Informacje

Dragon Ball

INFORMAJCE
-
ODCINKI TELEWIZYJNE -- DRAGON BALL -- 061-080

W tym dziale znajdują się raczej szczegółowe opisy wszystkich odcinków trzech serii Dragon Balla, a także ich tytuły oryginalne, jak i polskie, jak i oryginalne przetłumaczone na angielskie. Życzymy do miłego czytania.


DRAGON BALL | DRAGON BALL Z | DRAGON BALL GT

INFORMACJE OGÓLNE
001-020 | 021-040 | 041-060 | 061-080 | 081-100 | 101-120 | 121-140 | 141-153

Schemat przedstawiania odcinków
Numer odcinka [Data wydania]

a) Tytuł japoński (romaji)

b) Tytuł japoński (kanji)

c) Tytuł japoński przetłumaczony na angielski

d) Tytuł polski

Szczegółowy opis odcinka


Odcinek 061 [06.05.1987]

a) Karin Tou no Karinsama

b) カリン塔のカリン様

c) Karin of Karin Tower

d) Mistrz mistrzów

Mały Son-Goku w końcu wspiął się na sam szczyt wysokiej wieży Karina. Zobaczył tam kilka dzbanów. W pierwszym dzbanku zobaczył Bulmę i Kuririna. Po chwili otworzył drugi dzban i zobaczył w nim sam siebie i Chi-Chi jak zbierała kwiaty. W ostatnim dzbanku ujrzał Bulmę z Yamuchą, U-Rona z Purrem, Kame sennina, Ranchi i Kuririna. Po chwili pokazali się Tao Pai Pai, Bora i Upachi. Następnie ujrzał niejaką Uranai Babę i dziadka Son-Gohana. Karin wyjaśnił mu, że w tajemniczych dzbankach jest pokazana przeszłość, teraźniejszość, a nawet przyszłość. Później chłopiec wszedł po schodach i dopiero wtedy zobaczył Karina - bardzo podobnego do kota. Spytał się go czy miał świętą wodę. Tymczasem ludzie z jakiejś wioski wystrzelili w Tao Pai Paia pocisk, ale ten obronił się klapkiem, podrzucając go góry. Później poszedł się wykąpać. Gdzie indziej Upachi spoglądał na wysoką wieżę. Karin pokazał Son-Goku dzbanek ze świętą wodą. Gdy mały chłopiec chciał wypić wody, Karin go uderzył. Później Animal powiedział do niego, że musi zabrać mu te naczynko, jeśli chce dostać wody. Son-Goku próbował odebrać Karinowi wodę, ale mu to nie wychodziło. Nagle zaczął padać deszcz. Gdzie indziej wielki mistrz stał obok Kame House. Tymczasem Karin powiedział do Son-Goku, że miał właśnie 800 lat. Kame sennin wystrzelił przed siebie ognistą kulę z palca. Karin powiedział, że wielki mistrz dopiero po 3 latach zdobył świętą wodę. Upachi nadal patrzył na wieżę.


Odcinek 062 [13.05.1987]

a) Hatashite!? Chouseisui no Kikime

b) 果して!?超聖水のききめ

c) The Effects of the Holy Water?

d) Święta woda

Son-Goku postanowił zdobyć świętą wodę za wszelką cenę. Karin poszedł spać. Po chwili chłopiec pozostawił swój obraz w kilku miejscach, ale i tak nie zdobył wody. Kiedy zrobiło się ciemno, poszedł spać. Następnego dnia Karin usmażył sobie rybę. Gdy ją zjadł, dał Son-Goku fasolkę zwaną Senzu Bean. Po chwili wyrzucił worek ze Smoczą Kulą za wieżę. Więc chłopiec z ogonkiem zlazł z wieży i ponownie wszedł, ale już ze Smoczą Kulą. Malec zobaczył śpiącego mistrza, ale nie próbował zabrać mu świętej wody, bo nie chciał oszukiwać. Następnego dnia chłopiec znowu próbował zdobyć dzbanek z wodą. Tymczasem Tao Pai Pai postanowił pojutrze zabić swojego przeciwnika. Upachi stanął obok grobu swojego ojca. Son-Goku ujrzał w dzbanku Bulmę, Kuririna, Kame sennina i Ranchi. Później postanowił naśladować Karina. Minął kolejny dzień. Odważny Son-Goku zdobył nareszcie świętą wodę i ją wypił. Wtedy ona okazała się zwykłą wodą z kranu. Wtedy Karin powiedział do ucznia, że był on już dużo silniejszy niż przedtem, gdyż trenował on biegając za nim oraz wchodzeniem na wieżę. Gdzie indziej Tao Pai Pai zabił krawca, który uszył mu ubranie. Son-Goku zdobył nowe siły i zaczął już schodzić z wieży. Tymczasem Tao Pai Pai rzucił w powietrze filar i na niego stanął. Son-Goku wciąż schodził z wysokiej wieży, a wróg zbliżał się do niego.


Odcinek 063 [20.05.1987]

a) Son Gokuu no Gyakushuu

b) 孫悟空の逆襲

c) Son-Goku's Revenge!

d) Powrót bohatera

Red Sosui poprosił Blacka, aby podał mu cygaro. Upachi stoi obok wieży Karina. Nagle obok niego wylądował straszny Tao Pai Pai. Postanowił zabić Upachiego, jeżeli ten nie przyniesie mu Smoczej Kuli. Po chwili wróg złapał Upachiego. Gdy chłopiec miał uderzyć mocno w wieżę, zjawił się Son-Goku i uratował małego. Wtedy Tao Pai Pai zobaczył Son-Goku, który powiedział mu, że to Smocza Kula uratowała mu poprzednim razem życie. Więc nieprzyjaciel postanowił załatwić przeciwnika w 3 sekundy. Po chwili zaatakował. Goku i Tao Pai Pai wymieniali się ciosami. Po chwili obaj podskoczyli do góry. Son-Goku zaatakował pięścią wroga, ale uderzył w drzewo. Gdzie indziej Kuririn zrobił 3 860 pąpek z Kame senninem na plecach. Ranchi zrobiła trzy mrożone herbaty. Zaś Bulma konstruowała, jakiś mały samolocik, który poleci wkrótce odnaleźć Son-Goku. Tymczasem Tao Pai Pai zastosował technikę walki Dodonpa, ale przeciwnik ją niespodziewanie odbił. Po chwili wróg wyjął jedną Hoi-Poi, z której to wyszedł miecz. Wróg atakował malca mieczem. Po jakimś czasie Upachi wziął do rąk Nyoibo i podał go przyjacielowi. Po zniszczeniu miecza, Tao Pai Pai, który wiedział już, że jest słabszy od Son-Goku, postanowił napić się wody Karina. Więc kopnął kamień w Upachiego i po około sekundzie zaczął wchodzić na wysoką wieżę. Son-Goku i Upachi stali obok wieży i patrzyli się w górę.


Odcinek 064 [27.05.1987]

a) Saigo no Taopaipai

b) 最後の桃白白

c) The Last of Tao Pai Pai

d) Porażka Kryminatora

Tao Pai Pai wchodził na wieżę Karina. Tymczasem Son-Goku zjadł kurczaka i zasnął. Wróg wspiął się już na szczyt. W następnym dniu Kame sennin oglądał zdjęcia z nagimi ładnymi dziewczętami. Później Bulma pokazała mistrzowi nowy Dragon Radar. Red Sosui i inni czekali na Tao Pai Paia, który dotarł już na szczyt wieży. Płatny morderca zobaczył w dużym dzbanie Blue, Borę, krawca i inne jego ofiary. Po chwili zjawił się Karin i dał wrogowi wodę. Tao Pai Pai zobaczył w dzbanie Upachiego. Karin wezwał czarnoniebieską Kinton. Po chwili nieprzyjaciel wlazł na chmurkę i poleciał w dół. Tymczasem Bulma udoskonaliła radar. Gdzie indziej Son-Goku się obudził i powiedział, że cudowna woda to zwykła woda z kranu. Nagle Karin spowodował, że Tao Pai Pai spadł z Kinton na ziemię. Wtedy Upachi i Son-Goku ujrzeli strasznego wroga. Po chwili wróg zaatakował chłopca z ogonkiem. Upachi, Karin i Tao Pai Pai myśleli, że Son-Goku przegrał walkę, ale ten wstał, jak gdyby nigdy nic. Po niedługiej walce wróg rzucił na ziemię granat, ale wtem Son-Goku go odbił i granat wybuchł razem z okrutnym wrogiem. Tymczasem Bulma i Kame sennin byli w Kame House. Son-Goku postanowił wyruszyć do kwatery głównej Red Ribbon. Upachi pożegnał się z przyjacielem, który po chwili odleciał na Kinton.


Odcinek N/A [03.06.1987]

a) Naitaa chuukei de housou wa... nai!

b) ナイター中継で放送は・・・ない!

c) A nighttime game was aired and the broadcast... was a no-show!

[nie wydany]


Odcinek 065 [10.06.1987]

a) Yuke Gokuu! Totsugeki Kaishi

b) ゆけ悟空!突撃開始

c) Son-Goku Goes on the Offensive!

d) Wyprawa do kwatery głównej

Red Sosui grał w golfa. Po chwili chwycił Smoczą Kulę z sześcioma gwiazdkami. Żołnierze Red Ribbon znaleźli tymczasem Smoczą Kulę. Gdzie indziej Son-Goku podążał na Kinton do kwatery głównej największej i najliczniejszej armii na świecie. Nagle wielki krokodyl zaatakował jakiś statek należący do Red Ribbon. Ludzie ze statku schowali się, ale wtedy zaatakowało ich jakieś plemię. Violet odleciała samolotem do góry. Bulma tymczasem robiła mały samolot. Gdzie indziej Red Sosui dostał jedną Smoczą Kulę. Bulma w końcu skonstruowała samolot, który po chwili poleciał w niebo, żeby odnaleźć ich małego przyjaciela. Po jakimś czasie Red Ribbon zlokalizowała niezidentyfikowany obiekt latający. Więc Red Sosui postanowił go strącić. Red Ribbon zaatakowali samolot i po chwili go zestrzelili. Bulma zrobiła telefon i zadzwoniła do domu. Powiedziała do Yamuchy, żeby przyleciał natychmiast do Kame House. Tymczasem Son-Goku już prawie doleciał do kwatery głównej. Kame sennin, Bulma i inni wsiedli do samolotu Yamuchy. Son-Goku ciągle leciał do.


Odcinek 066 [17.06.1987]

a) Reddo Ribon Gun Hisshi no Koubou

b) レッドリボン軍必死の攻防

c) The Red Ribbon's Desperate Defense

d) Armia Czerwonej Wstęgi w rozsypce

Yamucha, Kame sennin i ich przyjaciele lecieli samolotem do kwatery głównej Red Ribbon. Po chwili postanowili zabrać ze sobą Kuririna. Red Sosui i jego wojsko myśleli, że zbliża się do nich Tao Pai Pai ze Smoczymi Kulami, które ukradł. Gdzie indziej Kuririn płynął właśnie wpław. Nagle zobaczył jak coś leci prosto na niego. Próbował uciec, ale nie zdołał i zobaczył w samolocie Yamuchę i resztę. Purr i U-Ron zaczęli się śmiać. Jeden żołnierz zobaczył, że to Son-Goku leci do kwatery Red Ribbon, a nie Tao Pai Pai. Po krótkim czasie chłopiec zabił przeciwnika swoim kijem. Wtedy armia uruchomiła system obronny. Nagle z lasu zaczęło wylatywać bardzo dużo rakiet i innych pocisków, ale chłopiec z ogonkiem nawet się nie zranił. Później pokonał kilku żołnierzy w samolotach. Son-Goku nareszcie dotarł do kwatery głównej Red Ribbon. Wszyscy żołnierze atakowali go różnymi pociskami. Yamucha, Kame sennin i inni szukali bazy Red Ribbon. Po chwili została wystrzelona w nich rakieta. Więc Yamucha wyrzucił z samolotu dopalacz i rakieta w niego wpadła. Tymczasem Son-Goku niszczył po trochu tajną bazę Red Ribbon. Red Sosui i inni odczuwali wtenczas wielkie wstrząsy. Odważny uczeń Kame sennina dotarł już do czwartego piętra. Później zobaczył na Dragon Radarze, że Smocze Kule są piętro wyżej. Tymczasem Bulma, Yamucha i inni lecą samolotem.


Odcinek 067 [24.06.1987]

a) Reddo Sousui Shisu!!

b) レッド総帥死す!!

c) Red Leader is Dead!

d) Kres władzy komendanta Czerwonego

Mały Son-Goku niszczył kwaterę główną Red Ribbon. Z łatwością pokonywał wszystkich żołnierzy. Po chwili chciał wskoczyć na kolejne piętro, ale sufit był za twardy. Wszyscy żołnierze już uciekali, za to Violet weszła do pokoju z sejfem. Po chwili dzięki bombie drzwi sejfu zostały zniszczone. Dziewczyna zabrała pieniądze i dużo złota, a po chwili odleciała. Nagle Son-Goku wszedł przez okno i zobaczył czarnoskórego Blacka. Nagle wróg zaatakował malca, ale go nie pokonał. Po jakimś czasie na Son-Goku spadł sufit. Red Sosui powiedział do siebie, że w końcu będzie duży, gdy już Shen-Rona spełni jego życzenie. Gdy Black to usłyszał, zastrzelił go i został głównodowodzącym generałem armii Red Ribbon. Nagle mały Son-Goku wyszedł spod sufitu i zobaczył przeciwnika, który zaproponował mu współpracę, ale ten odmówił. Po chwili generał rzucił Hoi-Poi i powstał wielki robot, do którego po chwili wszedł. Gdzie indziej Yamucha, Kuririn i inni podążali do kwatery głównej Red Ribbon. Nagle zobaczyli na radarze, że leci coś prosto na nich. Był to samolot z Violet na pokładzie. Tymczasem Son-Goku ciągle walczył z wrogiem. Niestety Black postanowił wystrzelić w malca najpotężniejszą rakietę Red Ribbon.


Odcinek 068 [01.07.1987]

a) Saigo no Doragon Booru

b) 最後のドラゴンボール

c) The Last Dragon Ball!

d) Ostatnia Kryształowa Kula

Kame sennin, Yamucha i inni lecieli samolotem do tajnej kwatery Red Ribbon. Gdzie indziej Black, który był wtedy w wielkiej maszynie zaatakował małego Son-Goku potężną rakietą. Wszyscy pomyśleli, że generał pokonał przeciwnika. Wtedy Son-Goku skoczył na szybę wielkiego robota. Po chwili Black ponownie wystrzelił w malca jeszcze jedną rakietę, lecz ten ją z łatwością odbił. Tymczasem Bulma i inni zobaczyli wielki wybuch rakiety. Black postanowił uciec, ale Son-Goku mu na to nie pozwalił i ostatecznie go zabił. Gdzie indziej Bulma i reszta dostrzegli w dole żołnierzy uciekających z bazy. Chłopiec z ogonkiem miał już sześć Smoczych Kul. Po chwili włączył Dragon Radar, ale nie zlokalizował ostatniej kuli. Yamucha wylądował na drodze w lesie. Później Kame sennin postanowił ustalić plan działania. Nagle Kuririn i inni ujrzeli coś w niebie. Wtedy szybko Purr schował samolot w Hoi-Poi i wszyscy się skryli za drzewa. Po chwili zobaczyli, że to Son-Goku na Kinton jest w górze. Dzielny chłopiec wylądował. Potem powiedział wszystkim zebranym, że pokonał całą armię Red Ribbon. Później opowiedział jak wdrapał się na szczyt wieży Karina i jak groźny Tao Pai Pai zabił Borę. Po jakimś czasie wszyscy wybrali się do Kame House. W pewnym czasie Kame sennin powiedział, że Son-Goku jest od niego silniejszy.


Odcinek 069 [08.07.1987]

a) Kyuuto na!? Uranai Baba

b) キュートな!?占いババ

c) The Cute Fortune Teller

d) Baba Gula

Bulma powiedziała, że Dragon Radar jest całkiem sprawny. Po chwili Kame sennin stwierdził, że trzeba iść do jego siostry, Uranai Baby, która jest wróżką. Więc Son-Goku i inni polecieli do jej pałacu. Po drodze zatrzymali się, żeby zatankować samolot. Wtedy Son-Goku poszedł do krawca, żeby zakupić nowe ubranie. Po chwili wezwał Kinton i poleciał do Upachiego. Po jakimś czasie zabrał malca i wrócił do Yamuchy. Później przedstawił Upachiego i ubrał nowe ubranie. Po chwili wszyscy polecieli gotowym samolotem do pałacu Uranai Baby. Po jakimś czasie tam dolecieli. Kilku ludzi weszło przed nii do pałacu i po niedługim czasie wyszło poobijanych. Wtedy Yamucha, Son-Goku, Upachi, Purr i Kuririn weszli do mieszkania Uranai Baby. Gdy wszyscy zobaczyli szukaną osobę to ta powiedziała, że za jej usługi trzeba zapłacić 1 000 000 zeni lub pokonać jej pięciu silnych wojowników.


Odcinek 070 [15.07.1987]

a) Totsugeki! Warera Gonin no Senshi

b) 突撃!われら5人の戦士

c) The Five Fighters

d) Pięciu przeciwników

Kuririn, Yamucha, Son-Goku, Upachi i Purr znajdowali się w pałacu Uranai Baby. Po jakimś czasie na ring wszedł Kuririn. Wtedy Uranai Baba wezwała na matę wampira. Mały Kuririn zaatakował Draculę, ale ten zamienił się nietoperza. Kuririn ciągle próbował zadać cios przeciwnikowi, ale nie wychodziło mu to zbyt dobrze. Przegrany Kuririn zszedł z maty. Później na ring weszli Upachi z Purrem. Kame sennin opowiedział Ranchi, Bulmie i U-Ronowi jaka jest Uranai Baba. Purr i Upachi byli już na macie. Przed walką Upachi zjadł trochę czosnku. Po jakimś czasie dwa malce pokonali Draculę. Potem Yamucha wszedł na ring. Wtedy to Uranai Baba powiedziała, że jej wojownik o imieniu Suke jest niewidzialny. Niestety Yamucha nie zauwazył swojego przeciwnika. Po chwili Kuririn powiedział do Son-Goku, żeby przywiózł tam Bulmę i Kame sennina. Yamucha zachował spokój i usłyszał kroki niewidzialnego człowieka.


Odcinek 071 [22.07.1987]

a) Kesshi no Dairyuukessen

b) 決死の大流血戦

c) The Desperate Battle

d) Diabelska fosa

Son-Goku w końcu dotarł do Kame House, lecz nie zastał tam ani Kame sennina, ani Bulmy. Po chwili dopiero chłopiec ich zobaczył, jak lecieli samolotem. Więc wziął ich i poleciał do pałacu. Gdzie indziej Yamucha oraz Suke byli na macie. Nagle Uranai Baba zaczęła głośno gadać, żeby Yamucha nie usłyszał kroków przeciwnika. Nagle wojownik Uranai Baby zaatakował przeciwnika. Kuririn, Upachi i Purr zaczęli mówić do wroga. Gdy Suke się odzywał, Yamucha go atakował. Tymczasem Son-Goku leciał na Kinton z Kame senninem i Bulmą. Uranai Baba zaproponowała Yamuchy poddanie się. Son-Goku dotarł już do pałacu. Po chwili Kuririn z zaskoczenia zdjął bluzkę Bulmy, która oczywiście nie miała nic pod nią, i odsłanił tym samym jej duże, odstające piersi. Krwotok z nosa Kame sennina opryskał wtedy wroga. Wtedy Yamucha widział Suke. Po jakimś czasie wojownik Uranai Baby poddał się. Kuririn powiedział Bulmie, co trzeba zrobić, żeby siostra Kame sennina powiedziała im, gdzie znajduje się Smocza Kula. Potem wszyscy poszli do jakiegoś pomieszczenia. Yamucha wszedł do specjalnych drzwi, a reszta poszła dalej. Później Son-Goku i Uranai Baba weszli do jeszcze jednych drzwi. Jakiś niewidzialny człowiek przyniósł dla Son-Goku dużo jedzenia. Tymczasem Kame sennin, Bulma i inni szli po schodach. Nagle na chłopca z ogonkiem spadło bardzo dużo cegieł, ale ten się obronił. Yamucha stał już nad diabelską fosą. Po chwili Son-Goku i Uranai Baba wyszli z drzwi i trafili do Kame sennina i reszty. Uranai Baba powiedziała, że jeśli Son-Goku zechce zostać jej uczniem, to Yamucha nie będzie musiał walczyć nad diabelską fosą.


Odcinek 072 [29.07.1987]

a) Son Gokuu Kenzan! Akuma no Benjo

b) 孫悟空見参!悪魔の便所

c) Son-Goku and the Demon's Toilet

d) Jamsza zagląda śmierci w oczy

Uranai Baba powiedziała, co stanie się z Yamuchą, gdy przegra walkę. Ale silny wojownik się nie wycofał. Więc Uranai Baba wezwała trzeciego wojownika. Wtedy pojawiła się mumia zwana Mira. Yamucha stwierdził, że pokona przeciwnika. Nagle Mira zaatakował i próbował zrzucić przeciwnika do fosy, ale po chwili zmienił zdanie. Więc Yamucha wykorzystał technikę Rogafufuken, ale wróg ciągle był na nogach. Nagle zrzucił Mirę, ale wróg złapał się bandażem i wrócił na pole walki. Niestety Yamucha przegrywał walkę. Wtedy Upachi chciał rzucić w mumię toporkiem, ale Kame sennin go powstrzymał. Mira ciągle walczył z Yamuchą. Nagle Purr zamienił się w ptaka i zaczął dziobać nieprzyjaciela w twarz. Po jakimś czasie Yamucha spadł, ale Son-Goku rzucił Nyoibo i uratował go. Po chwili chłopiec z ogonkiem stanął przed Mirą.


Odcinek 073 [05.08.1987]

a) Hissatsu Akumaitokousen to wa!?

b) 必殺アクマイト光線とは!?

c) The Demon's Beam

d) Piekielna moc Diabła

Son-Goku stał przed straszną mumią. W pewnej chwili Kame sennin powiedział, że Mira jest nieśmiertelny, gdyż przecież jest mumią. Upachi bardzo bał się o Son-Goku. Nagle wróg zaatakował ucznia Kame sennina, ale ten wstał bez żadnej rany. Mira znowu zaatakował, ale tym razem Son-Goku się obronił. Po chwili bandaże nieprzyjaciela bardzo mocno związały chłopca. Son-Goku nie mógł się nawet ruszyć. Wtedy Kame sennin i inni zaczęli mówić do młodego przyjaciela, by się poddał, ale on nie chciał. Silny chłopiec długo próbował zniszczyć bandaże, ale niestety był na to za słaby. Nagle skoczył w dół. Dzięki diabelskiej fosie bandaże się spaliły, a Son-Goku wskoczył na powrót na ring. Mira znowu próbował złapać przeciwniika, ale przegrał jednym ciosem w brzuch. Wtedy Uranai Baba powiedziała, że Son-Goku wygrał walkę. Następnym wojownikiem był Akkuman. Wróg od razu zaatakował przeciwnika, ale nie dał mu rady. Po niedługim czasie uderzył przeciwnika. Wojownik Uranai Baby wpadł prawie do fosy, ale miał skrzydła i bezpiecznie wrócił na ring. Kame sennin powiedział, że Akkuman wygrał już dwa razy Tenkaichi Budokai. Nagle wtóg wykorzystał straszną technikę Akumaitokosen.


Odcinek 074 [12.08.1987]

a) Nazo no Goninme no Otoko

b) なぞの五人目の男

c) The Mysterious 5th Fighter

d) Piąty wojownik

Son-Goku stał przed Akkumanem. Nagle przeciwnik wysłał w Son-Goku promień, który miał go zniszczyć. Ku zaskoczeniu wszystkich chłopcu nic się nie stało. Wtedy zdenerwowany Akkuman ponownie zastosował tę samą technikę. Chłopiec z ogonkiem znowu przeżył. Obok nich stali tymczasem Kame sennin, Bulma, Yamucha, Purr i Upachi. Nagle Akkuman niespodziewanie wyjął trójząb i atakował nim małego Son-Goku. Piąty, tajemniczy przeciwnik, także oglądał walkę. W pewnej chwili uczeń Kame sennina prawie spadł z ringu. Niestety Akkuman ponownie zaatakował chłopca. Nagle Son-Goku walnął wroga i nieprzyjaciel został ostatecznie pokonany. Kame sennin i jego przyjaciele ucieszyli się z kolejnego zwycięstwa. Po chwili Uranai Baba wezwała piątego, ostatniego wojownika, przybyłego z Zaświatów. Przeciwnik Son-Goku poprosił Uranai Babę, aby walka odbyła się na większej przestrzeni. Kame sennin powiedział, że już gdzieś widział tego przeciwnika. Tymczasem sługa Uranai Baby podał jej podwieczorek. Son-Goku i piąty wojownik stali na ringu. Kame sennin i inni stali tuż obok nich. Pierwszy zaatakował Son-Goku.


Odcinek 075 [19.08.1987]

a) Gekitotsu!! Kyouteki Doushi

b) 激突!!強敵同士

c) Formidable Foes Clash!

d) Tajemniczy przeciwnik

Son-Goku ze wszystkich sił próbował uderzyć przeciwnika, ale nie zdołał. Po chwili chłopiec ponownie zaatakował, ale znowu go nie zranił. Yamucha i jego przyjaciele oglądali walkę. Niestety Son-Goku nie mógł pokonać wroga. Nagle chłopiec został wyrzucony w powietrze. Po chwili tajemniczy przeciwnik walnął Son-Goku w brzuch. Chłopiec spadł na ring, ale po niedługim czasie wyszedł z gruzów i walnął nieprzyjaciela. Tymczasem Kame sennin próbował rozpoznać tajemniczego wojownika. Nagle i niespodziewanie przeciwnik wykorzystał technikę Kamehameha. Na szczęście fala energii przeleciała obok małego Son-Goku. Po jakimś czasie wszyscy zobaczyli bohatera na niebie. Po sekundzie chłopiec także wykorzystał technikę Kamehameha. Wróg leżał na ringu. Wszyscy wokół myślelo, że Son-Goku zwyciężył. Niestety przeciwnik nieoczekiwanie złapał i mocno ścisnął ogon malca. Mały chłopiec w jednej chwili stracił wszystkie siły. Kame sennin rozpoznał nareszcie tajemniczego wojownika. Wróg ciągle bił się z Son-Goku. Kame sennin powiedział wszystkim, że człowiek w masce to Son-Gohan - dziadek małego Son-Goku.


Odcinek 076 [26.08.1987]

a) Kamen Otoko no Shoutai ha!?

b) 仮面男の正体は!?

c) The Identity of the Masked Man?

d) Przeciwnik odsłania twarz

Son-Gohan walczył z Son-Goku. Gdzie indziej Pilaf, który siedzi w robocie, niszczy skały. Nagle Shuu i Mai zobaczyli na ekranie, że ogon to słaby punkt ich największego nieprzyjaciela. Tymczasem Pilaf ukrył Smoczą Kulę w skrzyni, w której żaden radar jej nie wykryje. Później pokazał swoim sługom trzy duże roboty. Wkrótce wszyscy trzej schowali roboty w Hoi-Poi. Tymczasem w pałacu Uranai Baby Son-Gohan wyrwał Son-Goku ogonek. Chłopiec skakał z bólu po ringu. Gdy chciał zaatakować, jego przeciwnik poddał się. Wtedy Son-Goku zobaczył, że przeciwnik to jego dziadek. Po chwili Son-Gohan zdjął maskę. Później powiedział, że zaraz musi wracać w Zaświaty. Po krótkiej rozmowie dziadek spytał się Kame sennina czy to prawda, że Son-Goku zamienia się w Ozaru. Nagle Son-Goku pobiegł i zaraz wrócił ze Smoczymi Kulami. Po niedługim czasie dziadek zniknął. Po chwili Uranai Baba spełniła prośbę Son-Goku i pokazała w kryształowej kuli samochód, w którym to znajdowała się wtedy Smocza Kula.


Odcinek 077 [02.09.1987]

a) Pirafu no Daisakusen

b) ピラフの大作戦

c) Pilaf's Second Attempt

d) Plany Pilafa

Son-Goku i wszyscy zebrani zobaczyli samochód, w którym jest Smocza Kula. Bulma nadal nie wiedziała dlaczego Dragon Radar jej nie wykrył. Po chwili Son-Goku poleciał na Kinton po kulę. Tymczasem Pilaf, Shuu i Mai jechali swoim pojazdem. Nagle chłopiec już bez ogonka ujrzał na drodze czerwony samochód. Po chwili Pilaf i inni zobaczyli na szybie Son-Goku. Wtedy Pilaf postanowił zaatakować nieprzyjaciela. Więc jego podwładni wyszli z samochodu. Później cała trójka rzuciła Hoi-Poi, po czym weszła do swoich robotów. Nagle Son-Goku zaatakował Pilafa, ale ten obronił się ręką. Po sekundzie wróg złapał za nogę malca i rzucił nim w skałę. Nagle do pałacu Uranai Baby wleciał czarny kruk, przynoszący pecha. Pilaf, Shuu i Mai zaatakowali Son-Goku. Później go okrążyli. Wtedy Mai go złapała, Shuu spalił mu ubranie, a Pilaf zobaczył, że Son-Goku stracił ogon i tym samym jedyny słaby punkt. Więc zaraz trzy roboty się połączyły. Wtem chłopiec wykorzystał technikę Kamehameha i zniszczył jednego. Nagle pozostałe dwa złączyły się w strusia i zaczęły uciekać. Son-Goku już prawie dogonił Pilafa. Niestety wtedy został wystrzelony w niego pocisk. Na szczęście chłopiec go odbił i pocisk trafił w Pilafa. Po chwili chłopiec zabrał Smoczą Kulę Pilafowi, ubranie Shuu i odleciał na Kinton.


Odcinek 078 [09.09.1987]

a) Shenron Futatabi

b) 神龍ふたたび

c) Shen-Ron Appears Once More

d) Powrót Boskiego Smoka

Son-Goku miał już siedem Smoczych Kul. Nagle Kuririn i inni ujrzeli go w górze. Po chwili chłopiec wziął Upachiego oraz wszystkie kule. Później odleciał. Wtedy Uranai Baba stwierdziła, że ten malec jeszcze wiele razy uratuje Ziemię. Son-Goku niedługo leciał z Upachim na Kinton. Tymczasem Yamucha powiedział do Kame sennina, że chciałby zostać jego uczniem. Son-Goku i Upachi lecieli w chmurach. Po chwili dolecieli na miejsce. Na początku uczeń wielkiego mistrza wyrzucił na ziemię Smocze Kule, a po chwili wezwał Shen-Rona. Niebo stało się czarne, zaczęły pojawiać się pioruny, a po chwili pojawił się wielki Dragon. Następnie Upachi poprosił olbrzyma o wskrzeszenie Bory. Smok spełnił życzenie i Bora wstał z grobu. Dragon zniknął, a gdy Smocze Kule się rozpraszyły, Son-Goku złapał tę z czterema gwiazdkami. Niebo znowu stało się jasne. Po chwili bohater wezwał Kinton i na niej odleciał. Upachi powiedział, że kiedyś także wejdzie na szczyt wieży. Tymczasem Son-Goku leci na Kinton. Po jakimś czasie Kuririn i inni zobaczyli go. Yamucha powiedział do chłopca, że zostanie uczniem Kame sennina. Po chwili chłopiec chciał wezwać swoją chmurkę, ale wtem Kame sennin zabronił mu na niej latać. Więc Son-Goku ruszył w drogę pieszo. Kame sennin i jego przyjaciele ruszyli do Kame House marszowym krokiem, a Son-Goku biegł przed siebie.


Odcinek 079 [16.09.1987]

a) Kinkaku - Ginkaku no Hito Kui Hyoutan

b) 金角・銀角の人食いひょうたん

c) The Man-Eating Gourd

d) Fatalny bukłak

Jacyś ludzie są w wiosce. Mały Son-Goku udał się na wschód. W pewnym momencie położył się z głodu na ziemi Nagle zobaczył, jak jakaś dziewczynka prosi kogoś, żeby poszedł do jej wioski. Po chwili dziewczynce wypadły ciastka. Wtedy chłopiec je zjadł. Potwór postanowił zjeść bohatera i małą dziewczynkę, ale Son-Goku z łatwością pokonał przeciwnika. Do wioski przyjechało dwóch złych osobników. Jeden z nich zaczął strzelać w niebo. Son-Goku i jego przyjaciółka biegną do wioski. Dwóch ludzi kazało mieszkańcom wioski dać pożywienie. Po chwili dziewczynka pokazała swoim rodzicom Son-Goku. Swóch ludzi zaczęło wymieniać nazwiska, a jeżeli ktoś nie odpowiadał, to magiczny bukłak go pochłaniał i przerwabiał na alkohol. Po chwili pokazał się Son-Goku. Nieprzyjaciel wyjął swój wielki, stalowy miecz i zaatakował przeciwnika, ale chłopcu nic się nie stało. Malec zaatakował wroga. Niestety nieprzyjaciel krzyknął głośno "Son-Goku" i bukłak pochłonął chłopca. Dwóch osobników siedziało później przy stole. Tymczasem Son-Goku myślał, jak by tu wyjść z bukłaka. Po chwili wykorzystał technikę Kamehameha, lecz nie zdołał zniszczyć naczynia. Nagle jeden z wrogów otworzył bukłak i na zewnątrz pojawił się Son-Goku. Chłopiec po chwili zabrał pojemnik na wodę i wezwał dwóch nieprzyjaciół. Bukłak pochłonął ich. Po niedługim czasie dwaj źli ludzie powiedzieli ludziom, że jeśli ich wypuszczom, to będą służyć na rzecz wioski. Nagle zaczął padać deszcz. Dwóch ludzi już pracowało na polach. Son-Goku znowu zaczął biec przed siebie.


Odcinek 080 [23.09.1987]

a) Iza Gozen Shiai! Gokuu Tai Tenron

b) いざ御前試合!悟空VS天龍

c) Son-Goku vs Ten-Ron

d) Królewski mecz

Son-Goku cały swój czas poświęcał na trening, poruszając się na południe. Nagle spadł obok rzeki. Zapytał się tam, jakiejś babci, czy w okolicy znajduje się silny człowiek. Babcia odpowiedziała mu, że jest tu ktoś taki. Po krótkiej wędrówce Son-Goku ujrzał najsilniejszego wojownika z wioski i jego największego rywala - niejakiego Ten-Rona. Chłopiec postanowił walczyć z tym pierwszym. Niestety wojownik zaczął kaszleć i musiał się położyć. Gdy chłopiec szedł po lekarstwa, zaatakował go uczeń Ten-Rona. Na szczęście wytrzymałemu na ciosy Son-Goku nic się nie stało. Następnego dnia powiedział, że mógłby walczyć z przeciwnikiem, czyli Ten-Ronem, na turnieju. Potem zjadł zatrute śniadanie, ale brzuch w ogóle go nie rozbolał. Po jakimś czasie na ring weszli Son-Goku oraz Ten-Ron. Chłopiec zaczął walczyć. Niestety w trakcie walki zaczął mieć bóle brzucha. Wtedy to Son-Goku zaatakował z powietrza i ostatecznie wygrał walkę. Po krótkiej rozmowie odszedł. Po drodze zjadł jedno ciastko.


061-080 -- DRAGON BALL -- ODCINKI TELEWIZYJNE
-
INFORAMCJE
Informacje ►
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker