Informacje

Dragon Ball

INFORMAJCE
-
ODCINKI TELEWIZYJNE -- DRAGON BALL -- 101-120

W tym dziale znajdują się raczej szczegółowe opisy wszystkich odcinków trzech serii Dragon Balla, a także ich tytuły oryginalne, jak i polskie, jak i oryginalne przetłumaczone na angielskie. Życzymy do miłego czytania.


DRAGON BALL | DRAGON BALL Z | DRAGON BALL GT

INFORMACJE OGÓLNE
001-020 | 021-040 | 041-060 | 061-080 | 081-100 | 101-120 | 121-140 | 141-153

Schemat przedstawiania odcinków
Numer odcinka [Data wydania]

a) Tytuł japoński (romaji)

b) Tytuł japoński (kanji)

c) Tytuł japoński przetłumaczony na angielski

d) Tytuł polski

Szczegółowy opis odcinka


Odcinek 101 [17.02.1988]

a) Budou Taikai Shuuryou! Soshite...!!

b) 武道大会終了!そして…!!

c) The End of the Tournament! and?

d) Wielki finał

W miejscu gdzie znajdowała się jeszcze niedawno arena Tenkaichi Budokai na wyspie Papaya była olbrzymia, głęboka na kilka metrów dziura. Nikt nie widział w niej Son-Goku. Kame sennin uspokoił Kuririna, mówiąc, że Son-Goku żyje. Tymczasem Tenshinhan i jego przeciwnik latali na niebie. Po chwili wróg zjawił się obok małego wojownika. Po krótkiej rozmowie, Son-Goku wykorzystał technikę Kamehameha i dzięki pociskowi Chi wleciał prosto w Tenshinhana. Teraz obaj finaliści lecą w dół. Nagle sędzia wyjął Hoi-Poi, z którego powstał samolot. Arbiter wszedł do samolotu i poleciał w miejsce spadania Tenshinhana oraz Son-Goku. W pewnym momencie mały chłopiec ponownie zastosował technikę Kamehameha i wystrzelił mały pocisk w dół, aby spaść na ziemię później niż jego przeciwnik. Niestety tak się nie stało. Son-Goku spadając zahaczył o jadącą ciężarówkę i zwyciężył Tenshinhan. Yamucha i reszta poszli do przyjaciela. Pierwszy dotarł tam Kuririn, a za nim wielkie tłumy ludzi. Kibice otoczyli finalistów i zaczęli klaszczeć i krzyczeć. Wszyscy się cieszyli. Po kilku minutach Son-Goku wypił trochę wody. Później przyszedł do niego Tenshinhan i Chaoz. Wtedy to Yamucha wybaczył trójokiemu to, że złamał mu nogę. Potem wszyscy poszli do restauracji. Son-Goku chciał pobiec po Nyoibo, ale poszedł za niego Kuririn. Wszyscy prócz Kuririn i Son-Goku zaczęli jeść. Nagle mniejszy finalista wstał z krzesła i szybko pobiegł do Kuririna. Niestety, gdy dotarł na miejsce, zobaczył nieżywego przyjaciela.


Odcinek 102 [24.02.1988]

a) Kuririn no Shi Osoroshiki Inbou!!

b) クリリンの死恐ろしき陰謀!!

c) Kuririn's Death. The Frightening Hatred

d) Szatański plan

Son-Goku i reszta bohaterów widzieli zabitego Kuririna. Po chwili komentator powiedział, że jakiś potwór zabrał Smoczą Kulę i listę uczestników Tenkaichi Budokai. Więc Son-Goku od razu wziął Dragon Radar i poleciał na Kinton za wrogiem o imieniu Tamburine. Tymczasem U-Ron zobaczył na ziemi jakąś kartkę. Gdy Kame sennin ją ujrzał, powiedział, że jest to znak Piccolo Daimao - szatana. Po chwili mistrz opowiedział wszystkim o nowym wrogu. Później powiedział, jak Mutaito pokonał Piccolo Daimao techniką Mafuba. Gdzie indziej Son-Goku wciąż leciał na Kinton. Natomiast zielonoskóry, pomarszczony i z czółkami Piccolo Daimao podążał wielkim samolotem. Po chwili Pilaf opowiedział szatanowi, jak działają Smocze Kule. Poprosił go też o władanie 1/5 Ziemi. Tymczasem Kame sennin domyślił się po co wrogowi lista uczestników Tenkaichi Budokai. Później powiedział, że nowy wróg będzie zabijał wszystkich, którzy brali udział na mistrzostwach. Gdzie indziej Son-Goku ujrzał nareszcie mordercę Kuririna.


Odcinek 103 [02.03.1988]

a) Pikkoro Daimaou no Kyoufu!!

b) ピッコロ大魔王の恐怖!!

c) The Terror of Piccolo

d) Terror

Son-Goku zobaczył Tamburine. Później w ręce wroga ujrzał Smoczą Kulę z czterema gwiazdkami. Po chwili potwór przypomniał sobie, jak zabił małego Kuririna. Son-Goku go zaatakował. Kame sennin dziwił się tymczasem, że Kuririn zginął od jednego ciosu w głowę. Tymczasem Son-Goku atakuje wroga. Niestety nieprzyjaciel złapał chłopca językiem i rzucił nim. Po niedługim czasie zniszczył Kinton pociskiem Chi wystrzelonym z gardła. Silny Son-Goku upadł na ziemię. Tamburine znowu zaatakował i w końcu odleciał. Chłopiec leżał na ziemi. Bulma i reszta czekają na powrót przyjaciela. Tymczasem na statku Pilafa, Tamburine oddał Smoczą Kulę swemu panu. Po chwili Pilaf, Shuu, Mai i Tamburine zaczęli naklejać na ścianach samolotu zdjęcia uczestników zawodów. Potem Tamburine odleciał. Tymczasem w jakiejś świątyni mistrz o imieniu Chapa O trenował z uczniami. Nagle ujrzał w oknie potwora, który wyzwał go na pojedynek. Niestety wróg bez problemu pokonał przeciwnika oraz wszystkich jego uczniów. Następną ofiarą potwora był Pamputto. Tymczasem na trawie leżał nieprzytomny Son-Goku.


Odcinek 104 [09.03.1988]

a) Yomigaere Son Gokuu!!

b) よみがえれ孫悟空!!

c) Come Back to Life, Son-Goku!

d) Songo odzyskuje przytomność

Tamburine walczy ze śmierdzącym Bakuterianem. Łatwo go pokonał i zostawił kartkę z symbolem Piccolo Daimao. Tymczasem potężny Namek-jin, czyli Piccolo Daimao, zniósł kolejne jajo, z którego to wyszedł Cymbol. Później rozkazał mu zebrać wszystkie Smocze Kule. Po chwili nowa bestia ruszyła na poszukiwania. Gdzie indziej Son-Goku wstał na nogi. Próbował zjeść owoce i złapać kangura, ale nie miał tyle siły. Wszyscy z Kame House rozmawiają o Smoczych Kulach. Po chwili dowiedzieli się z telewizji, że zginęli już Chapa O, Pamputto oraz Bakuterian. Wtedy Bulma poleciała samolotem zrobić nowy Dragon Radar. Gdzie indziej mieszkańcy jakiejś wioski zobaczyli w rzece nieżywego Man-Wolfa. Tymczasem Son-Goku poczuł zapach smażonej ryby. Gdy ją zobaczył, od razu zaczął ją jeść. Po sekundzie zniszczył skałę. Próbował wezwać Kinton, ale przypomniał sobie, że zniszczył ją wróg. Po chwili ujrzał na radarze Smoczą Kulę, która jest bardzo blisko. Nagle z lasu wyszedł niejaki Yajirobei.


Odcinek 105 [16.03.1988]

a) Kaidanji - Yajirobee Toujou!!

b) 怪男児・ヤジロベー登場!!

c) Yajirobei, A Jolly Good Fellow

d) Leśny człowiek

Mały Son-Goku stoi przed grubym Yajirobeiem. Po krótkiej rozmowie chłopiec zobaczył na szyi przeciwnika Smoczą Kulę. Nagle obaj zaczęli walczyć. Walczyli bardzo dobrze. Tymczasem Tamburine wybierał kolejną ofiarę. Kame sennin i reszta dolecieli do jakiejś dużej wyspy. Uczniowie Gyozy i Kame sennin odlecieli, natomiast Bulma rzuciła Hoi-Poi i powstał Kame House. Tymczasem w samolocie, Piccolo Daimao spał. Bulma zrobiła specjalną lodówkę. Po chwili włożyła do niej Kuririna i zamieniła ją w malutką kapsułkę. Później schowała ją do szafki. Yajirobei i Son-Goku rozmawiali. Nagle zjawił się Cymbol. Spytał się, czy nie widzieli oni Smoczej Kuli z jedną gwiazdką. Po chwili ujrzał ją na szyi Yajirobeia. Son-Goku i Yajirobei losowali więc, który zmierzy się z potworem. Wygrał Yajirobei i zaczął walczyć z Cymbolem. Wróg strzelał w przeciwnika pociskami Chi, lecz żadnym nie trafił w cel. W pewnym momencie Yajirobei podskoczył, wyjął swój miecz i przeciął bestię na dwie części. W chwili zabicia wroga, Piccolo Daimao poczuł, że zginął jego wysłannik. Teraz Son-Goku i Yajirobei stoją obok Cymbola.


Odcinek 106 [23.03.1988]

a) Majuu - Tanbarin ga Yatte Kuru!!

b) 魔獣・タンバリンがやってくる!!

c) Demonical Beast. The Coming of Tamburine

d) Nowa misja

Yajirobei smaży dwie części Cymbola na ognisku. Po niedługim czasie zjadł je. Piccolo Daimao próbował nawiązać kontakt z Cymbolem, lecz nie mógł. Tymczasem mieszkańcy jakiejś wioski złowili rybę, a Giran im ją zabrał. Wtem zjawił się Tamburine i złapał przeciwnika za ogon, po czym go walnął. Po krótkiej walce smok wykorzystał technikę Guruguru Guma, lecz niestety Tamburine uwolnił się bez problemu z obręczy. Później zlikwidował przeciwnika i odleciał. Tymczasem Kame sennin, Tenshinhan i Chaoz lecieli samolotem. Gdzie indziej Tamburine wybierał kolejną ofiarę. Tymczasem Son-Goku opowiedział Yajirobeiowi, jak działają Smocze Kule. Tamburine dotarł w końcu do Kame House. Od razu zaczął walczyć z Yamuchą. Gdy miał zadać mu ostateczny cios, usłyszał głos Piccolo Daimao. Namek-jin kazał mu zabić mordercę Cymbola. Więc wróg odleciał. Gdzie indziej Tenshinhan próbował zniszczyć wielki lodowiec, aby wziąć z niego Smoczą Kulę. Chłopiec z ogonkiem skończył opowiadać Yajirobeiowi o Smoczych Kulach. Tamburine był tymczasem coraz bliżej przeciwnika.


Odcinek N/A [30.03.1988]

a) Baraeti toku-ban de oyasumi da gyaa!

b) バラエティ特番でお休みだぎゃー!

b) Took a break for a variety special's airing!

[nie wydany]


Odcinek 107 [06.04.1988]

a) Son Gokuu - Ikari Bakuhatsu!!

b) 孫悟空・怒り爆発!!

c) Son-Goku's Fury Explodes

d) Pamięć o Krilanie

Tenshinhan, Kame sennin oraz Chaoz są na pokładzie statku Bear Thiefa, który to kiedyś chciał zjeść Umigame. Chcą tylko wziąć jego Smoczą Kulę. Nagle podwładni nieprzyjaciela zaczęli strzelać do przeciwników. Na szczęście Chaoz zatrzymał wszystkie pociski. Wtedy to Bear Thief oddał Smoczą Kulę. Natomiast Yajirobei idzie przez pustynię, a za nim podąża Son-Goku. Nagle grubas zaczął uciekać. Piccolo Daimao złości się na tego, który zabił Cymbola. Tamburine dotarł do miejsca, które wskazał mu jego pan, lecz nikogo tam nie znalazł. Tymczasem Yajirobei i Son-Goku bardzo szybko biegną. Nagle się zatrzymali. Złowili trochę ryb, po czym usmażyli je, zjedli i znowu zaczęli biec. Tamburine próbował znaleźć przeciwników. Kame sennin, Tenshinhan i Chaoz dotarli do wioski, w której to znajdowała się wtedy Smoczą Kulą. Tenshinhan wszedł do jakiegoś mieszkania i zobaczył znajomego. Yajirobei i Son-Goku wciąż biegną. Uczeń Gyozy poprosił znajomego, żeby dał mu Smoczą Kulę. Nagle Kame sennin i Chaoz zobaczyli, jak obok nich zatrzymały się samochody policyjne. Chcieli oni zamknąć w więzieniu Tenshinhana, ale zjawił się wtenczas Kame sennin i wyjaśnił policji, że to nie tego szukają. Po jakimś czasie Tenshinhan dostał Smoczą Kulę. Nagle Tamburine wystrzelił w Yajirobeia pocisk Chi. Wtedy przybiegł Son-Goku. Tamburine postanowił walczyć z chłopcem.


Odcinek 108 [13.04.1988]

a) Pikkoro Daimaou Oritatsu!!

b) ピッコロ大魔王降り立つ!!

c) Piccolo Lands

d) Zwycięstwo Songa

Tamburine stał przed Son-Goku i Yajirobeiem. Po krótkiej rozmowie, chłopiec zaatakował wroga z niezwykłą szybkością. Nagle Tamburine zobaczył wokół siebie kilku Son-Goku. W pewnym momencie chłopiec walnął wroga w twarz i inne miejsca. Potwór leżał chwilę na ziemi. Nagle się podniósł i wystrzelił z gardła potężny pocisk Chi. Na szczęście silny uczeń Kame sennina zdążył zrobić unik. W pewnej chwili wróg zaczął uciekać. Wtedy to kij Nyoibo powiększył się, a Son-Goku wszedł na niego. Potem malec wykorzystał technikę walki Kamehameha i skierował pocisk na nieprzyjaciela. Wtedy zniszczył ostatecznie bezlitosnego wroga. Piccolo Daimao znowu poczuł ból w głowie. Groźny wróg postanowił samemu zabić mordercę Tamburine oraz mordercę Cymbola.


Odcinek 109 [20.04.1988]

a) Son Gokuu Tai Pikkoro Daimaou

b) 孫悟空対ピッコロ大魔王

c) Son-Goku vs Piccolo

d) Songo kontra Szatan Serduszko

Tenshinhan i reszta lecieli samolotem. Nagle ujrzeli na radarze Smocze Kule. Tenshinhan zastanawiał się, w jaki sposób można by obezwładnić niepokonanego Piccolo Daimao. Po chwili Son-Goku zobaczył na swoim radarze, że zbliża się do nich potwór, który ma kule. Nagle ujrzeli nad sobą statek kosmiczny Pilafa. Przestraszony Yajirobei oddał Smoczą Kule Son-Goku, po czym uciekł. Tymczasem szatan ujrzał w dole niewielkiego chłopca. Po sekundzie wróg zszedł w dół i stanął przed przeciwnikiem. Po długiej rozmowie, Son-Goku zaatakował strasznego nieprzyjaciela. Piccolo Daimao leżał chwilę na ziemi. Po chwili niejaki Piano, sługa szatana, powiedział, że jego pan nie przegra tak łatwo. Wróg wstał. Gdzie indziej Kame sennin znalazł Smoczą Kulę pod wielkim głazem. Piccolo Daimao błyskawicznie zaatakował swojego przeciwnika. Niestety Son-Goku po kilku uderzeniach stracił dużo sił i upadł na trawę. Piccolo Daimao ponownie zaatakował, ale tym razem pociskami Chi. Son-Goku ciągle uciekał. Wróg z łatwością bił chłopca. Uczeń Kame sennina nie potrafił zadać żadnej rany przeciwnikowi. Nagle wykorzystał technikę walki Kamehameha, lecz niestety potężny wróg przeżył ten atak.


Odcinek N/A [27.04.1988]

a) Naitaa chuukei de yasumi da...kukuku!

b) ナイター中継で休みだ・・・ククク!

b) Took a break for a pre-recorded nighttime game… kukuku!

[nie wydany]


Odcinek 110 [04.05.1988]

a) Ganbare! Son Gokuu!!

b) がんばれっ!孫悟空!!

c) Go Son-Goku!

d) Ostatnia nadzieja

Piccolo Daimao stał przed Son-Goku. Nagle zaatakował przeciwnika pociskiem Chi. Na szczęście mały przeżył, ale kiedy spadał dostał energią i spadł na ziemię nieprzytomny. Po chwili wróg zabrał jego Smoczą Kulę i wrócił do samolotu Pilafa, pewien, że jego przeciwnik zginął. Gdy odlecieli, Yajirobei wziął Son-Goku i zaniósł go nad rzekę. Chłopiec odzyskał przytomność. Tymczasem Chaoz znalazł Smoczą Kulę. Pilaf i inni zobaczyli na radarze, że dwie Smocze Kule zbliżają się do nich. Tymczasem Yajirobei i Son-Goku jechali samochodem. Piccolo Daimao wciąż leciał. Kame sennin i reszta wylądowali. Najpierw Chaoz schował samolot w Hoi-Poi. Potem Kame sennin wykopał niewielki dół w ziemi, a kiedy skończył, Chaoz ukrył w nim Smocze Kule, które zebrali. Po chwili wszyscy się schowali. Piccolo Daimao postanowił uderzyć na przeciwnika z góry. Tenshinhan, Kame sennin oraz Chaoz ujrzeli w końcu na niebie samolot. Nagle wróg połknął dwie Smocze Kule. Wtedy to Kame sennin postanowił samemu walczyć z wrogiem. Więc psiknął gazem usypiającym w Tenshinhana. Następnie wyszedł z kryjówki i zawołał wroga. Piccolo Daimao stanął przed wielkim mistrzem.


Odcinek 111 [11.05.1988]

a) Kamesennin no Saigo no Mafuuba!!

b) 亀仙人の最後の魔封波!!

c) The Kame sennin's Final Demon Incarcerator

d) Ostatnia walka Genialnego Żółwia

Bulma i reszta zobaczyli na radarze, że dwie Smocze Kule zniknęły. Piccolo Daimao stoi przed Kame senninem. Po chwili wróg wyjął Smocze Kule i ponownie je zjadł. Nagle Piccolo Daimao zaatakował mistrza. Na szczęście nic mu nie zrobił. Namek-jin ponownie wystrzelił pociski Chi. Po krótkiej chwili Kame sennin przypomniał przeciwnikowi o mistrzu Mutaito, który go kiedyś pokonał. Yajirobei i Son-Goku wciąż jechali samochodem w stronę wysokiej wieży Karina. Tymczasem Kame sennin wyjął Hoi-Poi i rzucił. Nagle pojawiła się specjalna puszka. Piano rozmawiał z Pilafem, Shuu i Mai. Nagle Kame sennin wykorzystał technikę Mafuba, lecz niestety nie zdołał zamknąć Piccolo Daimao w puszcze. Po chwili Kame sennin zmarł, gdyż zawsze tak się dzieje po użyciu tego ataku. Szatan wstał i wykopał Smocze Kule. Wtedy miał już siedem Smoczych Kul. Po chwili wezwał więc Shen-Rona. W tym samym momencie wszyscy zobaczyli, że stało się bardzo ciemno. Następnie pojawił się wielki Dragon. Piccolo Daimao stał przed olbrzymem.


Odcinek 112 [18.05.1988]

a) Wakagaeru ka!? Pikkoro Daimaou

b) 若がえるか!?ピッコロ大魔王

c) Will Piccolo Attain Youth?

d) W pogoni za wieczną młodością

Pilaf i inni patrzyli na olbrzymiego Shen-Rona. Bulma i reszta nie wiedzieli, kto go wezwał. Tymczasem Tenshinhan rozkazał Chaozowi wypowiedzieć życzenie do Dragona, zanim zrobi to wróg. Malec tak uczynił, lecz niestety Piccolo Daimao zdążył go zabić i Shen-Ron nie spełnił życzenia Tenshinhana. Po sekundzie wróg poprosił Dragona, aby uczynił go na powrót młodym. Olbrzym spełnił życzenie strasznego wroga, ale niestety, gdy chciał odejść, straszny Namek-jin zniszczył go. Pilaf wyobraził sobie, jak by to było, gdyby został panem Ziemi. Son-Goku i Yajirobei w końcu dotarli do wieży Karina. Tymczasem wróg leciał prosto do zamku Kokuo - króla Ziemi. Tenshinhan stał obok leżących Kame sennina oraz Chaoza. Po chwili przypomniał sobie, jak wielki mistrz użył techniki Mafuba. Za 10 minut Piccolo Daimao miał dotrzeć do zamku, w którym rządził Kokuo. Po chwili wróg kazał Pilafowi, Shuu i Mai opuścić statek. Wkrótce Namek-jin zdmuchnął całą trójkę z samolotu. Gdzie indziej Son-Goku i Yajirobei ujrzeli przed sobą Upachiego i Borę. Pilaf i jego podwładni leżeli na ziemi. Piccolo Daimao wciąż leciał samolotem do zamku Kokuo.


Odcinek 113 [25.05.1988]

a) Kingu Kyassuru no Koubou!!

b) キングキャッスルの攻防!!

c) King Castle's Defenses

d) Pierwszy etap

Piccolo Daimao oglądał model Ziemi, podzielony na 43 królestwa. Po chwili zrobił dziurę w miejscu mieszkania Kokuo. Po jakimś czasie wróg dotarł do szukanego pałacu. Son-Goku i Yajirobei rozmawiali z Upachim oraz jego ojcem. Wtedy chłopiec z ogonkiem postanowił wejść na wieżę na plecach Yajirobei. Początkowo żarłok nie chciał, ale później się zgodził. Więc Bora podrzucił wojowników trochę w górę. Tenshinhan patrzył na nieżyjących Kame sennina i Chaoza. Nagle zobaczył na niebie samolot, w którym lecieli Yamucha i reszta. Po chwili maszyna wylądowała. Po niezbyt długiej rozmowie, Tenshinhan wszedł do samolotu i odleciał trenować. Tymczasem Kokuo dostawał od różnych dziewczynek kwiaty. Piccolo Daimao oraz Piano podążali wprost do Kokuo. Po drodze zniszczyli kilka czołgów. Gdy Suno dawała kwiaty, wróg spowodował wielki wybuch. Tymczasem Yajirobei wdrapywał się na wieżę, w której mieszka Karin. Nagle wroga zaatakował podwładny króla Kokuo. Yajirobei zobaczył nareszcie szczyt wysokiej wieży. Son-Goku zasnął. Gdzie indziej Namek-jin wylądował na samolocie, którym to uciekał Kokuo.


Odcinek 114 [01.06.1988]

a) Gokuu no Negai!! Karinsama mo Nayamu

b) 悟空のねがい!!カリン様もなやむ

c) Karin's Dilemma and Son-Goku's Request!

d) Na szczycie wieży

Groźny Piccolo Daimao stał na samolocie Kokuo. Nagle wróg powiedział do króla, że przybył tam, żeby objąć władzę w tamtym królestwie. Wtedy to Kokuo mu odmówił, więc nieprzyjaciel zniszczył prawie całe miasto. Gdzie indziej Bulma rzuciła na ziemię dwie kapsułki. Powstały z nich dwie lodówki. Później wszyscy włożyli do nich Kame sennina i Chaoza. Chodziło o to, żeby ich ciała się nie rozkładały, gdyż mają przecież ich wkrótce wskrzesić. Yamucha zadzwonił do Tenshinhana i powiedział mu, żeby zawrócił. Niestety trójoki wyłączył telefon. Tymczasem Yajirobei i Son-Goku dotarli na szczyt wieży. Od razu ujrzeli kocura Karina. Powiedział on, że wie po co przybyli. Później dał Son-Goku jedno Senzu Bean. Wtedy to Yajirobei zjadł prawie cały dzban tej fasolki i zrobił się bardzo gruby. Yamucha i reszta zobaczyli kogoś leżącego na hamaku i oglądającego gazatę. Myśleli, że to Kame sennin, ale gdy podeszli bliżej ujrzeli tam U-Rona. Tymczasem Tenshinhan uczył się techniki Mafuba. Na szczycie wieży Karin powiedział, że Kame sennin walczył z Piccolo Daimao i stracił życie. Później zaproponował chłopcu napicie się Holy Water - świętej wody, dzięki czemu zwiększy się jego moc.


Odcinek 115 [08.06.1988]

a) Te ni Irero! Nazo no Choushinsui

b) 手に入れろ!謎の超神水

c) The Water of the Gods

d) Lodowy labirynt

Piano próbował jedzenia, przygotowane dla Piccolo Daimao przez kucharzy. Na wieży Son-Goku prosił Karina, aby dał mu Holy Water. Wtedy Animal powiedział, ze sam musi ją zdobyć w lodowym labiryncie. Po chwili Yajirobei otworzył jeden z dzbanków i wpadł do niego. Później Karin zaprowadził Son-Goku do dzbana przez, który przechodzi się do labiryntu. Son-Goku wskoczył i wylądował na lodzie. Po niedługim czasie spotkał Yajirobeia, który siedział na ziemi. Więc poszedł za nim. Nagle zobaczyli wielkiego lodowego potwora. Od razu ich zaatakował. Wtedy to Yajirobei próbował go pokonać, lecz wróg przeżył, więc Son-Goku zaczął go bić. Później chłopiec zastosował technikę Kamehameha i prawie zniszczył nieprzyjaciela. Po jakimś czasie Son-Goku na Yajirobei zleciał labiryntem w dół. Gdzie indziej Suno i jej przyjaciółka siedziały obok babci. Piccolo Daimao i Piano zabijali podwładnych Kokuo. Tymczasem gdzieś daleko na jakiejś pustyni, Tenshinhan uczył się ataku Mafuba. Natomiast Yajirobei i Son-Goku leżeli nieprzytomni w lodowym labiryncie. Nagle ten drugi obudził się podniósł, a za nim jego przyjaciel. Ktoś patrzył tymczasem na dwóch wojowników. Nagle zjawił się Kame sennin.


Odcinek N/A [15.06.1988]

a) Naitaa chuukei de oyasumi-ja!

b) ナイター中継でお休みじゃ!

b) Took a break for a pre-recorded nighttime game!

[nie wydany]


Odcinek 116 [22.06.1988]

a) Ikite Ita Kamesennin!?

b) 生きていた亀仙人!?

c) The Kame sennin Lives!?

d) Powrót Genialnego Żółwia

Son-Goku i Yajirobei szli przez lodowy labirynt. Gdy żarłok, gdzieś poszedł, Son-Goku ujrzał przed sobą Kame sennina. Tymczasem Yajirobei znalazł coś do jedzenia. Kame sennin oraz chłopiec weszli do Kame House. Wtedy to Son-Goku zobaczył tam swoich przyjaciół. Kiedy chłopiec powiedział, że musi znaleźć Holy Water, by pokonać Piccolo Daimao, wszyscy zaczęli się śmiać. Po chwili Son-Goku wyszedł z domu. Wtem Kame sennin go zaatakował. Gdzie indziej Yajirobei próbuje złapać jakąś jaszczurkę. Nagle spadł na Son-Goku i obaj prawie zlecieli w przepaść. Son-Goku trzyma swojego przyjaciela za nogę, aby nie spadł. Niestety Kame sennin zaczął kopać chłopca po twarzy. Wtedy było już wiadomo, że to nie Kame sennin. Po chwili mistrz zniknął. Po krótkich trzęsieniach Son-Goku i Yajirobei ujrzeli przed sobą dzbanek z Holy Water. Nagle ktoś powiedział, że tę wodę piło 14 osób, ale nikt z nich nie przeżył. Son-Goku w końcu napił się zaczarowanej wody. Wtedy zaczął bardzo głośno krzyczeć z bólu. Tymczasem wszyscy zobaczyli w telewizji, jak Kokuo mówił, że Piccolo Daimao będzie panował w królestwie. Natomiast Son-Goku wciąż krzyczał. Nagle Karin poczuł ogromną siłę.


Odcinek 117 [29.06.1988]

a) Son Gokuu Tsui ni Hasshin!!

b) 孫悟空ついに発進!!

c) Son-Goku Reborn!

d) Przemiana Songa

Son-Goku czuje się silniejszy niż przedtem. Nagle chłopiec wbił w ziemię Nyoibo i kazał kijowi rosnąć. Wtedy Yajirobei i Son-Goku unieśli się w górę. Tymczasem na Ziemi wszyscy przestępcy wyszli z więzień. Jinzo Ningen 8 zobaczył wielki krater w miejscu, gdzie były domy. Po chwili ludzie ujrzeli w telewizji zniszczone miasto. Cyborg zobaczył małą Suno. Gdzie indziej Tenshinhan wykorzystywał technikę Mafuba. Son-Goku i Yajirobei biegli przez lodowy labirynt. gdy dotarli do wyjścia, Karin ich wyciągnął. Tymczasem Tenshinhan leciał samolotem wprost do Piccolo Daimao, by go ostatecznie pokonać. Po długiej chwili Karin dał Son-Goku nową Kinton. Wtedy to mały chłopiec odleciał w stronę wroga. Tenshinhan leciał tam samo.


Odcinek 118 [06.07.1988]

a) Tenshinhan no Ketsui!!

b) 天津飯の決意!!

c) Tenshinhan's Resolution!

d) Powrót Tenszina

Son-Goku podążał za Piccolo Daimao. Tenshinhan leciał w to samo miejsce. Po jakimś czasie Yajirobei wskoczył na wielką Kinton. Oczywiście nie utrzymał się na niej i spadł szybko w dół. Tymczasem w dole Bora i Upachi smażyli sobie ryby. Nagle zobaczyli spadającego Yajirobeia. Dowiedzieli się od niego, że Son-Goku poleciał walczyć ze złym Namek-jinem. Piccolo Daimao losował, który region zniszczyć. Wylosował akurat ten, w którym mieszkali wtedy rodzice Bulmy. Dziewczyna zadzwoniła więc szybko do domu i ostrzegła rodziców. Nagle w ich mieście wybuchła panika. Wszyscy próbowali uciec. Burifu-Hakase i Bulma no Haha zbierali wszystkie rzeczy. Nagle do Kame House weszło kilku złodziei. Na szczęście szybko zostali pokonani przez Yamuchę i resztę. Gdy Piccolo Daimao chciał odlecieć, zobaczył na niebie Tenshinhana. Kiedy trójoki podszedł, wróg wypluł jajo. Po chwili wyszedł z niego Drum. Tymczasem Son-Goku leciał, jak najszybciej.


Odcinek N/A [13.07.1988]

a) Naitaa chuukei de housou wa na kattazo!

b) ナイター中継で放送はなかったぞ!

b) There was no broadcast due to a pre-recorded nighttime game!

[nie wydany]


Odcinek 119 [20.07.1988]

a) Kimaru ka!? Densetsu no Mafuuba

b) きまるか!?伝説の魔封破

c) Will the Legendary Demon Incarcerator Work?

d) Tenszin spotyka Songa

W mieście, gdzie znajduje się Capsule Corporation, panowała wielka panika. Wszyscy mieszkańcy próbowali uciec, by nie zabił ich Piccolo Daimao. W Kame House Bulma dzwoniła do swoich rodziców, ale ciągle było zajęte. Tymczasem jej rodzice powoli się pakują. Tenshinhan zaczął walczyć z niesamowicie szybkim i silnym Drumem. Tymczasem Son-Goku ciągle leciał na Kinton. Nagle usłyszał głos Chi-Chi. Żołnierze próbowali zabić Gyuumao, bo Piccolo Daimao zabiłby ich. Gdy wystrzelili rakietę, Son-Goku obronił przyjaciela. Yamucha postanowił polecieć do wroga. Drum stał przed Tenshinhanem. W pewnym momencie zaatakował. Piccolo Daimao i Piano oglądali walkę. Tenshinhan, ze zmęczenia, leżał na trawie. Gdy Drum chciał zadać ostateczny cios przeciwnikowi, dostał od niego w twarz. Później złapał go, ale wróg się uwolnił. Tymczasem w oddali leciał Son-Goku. Tenshinhan wstał i wykorzystał technikę Mafuba. Najpierw musiał wykończyć Druma, a kiedy miał zamiar go złapać, Piccolo Daimao zniszczył puszkę. Tenshinhan padł na ziemię. Kiedy Drum miał w końcu zabić przeciwnika, przyleciał Son-Goku. Od razu uderzył bestię w twarz. Wszyscy byli zdziwieni przybyciem Son-Goku. Drum zaatakował, ale wkrótce zginął.


Odcinek 120 [27.07.1988]

a) Gokuu - Ikari no Furu Pawaa!!

b) 悟空・怒りのフルパワー!!

c) Son-Goku's Fury at Full Power!

d) Songo wpada z złość

Wszystkich ludzi ogarnęła panika. Yamucha i reszta lecieli samolotem do strasznego wroga. Son-Goku stał przed Piccolo Daimao i Piano. Pierwszy zaatakował nieprzyjaciel, ale chłopiec obronił się w porę i rzucił Namek-jina w małą wieżę. Kokuo postanowił obejrzeć walkę. Nagle wróg zaczął strzelać w chłopca pociskami Chi. Po chwili podskoczył i ponownie atakował. Na szczęście chłopiec przeżył. Przez chwilę nikt nie atakował. Nagle Son-Goku walnął przeciwnika w twarz. Wróg wpadł w Piano i go tym samym niechcący zabił. Niestety Piccolo Daimao podniósł się i znów zaczął się bić, ale nie potrafił zranić przeciwnika. Namek-jin nie dorównuje Son-Goku. W pewnym momencie wróg zaczął wywoływać trzęsienia ziemi. Gdy przestał, zaatakował małego nieprzyjaciela wiatrem. Później uderzył przeciwnika w rękę. Wszyscy pomyśleli, że Son-Goku nie żyje. Kiedy Tenshinhan chciał znowu walczyć z Piccolo Daimao, Son-Goku wyskoczył z krateru.


101-120 -- DRAGON BALL -- ODCINKI TELEWIZYJNE
-
INFORAMCJE
Informacje ►
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker