Informacje

Dragon Ball

INFORMAJCE
-
ODCINKI TELEWIZYJNE -- DRAGON BALL -- 081-100

W tym dziale znajdują się raczej szczegółowe opisy wszystkich odcinków trzech serii Dragon Balla, a także ich tytuły oryginalne, jak i polskie, jak i oryginalne przetłumaczone na angielskie. Życzymy do miłego czytania.


DRAGON BALL | DRAGON BALL Z | DRAGON BALL GT

INFORMACJE OGÓLNE
001-020 | 021-040 | 041-060 | 061-080 | 081-100 | 101-120 | 121-140 | 141-153

Schemat przedstawiania odcinków
Numer odcinka [Data wydania]

a) Tytuł japoński (romaji)

b) Tytuł japoński (kanji)

c) Tytuł japoński przetłumaczony na angielski

d) Tytuł polski

Szczegółowy opis odcinka


Odcinek 081 [30.09.1988]

a) Gokuu - Makai e Iku

b) 悟空・魔界へ行く

c) Son-Goku Visits the Spirit World

d) Kraina biesów

Jakaś dziewczynka znajdowała się w pałacu. Nagle spostrzegła się, że w jej pokoju były wtedy duchy. Tymczasem Son-Goku szedł na dwóch rękach. Jakaś babcia powiedziała mu, że w wiosce obok mieszkają biesy. Później dodała, że ubiegłej nocy diabły porwały księżniczkę. Po chwili dała małemu swoje śniadanie. Chłopiec dotarł do wioski biesów. Mieszkańcy pomyśleli, że jest on potworem. Wkrótce wpadł w pułapkę, ale się obronił. Później powiedział do ludzi, żeby się pokazali. Po jakimś czasie chłopiec był już w pałacu króla. Władca powiedział do niego, że jeżeli wejdzie do krainy biesów, to może już nie wrócić. W pewnym momencie kazał wyprowadzić Son-Goku, ale ten nie wyszedł. Nagle wioskę zaatakowały potwory. Następnego dnia król i inni zaprowadzili chłopca do miejsca, w którym są drzwi prowadzące do krainy diabłów. Tymczasem w Kame House, Kame sennin dał Ranchi jedzenie. Yamucha, Kuririn i Purr trenowali. Son-Goku prawie czymś dostał, ale zdążył się obronić. Później dotarł do krainy diabłów. Najpierw na ringu pokonał jednego przeciwnika, a wtedy na matę wszedł niejaki Shura. Son-Goku wykorzystał technikę Kamehameha, lecz groźny wróg ją odbił. Po chwili malec ostatecznie pokonał przeciwnika i uciekł. Gdy już wyszedł, wyrwał miecz i drzwi do krainy diabłów zamknęły się. Chłopiec znowu zaczął coś jeść w pałacu króla.


Odcinek 082 [07.10.1987]

a) Abare Kaijuu Inoshikachou

b) あばれ怪獣イノシカチョウ

c) Inoshikachu, the Monster

d) Skrzydlaty Dźileń

Mały Son-Goku stał na środku drogi. Nagle ujrzał przed sobą szybko jadący samochód z ludzmi. Więc jak najszybciej zagiął drzewo i zatrzymał pojazd. Wtedy nieznajomi opowiedzieli chłopcu o Inoshikachu - skrzyżowaniu dzika z jeleniem. Tymczasem Kuririn i Yamucha ze sobą walczyli. Kame sennin oglądał swój album ze zdjęciami. Nagle Bulma zobaczyła na jednym zdjęciu młodego Kame sennina, Gyozę oraz Inoshikachu. Son-Goku był bardzo głodny. Zobaczył wkrótce ludzi goniących za Inoshikachu. Po chwili niejacy Tenshinhan i Chaoz pokonali tego Animala. W zamian wzięli 1 000 zeni, trochę kukurydzy i mięsa. Po jakimś czasie, gdy Son-Goku łowił ryby poczuł przyjemny zapach, a kiedy podszedł bliżej zobaczył jedzących Chaoza, trójokiego Tenshinhana oraz rogatego zwierza, którego przecież pokonali. Po chwili Tenshinhan zaatakował chłopca. Później na biednego Son-Goku spadło drzewo. Tymczasem Bulmie przyśnił się Son-Goku oraz Inoshikachu. Gdzie indziej Son-Goku obudził się i ujrzał obok siebie dziewczynkę. Po chwili postanowił pokonać Tenshinhana i jego małego kumpla. Później coś zjadł. Inoshikachu zaatakował kolejną wioskę. Son-Goku znowu zobaczył rodzinę, którą wcześniej widział. Tenshinhan i Chaoz ponownie pokonali rogatą bestię i chcieli dostać umówione pieniądze. Wtedy zjawił się Son-Goku i powiedział, że to oszuści. Po chwili zaczął łaskotać Inoshikachu. Zwierz zaczął się śmiać. Wtedy Tenshinhan wziął palący się kij i położył go pod Inoshikachu. Na szczęście Son-Goku odwiązał dzika i go uratował. Wtedy mieszkańcy wioski pomyśleli, że to Son-Goku jest złodziejem. Tymczasem Chaoz i Tenshinhan uciekli. Son-Goku zabrał Inoshikachu daleko od wioski. Niestety tam także ujrzał ludzi ze strzelbami. Później przyszedł szef sąsiedniej wioski i powiedział, że to nie Son-Goku jest oszustem. Rana Inoshikachu została już opatrzona. Później dzik pomagał Son-Goku w treningach. Tenshinhan i Chaoz szli przez most, a Son-Goku wyruszył w dalszą drogę. Tak zwany potwór postanowił siłę i energię wykorzystać pomagając wieśniakom w pracach polowych.


Odcinek 083 [14.10.1987]

a) Isoge Gokuu! Tenkaichi Budoukai

b) いそげ悟空!天下一武道会

c) To the World Championship Martial Arts Tournament, Son-Goku!

d) W drodze na światowy turniej sztuk walki

Son-Goku ma wrażenie, że ktoś go potrzebuje. Tymczasem niejakiego Konkichiego gonią trzej złodzieje. Gdy zaatakowali tego lisa, Son-Goku go obronił. Później pojechał z nim na lotnisko. Kiedy tam dotarli nie mieli pieniędzy na bilet. Son-Goku i Konkichi pojechali więc do wesołego miasteczka. Nagle jakiemuś dziecku wypadł balon, ale Son-Goku go złapał. Później chłopiec walnął belkę tak mocno, że ciężarek wypadł w powietrze. Dzięki temu wygrał 30 000 zeni. Po niedługim czasie Son-Goku zobaczył poznaną niedawno Uranai Babę. Kame sennin, Kuririn, Yamucha, Bulma, Purr, U-Ron, Umigame i Ranchi popłynęli łódką na lotnisko. Tymczasem Konkichi napadł na bank, ale złapała go policja. Wtedy powiedział, że jakiś czas temu pożyczył od trzech ludzi 50 000 zeni, ale wszystko przegrał. Dlatego musiał okraść bank. Uranai Baba pokazała w kryształowej kuli, gdzie są ci trzej złodzieje. Po chwili Son-Goku pokonał przeciwników. Niestety zobaczył na niebie samolot, którym miał lecieć. Po krótkiej rozmowie z lisem, chłopiec wskoczył do wody i popłynął prosto przed siebie na wyspę Papaya, na której ma się wkrótce odbyć 22. Tenkaichi Budokai. Za trzy dni zacznie się turniej. Wszyscy wojownicy płynęli na wyspę.


Odcinek 084 [21.10.1987]

a) Mezase Budou Tenkaichi!!

b) めざせ武道天下一!!

c) Battle to be the Best

d) Mistrz wszechwag

Son-Goku płynął przed siebie. Nagle zobaczył jakiś statek. Zapytał się więc załogi, którędy na wyspę Papaya. Tymczasem gdzieś na niebie Kame sennin i przyjaciele zmierzali samolotem na Tenkaichi Budokai. Son-Goku dopłynął do jakiejś wyspy. Najpierw wszedł na drzewo i zaczął jeść owoce. W niedługim czasie zaatakowały go trzy tygrysy. Bulma, Yamucha i inni weszli do taksówek. Po chwili byli już w miejscu, gdzie odbędzie się 22. Tenkaichi Budokai. Son-Goku, ubrany w skórę tygrysa, biegł jak najszybciej, by zdążyć na turniej. Tymczasem Kame sennin zapisał się się na mistrzostwa. Kuririn i inni zobaczyli przed sobą starego Gyozę oraz jego uczniów - Tenshinhana i Chaoza. Po chwili Kame sennin zaczął kłócić się z tym drugim. Później wszyscy zobaczyli Son-Goku. Nie czekając Kame sennin zapisał na turniej swojego ucznia. Później wszyscy poszli do restauracji. Kiedy zjedli poszli do hotelu. Najpierw pograli sobie w karty, a później poszli spać. Kuririn i Yamucha pobiegli do lasu, żeby potrenować. Następnego ranka prawie wszyscy zawodnicy weszli na ring. Son-Goku, Kuririn i Yamucha zaczęli rozmawiać z Kame senninem. Wszyscy uczestnicy turnieju słuchali tego, co mówił sędzia.


Odcinek 085 [28.10.1987]

a) Kachinokoru zo!! Yosen Sabaibaru

b) 勝ちのこるぞっ!!予選サバイバル

c) Preliminary Round Survival

d) Eliminacje

Wszyscy uczestnicy Tenkaichi Budokai 22 przystąpili do losowania numerów. Potem sędzia wyjaśnił zasady eliminacji. Na matę weszli wkrótce Yamucha i jego przeciwnik. Uczeń Kame sennina oczywiście zwyciężył bardzo szybko. Po sekundzie na matę wszedł Kuririn. Walka się zaczęła. Kuririn bezproblemowo wygrał pojedynek. Po chwili do Son-Goku podeszli Tenshinhan oraz Chaoz. Później Gyoza podszedł do Bulmy i innych. Na ring weszli po chwili Tenshinhan i jego przeciwnik. Podopieczny Gyoza szybko i łatwo został zwycięzcą. Potem na matę weszli Son-Goku oraz wielki Chapa O. W krótkim czasie walka się rozpoczęła.


Odcinek 086 [04.11.1987]

a) Kettei!! Hachinin no Yuushatachi

b) 決定!!8人の勇者たち

c) The 8 Finalists

d) Ośmiu wspaniałych

Son-Goku wysoko podskoczył i uderzył Chapę O w twarz. Później przeciwnik zaatakował byłego ucznia Kame sennina, ale nic mu nie zdołał zrobić. Potem wykorzystał technikę walki Hasshuken, ale mimo wszystko przegrał. Na ring weszli więc Kame sennin w przebraniu i jego przeciwnik. Mistrz jednym kopniakiem zwyciężył. Wszystkie kolejne walki wygrali Son-Goku, Kuririn, Yamucha i Kame sennin. Nagle została ogłoszona przerwa. Son-Goku poszedł coś zjeść. W restauracji Tenshinhan pokłócił się z Yamuchą. Po chwili wszyscy ujrzeli przed sobą Namu. W niedługim czasie Namu przypomniał sobie walkę z małym Son-Goku. Następne walki znowu wygrali ci sami wojownicy. Nagle wszyscy zobaczyli na ringu mocno pobitego Namu. Bulma i inni pomyśleli tymczasem, że Kame sennin zgubił się w tłumie, ale po chwili zobaczyli go.


Odcinek 087 [11.11.1987]

a) Taiketsu!! Yamucha Tai Tenshinhan

b) 対決!!ヤムチャVS天津飯

c) Yamucha vs Tenshinhan

d) Jamsza kontra zły Tenszin

Tenshinhan, Chaoz, Kuririn i reszta finalistów czekali na walki. Tymczasem Purr i U-Ron szukali wszędzie Kame sennina. Gyoza podszedł do Bulmy, Ranchi, U-Rona oraz Purra. Kame sennin i inni zaczęli losować, w której walce będą walczyć i z kim. Tenshinhan zmierzy się z Yamuchą, Kame sennin z Man-Wolf, Kuririn z Chaozem, a na końcu Son-Goku z Pamputto. Publiczność chciała już oglądać walki. Bulma, Ranchi, Purr i U-Ron mają najlepsze miejsca na widowni. Gyoza powiedział, że już poszukują Kame sennina. Po chwili na ring weszli Tenshinhan i Yamucha. Walka się zaczęła. Pierwszy zaatakował uczeń Kame sennina, lecz bez skutku. Później Tenshinhan i Yamucha wymieniali się ciosami. Po jakimś czasie ten drugi powiedział do swojego przeciwnika, że zobaczy zaraz jego najlepszą technikę walki.


Odcinek 088 [18.11.1987]

a) Yuke Yamucha! Osoru Beshi Tenshinhan

b) ゆけヤムチャ!恐るべし天津飯

c) Go Yamucha! Tenshinhn the Formidable Foe

d) Wielki Światowy Turniej Sztuk Walki

Yamucha oraz Tenshinhan znajdowali się na ringu. Nagle Yamucha zastosował technikę Rogafufuken i szybko zaatakował rywala. Niestety nic mu nie zdołał zrobić. Po wymianie ciosów uczeń Kame sennina podskoczył wysoko i zaatakował z góry. Niestety silny Tenshinhan ciągle stał na nogach. Wojownicy znowu zaczęli walczyć. Po niedługim czasie Yamucha wykorzystał technikę Kamehameha, ale Tenshinhan odbił potężny strumień energii. Później podskoczył i uderzył przeciwnika. Yamucha spadł na matę ze złamaną nogą. Zwyciężył uczeń Gyozy. Purr natychmiast zamienił się w latający dywan, a Son-Goku z Kuririnem położyli na niego rannego Yamuchę. Została ogłoszona przerwa w zawodach. Yamucha leżał już w szpitalu. Zaś Son-Goku i reszta byli w restauracji. Gyoza z uczniami, także tam był. Nagle Kame sennin znowu zaczął kłócić się z Gyozą. Później Kame sennin przebrał się i podszedł do małego Son-Goku oraz Kuririna.


Odcinek 089 [25.11.1987]

a) Kyoufu!! Mangetsu no Urami

b) 恐怖!!満月の恨み

c) Terror! Hatred of the Full Moon

d) Pełnia księżyca

Ludzie, którzy byli wtedy na trybunach rozmawiali o walce Jackie Chuna z Man-Wolfem. Tymczasem wyszli Pamputto, a za nim Tenshinhan i Chaoz. Po chwili Son-Goku poszedł do toalety. Jakieś dziewczyny tymczasem prosiły o autografy Pamputto i Kame sennina. Później ujrzały Man-Wolfa. Tenshinhan dowiedział się, dlaczego Man-Wolf nienawidzi swego przeciwnika, czyli Jackie Chuna. Na ring weszli Kame sennin i Man-Wolf. Na początku mistrz kopnął rywala. W pewnym momencie Animal powiedział mu, że nienawidzi go, bo ten trzy lata temu zniszczył księżyc. Kibice rozmawiali o walce. Nagle wróg zaatakował, ale po krótkiej walce leżał na macie. Tenshinhan, który znajdował się obok ringu Tenkaichi Budokai, powiedział do Chaoza, że zmierzy się z Kame senninem w półfinałach. Man-Wolf ponownie zaatakował, lecz bez skutku. Gdy wstał, przypomniał sobie, jak trenował. Nagle wyjął nóż, ale znów przegrał. Po krótkiej rozmowie Kame sennin wyrzucił za matę kość. Man-Wolf pobiegł za nią i przegrał tym samym pojedynek. Kuririn i Son-Goku oglądali walkę. Nagle wielki mistrz sztuk walki unieruchomił przeciwnika i zawołał Kuririna. Kiedy uczeń przyszedł, Kame sennin wystawił obie ręce i powiedział Man-Wolfowi, że głowa Kuririna to księżyc. W tym momencie Animal przybrał postać człowieka i odszedł bardzo zadowolony. Teraz na ring weszli Kuririn oraz jego przeciwnik o imieniu Chaoz.


Odcinek 090 [02.12.1987]

a) Nanana!! Nanto Dodonpa

b) なななっ!!なんと どどん波

c) Oh My! It is the Dodonpa!

d) Rewanż Kryminatora

Bulma i U-Ron postanowili kupić lody. Niestety, gdy zawołali lodziarza, ten uciekł. Wtedy wyszedł Gyoza i powiedział, że tamten uciekł z tego powodu, iż za nimi właśnie siedział wojownik, który został spalony na Tenkaichi Budokai w walce z Chaozem. Tymczasem Yamucha leżał w łóżku. Na ring weszli Kuririn i Chaoz. Walka się rozpoczęła. Przez chwilę nikt nie atakował. Nagle wróg kopnął Kuririna i uderzył go z głowy. Wtedy uczeń Kame sennina zaatakował przeciwnika, lecz bez skutku. Po chwili znowu zaatakował, niestety Chaoz ponownie uniósł się w górę. Nagle nieprzyjaciel wykorzystał technikę Dodonpa. Wszyscy oglądali walkę. Chaoz ponownie zaatakował. Na szczęście Kuririn przeżył. Po jakimś czasie Son-Goku przypomniał sobie, że Tao Pai Pai stosował ten sam atak co Chaoz. Po chwili Kame sennin powiedział do Son-Goku, że Tao Pai Pai jest bratem Gyozy. Chaoz wciąż atakował Kuririna. Nagle Ranchi kichnęła. Kuririn uciekał przed pociskami Chi przeciwnika. Nagle zaczął tak szybko biegać, że nikt go nie widział. Niestety Chaoz znów uniósł się w powietrze. Tenshinhan powiedział do swego mistrza, że Son-Goku unicestwił Tao Pai Paia. Wtedy to Gyoza rozkazał Chaozowi zabić Kuririna. Nagle uczeń Kame sennina wykorzystał technikę walki Kamehameha.


Odcinek 091 [09.12.1987]

a) Gyakuten!! Kuririn no Paaden ne Daisakusen

b) 逆転!!クリリンの8でんネ大作戦

c) Kuririn's Great Offensive

d) Genialna myśl

Chaoz wykorzystał technikę Dodonpa, a Kuririn podskoczył i użył techniki Kamehameha. Pocisk Chi trafił Chaoza bez problemu. Uczeń Gyozy prawie wypadł z maty. Po chwili nieprzyjaciel zdjął czapeczkę i zaatakował przeciwnika głową. Mały Kuririn przegrywał. Chaoz powtórzył swój atak, lecz tym razem Kuririn go zatrzymał i uderzył. Niestety Chaoz zastosował technikę Chonoryoku i unieszkodliwił przeciwnika, ale musiał trzymać ręce przed sobą. Po chwili zaczął bić Kuririna. Yamuchy się przyśniło, jak Kuririn wypadł z maty. Tymczasem uczeń Kame sennina przegrywał. Nagle zapytał swego przeciwnika, ile to 3+4. Chaoz nie umiał liczyć w głowie i musiał użyć rąk. Wtem Kuririn pokonał Chaoza, który wyleciał z ringu na trawę. Son-Goku i jego przyjaciele cieszą się z wygranej Kuririna. Później wszyscy poszli do Yamuchy. Wtedy Bulma spytała się Kuririna, ile to 318900+98700. Kuririn oczywiście nie widział. Tymczasem gdzie indziej Gyoza spytał się Chaoza, ile to 2+4 i 9-6. Son-Goku i inni spali w hotelu. Nagle Gyoza wstał i poszedł. Po chwili dostał się do pokoju, w którym leżał Son-Goku. Postanowił go zabić, ale nie zdołał go nawet zranić. Po chwili wróg uciekł, a chłopiec pobiegł za nim. Najpierw walnął Kuririna. Później zaatakował Son-Goku, ale Tenshinhan im przeszkodził. Po chwili uczeń Gyozy powiedział, że pokona Son-Goku w finale 22. Tenkaichi Budokai. Son-Goku stał przed Tenshinhanem.


Odcinek 092 [16.12.1987]

a) Omatase! Son Gokuu Sanjou!!

b) おまたせーっ!孫悟空参上!!

c) Thanks for waiting! Here's Son-Goku!

d) Songo kontra Bambuko

Son-Goku i jego przyjaciele byli w restauracji. W pewnym momencie zaczęli rozmawiać o Pamputto. Tymczasem przeciwnik Son-Goku trenuje w swoim pokoju. Nagle do niego ktoś wszedł i zaczął z nim rozmawiać. W międzyczasie Kame sennin rozmawiał z trzema dziewczynami, które przyjechały oglądać walki turniejowe. Po chwili poszedł z Kuririnem i Son-Goku trenować. Po treningu, lepszy uczeń poszedł się przejść. Niestety po drodze spotkał trzech Ludzi, którzy powiedzieli, że walki zostały przeniesione na inny stadion. Więc malec wsiadł z nimi do samochodu. Wtedy zobaczyła go Ranchi i pojechała za nimi. Gdy ich złapała, wyjaśniła przyjacielowi, że to oszuści. Na szczęście Son-Goku zdążył na swoją walkę. Najpierw Pamputto walnął Son-Goku w głowę, ale nic mu nie zrobił. Po krótkiej rozgrzewce, Son-Goku pokonał przeciwnika kilkoma ciosami ręką. W kolejnej walce zmierzyli się Kame sennin oraz Tenshinhan.


Odcinek 093 [23.12.1987]

a) Jitsuryoku Hakuchuu!! Tenshinhan Tai Jakkii

b) 実力伯仲!!天津飯VSジャッキー

c) An Even Match - Kame sennin vs Tenshinhan

d) Tenszin kontra Dżeki Szun

Po niedługim czasie na ring weszli Kame sennin i Tenshinhan. Obaj wykorzystywali same najlepsze techniki walki. W pewnym momencie razem podskoczyli do góry i zaatakowali. Po chwili opadli. Nagle Tenshinhan ujrzał wokół siebie wielu sztucznych Kame senninów. W niedługim czasie każdy z nich zaatakował. Niestety Tenshinhan zobaczył prawdziwego przeciwnika, po czym go kopnał. Wtedy to wszystkie nieprawdziwe obrazy Kame sennina zniknęły. Nagle Tenshinhan zaatakował, lecz wielki mistrz się obronił i ten zaatakował. Tenshinhan i Kame sennin wciąż się biją. Obaj wojownicy mają wiele dużych siniaków. Tenshinhan stwierdził, że jego przeciwnik jest o wiele silniejszy od swojego mistrza, czyli Gyozy. Wkrótce Kame sennin i Tenshinhan stali naprzeciw siebie.


Odcinek 094 [30.12.1987]

a) Gegege!! Shintsurusenryuu Taiyouken

b) ゲゲゲッ!!新鶴仙流・太陽拳

c) Solar Power - The New Crane School Technick

d) Zaskakująca decyzja

Yamucha chciałby zobaczyć walkę Kame sennina z Tenshinhanem. Nagle przyszła do niego pielęgniarka i dała mu radio, żeby mógł chociaż ją usłyszeć. Tymczasem Kame sennin i Tenshinhan stali na macie. Najpierw zaatakował Tenshinhan, ale bez żadnego skutku. Po chwili Kame sennin prawie wypadł za ring. Tenshinhan podszedł do przeciwnika i złapał go. Po chwili zaczął uderzać go w głowę swoją głową. Na szczęście wielki mistrz się uwolnił. Po krótkiej rozmowie Tenshinhan wykorzystał technikę Taiyoken i oślepił wszystkich w okolicy. Yamucha ciągle słuchał komentatora w radiu. Gdy sekundant doliczył do dziewięciu, Kame sennin podniósł się i zaproponował przeciwnikowi przejście na dobrą stronę. Wtedy Tenshinhan ponownie zaatakował przeciwnika. Son-Goku rozmawiał z Kuririnem. Gyoza powiedział swojemu uczniowi, że jego przeciwnik to Kame sennin. Nagle Tenshinhan wystrzelił w Jackie Chuna pocisk Chi o ogromnej sile rażenia. Na szczęście Kame sennin odbił falę energii. Po chwili mistrz zszedł z ringu i z powrotem na niego wrócił. Son-Goku i Kuririn przygotowywali się do walki. Tenshinhan wygrał pojedynek. Dzięki temu walczył w finale 22. Tenkaichi Budokai.


Odcinek 095 [06.01.1988]

a) Faito!! Gokuu Tai Kuririn

b) ファイト!!悟空VSクリリン

c) A Great Fight! Son-Goku vs Kuririn

d) Songo walczy z Krilanem

Kame sennin szedł przez tłum ludzi. Tymczasem Tenshinhan poszedł do Gyozy i Chaoza. Później zaczął rozwalać beczki z wodą. Po jakimś czasie na matę turniejową weszli Kuririn oraz Son-Goku. Nagle Kuririn przypomniał sobie, jak niedawno trenował. Walka się zaczęła. Gdzie indziej Kame sennin przebrał się w swój zwykły strój. Po chwili zobaczył za drzewem Tenshinhana. Son-Goku i Kuririn stali tymczasem na ringu. Kame sennin wyjaśnił Tenshinhanowi, dlaczego brał udział w turnieju pod innym imieniem. Tymczasem Kuririn zaatakował swego najlepszego przyjaciela. Obaj wojownicy walczyli podobnie. Tenshinhan wciąż rozmawiał z Kame senninem. Dwaj uczniowie wielkiego mistrza bili się bardzo dobrze. Bulma, U-Ron i reszta oglądali piękny pojedynek. W pewnym momencie Kuririn walnął Son-Goku, lecz nic mu nie zrobił. W niedługim czasie wykorzystał technikę zwaną Fusenko.


Odcinek 096 [13.01.1988]

a) Masa ka Gokuu!? Kuririn no Daisakusen

b) まさか悟空!?クリリンの大作戦

c) Kuririn's Great Attack

d) Krilan atakuje

Son-Goku i Kuririn stali naprzeciw siebie. Nagle Son-Goku zaczął biec. Po chwili wykorzystał technikę walki Kamehameha i walnął przyjaciela w brzuch. Kuririn leżał na ringu. Gdy sekundant doliczył do sześciu, Kuririn wstał na nogi. Tymczasem Gyoza i Chaoz rozmawiali. Obaj uczniowie Kame sennina bardzo dobrze walczyli. Nagle Kuririn zaatakował, ale ponownie bez skutku. Po chwili wykorzystał technikę Kamehameha, lecz jego przeciwnik zatrzymał pocisk Chi. Wkrótce zaszedł przyjaciela od tyłu i złapał go za ogon. Son-Goku opadł na matę. Kiedy sędzia doszedł do dziewięciu, Son-Goku wstał i uderzył rywala, mimo że ten trzymał go za ogon. Wtedy to Kame sennin i reszta dowiedzieli się, że mały Son-Goku nie ma już żadnych słabych punktów. Kuririn ponownie zaatakował przeciwnika. W pewnym momencie Son-Goku zniknął, czyli bardzo szybko poruszał się po ringu. Nagle pojawił się i wyrzucił Kuririna za ring. Komentator ogłosił przerwę w zawodach. Son-Goku i Kuririn rozmawiali z przyjaciółmi. Po chwili wszyscy poszli na lody.


Odcinek 097 [20.01.1988]

a) Kesshou!! Hatashite Budou Tenkaichi wa!?

b) 決勝!!はたして武道天下一は!?

c) The Final Match. Who is the Best in the World?

d) Finał

Yamucha słuchał sędziego Tenkaichi Budokai w radiu. Po chwili wyskoczył przez okno. Tymczasem Kame sennin oglądał telewizję. Bulma i Ranchi dały Son-Goku ubranie do walki. Tenshinhan siedział i rozmyślał nad słowami Kame sennina. Tymczasem Son-Goku i inni poszli na Tenkaichi Budokai 22. Tenshinhan, Chaoz oraz Gyoza także poszli. Po chwili Kame sennin i Gyoza zaczęli się wyzywać. Son-Goku był po chwili gotowy do walki. Na ring weszli Tenshinhan i Son-Goku. Po chwili sędzia opowiedział trochę o obu finalistach. Tymczasem Gyoza przypomniał sobie o Tao Pai Paiu. Walka rozpoczęła się. Pierwszy zaatakował Son-Goku. Niestety rywal uniósł się w górę, po czym wykorzystał groźną technikę Dodonpa. Po jakimś czasie Son-Goku podniósł się i prawie zniknął. Niestety trójoki wyczuł przeciwnika i walnął go. Później złapał go za ubranie i podniósł do góry.


Odcinek 098 [27.01.1988]

a) Higi - Haikyuuken to Sentou Pawaa

b) 秘技・排球拳と戦闘パワー

c) Battle Power

d) Technika wysokiego lotu

Bulma i inni oglądali pojedynek finałowy. Nagle wróg rzucił Son-Goku w górę i zaczął nim odbijać. Mały upadł na ring. Wszyscy myśleli, że przegrał walkę, kiedy ten nagle stanął na obie nogi. Później zaatakował wroga. Mały Son-Goku miał przewagę. Postanowił więc wykorzystać technikę Kamehameha, ale się rozmyślił. Tenshinhan spadł na matę. Po chwili uniósł się w powietrze i stanął na ringu. Kame sennin powiedział do Kuririna, że Tenshinhan odbiłby energię Chi wystrzeloną przez Son-Goku. Trójoki wciąż walczył z przeciwnikiem. Obaj mieli równe szanse. Przez chwilę nikt nie atakował. Nagle wróg ruszył na Son-Goku. Bulma i inni kibicowali swemu przyjacielowi. Son-Goku również atakował nieprzyjaciela. Nagle Tenshinhan i inni ujrzeli na macie kilku Son-Goku. Tenshinhan zaatakował, ale nie zranił malca. Wkrótce uczeń Gyozy leżał na ringu. Wszyscy myśleli wtenczas, że przegrał. Niestety wróg podniósł się i użył techniki Taiyoken. Wszyscy zostali oślepieni, ale Son-Goku na czas ubrał przeciwsłoneczne okulary Kame sennina i uderzył przeciwnika. Gdy chłopiec oddawał okulary, Tenshinhan go kopnął. Kuririn powiedział, że widział już takie oczy, patrząc na Jackie Chuna, który nie miał już na sobie okularów. Son-Goku zaatakował. Wtedy to Chaoz, z rozkazu Gyozy, zastosował technikę Chonoryoku i z miejsca obezwładnił Son-Goku, a wtedy Tenshinhan go walnął. Nikt nie wiedział, co się stało z uczniem Kame sennina.


Odcinek 099 [03.02.1988]

a) Tenshinhan no Kunou!!

b) 天津飯の苦悩!!

c) Tenshinhan's Distress

d) Wątpliwe zwycięstwo

Sekundant liczył do dziesięciu. Gdy doszedł do siedmiu, Son-Goku się podniósł. Po chwili powiedział do swego przeciwnika, że ten oszukuje. Niestety Tenshinhan nie widział o co mu chodzi. Później zaczęli się bić. Chaoz ponownie wywołał u Son-Goku bóle. Wtedy Tenshinhan walnął przeciwnika. Chłopiec leciał prosto poza matę. Na szczęście dzięki pociskowi Chi nie wypadł z ringu. Silny malec zaatakował wroga. Chaoz znowu go unieszkodliwił, a Tenshinhan go uderzył. Chłopiec z ogonkiem ponownie wylądował na macie. Tenshinhan już prawie pokonał przeciwnika. Son-Goku wstał z ringu i kopnął swojego przeciwnika. Po chwili znieruchomiał. Wtedy wróg kopnął go jeszcze raz. Uczeń wielkiego mistrza leżał na ringu. W pewnym momencie Tenshinhan powiedział do Chaoza, żeby ten nie wykorzystywał techniki Chonoryoku. Wtedy to Son-Goku wstał. Po krótkiej rozmowie Kame sennina, Gyozy, komentatora i finalistów, Kame sennin użył techniki Kamehameha i wyrzucił dzięki niej Gyozę w chmury. Tenshinhan i Son-Goku wznowili pojedynek. W pewnym momencie ten pierwszy wykorzystał technikę Shiyoken i nieoczekiwanie wyrosły mu z pleców dwie nowe ręce.


Odcinek 100 [10.02.1988]

a) Sei ka Shi ka!? Saigo no Shudan

b) 生か死か!?最後の手段

c) Live or Die! The Final Tactic

d) Ostatnia zagrywka

Son-Goku i Tenshinhan walczyli bez przerwy. Wróg atakował czterema rękoma. Po chwili złapał chłopca za nogi oraz ręce. Wtedy Son-Goku zaczął bić przeciwnika ogonem. Nagle mały zastosował technikę Hasshuken i wszyscy ujrzeli, że Son-Goku ma osiem rąk. Chłopiec zaatakował Tenshinhana. Po chwili obaj walnęli się i upadli na ring. Podnieśli się dopiero, gdy arbiter doliczył do dziewięciu. Finaliści stali przed sobą. Pierwszy zaatakował Tenshinhan, lecz z takim skutkiem, iż sam upadł na matę. Po krótkiej walce, trójokiemu zniknęły dodatkowe ramiona. Wkrótce Tenshinhan odrzucił rywala, ale chłopiec wyszedł z gruzów. Wtedy uczeń Gyozy uniósł się w górę i wykorzystał technikę walki Kikoho. Potężna energia wleciała prosto na ring, kompletnie go niszcząc. Wszyscy od razu pomyśleli, że mały Son-Goku zginął. Tymczasem Tenshinhan był całkowicie wycieńczony.


081-00 -- DRAGON BALL -- ODCINKI TELEWIZYJNE
-
INFORAMCJE
Informacje ►
Jaco z Galaktycznego Patrolu
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker