Cienie północy
Informacje

Dragon Ball

INFORMAJCE
-
ODCINKI TELEWIZYJNE -- DRAGON BALL -- 041-060

W tym dziale znajdują się raczej szczegółowe opisy wszystkich odcinków trzech serii Dragon Balla, a także ich tytuły oryginalne, jak i polskie, jak i oryginalne przetłumaczone na angielskie. Życzymy do miłego czytania.


DRAGON BALL | DRAGON BALL Z | DRAGON BALL GT

INFORMACJE OGÓLNE
001-020 | 021-040 | 041-060 | 061-080 | 081-100 | 101-120 | 121-140 | 141-153

Schemat przedstawiania odcinków
Numer odcinka [Data wydania]

a) Tytuł japoński (romaji)

b) Tytuł japoński (kanji)

c) Tytuł japoński przetłumaczony na angielski

d) Tytuł polski

Szczegółowy opis odcinka


Odcinek 041 [03.12.1986]

a) Massuru Tawaa no Saigo

b) 危機一髪!!ガンバレ8ちゃん

c) The End of Muscle Tower

d) Ostatnie chwile przeklętej wieży

Son-Goku i Jinzo Ningen 8 znajdowali się w wieży dowodzonej przez generała Red Ribbon o imieniu White. Po chwili chłopiec postanowił go pokonać. Nagle nieprzyjaciel złapał chłopca za ogon i zaczął nim wymachiwać na wszystkie strony. Później wziął do kieszeni pistolet i poszedł niby uwolnić sołtysa wioski. Szef wioski wyszedł z więzienia, a wtedy White chwycił więźnia i powiedział Son-Goku, że jeżeli nie pozwolą mu odejść, to szef wioski zginie. Później powiedział do cyborga, że jeżeli zabije on Son-Goku to pozwoli mu przeżyć. Nagle White strzelił w malca i cyborga dwa pociski. Wtedy robot walnął z całych sił wroga, który to poleciał bardzo daleko. Pod koniec Jinzo Ningen 8 zniszczył wieżę. Później poszedł razem z Son-Goku i sołtysem do domu małej Suno. Son-Goku od razu zaczął coś jeść.


Odcinek 042 [10.12.1986]

a) Kiki Ippatsu!! Ganbare Hacchan

b) マッスルタワーの最期

c) You are in Danger, Eightie!

d) Tajemnica doktora Flata

Son-Goku jak zwykle jadł bardzo dużo. Nikt nie wiedział gdzie znajduje się Smocza Kula z wioski. Nagle Jinzo Ningen 8 wyjął tę właśnie kulę. Po chwili powiedział wszystkim, że ma we wnętrzu miał wtedy potężną bombę. Tymczasem z pozostałości po wieży wyszedł Purple. Jinzo Ningen 8, Son-Goku i Suno poszli do Doctora Flappe, żeby wyjął on bombę z cyborga. Purple poszedł za nimi. Son-Goku nareszcie dotarł do doktora. Kiedy zasnął, uczony poszedł po koc. W pokoju zobaczył Purple, który kazał mu, by zabrał Smocze Kule chłopcu. Więc Doctor Flappe zabrał worek Son-Goku i oddał go sierżantowi Red Ribbon. Wróg zaczął szybko uciekać z workiem. Gdy malec obudził się i dowiedział co się stało, zaczął gonić złodzieja. W końcu wykorzystał technikę Kamehameha i powstała duża lawina, która zasypała nieprzyjaciela. Son-Goku odzyskał swój worek ze śniadaniem, gdyż Smocze Kule od początku były w domu Suno. W niedługim czasie Doctor Flappe wyjął bombę z Jinzo Ningen 8, ale Dragon Radaru nie potrafił już naprawić, gdyż był on zbyt skomplikowany. Na koniec Son-Goku wyrzucił bombę, która to wylądowała akurat na Purple i wybuchła.


Odcinek 043 [17.12.1986]

a) Nishi no Miyako no Buruma n'chi

b) 西の都のブルマんち

c) To the City in the West and Bloomer's House

d) Songo odkrywa miasto

Son-Goku, Jinzo Ningen 8 i inni byli w domu małej Suno. Chłopiec postanowił następnego ranka polecieć do Bulmy. Chciał iść do miasta na piechotę, ale mieszkańcy wioski powiedzieli mu, że Kinton nie może się rozbić, więc na pewno nic jej się nie stało, kiedy zaatakował ją Silver. Więc Son-Goku ją wezwał i odleciał na niej. Po niedługim czasie dotarł do miasta, w którym to mieszkała Bulma. Son-Goku szedł pieszo, ale nie mógł nigdzie znaleźć Bulmy. Ciągle pytał się ludzi, gdzie ona mieszkała, ale nikt nie tego wiedział. Chłopiec postanowił wziąć udział w walce, żeby wygrać tam 100 000 zeni. Po chwili zyskał sporo pieniędzy. Jacyś złodzieje powiedzieli do niego, że mogą mu pomóc. Wtedy chcieli mu zabrać pieniądze, ale ten ich pokonał i odszedł. Następnie poszedł do jakiejś pani i spytał się jej, gdzie może znaleźć policjanta. Pokazała mu ona stróża prawa, a Son-Goku dał jej za tę wiadomość wszystkie swoje pieniądze. Po sekundzie podszedł do policjanta i pojechał z nim do Capsule Corporation, czyli domu Bulmy. Kiedy tam dojechali, Son-Goku zaczął bardzo głośno wołać dziewczynę.


Odcinek 044 [24.12.1986]

a) Gokuu to Nakama to Kiken ga Ippai

b) 悟空と仲間と 危険がいっぱい

c) Lots of Danger for Son-Goku and His Friends!

d) Songo spotyka swoich przyjaciół

Son-Goku ciągle wołał Bulmę. W międzyczasie policjant zadzwonił do domofonu i zapytał się, czy ona jest w domu, ale jej nie było. Nagle na motorze przyjechała oczekiwana dziewczyna. Po chwili ona, Son-Goku i policjant, który chciał, żeby mu naprawić motor, weszli do wielkiego ogrodu. Burifu-Hakase, czyli ojciec Bulmy, myślał, że policjant to Son-Goku, o którym Bulma mu tyle mówiła. Po chwili Bulma naprawiła Dragon Radar i dała go z powrotem Son-Goku. Później się pomniejszyła, by pokazać swój wynalazek, a Bulma no Haha ją zdeptała. Tymczasem Red Sosui postanowił, że największy złodziej na świecie pokona Son-Goku. Złodzieje, którzy wcześniej chcieli okraść chłopca z ogonkiem zobaczyli złodziejkę, która ma go zabić. Obok Capsule Corporation znajdowały się dziewczyny, które kochały się w Yamuchy. Po chwili mały Son-Goku wezwał Kinton i odleciał z Bulmą. Najpierw polecieli do Yamuchy, U-Rona i Purra. Po chwili dziewczyna się powiększyła i poszła z Son-Goku do parku rozrywki.


Odcinek N/A [31.12.1986]

a) Oo misoka no tokubetsu bangumi de oyasumi datta zoi!

b) 大みそかの特別番組でお休みだったぞい!

c) Took a big miso break for a special program!

[nie wydany]


Odcinek 045 [07.01.1987]

a) Ki o Tsukero! Kuuchuu no Wana

b) 気をつけろ!空中の罠

c) Beware! The Airborne Trap

d) Przebiegła Haski

Son-Goku, Purr, U-Ron, Yamucha i Bulma byli w parku rozrywki. Złodzieje poszli za nimi. Kot, prosiak i mały Son-Goku zaczęli się bawić. Po zabawie U-Ron zjadł loda. Son-Goku też chciał. Nagle wszyscy usłyszeli czyjeś wołanie o pomoc. Gdy byli na miejscu, dwóch złodziejów uciekło, została tylko jedna udawając, że ją napadli. Bulma szukała wszędzie Yamuchy i innych. Złodziejka przebrana za cygankę postanowiła powiedzieć wybawcom co ostatnio wydarzyło się Son-Goku. Po jakimś czasie chłopiec miał wyjąć Smocze Kule, ale wyjął je dopiero później. W tym momencie złodzieje mieli zgasić światło i zabrać kule, ale się przewrócili i uciekli. Son-Goku, U-Ron i Purr pobiegli za nimi. Bulma postanowiła przeprosić Yamuchę. Tymczasem złodziejka pocałowała go i zabrała mu kule, które zostawił mu Son-Goku. Później go związała i powiedziała, że podłożyła bombę w wielkim parku. Po chwili odleciała, a chłopiec z ogonkiem zaraz za nią. W końcu malec złapał przeciwniczkę i zabrał jej Smocze Kule oraz urządzenie sterujące bombą. Dzięki Son-Goku bomba nie wybuchła, gdyż ten rozwalił owe urządzenie. Później wraz z pomniejszoną Bulmą polecieli na Kinton szukać Smoczych Kul.


Odcinek 046 [14.01.1987]

a) Buruma no Daishippai

b) ブルマの大失敗

c) Bulma's Big Mistake

d) Bulma wychodzi cało z opresji

Son-Goku z Bulmą lecieli na Kinton po kolejną kulę z gwiazdkami. Red Sosui powiedział podwładnym, by przekazali niejakiemu Blue, że ma pokonać Son-Goku i zabrać mu Smoczą Kulę. Kinton leciała tymczasem nad olbrzymim morzem. Nagle Bulma ujrzała na swoim radarze, że jedna kula smoka znajduje się na samym dnie tego morza. Wtedy Son-Goku z przyjaciółką polecieli na najbliższą wyspę. Niestety dziewczyna zapomniała swoich Hoi-Poi, ale wzięła za to kapsułki swojego ojca. Kiedy rzuciła jedną na ziemię wyszły z niej gazety z nagimi kobietami. Od razu wszystkie podarła. Później Son-Goku wskoczył do wody, ale szybko z niej wyszedł i powiedział, że było zbyt głęboko. Po jakimś czasie dwóch żołnierzy armii Red Ribbon z powietrza zaatakowało Bulmę. Potem wylądowali i chcieli złapać przestraszoną dziewczynę, ale ta im uciekła. Wtedy Son-Goku usłyszał głos Bulmy i po chwili pokonał przeciwników. Wkrótce oboje postanowili polecieć do Kame sennina, żeby dostać od niego łódź podwodną.


Odcinek 047 [21.01.1987]

a) Kame Hausu Hakken Saru!!

b) KAME HOUSE 発見さる!!

c) The Kame House is Discovered!

d) Na wyspie Genialnego Żółwia

Bulma i Son-Goku poruszali się na chmurce w stronę Kame House. Blue rozkazał przesłuchać żołnierza pokonanego przez chłopca z ogonkiem. Bulma i jej przyjaciel dolecieli do Kame sennina i zapytali się go czy posiada łódź podwodną. Żołnierze Red Ribbon zauważyli na swoim radarze, że Son-Goku zatrzymał się na jakiejś wyspie. Tymczasem chłopiec ten złowił dużo ryb. Natomiast Kame sennin, dzięki zegarkowi Bulmy, pomniejszył się i chciał zobaczyć jej nagi tyłek, kiedy była w toalecie, ale nie zdążył. Kuririn i Ranchi dolecieli do wyspy, gdyż wcześniej byli gdzieś poza nią. Dziewczyna zaczęła chować do lodówki jedzenie. Wielki mistrz opowiedział Kuririnowi, Son-Goku i Bulmie o skarbie piratów. Później wszyscy trzej polecieli nad morze. Gdzie indziej generał Blue postanowił, żeby jego ludzie zabrali Kame senninowi Smocze Kule.


Odcinek 048 [28.01.1987]

a) Buruu Shougun Kougeki Kaishi!!

b) ブルー将軍 攻撃開始!!

c) Blue Launches His Attack!

d) Generał Niebieski atakuje

Bulma, Kuririn i Son-Goku leciwli znowu nad morzem, ale już samolotem. Nagle dziewczyna zobaczyła na radarze, że Smocza Kula jest na południu. Red Sosui grał tymczasem w szachy z niejakim adiutantem Blackiem. W Kame House Ranchi zobaczyła w torbie Bulmy dwie Smocze Kule. Kame sennin znowu się pomniejszył. Son-Goku i reszta zanurzyli się w morzu. Blue postanowił popłynąć za nimi. Kuririn w łodzi podwodnej zszedł na dół, ale nie widział nigdzie Smoczej Kuli. Więc chłopiec z ogonkiem zanurzył się jeszcze głębiej. Blue ponownie rozkazał swoim żołnierzom, by polecieli do Kame House i porwali mistrza ze Smoczymi Kulami. Son-Goku nie znalazł jeszcze kuli i wrócił na pokład łodzi. Tymczasem żołnierze wyruszają wprost na wyspę Kame sennina, a Blue i kilku ludzi do Bulmy i reszty. Kame sennin jest nadal pomniejszony. Nagle Ranchi weszła do toalety i zaczęła tam odkurzać. Przez pomyłkę wciągnęła starca. Blue i jego żołnierze namierzyli już łódź podwodną, w której siedzieli Son-Goku i inni. Po chwili wystrzelili w nich rakietę, ale chybili. Po sekundzie znowu zaatakowali. Mała łódź podwodna wpłynęła do groty, a za nimi wielka łódź Blue. Statek Red Ribbon był za duży, więc popłynęli łodźmi ratunkowymi.


Odcinek 049 [04.02.1987]

a) Ayaushi Ranchisan

b) 危うしランチさん

c) Miss Lunch is in Danger!

d) Tajemnicza grota

Son-Goku i jego przyjaciele byli w grocie. Niestety za nimi podążał Blue ze swymi ludźmi. Ranchi smażyła na patelni jajka. Po chwili kichnęła i zmieniła się. Samoloty Red Ribbon podążały do Kame House. Kame sennin zrobił jedzenie i dał je Ranchi, ale pierwszy on spróbował. Później Umigame wziął trawę i podstawił ją pod nos Ranchi. Wtedy ona kichnęła i znowu była spokojniejsza. Nagle mistrz i inni z wyspy zobaczyli na niebie kilkanaście samolotów nieprzyjaciela. Po chwili maszyny te wylądowały na wyspie. Żołnierze powiedzieli, że Kame sennin jest uczonym, który zrobił radar. Wtedy mistrz się sprzeciwił. Nagle zaatakowali go, ale ten wszystkich pokonał. Tymczasem Blue nadal tropił Son-Goku i jego przyjaciół. Nagle malec i reszta wypłynęli na powierzchnię, ale nadal znajdowali się w grocie. W niedługim czasie uciekli, a za nimi pobiegł Blue. Son-Goku nacisnął przycisk i zapaliło się światło w całym tunelu. Później przestraszył Bulmę, zakładając czachę kościotrupa. Kuririn opowiedział przyjaciołom o skarbie piratów, który to podobno jest ukryty w tej grocie. Blue podsłuchał i także się o tym dowiedział.


Odcinek 050 [11.02.1987]

a) Kaizokutachi no Wana

b) 海賊たちのワナ

c) The Pirate's Trap

d) Pirackie zasadzki

Son-Goku, Bulma i Kuririn byli ciągle w grocie piratów, w której to był wtedy ukryty skarb. Tymczasem jakiś malarz rysuje Blacka i Red Sosui. Kuririn i inni zobaczyli na podłodze i ścianach bardzo dużo kółek. Gdy na jedno nadepnęli, ze ściany wyleciała strzała. Więc uczniowie Kame sennina przeskoczyli tę pułapkę. Trochę za nimi Blue i jego ludzie szli przed siebie. Chłopiec wydłużył Nyoibo, tak daleko, żeby Bulma mogła po nim bezpiecznie przejść na drugą stronę. Ludzie Red Ribbon chcieli także przejść pułapkę, ale wszyscy ponieśli śmierć. Blue nadepnął na koło i wyleciała strzała. Więc zaraz potem nacisnął jakiś guzik w ścianie i otworzyły się drzwi. Gdzie indziej Kuririn, Bulma i Son-Goku o mało co nie wpadli do lawy, w ostatniej chwili uratował ich kij Nyoibo. Tymczasem Blue szedł przed siebie. Nagle złapał go potwór i poraził prądem. Tymczasem Son-Goku i inni szukali skarbu piratów. Blue pokonał bez problemu przeciwnika, który go zaatakował. Bulma i reszta weszli nareszcie do groty piratów i zobaczyli wielki statek. Później ujrzeli robota zwanego Kaizoku Robo, który ich zaatakował.


Odcinek 051 [18.02.1987]

a) Kaitei no Gaadoman

b) 海低のガードマン

c) The Guardian Robot

d) Piracki Robot

Kaizoku Robo stał przed Bulmą, Kuririnem i Son-Goku. Nagle ich zaatakował. Uczniowie Kame sennina zaczęli z nim walczyć. Po chwili Son-Goku zaczął uciekać przed niepokonanym przeciwnikiem. Kuririn i Bulma wzięli tymczasem armatę i wystrzelili w pocisk w maszynę. Niestety piracki robot wciąż żył. Wróg od razu zaatakował Bulmę i Kuririna, ale przeżyli. Po chwili jakaś ciężarówka wpadła razem z Kaizoku Robo do wody. Wszyscy pomyśleli, że robot zginął. Niestety potężny przeciwnik złapał za nogę małego Son-Goku i poraził go na dodatek prądem. Później zaatakował Kuririna i Bulmę, ale uciekli oni do jakiegoś budynku i weszli do czwartych drzwi. Zobaczyli tam na krześle szkieleta, a przed nim wiele monitorów. Tymczasem piracki robot wchodził kolejno do drzwi. Gdy wróg znalazł przeciwników, Nyoibo wydłużył się i uratował Bulmę z Kuririnem, którzy wyszli przez okno. Później Son-Goku wszedł na dach, a groźny przeciwnik wyszedł na zewnątrz. Wtem chłopiec zeskoczył z dachu i zabił ostatecznie Kaizoku Robo. Kuririn z Bulmą biegli w miejsce, gdzie znajdowała się wtedy jedna Smocza Kula. Son-Goku pobiegł w drugą stronę. Nagle Kuririn i Bulma zobaczyli studnię pełną wody. Wkrótce do niej wskoczyli. Po chwili Blue, który ich szpiegował, także wskoczył do wody.


Odcinek 052 [24.02.1987]

a) Yatta! Otakara Hakken

b) やった!お宝発見

c) The Treasure is Discovered!

d) Skarb istnieje

Son-Goku biegł przed siebie z nadzieją, że odnajdzie przyjaciół. Bulma i Kuririn płynęli gdzieś, a za nimi podążał Blue. Nagle Son-Goku wpadł w dziurę i zobaczył tam wielkiego potwora Odako podobnego do ośmiornicy. Bulma i Kuririn wypłynęli nareszcie na powierzchnię. Zobaczyli przed sobą skarb piratów. Odako zaatakowała chłopca. Nagle w Bulmę i Kuririna posąg, który stał za skarbem, zaczął rzucać miecze. Tymczasem Son-Goku walczył z potworem. Nagle Kuririn odrzucił jeden miecz w posąg i go rozwalił. Wielki Odako nadal próbował pokonać chłopca z ogonem. Kuririn i Bulma ujrzeli w końcu skarb piratów. Chłopiec z małpim ogonkiem wykorzystał technikę Kamehameha i zabił obrzydliwego potwora. Uczeń kame sennina i dziewczyna otworzyli skrzynię i zobaczyli tam mały kluczyk. Son-Goku zaś upiekł sobie ośmiornicę i ją zjadł. Nagle Blue wyszedł z wody i postanowił zabrać cały skarb. Po jakimś czasie Kuririn został pobity przez Blue. Nagle mały uderzył Blue w twarz. Mimo to generał Red Ribbon podniósł się. Po sekundzie zrobił coś, że jego przeciwnik nie mógł się ruszyć. Tymczasem Son-Goku płynął. Blue chciał rzucić wielki kamień w Kuririna, kiedy z wody wyskoczył uczeń wielkiego mistrza i obronił kumpla. Blue postanowił walczyć teraz z Son-Goku.


Odcinek 053 [04.03.1987]

a) Kyoufu no Hikaru Me

b) 恐怖の光る眼

c) Blue Blazing Eyes

d) Grota tysiąca przeszkód

W tajemniczej grocie piratów wszystko zaczęło się walić. Nagle Blue zaatakował małego Son-Goku. Wróg był wyraźnie słabszy od chłopca i przegrywał. W niedługim czasie Blue znowu coś zrobił i malec nie mógł się ruszyć. Wróg postanowił wystrzelić w chłopca pocisk, ale nieoczekiwanie przestraszył się małej myszki. Więc Son-Goku wykorzystał sytuację i pokonał przeciwnika. Tymczasem cała grota się waliła. Bulma wpadła w przepaść, ale szybko z niej wyszła. Son-Goku postanowił wyłowić Smoczą Kulę, a Bulma i Kuririn poczekać na zewnątrz. Więc chłopiec z ogonkiem popłynął. Gdzie indziej Bulma i Kuririn wyszli z wody i pobiegli przed siebie. Son-Goku znalazł kulę i wyszedł na powierzchnię. Potem poszukał jeszcze myszy, która go uratowała. Blue ocknął się i zobaczył bardzo wiele diamentów, pereł, złota i innych skarbów. Gdzie indziej Son-Goku wziął mysz do buzi i pobiegł przed siebie. Wszystko wokół się waliło, ale mały chłopiec ciągle biegł.


Odcinek 054 [11.03.1987]

a) Nigero ya Nigero!! Daidasshutsu

b) 逃げろや逃げろ!!大脱出

c) Flee, Flee! The Great Escape

d) Ratuj się, kto może

Cała piracka grota, wciąż się waliła. Bulma i Kuririn w końcu postanowili odpłynąć bez przyjaciela. Wtedy ujrzeli Son-Goku i jednak odpłynęli z nim. Na łódź podwodną spadało wiele głazów. Nagle statkowi skończyło się paliwo i się zatrzymał. Wtenczas mały Son-Goku wykorzystał technikę Kamehameha i statek wyleciał na powierzchnię. Niestety Blue również przeżył i wypłynął z wody. Kiedy już wszyscy byli na jakiejś wyspie, Bulma wsadziła rękę do majtek i pokazała Kuririnowi i Son-Goku co tam ma - był to diament, który zabrała z groty piratów. Son-Goku umierał z głodu, więc poszedł do bazy Red Ribbon coś zjeść. Później dziewczyna i Kuririn odlecieli samolotem armii, a Son-Goku na Kinton. Tymczasem Blue wziął kilka sznurów i poleciał za nimi. Do Kame House wrócili już Bulma i uczniowie Kame sennina. Po chwili wyszła żółtowłosa Ranchi, zabrała diament Bulmie i odleciała. Blue zobaczył Kame House i także wylądował na wyspie.


Odcinek 055 [18.03.1987]

a) Ncha! Otte Pengin Mura

b) んちゃ!追ってペンギン村

c) Pursued to the Penguin Village

d) Wioska mechanicznych zabawek

Bulma, Kame sennin, Kuririn, Son-Goku, Umigame i Blue znajdowali się na małej wyspie. Nagle wróg zaczarował sznury, które zawiązały wszystkich tak mocno, że nie mogli się uwolnić. Wtedy to generał zabrał trzy Smocze Kule i postawił małą bombę. Po chwili odleciał samolotem. Wszyscy próbowali się uwolnić, ale nawet Kame sennin nie zdołał. Nagle na niebie pojawiła się Ranchi, która w ostatniej chwili rozwiązała Son-Goku. Dzięki małemu bomba wybuchła poza wyspą. Później chłopiec z ogonem wezwał Kinton i poleciał na niej za nieprzyjacielem. Po chwili Blue zobaczył, że za nim leci jego przeciwnik. Więc przyśpieszył, ale Kinton była i tak szybsza od samolotu. Nagle obaj znaleźli się nad wyspą, na której to mieszka mały i miły cyborg Arale - bohaterka innej mangi. Przyjaciele Arale rozmawiali o wakacjach. Son-Goku i wróg latali tymczasem nad wyspą. Nagle generał Red Ribbon się zatrzymał i ruszył jak najszybciej, ale rozbił się o wielką górę. Chłopiec za to spadł na ziemię i zobaczył Arale z jej przyjaciółmi.


Odcinek 056 [25.03.1987]

a) Uhohooi! Arare Kumo ni Noru

b) うほほーい!アラレ雲にのる

c) Arale Gets on the Cloud

d) W sielankowym zabawkowiu

Son-Goku stał przed Arale. Po chwili wezwał Kinton i odleciał. Dziewczynka pobiegła za nim. Niestety Blue przeżył wybuch samolotu. Son-Goku zaczął szukać generała, ale znalazł tylko resztki samolotu. Po chwili ponownie wezwał chmurkę, ale tym razem zabrał ze sobą Arale i jej małych przyjaciół. Blue zatrzymał Suppamana jadącego samochodem. Później złapał budkę telefoniczną i ją rozwalił, by pokazać swoją siłę. W końcu wziął jego pojazd i pojechał do domu Arale. Tymczasem Son-Goku na Kinton wylądował obok przyjaciół cyborga. Kiedy chłopiec powiedział im, że w wiosce jest generał Red Ribbon, to policjant od razu odjechał. Tymczasem Blue zepsuł się samochód, ale w krótkim czasie jakiś człowieczek mu go naprawił i odszedł. Policjanci zobaczyli po chwili na ulicy stojącego Blue. Chcieli go aresztować, ale nie udało im się. Straszny wróg zniszczył samochód Suppamana i odjechał policyjnym. Son-Goku szybko poleciał za wrogiem, ale niestety go nie znalazł. Po chwili Blue wyjechał na drogę, a wtedy to Arale w niego uderzyła i pojazd poleciał daleko. Później przyjaciele małej, zjedli samochód Blue. Po niedługim czasie generał uciekł. Tymczasem Son-Goku pyta wszystkich czy widzieli gdzieś generała z armii Red Ribbon. Nagle zobaczył, że jego radar się zepsuł. Arale zaprowadziła go więc do swojego ojca imieniem Senbee - zwanego unaczej Doctor Slump. Wtedy Son-Goku dał mu Dragon Radar, żeby ten go naprawił. Gdzie indziej Blue zaczął iść w stronę domu Arale.


Odcinek N/A [01.07.1987]

a) Yamuchasama, tokuban de oyasumi desuyo!

b) ヤムチャさま、特番でお休みですよ!

c) Yamcha-sama took a rest for another series’ special!

[nie wydany]


Odcinek 057 [08.07.1987]

a) Taiketsu! Arare Tai Buruu

b) 対決!アラレVSブルー

c) Arale vs Blue!

d) Arala kontra generał Czerwonej Wstęgi

Doktor próbuje naprawić Dragon Radar. Jacyś mali kosmici zbierają śmieci. Tymczasem Son-Goku opowiedział Arale i jej przyjaciołom o Smoczych Kulach. Lewitujący synek Senbee naprawił bez problemu Dragon Radar. Blue znalazł nareszcie mieszkanie Arale. Nagle Son-Goku włączył Dragon Radar i zobaczył na nim, że Smocza Kula znajduje się w pobliżu. Policjanci przygotowują się do spotkania z generałem Red Ribbon. Gdzie indziej chłopiec z ogonkiem wszedł do pomieszczenia, w którym znajduje się Blue, ale go nie zobaczył. Dopiero po jakimś czasie Son-Goku znalazł wroga, który chwycił zaraz Arale i groził jej śmiercią. Później chłopiec znów znieruchomiał przez strasznego Blue. Nieprzyjaciel zabrał Dragon Radar i postanowił zabić przeciwnika. Wtedy to silna Arale pobiła generała i wróg daleko odleciał z radarem. Tymczasem policjanci jadą przed siebie, kiedy nagle zaatakowali ich kosmici. Arale wróciła do domu. Son-Goku zabrał Smocze Kule, które zostały skradzione przez Blue, ale nie znalazł nigdzie swojego radaru. Genialny synek Senbee wyjął więc kilka części z samolotu i zrobił nowy Dragon Radar, identyczny do poprzedniego. Więc Son-Goku wziął sprzęt i odleciał na Kinton. Gdzie indziej Blue powiedział do armii Red Ribbon, że zabrał małemu radar wykrywający Smocze Kule.


Odcinek 058 [15.07.1987]

a) Makyou no Seichi Karin

b) 魔境の聖地カリン

c) Karin, the Holy Place

d) Mieszkańcy świętej krainy

Son-Goku leciał na Kinton. Gdzie indziej Blue wędrował przez pustynię. W sztabie Red Ribbon, Red Sosui grał w bilard. Yellow, generał tej armii, znalazł Smoczą Kulę w kraterze wulkanu. Tymczasem niejacy Upachi i jego ojciec Bora łowili ryby. Żołnierze Red Ribbon rozpoczęli poszukiwania Smoczej Kuli. Nagle obudził się wielki wulkan. Okrągłe, gorące kamienie poleciały na wszystkie strony. Nagle Upachi zobaczył kulę smoka i ją wziął. Red Ribbon postanowiła rozbić obóz tuż obok wioski Bory, ale ten się nie zgodził. Nagle Yellow zobaczył w jego dłoni Smoczą Kulę z czterema gwiazdami. Po chwili żołnierze zaatakowali Borę, ale szybko z nim przegrali. Yellow odleciał więc i zadzwonił do Red Sosui. Po chwili wrócił i porwał Upachiego, po czym zażądał od Bory Smoczej Kuli. Nagle przyleciał Son-Goku i uratował malca. Gdzie indziej Red Sosui kazał wezwać niejakiego Tao Pai Pai. Tymczasem Bora podziękował chłopcu z ogonkiem za uratowanie jego syna. Nagle mały Son-Goku zobaczył Smoczą Kulę, którą dostał kiedyś od dziadka. Tymczasem Blue dotarł do głównej bazy Red Ribbon. Red Sosui i jego podwładny ujrzeli przed sobą groźnego Tao Pai Paia.


Odcinek 059 [22.07.1987]

a) Kita! Sekaiichi no Koroshiya "Taopaipai"

b) きた!世界一の殺し屋 “桃白白”

c) Tao Pai Pai, the World's 1 Hit Man!

d) Do akcji wkracza Kryminator

W sztabie Red Ribbon Blue szedł przed siebie. Tymczasem Red Sosui postanowił, że Tao Pai Pai zabije małego Son-Goku. Wtedy morderca ostrzegł, że za zabicie jednej osoby bierze 100 000 000 zeni. Nagle pojawił się Blue i pokazał wszystkim Dragon Radar, który ukradł Son-Goku. Niestety Red Sosui chciał dostać od Blue Smocze Kule, więc postanowił ukarać generała śmiercią. Gdzie indziej Son-Goku trzymał w rękach kulę z czterema gwiazdami. Po chwili Bora opowiedział synowi i Son-Goku o wysokiej wieży, na której mieszka pewien Karin. Tymczasem Blue, żeby nie zginąć musi zabić Tao Pai Paia. Więc od razu zaatakował przeciwnika, ale bez skutku. W czasie walki Blue wysłał w przeciwnika falę, żeby ten nie mógł się ruszyć. Niestety na wroga to niezadziałało i płatny morderca pozbył się groźnego Blue w oka mgnieniu. W taki to oto sposób zarobił 50 000 000 zeni. Red Sosui poprosił go potem, żeby zabił Son-Goku i zabrał mu Smocze Kule. Więc Tao Pai Pai chwycił filar i rzucił go szybko przed siebie w niebo, po czym na niego wskoczył i odleciał razem z nim. Gdzie indziej Son-Goku jadł jakieś danie zrobione z liści. Bora, Upachi i chłopiec z ogonkiem stanęli później przed wielką wieżą. Tymczasem obok nich wylądował właśnie zły Tao Pai Pai. Bora postanowił pokonać nieprzyjaciela. Niestety wróg szybko odebrał włócznię przeciwnikowi i go nią przebił. Bora leżał wkrótce martwy na ziemi, a obok stał jego mały syn. Son-Goku zaatakował nowego wroga.


Odcinek 060 [29.07.1987]

a) Shoubu!! Kamehameha Tai Dodonpa

b) 勝負!!カメハメ波VSどどん波

c) Kamehameha vs Dodonpa

d) Songo kontra Kryminator

Son-Goku zaatakował Tao Pai Paia, ale sam dostał w twarz. Po chwili znowu zaatakował, ale nic mu nie zrobił. Son-Goku leżał długo nieprzytomny na ziemi. Kiedy wstał, wykorzystał technikę Kamehameha, ale wrogowi tylko zniszczyło się ubranie. Więc Tao Pai Pai zastosował technikę Dodonpa i pokonał przeciwnika myśląc, że go zabił. Później zabrał trzy Smocze Kule, o czwartej nie wiedział, i odleciał po nowe ubranie, gdyż tamto zostało zniszczone. Red Sosui i inni zobaczyli na radarze, że Tao Pai Pai nie leci w ich stronę. Po jakimś czasie morderca szedł przez miasto. W niedługim czasie kazał krawcowi uszyć mu w 3 dni ubranie. Potem dopiero Tao Pai Pai zadzwonił do Red Ribbon. Gdzie indziej Upachi pochował ojca. Później chciał pochować małego Son-Goku, gdy nagle zobaczył w powietrzu jakiegoś żołnierza Red Ribbon. Wróg chciał zabrać Smoczą Kulę, ale Son-Goku go zatrzymał. Więc żołnierz wziął karabin i zaatakował dwóch malców. Niedługo potem został zabity przez kij Nyoibo. Son-Goku postanowił wejść na wieżę Karina. Po chwili odważny chłopiec zaczął się wspinać. Red Sosui zadzwonił do Tao Pai Paia i powiedział mu, że Son-Goku wciąż żyje. Mały chłopiec z ogonkiem wspinał się na bardzo wysoką wieżę. Minął cały dzień, a on ciągle wchodził.


041-060 -- DRAGON BALL -- ODCINKI TELEWIZYJNE
-
INFORAMCJE
Informacje ►
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker