalił trzy cegły jednym palcem. Gdy U-Ron to zobaczył, to zamienił się w nietoperza i odleciał, a za nim na Kinton poleciał Son-Goku. U-Ron w trakcie ucieczki przybrał swoją pierwotną postać, ale Son-Goku go złapał. Potem prosiak zaprowadził wszystkich do swojego domu. Na koniec babcia dała Bulmie Smoczą Kulę, którą miała.


Odcinek 005 [26.03.1986]

a) Tsuyokute Warui Sabaku no Yamucha

b) つよくて悪い砂漠のヤムチャ

c) The Evil Desert Bandit Yamucha

d) Jamsza - dziecko pustyni

Bulma, U-Ron i Son-Goku płynęli łódką. Prosiak opowiedział reszcie o Gyuumao. Nagle zamienił się w wiosło. Son-Goku, Bulma i U-Ron dopłynęli do brzegu. U-Ron znowu uciekł, ale Bulma i Son-Goku go złapali. Potem prosiak zamienił się w motor, ale kiedy Bulma na nim usiadła, to się zawalił. Wszyscy troje szli przez pustynię. Son-Goku i U-Ron byli bardzo głodni. Tymczasem niejacy Yamucha i latający kot Purr obserwowali ich, nie widząc tylko dziewczyny. Po chwili podjechali do nich, żeby im zabrać pieniądze oraz kapsułki Hoi-Poi. Yamucha wyjął miecz i zaczął walczyć z Son-Goku, ale ten wyjął Nyoibo i uderzył Yamuchę. Po chwili przeciwnik wykorzystał technikę Rogafufuken i zaatakował Son-Goku. Prosiak zamienił się w muchę, lecz Purr go złapał. U-Ron chciał dać Hoi-Poi nieprzyjacielowi, ale wtedy zjawił się Son-Goku. Yamucha znowu wykorzystał technikę Rogafufuken, ale nagle zobaczył Bulmę i uciekł z Purrem na swoją górę, gdyż wstydził się dziewcząt.


Odcinek 006 [02.04.1986]

a) Mayonaka no Houmonshatachi

b) 真夜中の訪問者たち

c) The Midnight Visitors

d) Dziwny bandyta

Yamucha powiedział Purrowi, że trzeba U-Ronowi zabrać Hoi-Poi. Bulma, Son-Goku i prosiak znajdowali się w swojej kapsule - dużej przyczepie. Shuu i Mai podeszli do kapsuły, żeby podłożyć im bombę. Nagle wyszli Yamucha i Purr. Son-Goku i U-Ron rozmawiali o Smoczych Kulach. Bulma brała prysznic przy dużym oknie, tak że z zewnątrz doskonale było ją widać. Nagle Yamucha ujrzał ją całą nagą. Chłopiec i prosiak ciągle rozmawiali o kulach. Yamucha dowiedział się, że Smocze Kule spełniają każde życzenie. Potem U-Ron dał Bulmie i Son-Goku picie. Bulma położyła się spać. Son-Goku też zasnął. Shuu przestawił bombę, żeby wybuchła jutro rano. Yamucha i Purr weszli do kapsuły U-Rona. Purr zamienił się Son-Goku, a U-Ron w Bulmę. Po chwili obaj wyszli na spacer. Po jakimś czasie Purr i U-Ron zamienili się w swoje zwykłe postacie. Yamucha odkrył koc pod którym leżała naga Bulma i jeszcze raz zobaczył jej piersi. Później razem z Purrem uciekli. Son-Goku i Bulma obudzili się. Shuu i Mai przyczepili bombę do kapsuły U-Rona. Son-Goku, Bulma i prosiak jadą szukać Smoczych Kul. Niestety nagle wyszli Yamucha z Purrem i wystrzelili w nich rakietę. Son-Goku szybko pokonał przeciwnika. Chłopiec, U-Ron i Bulma idą teraz na piechotę. Nagle przyjechał Yamucha i dał im samochód. Bomba, którą podłożyli Shuu i Mai wybuchła. Yamucha i Purr pojechali za Son-Goku.


Odcinek 007 [09.04.1986]

a) Furaipan Yama no Gyuumaou

b) フライパン山の牛魔王

c) Frying Pan Mountain's Gyuumao

d) Tajemnicza góra

Son-Goku, U-Ron i Bulma jechali po Smoczą Kulę, a za nimi Yamucha z Purrem. Mai i Shuu weszli tymczasem do zamku Pilafa. Son-Goku i reszta dotarli do góry Frypan. Tymczasem mała Chi-Chi zabiła jednego T-Rexa. Son-Goku i inni znajdowali się obok wielkiej góry stojącej w płomieniach. Potem Son-Goku wskoczył na Kinton i poleciał nad szczyt. Niestety wielkie płomienie przypaliły mu ogon. W pewnej chwili wyszedł Gyuumao i zaczął walczyć z Son-Goku. Po chwili dostrzegł Kinton, na którym stoi Son-Goku. Gyuumao powiedział, że znał starego Son-Gohana. Son-Goku poleciał do Kame sennina, żeby od niego wziąć magiczny wachlarz, który wywołuje wiatr. Nagle chłopiec zobaczył Chi-Chi - córkę Gyuumao. Po chwili dziewczyna weszła na Kinton. Razem polecieli na wyspę Kame sennina, a w międzyczasie chłopiec pomacał podbrzusze Chi-Chi, gdyż tak on sprawdzał płeć. Po chwili odnaleźli wielkiego mistrza.


Odcinek 008 [16.04.1986]

a) Kamesennin no Kamehameha

b) 亀仙人のカメハメ波

c) Kame sennin's Kamehameha

d) Fala uderzeniowa Wielkiego Mistrza

Son-Goku i Chi-Chi znaleźli nareszcie Kame sennina. Chi-Chi mocno rzuciła czymś w niego. Chłopiec zapytał się mistrza, czy ma Basho Sen, czyli wachlarz. Kame sennin odpowiedział, że wyrzucił go dawno temu na śmieci. Po chwili wszyscy trzej dolecieli do płonącej góry Frypan. Kame sennin powiedział, że ugasi wielki ogień, jeśli Bulma pozwoli mu pomacać swoje piersi. Po chwili wykorzystał technikę walki Kamehameha i cała góra zniknęła z powierzchni ziemi. U-Ron i Bulma szukają Smoczej Kuli w gruzach. Nagle Son-Goku wykorzystał technikę Kamehameha i zniszczył samochód. Kame sennin postanowił, że mały zostanie jego uczniem. U-Ron, na polecenie Bulmy, zamienił się w nią i poszedł z Kame senninem. Za rogiem zdjął bluzkę i obnażył odstające piersi, które dodatkowo Kame sennin obmacał. Zaraz potem Son-Goku, U-Ron i Bulma odjechali.


Odcinek 009 [23.04.1986]

a) Usagi Oyabun no Tokui Waza

b) うさぎオヤブンの得意技

c) Boss Rabbit's Special Attack

d) Po marchewce

Son-Goku, U-Ron i Bulma jąechali samochodem, a tuż za nimi Yamucha z Purrem. Po chwili wjechali do miasta. Tymczasem wszyscy ludzie uciekają na widok Bulmy. Nagle do miasta weszło dwóch ludzi służących niejakiemu Tonin Jince. Son-Goku i reszta chcieli odjechać, ale tamci wyjęli broń. Chłopiec bez problemu ich pokonał. Po jakimś czasie przyjechał sam Tonin Jinka, który podstępem zamienił dziewczynę w marchewkę. Wtedy Son-Goku zaatakował przeciwnika, zaś prosiak odjechał szybko samochodem. Ludzie Tonin Jinki zaczęli bić małego. Wtem Purr zamienił się w ptaka i chwycił marchewkę, natomiast Yamucha pomógł Son-Goku. W pewnym momencie latający kot wpadł w drzewo i warzywo złapał Son-Goku. Chłopiec powiedział po sekundzie do gangstera, żeby uczynił, by Bulma znowu była człowiekiem. Kiedy ten już to zrobił, Son-Goku wziął Nyoibo i poleciał z Tonin Jiniką na księżyc.


Odcinek 010 [30.04.1986]

a) Doragon Booru Ubawareru!!

b) D.B.うばわれる!!

c) The Dragon Balls Are Stolen

d) Kradzież Kryształowych Kul

Son-Goku, U-Ron i Bulma jechali po ostatnią już Smoczą Kulę, a za nimi ciągle podążał Yamucha. Tymczasem Shuu i Mai próbowali gdzieś znaleźć Smocze Kule. Po chwili wystrzelili w Son-Goku rakiety. Potem wyszedł Shuu i zabrał pięć kul. Więc Son-Goku wskoczył szybko na Kinton i poleciał za złodziejem. Wtedy Pilaf miał sześć Smoczych Kul. Son-Goku, Yamucha, Bulma, U-Ron i Purr dotarli nareszcie do zamku Pilafa. Nagle przeleciało bardzo dużo nietoperzy. Później wpadli w pułapkę, ale nic im się nie stało. Wkrótce zobaczyli kilka strzałek, więc za nimi poszli. Nagle ściana zamknęła się i wszyscy zostali zamknięci w niewielkim pomieszczeniu.


Odcinek 011 [07.05.1986]

a) Tsui ni Doragon Arawaru!

b) ついに龍あらわる!

c) At Last, The Dragon Is Summoned

d) Przebudzenie Smoka

Bulma i reszta zostali złapani przez Pilafa. Yamucha i Son-Goku próbują rozwalić ściany, ale im to nie idzie zbyt dobrze. Nagle Pilaf powiedział do Bulmy, żeby oddała mu ostatnią Smoczą Kulę, czyli tę z czterema gwiazdkami. Dziewczyna się nie zgodziła, toteż wielka ręka wyjęła ją i Pilaf wysłał jej jakiegoś strasznego buziaka, po czym z powrotem wrzucił do innych. Nagle do pomieszczenia, w którym znajdowali się nasi bohaterowie, został wpuszczony gaz usypiający. Wszyscy zasnęli. Pilaf otworzył ścianę, wszedł i również zasnął, gdyż zapomniał ubrać maski przeciwgazowej. Potem Mai zabrała Smoczą Kulę, którą to trzymał Son-Goku. Kiedy Pilaf się obudził, miał przed sobą siedem Smoczych Kul. Bulma i inni także się obudzili i zobaczyli, że nie mają już Smoczej Kuli. Nagle Pilaf, Shuu i Mai zobaczyli Son-Goku i resztę, którzy już nie byli zamknięci, ale im uciekli. W pewnej chwili Pilaf zaczął grać na pianinie, a wtedy wyleciała wielka kula i zaczęła się turlać za Yamuchą i innymi. Niestety chłopiec i reszta nie mogą przed nią uciec. Po jakimś czasie Pilaf znowu ich wszystkich uwięził. Wtem Son-Goku wykorzystał technikę Kamehameha, ale zrobił zaledwie mały otwór w ścianie. Więc Purr i U-Ron zamienili się w nietoperze i wylecieli przez tę dziurę. W końcu Pilaf wezwał wielkiego zielonego Shen-Rona spełniającego prawie wszystkie życzenia.


Odcinek 012 [14.05.1986]

a) Shenron e no Negai

b) 神龍への願い

c) Go To Shen-Ron To Grant The Wish

d) Księżycowy potwór

Pilaf wezwał wielkiego Dragona. Son-Goku i reszta zobaczyli Shen-Rona przez otwór w ścianie zamku. Son-Goku próbuje zrobić większy, ale nie udaje mu się to. Tymczasem Pilaf nie zdążył wypowiedzieć swojego życzenia, gdyż U-Ron szybciej poprosił olbrzyma o damskie majteczki. Shen-Ron spełnił życzenie prosiaka i zniknął, a siedem Smoczych Kul rozeszło się na wszystkie strony. Mai i Shuu próbują teraz zabić Son-Goku i resztę, ale nie potrafią. Nagle w całym zamku pojawiło się bardzo wiele psów albo wilków. Chłopiec i inni zaczęli z nimi walczyć, ale jest ich tak dużo, że nie mogą ich pokonać. U-Ron i Purr uciekają przed psami. Pilaf i jego słudzy znaleźli Son-Goku, Yamuchę i innych. Po chwili zamknęli wszystkich w pomieszczeniu z szybą z pleksiglasu. Yamucha i Son-Goku próbowali zniszczyć ściany. Purr i U-Ron oglądali tymczasem pełnię księżyca. Po jakimś czasie Son-Goku opowiedział wszystkim zebranym jak zginął jego dziadek. W niedługim czasie spojrzał na księżyc i zaczął się przemieniać, aż w końcu stał się dużym gorylem zwanym Ozaru.


Odcinek 013 [21.05.1986]

a) Gokuu no Daihenshin

b) 悟空の大変身

c) Son-Goku's Great Transformation

d) Noc księżycowego potwora

Son-Goku zamieniony w Ozaru niszczył wszystko wokół siebie, a właściwie to tylko zamek. Pilaf, Shuu i Mai zobaczyli nagle wielką małpę, toteż szybko odlecieli samolotem. Yamucha i reszta uciekali także przed Ozaru. Pilaf próbował zabić Son-Goku strzelając do niego. Nagle wystrzelił w małpę rakietę. Goryl się od niej nawet przewrócił. Teraz Pilaf i inni myślą, że Son-Goku został pokonany. Tymczasem Ozaru nagle wstał i pozbył się Pilafa. Potem zaczął biec w stronę Bulmy i Yamuchy. Wtenczas Purr zmienił się w nożyczki i uciął wielki ogon Son-Goku. Zamek Pilafa jest całkowicie zniszczony. Pilaf, Shuu i Mai uciekli. Następnego dnia Son-Goku wstał i się przewrócił, a to dlatego, że stracił ogon i nie może teraz utrzymać równowagi. Po jakimś czasie pobiegł po Nyoibo. Później powiedział, że poleci do Kame sennina trenować. Yamucha, Bulma, Purr i U-Ron także gdzieś polecieli.


Odcinek 014 [28.05.1986]

a) Gokuu no Raibaru? Sanjou!!

b) 悟空のライバル?参上!!

c) Here comes Son-Goku's rival!?

d) Rywal

Po rozstaniu się z Bulmą i Yamuchą, Son-Goku postanowił udać się na naukę do Kame sennina. Odleciał sam na Kinton. Son-Goku poleciał jeszcze do swojego domku po kołdrę. Samolot w którym byli Bulma i reszta rozbił się. Tymczasem niejaki Kuririn powalił kilka drzew. Son-Goku bardzo szybko przemieszcza się na Kinton. Po chwili był już w Kame House. Od razu poszedł coś zjeść. Bulma, Yamucha, U-Ron i Purr idą teraz przez pustynie. Nagle zobaczyli w oddali biegnącego Kuririna. Kame sennin powiedział do Son-Goku, że będzie z nim trenował, jeśli ten przyniesie mu ładną i jędrną dziewczynę. Kuririn płynie łódką. Son-Goku odleciał i wkrótce wrócił do Kame sennina z dużą i obleśną babą. Następnym razem przyniósł mu piękną syrenę. Po jakimś czasie mistrz i chłopiec ujrzeli na morzu łódkę z niskim i łysym Kuririnem na pokładzie. Nagle malec wyskoczył wysoko i wylądował na głowie, przy Kame House. Teraz Kuririn i Son-Goku postanowili razem poszukać dziewczyny.


Odcinek 015 [04.06.1986]

a) Fushigi na Onna no Ko Ranchi

b) ?な女の子ランチ

c) A mysterious girl named Ranchi

d) Tajemnicza dziewczynka

Son-Goku i Kuririn lecąc na Kinton szukali dziewczyny. Ten drugi musiał się trzymać pierwszego, bo inaczej nie utrzymałby się na chmurce. Tymczasem jakiś człowiek chciał złapać Ranchi, która była złodziejką. Nagle dziewczyna wystrzeliła w pociąg pocisk i okradła wszystkich, którzy nim jechali. Za Ranchi jechali policjanci, ale nie mogli jej dogonić. Nagle kichnęła i kolor jej włosów i charakter zupełnie się zmieniły. Policjanci ją złapali. Wtedy z Kinton wyskoczył mały Son-Goku i pokonał dwóch policjantów. Teraz wszyscy trzej lecą do Kame House. Po jakimś czasie dotarli do Kame sennina. Wielki mistrz postanowił, że będzie trenował Kuririna i Son-Goku.


Odcinek 016 [11.06.1986]

a) Shugyou - Ishi Sagashi

b) 修業・石さがし

c) Commencement. The search for the roc

d) Pierwszy sprawdzian

Kame sennin schował cały Kame House w kapsułkę Hoi-Poi. Później popłynął łódką razem z Kuririnem i Son-Goku na większy teren, żeby tam trenować. Son-Goku od razu zobaczył, że na wyspie jest mnóstwo domów. Wielki mistrz zrobił sprawdzian polegający na biegu na 100 metrów. Kuririn przebiegł tę drogę w 10,4 sekundy, zaś Son-Goku w 8,5. Natomiast Kame sennin przebiegł 100 metrów zaledwie w 5,6 sekundy. Potem Kuririn poszedł po piwo do Ranchi, ale ta kichnęła i zaczęła go gonić. Gdy tak uciekał to 100 metrów przebiegł w 8,4 sekundy. Nadszedł wieczór. Kame sennin wziął kamień i napisał na nim "Kame", co znaczy żółw. Po chwili wyrzucił go w gęstą puszczę. Powiedział, że ten który znajdzie pierwszy dostanie kolację, a drugi nic nie zje. Son-Goku pierwszy znalazł szukany kamień. Wtem wyszedł Kuririn i zabrał mu go. Obaj postanowili, że będą walczyli ze sobą. Son-Goku oczywiście wygrał, a wtedy Kuririn wyrzucił inny kamień w las, za którym zwycięzca pobiegł myśląc, że to ten Kame sennina. Przez oszustwo, Son-Goku nie zjadł kolacji, a Kuririn, Kame sennin i Ranchi zjedli żółwia morskiego i zachorowali.


Odcinek 017 [18.06.1986]

a) Inochigake! Gyuunyuu Haitatsu

b) 命がけ!牛乳はいたつ

c) Death-defying actions for milk delivery

d) Intensywny trening

Kame sennin wstał bardzo szybko i obudził Kuririna oraz Son-Goku. Potem wszyscy zaczęli biegać. Son-Goku i Kuririn wzięli po jednej skrzynce mleka i zaczęli roznosić je do daleko oddalonych od siebie domów. Po jakimś czasie wszyscy trzej musieli przejść wielkie schody. Potem Kame sennin powiedział do kogoś, że jego uczniowie będą mogli wziąć udział w Tenkaichi Budokai 21. Tymczasem Yamucha trenuje w Zachodnim Mieście. Bulma, U-Ron i Purr oglądają jego trening. Son-Goku i Kuririn także trenują bardzo intensywnie z Kame senninem. Trening pod kierunkiem tego mistrza jest bardzo ciężki.


Odcinek 018 [25.06.1986]

a) Kamesenryuu Kitsuui Shugyou

b) 亀仙流きつーい修業

c) Kame sennin's intense training

d) Trening według Genialnego Żółwia

Wszyscy trenują do Tenkaichi Budokai 21. Kame sennin postanowił, że Kuririn i Son-Goku pomogą rolnikowi w pracy. Dzieciaki szybko zaorały całe pole. Tymczasem Ranchi w Kame House zrobiła śniadanie. Uczniowie Kame sennina bardzo szybko jedzą je. Nagle Ranchi znowu kichnęła i zaczęła strzelać z karabinu w Kame sennina, Son-Goku i Kuririna. Później mistrz nauczył podopiecznych czytać i liczyć. Była godzina 12:30. Wszyscy trzej odpoczywali. Potem poszli pracować. Kuririn przypomniał sobie jak trenował w świątyni. Gdy skończyli, to zaczęli przesuwać duże głazy, pływali w jeziorze z rekinami. W końcu Kame sennin przywiązał uczniów do drzewa, po czym potrząsnął gniazdem pszczół. Owady natychmiast wyleciały i zaatakowały Kuririna i Son-Goku.


Odcinek 019 [02.07.1986]

a) Tenkaichi Budoukai Hajimaru!

b) 天下一武道会はじまる!

c) The Tenkaichi Budokai begins

d) Wielki turniej

Son-Goku i Kuririn intensywnie trenowali. Ciągle roznosili mleko, uciekali przed rekinami, orali pola. Po bardzo długim czasie zjedli coś. Później zaczęli przesuwać wielki głaz. Tymczasem Yamucha trenował w lesie. Bulma, Purr i U-Ron szli przez miasto. Son-Goku i Kuririn ubrali właśnie garnitury. Po chwili wybrali się z Kame senninem na Tenkaichi Budokai 21, by się na niego zapisać. Uczniowie wielkiego mistrza zobaczyli wkrótce Yamuchę, Bulmę, Purra i U-Rona. Później Kame sennin dał specjalne ubrania do walki. Kuririn i Son-Goku ujrzeli bardzo wielu wojowników, którzy wezmą udział w najbliższym turnieju sztuk walki.


Odcinek 020 [09.07.1986]

a) Deru ka? Shugyou no Iryoku

b) でるか?修業の威力

c) Will the power of the training prevail

d) Wielki turniej

Bulma chciałš koniecznie obejrzeć kwalifikacje, ale nikt jej nie pozwalał. Wszyscy wojownicy byli już w sali kwalifikacyjnej. W pewnej chwili mały Son-Goku wszedł na matę i ujrzał przed sobą wielkiego Ootoko. Tymczasem na U-Ronie stoi Bulma i ogląda walki kwalifikacyjne przez okno. Son-Goku szybko pokonał przeciwnika. Po chwili do Kuririna podeszli jego znajomi ze świątyni, którzy się nad nim znęcali. Nagle Bulma zobaczyła przez okno okropnego Bakuteriana, aż spadła na ziemię. Później kupiła sobie lody. Na matę wszedł Kuririn i Orinji Senpai. Kuririn bardzo szybko pokonał przeciwnika, tego z którym trenował w świątyni. Prosiak U-Ron zamienił się w drabinę. Teraz Yamucha pokonał przeciwnika. Następnie Son-Goku wygrał z Bokusą, a Kuririn pokonał Ken Po Ka. Yamucha i jakiś wilk weszli na matę. Yamucha wykorzystał technikę Rogafufuken i szybko pokonał przeciwnika. Następnie na ring weszli Kuririn i Bear Man. Kuririn wygrał kolejny pojedynek. Nagle zjawił się Kame sennin i stanął obok Bulmy.


001-020 -- DRAGON BALL -- ODCINKI TELEWIZYJNE
-
INFORAMCJE
Informacje ►
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker