Cienie północy
Informacje

Dragon Ball

INFORMAJCE
-
ODCINKI TELEWIZYJNE -- DRAGON BALL -- 141-153

W tym dziale znajdują się raczej szczegółowe opisy wszystkich odcinków trzech serii Dragon Balla, a także ich tytuły oryginalne, jak i polskie, jak i oryginalne przetłumaczone na angielskie. Życzymy do miłego czytania.


DRAGON BALL | DRAGON BALL Z | DRAGON BALL GT

INFORMACJE OGÓLNE
001-020 | 021-040 | 041-060 | 061-080 | 081-100 | 101-120 | 121-140 | 141-153

Schemat przedstawiania odcinków
Numer odcinka [Data wydania]

a) Tytuł japoński (romaji)

b) Tytuł japoński (kanji)

c) Tytuł japoński przetłumaczony na angielski

d) Tytuł polski

Szczegółowy opis odcinka


Odcinek 141 [18.01.1989]

a) Yonin no Tenshinhan

b) 四人の天津飯

c) Four Tenshinhans

d) Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Tenshinhan wykorzystał technikę Shishin no ken i pojawiło się czterech Tenshinhanów. Nikt nie wie skąd się wzięło ich aż tylu. Nagle wszyscy czterej zaatakowali przeciwnika. Son-Goku leżał wkrótce na macie. Na szczęście wstał i walnął jednego przeciwnika. Nagle rywal zajął cztery narożniki ringu. Po chwili każdy trójoki wystrzelił, w środek, kulę energii Chi. Wtedy to Son-Goku podskoczył do góry. Gdy Tenshinhan zobaczył swojego przeciwnika na niebie, ponownie wystrzelił cztery kule Chi. Niestety promień dotknął Son-Goku. Po chwili uczeń Kami-Samy upadł na matę. Wszyscy myśleli, że Tenshinhan wygrał walkę, ale po chwili jego przeciwnik wstał. Piccolo oglądał walkę z góry. Son-Goku powiedział do swego przeciwnika, że odkrył jego słaby punkt. Więc trójoki ponownie zajął cztery narożniki maty i wystrzelił pociski Chi. Wtedy Son-Goku znowu podskoczył w górę. Po chwili zastosował technikę Taiyoken i oślepił Tenshinhana. Później zaatakował każdego z osobna. Gdy wszystkich pokonał znowu był tylko jeden, który akurat wypadł z maty. Son-Goku przeszedł do finału.


Odcinek 142 [25.01.1989]

a) Dotchi ga Tsuyoi!? Kami Tai Pikkoro Daimaou

b) どっちが強い!?神VSピッコロ大魔王

c) Who is Stronger? God vs Piccolo

d) Szen kontra Junior

Son-Goku i Chi-Chi gdzieś poszli. Tenshinhan powiedział do Yamuchy i Kuririna, że dał z siebie wszystko, ale Son-Goku był i tak lepszy. Son-Goku zaczął rozmawiać z Shenem. Tymczasem na ring wskoczył Piccolo. Shen wciąż rozmawiał. Później wszedł na matę i stanął naprzeciw wroga. Walka się rozpoczęła. Pierwszy zaatakował Kami-Sama, ale nic nie zrobił przeciwnikowi. Nagle Piccolo wystrzelił w Shena wielki pocisk Chi, lecz wszechmogący zrobił unik. Kuririn i inni byli bardzo zdziwieni walką. Shen ponownie zaatakował, lecz bez skutku. W pewnym momencie wyjął i postawił na środku buteleczkę. W pewnym momencie wykorzystał technikę Mafuba. Niestety wróg odbił tornado i Kami-Sama wpadł do wnętrza buteleczki. Tenshinhan i inni nadal byli bardzo zdziwieni tą wspaniałą walką.


Odcinek 143 [01.02.1989]

a) Kono Yo no Unmei o Kakete!

b) この世の運命を賭けて!

c) With the Future of the World at Stake

d) Walka finałowa

Piccolo stał na ringu i trzymał w ręce butelkę. Tymczasem obok niego leżał nieprzytomny Shen. Piccolo został zwycięzcą szóstej walki finałowej. Potem Shen odszedł z pola walki. Tymczasem Kame sennin, gdzieś poszedł. Nagle zrobiło się ciemno. Po chwili wróg podszedł do Son-Goku i połknął przy nim buteleczkę. Potem odszedł. Zaczął padać deszcz. Wtedy Son-Goku powiedział przyjaciołom, że ten, który pokonał Kami-Samę to Piccolo. Tymczasem Bulma, Ranchi, Purr i U-Ron stali pod drzewem. Son-Goku postanowił pokonać wroga. W pewnym momencie deszcz przestał padać. na matę weszli Piccolo oraz Son-Goku. Piccolo zdjął z siebie płaszcz. Bulma i inni kibicują przyjacielowi. Walka się rozpoczęła. Obaj wojownicy zaatakowali. Mieli równe szanse. Obaj walczyli tak samo. Nagle wróg wystrzelił bardzo dużo pocisków Chi. Son-Goku upadł. Sekundant przystąpił do liczenia. Wszyscy pomyśleli, że Son-Goku już nie wstanie.


Odcinek 144 [08.02.1989]

a) Deta! Kyuukyoku no Choukamehameha

b) でた!究極の超カメハメ波

c) The Ultimate Kamehameha is Unleashed

d) Ostatnie starcie

Son-Goku wciąż leżał na macie. Komentator liczył do dziesięciu. Nagle uczeń Kami-Samy wstał. Wszyscy się ucieszyli. Piccolo znowu stał przed Son-Goku. Nagle obaj zaatakowali. Nie wiadomo, który z nich był wtedy silniejszy. Nagle wróg wystrzelił z oczu dwa promienie Chi. Później wydłużył obie ręce, lecz dostał czymś w twarz. Teraz Son-Goku skakał tak szybko, że go nie było widać. Tylko Piccolo dostrzega jego obecność. Nagle go walnął. Son-Goku zaatakował. W pewnym momencie Piccolo podskoczył i wykorzystał technikę zwaną Bakurikimacha, żeby zabić wszystkich w dole. Na szczęście Son-Goku odbił potężny ładunek Chi. Po chwili wykorzystał technikę Kamehameha, lecz nie wypuścił swojej energii, bo mógłby zabić przez to Kami-Samę. Piccolo znowu postanowił zniszczyć Ziemię. Zaczął przygotowywać się do ataku. Po jakimś czasie Son-Goku jednak wykorzystał technikę Kamehameha i wystrzelił falę energii Chi. Na szczęście Piccolo nie powstrzymał ataku.


Odcinek 145 [15.02.1989]

a) Pikkoro Daimaou Choukyoshinjutsu

b) ピッコロ大魔王超巨身術

c) Piccolo's Super Size Technick

d) Szatan olbrzym

Son-Goku znajdował się na ringu. Tymczasem Piccolo wisiał na niebie. Po chwili stanął na macie. Wszyscy ludzie na widowni zobaczyli czułki Piccolo i go rozpoznali. Wtedy wróg powiedział, że znowu na Ziemi zapanuje straszny szatan. Widownia zaczęła uciekać. Kokuo powiedział, że Piccolo wciąż żyje. Na widowni 23. Tenkaichi Budokai zostali tylko Bulma, Ranchi, Purr, U-Ron i arbiter. Wkurzony Piccolo powiększył się. Son-Goku zaczął walczyć z wrogiem. Niestety wydaje się, że jest od niego słabszy. Piccolo ciągle atakował. Nagle Son-Goku walnął wroga i go przewrócił. Niestety Namek-jin znowu zaczął się bić. W pewnym momencie rozwalił kolano Son-Goku. Później zmiażdżył go stopą. Na szczęście uczeń Kami-Samy uwolnił się i znowu przewrócił przeciwnika. Więc Piccolo powiększył się jeszcze bardziej. Son-Goku stał przed wrogiem.


Odcinek 146 [22.02.1989]

a) Son Gokuu no Wana

b) 孫悟空のワナ

c) Son-Goku's Trick

d) Uczciwość Songa

Bardzo wielki Piccolo stał przed przeciwnikiem. Nagle Son-Goku podskoczył i wlazł szybko Piccolo do gardła. Atakował go od środka. Po chwili wyszedł i dał Tenshinhanowi buteleczkę, w której był wtedy uwięziony Kami-Sama. Trójoki od razu ją otworzył i wszyscy ujrzeli Kami-Samę. Potem Namek-jin stracił trochę sił i zmalał. Kame sennin i reszta oglądali walkę. Piccolo i Son-Goku na zmianę się biją. Nagle Son-Goku wykorzystał technikę Kamehameha i wystrzelił pocisk Chi z nóg, dzięki czemu podskoczył i uderzył wroga. Piccolo znowu zaatakował. Jego przeciwnik leżał na macie. Gdy Piccolo miał zadać cios, powstrzymał go Kami-Sama. Wtedy Son-Goku postanowił samemu pokonać przeciwnika. Piccolo powiedział, że bez wysiłku pokona wszystkich wojowników. Nagle wysłał w przeciwnika potężną falę energii. Son-Goku próbował uciec, ale nie udało mu się to. Więc postanowił stanąć przed Piccolo i dopiero wtedy uciec. Wtedy to kula energii uderzyła we wroga. Piccolo krwawił. Nagle oberwał sobie rękę, a po chwili wyrosła mu nowa. Później zaczął się bardzo długo koncentrować. W międzyczasie Son-Goku kazał się schronić swoim przyjaciołom.


Odcinek 147 [01.03.1989]

a) Banji Kyuusu!!

b) 万事休す!!

c) All Comes to an End

d) Wielka próba

Piccolo wciąż się koncentrował. Wszyscy się bali. Wróg zbierał coraz więcej mocy. Nagle zrobiło się ciemno. Son-Goku kazał wszystkim uciekać. Kami-Sama radził, by Son-Goku się poddał. Potężna energia Piccolo niszczyła wszystko wokół. Tenshinhan wykorzystał więc technikę Kikoho i zrobił wielką dziurę w ziemi. Po chwili wszyscy się do niej schowali. Piccolo nareszcie zaatakował. Powstał wielki wybuch. Piccolo myślał, że zabił swego przeciwnika. Nagle Kuririn i inni zobaczyli na ringu, że Son-Goku żyje. Piccolo nie wie, dlaczego jego przeciwnik przeżył. Nagle Son-Goku zaatakował nieprzyjaciela kilkoma ciosami. Później zastosował technikę Kamehameha i wystrzelił pocisk w Piccolo. Namek-jin padł na ziemię. Sędzia zaczął liczyć. Niestety, gdy doszedł do dziewięciu, wróg zrobił dużą dziurę w ciele Son-Goku. Groźny Piccolo był już bardzo zmęczony. Po jakimś czasie zaczął bić przeciwnika w ranę. Tenshinhan i reszta chcieli pomóc przyjacielowi, lecz wróg ich powstrzymał. Po chwili Son-Goku wstał i postanowił ostatecznie pokonać wroga.


Odcinek 148 [08.03.1989]

a) Yatta! Chikyuujou Saikyou no Otoko

b) やった!地球上最強の男

c) He did it! He's the World's Strongest Fighter

d) Ostateczne zwycięstwo

Piccolo i Son-Goku walczyli. Obaj byli bardzo zmęczeni. Nagle Piccolo zaatakował i zranił przeciwnika w nogi oraz jedno ramię. Po chwili wróg uniósł się w górę. Kame sennin i reszta oglądali walkę i myśleli jakby tu pokonać Piccolo. Kami-Sama poprosił Tenshinhana, żeby go zabił, aby Piccolo też zginął. Wróg wciąż unosił się do góry. Nagle ranny Son-Goku powiedział wszystkim, że pokona nieprzyjaciela. Nagle wróg wystrzelił w ucznia Kami-Samy wielką ognistą kulę. Piccolo i inni znowu pomyśleli, że Son-Goku zginął. Piccolo postanowił zabić Yamuchę i innych. Na szczęście na niebie pojawił się Son-Goku, który walnął głową w Piccolo i został w końcu zwycięzcą 23. Tenkaichi Budokai. Wszyscy cieszyli się z wygranej kumpla. Po chwili pojawił się Yajirobei i dał Senzu Bean Son-Goku. Kami-Sama chciał zabić Piccolo, ale Son-Goku obronił wroga. Po długiej rozmowie Kami-Sama zrobił nowe ubranie uczniowi. Son-Goku wziął od Yajirobeia drugą Senzu Bean i rzucił ją Piccolo. Po chwili wróg odleciał. Kami-Sama postanowił, żeby Son-Goku był jego następcą, ale ten nie chciał. Później Son-Goku wezwał Kinton i razem z Chi-Chi odleciał.


Odcinek 149 [15.03.1989]

a) Honoo no Naka no Uedingu Doresu

b) 炎の中のウエディングドレス

c) A Wedding Dress in the Flames

d) Tajemniczy wachlarz

Son-Goku i Chi-Chi dolecieli do domu Gyuumao. Na samym początku Son-Goku coś zjadł. Potem ojciec panny młodej poszedł po skrzynię z suknią ślubną matki Chi-Chi. Po jakimś czasie wybuchł wulkan, na którym znajdował się zamek. Son-Goku użył szybko techniki Kamehameha, by ugasić pożar, ale nie udało mu się. Gyuumao, który był wtenczas w zamku, uciekał przed pożarem. Son-Goku poleciał do Uranai Baby, żeby ona powiedziała, gdzie znajduje się Basho Sen. Później razem z Uranai Babą i Chi-Chi, poleciał do wskazanego miejsca przez kryształową kulę. Na miejscu zobaczyli kogoś podobnego do U-Rona. Po chwili wyszedł drugi prosiak. Powiedzieli oni, że Basho Sen jest gdzieś w dolinie. Gdy Son-Goku odleciał, Uranai Baba poszła się kąpać do uleczającego źródła, a Chi-Chi z nią. Prosiaki chciały podglądać piękną dziewczynę, ale nie wyszło im to. Son-Goku nigdzie nie mógł znaleźć Basho Sen. Nagle zobaczył jakieś jezioro. Na jego dnie ujrzał coś podobnego kształtem do szukanego wachlarza. Więc to wyjął i nagle cała woda spłynęła do dziury, iz wyjął on wielki korek. Później Chi-Chi i Son-Goku polecieli na Kinton do Kame sennina.


Odcinek 150 [22.03.1989]

a) Maboroshi no Hi Kui Dori

b) 幻の火喰い鳥

c) The Phantom Cassowary Bird

d) Połykacz ognia

Ludzie z wioski próbowali ugasić ogień, który był wtedy w zamku. Tymczasem Son-Goku i Chi-Chi dolecieli do Kame House. Na miejscu zobaczyli tylko Umigame. Po chwili znalazł on w szafie książkę, jak wykonać Basho Sen. Więc Son-Goku i Chi-Chi polecieli na Kinton do miejsca, gdzie znajduje się jakiś ptak o nazwie połykacz ognia. Szybko tam dotarli. Na miejscu, w jaskini zobaczyli potwora, ale go uspokoili i przeszli dalej. Za nimi szli także Shuu i Mai. Po niedługiej podróży znaleźli w dole jajo połykacza ognia. Tymczasem pożar na zamku robił się coraz większy. Son-Goku i Chi-Chi ujrzeli jakiegoś mężczyznę, który opowiedział im o połykaczu ognia. Nagle zobaczyli przed sobą Shuu, Mai i Pilafa. Chcieli oni zabrać wielkie jajo, ale Son-Goku i jego narzeczona im przeszkodzili. Później cała trójka uciekła. Nagle zjawił się wielki ptak i rozwalił skorupę dużego jaja. Po chwili z jaja wykluł się mały. Później Son-Goku wykorzystał technikę Kamehameha i wszyscy wydostali się z jaskini. Gdy Chi-Chi i Son-Goku dotknęli piór, one znikały. Po chwili Chi-Chi wzięła kawałek skorupy jaja i razem z ukochanych odleciała do lodowca.


Odcinek N/A [29.03.1989]

a) Baraeti toku-ban de oyasumi jatta yo!

b) バラエティ特番でお休みじゃったよ!

c) Took a break in place of a variety special airing!

[nie wydany]


Odcinek 151 [05.04.1989]

a) Chichi no Hanayome Shugyou no Okage Desu

b) チチの花嫁修業のおかげです

c) Thanks to Chi-Chi's Pre-Marriage Training

d) Czi Czi - żona idealna

Chi-Chi i Son-Goku lecieli do wielkiego lodowca. Nagle zobaczyli dużą górę. Po chwili wylądowali w lesie i zobaczyli przed sobą jakąś babcię. Rozmawiali oni przez jakiś czas. Później Son-Goku odleciał do lodowca, aby zabrać samtąd trochę śniegu, by nim ugasić pożar. Niestety Pilaf, Shuu i Mai także tam polecieli. Nagle zaatakowała ich burza śnieżna. W międzyczasie zobaczyli Son-Goku. Stara babcia kazała Chi-Chi posprzątać pokoje i umyć naczynia. Pilaf i reszta próbowali pokonać przeciwnika. W trakcie walki, Son-Goku powiedział, że jeżeli na lodowiec wejdzie jakaś dziewczyna, to duchy góry wpadają w złość. Wtedy Pilaf kazał Mai opuścić szczyt. Pożar na zamku szybko się rozprzestrzeniał. Son-Goku zbierał śnieg, by ugasić wulkan. Tymczasem Chi-Chi zrobiła wszystko co miała. Nagle w lesie znalazła Basho Sen. Cały śnieg, który miał Son-Goku, rozpuścił się. Nagle Pilaf zabrał Basho Sen. Po chwili Shuu poruszył wachlarzem i Pilaf oraz Mai daleko odlecieli. Po wszystkim staruszka dała Chi-Chi trochę miodu. Gyuumao ciągle uciekał przed ogniem. Nagle zobaczył Son-Goku i Chi-Chi z wachlarzem. Bohater próbował ugasić ogień, ale niestety płomienie ogarniające zamek były coraz większe.


Odcinek 152 [12.04.1989]

a) Isoge Gokuu! Gogyouzan no Nazo

b) いそげ悟空!五行山のなぞ

c) Hurry Son-Goku! The Mystery of Mount Gogyo

d) Góra pięciu żywiołów

Son-Goku wciąż wachluje wachlarzem Basho Sen. Nagle zjawiła się Uranai Baba i kazała mu przestać. Później powiedziała, że ogień wydobywa się z tak zwanego czarodziejskiego paleniska. Po chwili pokazała w kryształowej kuli słynne palenisko oraz bramę do niego prowadzącą. Więc Son-Goku i Chi-Chi weszli na Kinton i polecieli. Po drodze zobaczyli wielki czarny dym, a na końcu wielkie wrota. Gyuumao był w zamku. Tymczasem Son-Goku wraz z dziewczyną przeszli przez bramę i ujrzeli bardzo długą drogę. Gdy po niej biegli, nagle zobaczyli w niej przepaść. Na szczęście przeszli ją bez większego trudu. Później zobaczyli przed sobą kilku strażników. Son-Goku zaczął z nimi walczyć. Po jakimś czasie wykorzystał technikę Kamehameha i pokonał wrogów. Następnie musiał się zmierzyć z wielkim kamiennym potworem. Na szczęście użył Basho Sena i zmiotło nieprzyjaciela. Potem pojawił się przed nimi kolejny potwór, a za nimi kilku wojowników z łukami. Wtedy dopiero spostrzegł się, że potwór i inni wojownicy to złudzenie. Ogień z wulkanu wciąż się powiększał. Tymczasem Chi-Chi i Son-Goku dotarli do paleniska. Na miejscu zobaczyli starego Son-Gohana. Son-Goku od razu wyjaśnił, po co tam przybył. Po niedługiej chwili wszyscy zobaczyli strażniczkę czarodziejskiego paleniska, jedzącą spaghetti.


Odcinek 153 [19.04.1989]

a) Moeru Furaipan Yama! Isshun no Kesshikou

b) 燃えるフライパン山!一瞬の決死行

c) Mount Frypan Pan Burns : A Life and Death Decision

d) Piekielne ognie

Gorący ogień w zamku, wciąż się rozprzestrzeniał. Son-Goku chciał ugasić palenisko, by ogień zniknął. Son-Gohan i strażniczka mówią, że jeśli palenisko przestanie się palić, świat pogrąży się w wielkim chaosie. Nagle strażniczka zaatakowała przeciwnika. W pewnym momencie powiększyła się. Wszyscy patrzyli na palący się wielki zamek. Son-Goku unikał ataków przeciwniczki. Nagle wyjął Basho Sen i zawachlował. Wtedy strażniczka powiedziała, że jest nadzieja, by uratować Gyuumao. Później powiedziała Son-Goku, co ma zrobić, by zatkać dziurę, która jest na dnie paleniska. Na szczęście Gyuumao jeszcze żył. Son-Goku poruszył wachlarzem i wskoczył do palącego się czarodziejskiego paleniska. Po chwili był już na dnie. Zamek nadal się palił. Son-Goku znalazł dziurę i zatkał ją skorupą jaja oraz miodem, które wcześniej dostał. Po niedługim czasie wyskoczył z ognia. W tym samym czasie ogień, który opanował zamek, zniknął. Uranai Baba zobaczyła leżącego Gyuumao. Myślała, że nie żyje, ale on po chwili wstał. Później Son-Goku i Chi-Chi pobrali się.


141-153 -- DRAGON BALL -- ODCINKI TELEWIZYJNE
-
INFORAMCJE
Informacje ►
Cienie północy
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker