Informacje

Dragon Ball

INFORMAJCE
-
ODCINKI TELEWIZYJNE -- DRAGON BALL -- 121-140

W tym dziale znajdują się raczej szczegółowe opisy wszystkich odcinków trzech serii Dragon Balla, a także ich tytuły oryginalne, jak i polskie, jak i oryginalne przetłumaczone na angielskie. Życzymy do miłego czytania.


DRAGON BALL | DRAGON BALL Z | DRAGON BALL GT

INFORMACJE OGÓLNE
001-020 | 021-040 | 041-060 | 061-080 | 081-100 | 101-120 | 121-140 | 141-153

Schemat przedstawiania odcinków
Numer odcinka [Data wydania]

a) Tytuł japoński (romaji)

b) Tytuł japoński (kanji)

c) Tytuł japoński przetłumaczony na angielski

d) Tytuł polski

Szczegółowy opis odcinka


Odcinek 121 [03.08.1988]

a) Son Gokuu Saidai no Kiki!!

b) 孫悟空最大の危機!!

c) Son-Goku's Ultimate Challenge

d) Ciężka walka

Son-Goku wykorzystał technikę Kamehameha i zaatakował szatana. Piccolo Daimao dostał w plecy pociskiem Chi. Niestety podniósł się. Kokuo oglądał walkę. Nagle malec ponownie zaatakował wroga. Tymczasem Yamucha, Bulma i Ranchi lecą samolotem na miejsce walki. Piccolo Daimao nie ma zbyt siły, by pokonać przeciwnika. Król Ziemi tymczasem z kimś rozmawia. Nieprzyjaciel upadł na ziemię, lecz po niedługim czasie wstał. Gdzie indziej Yamucha i inni lecieli samolotem. Nagle wróg wystrzelił pociski Chi z oczu i rozbił Son-Goku kolano. Wtedy to chłopiec wezwał Nyoibo i uderzył Namek-jina. Po chwili szatan skoncentrował się i wystrzelił w przeciwnika pociski energii. Później stworzył ogromny wybuch. Wszyscy poczuli wielki wstrząsy. Kokuo leciał samolotem. Gdy się uspokoiło, Piccolo Daimao ujrzał na niebie Tenshinhana trzymającego Son-Goku. Po chwili ci dwaj zeszli na dół. Trójoki opadł na ziemię, natomiast Son-Goku szedł do przodu. Piccolo Daimao znowu zaczął się koncentrować. Wtedy uczeń Kame sennina zaatakował nieprzyjaciela, ale nic mu nie zrobił. Po jakimś czasie wróg pomyślał, że zabił ostatecznie Son-Goku, kiedy to nagle ujrzał Kinton, a obok Son-Goku.


Odcinek 122 [10.08.1988]

a) Saigo no Kake!!

b) 最後の賭け!!

c) The Final Attempt

d) Kres władzy Szatana

Son-Goku stał przed Piccolo Daimao. Nagle wróg pobiegł do Tenshinhana i chwycił go za głowę. Powiedział wówczas do przeciwnika, że jeśli się ruszy to ten zabije trójokiego. Yamucha i Bulma zobaczyli w ziemi wielki krater. Po chwili Yajirobei także ujrzał dziurę. Ranchi wystrzeliła przez pomyłkę rakietę i akurat Yajirobei prawie nią dostał. Namek-jin wciąż trzymał za głowę Tenshinhana. Po chwili rzucił w rękę przeciwnika kamień. Son-Goku powiedział, że jeśli jego przyjaciel zginie, to i tak Shen-Ron go wskrzesi. Wtedy wróg powiedział, że zniszczył wielkiego Dragona. Po sekundzie złamał drugą nogę przeciwnikowi. Chłopiec z ogonkiem padł na ziemię. Natomiast szatan uniósł się i zaatakował. Wtedy to Son-Goku, dzięki pociskowi Chi, wyskoczył w górę i w mgnienu oka przedziurawił groźnego nieprzyjaciela. Niestety po niedługim czasie Piccolo Daimao wypluł kolejne jajo i dopiero potem eksplodował. Son-Goku spadał w dół. Wszyscy, którzy byli w okolicy ujrzeli w powietrzu wybuch. Gdzie indziej Suno patrzyła na niebo. Son-Goku na szczęście złapał Yajirobei. Yamucha, Bulma i Ranchi szli przed siebie. Po krótkiej rozmowie Yajirobei i Son-Goku pojechali samochodem znowu do Karina, by ten dał Senzu Bean. Bulma, Ranchi i Yamucha zobaczyli obok siebie jadący samochód z ich małym przyjacielem.


Odcinek 123 [17.08.1988]

a) Nyoibou no Himitsu

b) 如意棒の秘密

c) The Secret of the Magic Staff

d) Magiczny Kij

Tenshinhan dostrzegł w oddali Nyoibo. Po chwili Ranchi, Bulma i Yamucha zobaczyli, jak szedł osłabiony Tenshinhan. Tymczasem Son-Goku i Yajirobei jechali samochodem. Ranchi opatrzyła ranę Tenshinhana. Yajirobei dotarł już na szczyt wieży. Wszyscy ludzie cieszyli się z pokonania Piccolo Daimao. Natomiast Son-Goku powiedział, że umiera z głodu. Tenshinhan rozmawiał z przyjaciółmi. Tymczasem jacyś ludzie zobaczyli wielkie jajo. Po chwili wyszedł z niego Piccolo - taki sam jak ojciec, tyle że mały. Son-Goku nie miał już żadnej rany. Po krótkiej rozmowie, Karin postanowił, że Son-Goku spotka się z Kami-Samą, czyli bogiem Ziemi. Gdy Animal wyjaśnił, że potrzebny do tego jest Nyoibo, chłopiec poleciał go szukać. Kokuo rozmawiał tymczasem ze swymi poddanymi. Nagle zobaczyli oni lecącego na chmurce Son-Goku. Chłopiec wylądował. Niestety nie znalazł Nyoibo. Później poleciał do Uranai Baby, żeby ona powiedziała, gdzie znajduje się kij. W kryształowej kuli ukazał im się Kame House. Więc Son-Goku szybko odleciał. Po kilku sekundach był już na miejscu, znalazł Nyoibo i odleciał. Gdzie indziej mały Piccolo zniszczył jakiś dom.


Odcinek 124 [24.08.1988]

a) Kumo no Ue no Shinden

b) 雲の上の神殿

c) The Holy Temple in the Clouds

d) Świątynia w obłokach

Son-Goku trzymał w ręce Nyoibo i był już bardzo zmęczony. Po chwili chłopiec, Karin i Yajirobei weszli na dach wieży i zobaczyli tam dziurkę. Son-Goku wsadził do otworu swój kij. Następnie Karin dał mu dzwoneczek. Chłopiec wziął go i poleciał w górę, trzymając się Nyoibo, który to się wydłużał. Ranchi, Tenshinhan i reszta znajdowali się w Kame House. Nagle weszło tam wielu ludzi z telewizji. Wówczas U-Ron przybrał postać Son-Goku, ale szybko to odkryto. Chłopiec z ogonkiem jest coraz wyżej. Tymczasem mały Piccolo zniszczył szybę jakiegoś mieszkania. Gdy uciekał, zaczął gonić go pies. Nagle Son-Goku ujrzał w górze wielki tak zwany Rajski Pałac. Po chwili tam dotarł. Yajirobei zjadł jedno ziarno Senzu Bean. Tymczasem Son-Goku ujrzał przed sobą Mister Popo. Od razu dał mu dzwoneczek, który dostał od Karina. Wtedy to Mister Popo powiedział do Son-Goku, że jeśli chce widzieć się z Kami-Samą, to najpierw musi go pokonać. Więc chłopiec zaatakował przeciwnika. Niestety nic mu nie zrobił. Gdy wykorzystał technikę Kamehameha, Mister Popo połknął potężny pocisk Chi. Son-Goku ponownie zaatakował, lecz bez skutku.


Odcinek 125 [31.08.1988]

a) Kamisama Toujou!!

b) 神様登場!!

c) God Appears

d) Spotkanie z panem niebios

Mister Popo chciał wrócić do swoich obowiązków, ale Son-Goku ponownie go zaatakował. Po chwili postanowił trochę poćwiczyć. Tymczasem U-Ron, Purr, Ranchi, Bulma, Umigame i Yamucha rozmawiają o Son-Goku i Kami-Samie. Potem Tenshinhan trenował na morzu. Son-Goku biegł przed siebie. Nagle się zatrzymał i posłuchał porady Mister Popo. Później postanowił oczyścić umysł i być szybkim jak błyskawica. Tymczasem gdzieś w lesie, dwóch policjantów podąża za Piccolo. Mister Popo wziął od Son-Goku dzwoneczek i skoczył z nim, ale dzwonek nie zadzwonił. Po chwili chłopiec przypomniał sobie pewne ćwiczenie, gdy trenował z Kuririnem u Kame sennina. Później usłyszał głos Kami-Samy. Tymczasem w dole, Karin rozmawia z Yajirobeiem. Nagle Son-Goku i Mister Popo ujrzeli przed sobą kogoś bardzo podobnego do Piccolo Daimao. Malec na nic nie czekając go zaatakował, myśląc, że wróg ciągle żyje. Po jakimś czasie Namek-jin opowiedział całą historię o sobie i o Piccolo Daimao. Później postanowił wskrzesić Shen-Rona.


Odcinek N/A [07.09.1988]

a) Warui no, naitaa de yasumi nanja~

b) 悪いの、ナイターで休みなんじゃ~

c) The bad guys took a rest for the nighttime game ~

[nie wydany]


Odcinek 126 [14.09.1988]

a) Yomigaeru Shenron!!

b) よみがえる神龍!!

c) Shen-Ron Returns

d) Powrót Smoka

Son-Goku stał przed Kami-Samą. Gdzieś na wielkim morzu dwóch ludzi ujrzało przed sobą na wodzie latającego Piccolo. Po chwili mały wróg rozwalił ich statek, po czym zjadł rybę. Mister Popo pobiegł po model Dragona. Gdy go przyniósł, zaczął go sklejać. Kiedy już skończył, Kami-Sama go ożywił. Później olbrzym odleciał zrealizować życzenie Son-Goku. Wszechmogący powiedział do chłopca, że za trzy lata na 23. Tenkaichi Budokai w finale będzie walczył straszliwy Piccolo. Tymczasem Tenshinhan rozmawiał z Yamuchą. Nagle ujrzeli Smoczą Kulę. W Kame House jak zawsze był wielki ruch. Nagle Bulma zobaczyła na stole Smocze Kule. Wkrótce położyła je na trawie i wezwała wielkiego Shen-Rona. Kiedy Dragon pojawił się, Bulma i inni spytali się olbrzyma, gdzie jest Son-Goku. Później wypowiedzieli życzenie. Po jego spełnieniu Dragon zniknął. Potem Kame sennin, Kuririn, Chaoz, Namu, Chapa O, Pamputto, Man-Wolf, Bakuterian oraz Giran ożyli. Son-Goku siedzi tymczasem i wyczyszcza umysł. Tenshinhan, Yamucha i Kuririn trenują, by być jak na najwyższym miejscu na najbliższym Tenkaichi Budokai.


Odcinek 127 [21.09.1988]

a) Kaminari yori mo Hayaku!!

b) カミナリよりも速く!!

c) Faster than Lightning

d) Szybszy od błyskawicy

Son-Goku siedział na ziemi i udawał głaz. Tenshinhan i reszta wojowników trenowali. Son-Goku wstał i wtedy Mister Popo zaatakował go kijem. Po chwili zawiązał oczy chłopcu. Później przywiązał do kota dzwoneczek, po czym kazał uczniowi złapać kotka, ale ten od razu wpadł w drzewo. Mister Popo i Kami-Sama powiedzieli Son-Goku, żeby przyniósł koronę z jakiejś góry. Po chwili Mister Popo przeniósł go tam. Chłopiec wdrapał się na górę i szybko ubrał koronę, którą ujrzał na miejscu. Nagle zaczęły strzelać w niego pioruny. Niestety malec spadł z góry. Jakaś dziewczynka i jej matka zobaczyły w wodzie nieprzytomnego Son-Goku. Więc go zabrały do domu. Następnego dnia dziewczynka weszła na dach domu i nie umiała zejść. Wtedy Son-Goku pomógł przyjaciółce. Po krótkiej rozmowie ujrzeli poza domem ptaka małej. Chłopiec ponownie wdrapał się na górę i włożył koronę. Po chwili wyczyścił umysł. Udało mu się uciec przed pierwszym piorunem, ale drugi go uderzył. Chłopiec leżał nieprzytomny.


Odcinek 128 [28.09.1988]

a) Sora no you ni Shizuka ni

b) 空のように静かに

c) Quiet as the Sky

d) Urojony przeciwnik

Son-Goku w końcu się obudził. Wtedy Mister Popo zaprowadził go do jakiegoś pomieszczenia. Po chwili chłopiec z ogonkiem pojawił się w wodzie. Wykorzystał wtedy technikę Kamehameha i wydostał się z niej. Nagle poczuł ładny zapach, a po chwili zobaczył na ziemi mięso. Gdy próbował je zjeść, wpadł w pułapkę. Na szczęście się uwolnił. Później poszedł z kimś, do jakiegoś domu. Na miejscu zjadł trochę ryb. Powiedział później, że przybywa prosto z Rajskiego Pałacu. Minął kolejny dzień. Yamucha, Tenshinhan i Kuririn trenowali w wodzie, obok Kame House. Po chwili zapytali się Kame sennina, dlaczego nie chce już ich niczego uczyć. Mistrz powiedział im, żeby wyruszyli w świat. Tymczasem Son-Goku poszedł do najsilniejszego człowieka z wioski. Po niedługiej chwili dotarł do niego. Wojownik zaatakował, ale Son-Goku szybko go pokonał. Później usiadł na wielkim głazie obok strumyku. Zobaczył obok siebie dziadka, którego wcześniej poznał. Po sekundzie zaczął łowić ryby.


Odcinek N/A [05.10.1988]

a) Baraeti toku-ban de housou, yasumi…

b) バラエティ特番で放送、休み・・・

c) A variety special was broadcast, took a break...

[nie wydany]


Odcinek 129 [12.10.1988]

a) Toki o Kakeru Gokuu

b) 時をかける悟空

c) Son-Goku, the Time Traveler

d) Songo cofa się w przeszłość/TD>

Son-Goku trenuje z Mister Popo. Po chwili ten Genie rzucił Son-Goku w drzewo. Później uszył mu nowe ubranie i zaprowadził go do pomieszczenia, w którym było bardzo dużo zegarów. W pewnym momencie coś zrobił i Son-Goku wpadł do dziury. Tenshinhan, Yamucha, Kuririn i Chaoz szli tymczasem przed siebie, trzymając wielkie głazy. Zaś Bulma, Kame sennin i reszta rozmawiali. Son-Goku cofnął się czasie i spadł na młodego Kame sennina. Nagle obaj ujrzeli za sobą Gyozę. Po chwili ten sobie poszedł. Kame sennin powiedział Mutaitowi, że Son-Goku chciałby z nim się zmierzyć. Więc wielki mistrz i chłopiec zaczęli walczyć. Niestety malec przegrał pojedynek. Potem Kame sennin, Mutaito i chłopiec podeszli do wodospadu. Nauczyciel zebrał całą energię w dłoniach i wystrzelił ją w płynącą wodę, wtedy woda się rozstąpiła. Son-Goku też próbował to zrobić, lecz mu się nie udało. Po niedługim czasie wyjął ze strumyku sweter i oddał go właścicielce. Później Gyoza zatrzymał dziewczynę i ją uderzył. Gdy zza drzewa wyszedł Kame sennin, nieprzyjaciel powiedział mu, by za godzinę przyprowadził Son-Goku. Tymczasem Tenshinhan, Kuririn, Yamucha i Chaoz rozmawiali o wysokiej wieży Karina. Son-Goku i Kame sennin dotarli na miejsce. Nagle Gyoza zaatakował chłopca, lecz przegrał. Wtedy ktoś rzucił palący się kij obok Son-Goku i Kame sennina. Nie tracąc czasu, chłopiec wystrzelił energię w ogień. Gorące płomienie rozstąpiły się, jak przedtem woda. Wtedy obaj wyszli z ognia i uratowali dziewczynę, którą porwał Gyoza. W pewnym momencie wszyscy ujrzeli mistrza Mutaito. Tymczasem Mister Popo i Kami-Sama zastanawiali się, czy to przez przypadek Son-Goku uratował się z ognia.


Odcinek 130 [19.10.1988]

a) Gokuu no Teki wa...Gokuu!?

b) 悟空の敵は…悟空!?

c) Son-Goku's Opponent is Son-Goku!?

d) Songo walczy z kopiom

Son-Goku siedział i medytował. Obok niego przeszedł Mister Popo. Po chwili Genie oberwał włos z głowy Son-Goku i odszedł. Tenshinhan, Yamucha, Kuririn oraz Chaoz biegli przed siebie i szukali wysokiej wieży. Jakiś człowiek jechał samochodem z prędkością 200 kilometrów na godzinę. Po chwili obok zobaczył, biegnących Kuririna i Chaoza. Po chwili cała czwórka trenujących wspięła się na bardzo wysoką skałę. Tymczasem w Rajskim Pałacu, Mister Popo pokazał Son-Goku jego nowego przeciwnika. Gdy Genie ogłosił początek walki, obaj wojownicy zaatakowali. Niestety Son-Goku wydaje się być słabszy. Nagle chłopiec wykopał maskę swego przeciwnika. Wtedy zobaczył przed sobą kogoś podobnego do samego siebie. Niestety wciąż przegrywał. Nagle wykorzystał technikę Kamehameha, ale jego przeciwnik przeżył. Obaj wojownicy stali naprzeciw siebie. Son-Goku próbował się skoncentrować. Kopia Son-Goku zaatakowała, lecz tym razem przegrała. Tymczasem Yamucha, Kuririn, Tenshinhan oraz mały Chaoz byli w wodzie i szybko płynęli przed siebie, w poszukiwaniu mistrza Karina.


Odcinek 131 [26.10.1988]

a) Sorezore no Michi o Mezashite

b) それぞれの道をめざして

c) Each on His Own Path

d) Trening Songa

Son-Goku wciąż trenował z Mister Popo, w Rajskim Pałacu. Kuririn, Yamucha, Tenshinhan i Chaoz także trenowali, lecz samodzielnie. Chłopiec z ogonkiem i Mister Popo długo i wytrwale trenowali. Tenshinhan, Kuririn i reszta dotarli do wioski i zostali tam na jakiś czas. W pewnym momencie wybuchł wulkan, który znajdował się obok niewielkiej wioski. Wszyscy mieszkańcy zaczęli uciekać. Son-Goku wciąż trenował pod okiem sługi Kami-Samy. Chaoz, Kuririn, Yamucha oraz Tenshinhan próbowali zatrzymać gorącą lawę, by nie zniszczyła ona wioski, lecz nie udawało im się to.


Odcinek 132 [02.11.1988]

a) Maguma yori Atsuku

b) マグマより熱く

c) Hotter than Magma

d) Koniec treningu

Gorąca lawa lała się z wulkanu. Wszyscy mieszkańcy pobliskiej wioski uciekali. Tenshinhan, Chaoz, Yamucha i Kuririn biegli przed siebie. Tymczasem w Rajskim Pałacu, Son-Goku trenował pod okiem Mister Popo. Tenshinhan i reszta poczuli trzęsienia ziemi. Po chwili Kuririn wykorzystał technikę Kamehameha i skierował energię w lejącą się lawę. Niestety to nic nie dało. Więc Tenshinhan wykorzystał technikę Dodonpa, ale to również nic nie zmieniło. Wiosce groziło wielkie niebezpieczeństwo. Yamucha ujrzał wodospad i do niego poleciał. Tenshinhan i Chaoz próbowali zatrzymać lawę, jednak nie mogli. Kuririn szukał jakiejś dziewczyny z wioski. Po chwili ją znalazł. Tymczasem Tenshinhan wciąż próbował zatrzymać lawę. Yamucha wykorzystał technikę Kamehameha i wystrzelił pocisk Chi w wodospad. Son-Goku trenował tymczasem w Rajskim Pałacu. Tenshinhan i reszta powstrzymali nareszcie gorącą lawę. Niestety po krótkiej rozmowie lawa znów się pojawiła. Cała czwórka trenujących znowu próbowała zatrzymać lawę. Po niedługim czasie udało im się to. Son-Goku nadal trenował.


Odcinek 133 [09.11.1988]

a) Arashi no Mae no Saikai

b) 嵐の前の再会

c) Reunion Before the Storm

d) Spotkanie

Od dnia, kiedy Son-Goku pokonał Piccolo Daimao minęły trzy lata. Niedługo rozpocznie się 23. Tenkaichi Budokai. Kame sennin i Ranchi czekali aż wszyscy przyjdą. Po chwili ujrzeli Purra, U-Rona i Bulmę. Przez jakiś czas rozmawiali. W pewnym momencie, jakiemuś dziecku wypadł balonik. Bulma chciała go złapać, ale była za niska. Wtedy już duży Son-Goku chwycił sznurek od balonika i oddał go dziecku. Początkowo nikt nie poznał bohatera. Son-Goku zapisał się na listę uczestników Tenkaichi Budokai. Kame sennin chciał zapisać Tenshinhana i resztę, których jeszcze nie było, ale nie mógł. Po kilku minutach Yamucha, Kuririn, Chaoz i Tenshinhan zjawili się. Potem Kuririn podziękował Son-Goku za to, że przywrócił go do życia. Kame sennin i cała reszta poszłi do hotelu. Kuririn porozmawiał trochę z Son-Goku. Yamucha pomyślał, że wygra turniej. Tymczasem jakiś chłopiec biegł przed siebie, w stronę wielkiego zegara. Nagle w tę budowlę uderzył piorun. Duże kawałki poleciały na ziemię. Gdy kamień miał spaść na chłopca, Piccolo go rozwalił. Następnego dnia 23. Tenkaichi Budokai rozpoczął się. Son-Goku, Kuririn, Yamucha, Tenshinhan oraz Chaoz ujrzeli przed sobą strasznego Piccolo.


Odcinek 134 [16.11.1988]

a) Haran no Tenkaichi Budoukai

b) 波乱の天下一武道会

c) The Stormy World Championship Martial Arts Tournament

d) Eliminacje/TD>

Piccolo stał przed Son-Goku. Po chwili odszedł. Uczeń Kami-Samy wyjawił Tenshinhanowi, ale żeby ten nie mówił tego nikomu, że był to Piccolo. Po niedługiej rozmowie pojawiła się już dorosła i piękna Chi-Chi. Nikt jej nie rozpoznał. Później organizator Tenkaichi Budokai powiedział, ilu jest uczestników turnieju. Tenshinhan zastanawiał się, dlaczego Piccolo zgłosił się do mistrzostw. Rozpoczęło się losowanie, kto z kim będzie walczył w kwalifikacjach. W międzyczasie Chaoz zrobił coś, żeby nasi bohaterowie nie spotkali się w eliminacjach. Purr i U-Ron podlecieli do Son-Goku i innych. Na matę weszli Son-Goku oraz Chapa O. Przez chwilę rozmawiali. Potem ten drugi zaatakował. Wtedy to Son-Goku zrobił unik i pokonał rywala jednym ciosem. W eliminacjach wygrywali Chi-Chi, Yajirobei, Kuririn, Yamucha i Tenshinhan. Chaoz zaś przegrał niestety w walce z Tao Pai Paiem. Po walce brat Gyozy powiedział do wszystkich, że jest teraz najsilniejszym wojownikiem na Ziemi. Son-Goku i inni stali przed nim.


Odcinek 135 [23.11.1988]

a) Erabareta Hachinin

b) 選ばれた8人

c) The Chosen Eight

d) Ośmiu wspaniałych

Kame sennin, Bulma i inni zobaczyli, jak wynoszą rannych wojowników. Znaleźli wśród nich Chaoza. Tymczasem Tao Pai Pai pokonał kolejnego wojownika. Piccolo także wygrał. Po chwili na macie byli Yajirobei i jego przeciwnik. Wygrał oczywiście ten pierwszy. Son-Goku zwyciężył kolejną walkę. Tenshinhan i inni także. Niejaki Shen biegnie, by zmierzyć się Yajirobeiem. Nie chcieli go wpuścić, ale w końcu wlazł na ring. Po chwili walka się rozpoczęła. Wszyscy myśleli, że wygra Yajirobei, lecz było na odwrót. Zwyciężył Shen, w którego to ciele ukrył się Kami-Sama. Po niedługiej rozmowie zaczęło się losowanie finałowych przeciwników. W pierwszej walce zmierzą się Tao Pai Pai z Tenshinhanem. W drugim pojedynku Son-Goku z Chi-Chi. W kolejnym Piccolo z Kuririnem, a w czwartym będą walczyć Kami-Sama i Yamucha. Son-Goku i jego przyjaciele podbiegli do Kame sennina i reszty. Nagle zjawił się Gyoza i powiedział, że w tym roku wszyscy uczniowie Kame sennina ostatecznie przegrają. Son-Goku i inni poszli gdzieś. Bulma i reszta poszli zaś zająć najlepsze miejsca na widowni. Son-Goku pokazał Senzu Bean. Wtedy Yamucha i Kuririna także je wyjęli, ale swoje. Cała ósemka finalistów była już przygotowana. Arbiter powiedział, że w pierwszej walce zmierzą się Tenshinhan i Tao Pai Pai. Po jakimś czasie na ring weszli obaj silni wojownicy.


Odcinek 136 [30.11.1988]

a) Koroshiya Taopaipai no Gyakushuu

b) 殺し屋桃白白の逆襲

c) Tao Pai Pai's Counterattack

d) Zaskoczenie mistrza

Tenshinhan oraz Tao Pai Pai byli na macie. Tymczasem Chi-Chi trenowała obok Shena. Tao Pai Pai i jego przeciwnik ciągle stali na ringu. Nagle Gyoza powiedział Tenshinhanowi, że on nigdy nie pokona jego brata. Wtedy trójoki przypomniał sobie, jak trenował pod okiem swego przeciwnika. Nagle wróg zaatakował. Na szczęście Tenshinhan zrobił unik i uderzył dawnego mistrza. Tao Pai Pai ponownie zaatakował, ale znowu bez skutku. Wtedy trójoki zaproponował przeciwnikowi, by się poddał, bo nie ma żadnych szans na wygraną. Wróg tego nie uczynił i zaatakował jeszcze raz. Po krótkiej walce Tenshinhan postanowił wywalić nieprzyjaciela za matę. Wtedy Tao Pai Pai wyjął miecz i zranił rywala. Trójoki stękał z bólu. Po chwili zdjął koszulkę. Sędzia kazał Tao Pai Pai rzucić roń, lecz ten postanowił zabić przeciwnika. Wróg ponownie zaatakował, lecz tym razem Tenshinhan zniszczył jego oręż. Po krótkiej rozmowie wróg wyjął dużo lepszą broń. Gyoza się zaśmiał. Tao Pai Pai wystrzelił potężny pocisk, prosto w Tenshinhana. Trójoki postanowił nie ruszać się z miejsca. Przeżył atak i ostatecznie pokonał przeciwnika. Później odniósł go do Gyozy. Na matę weszli wkrótce Son-Goku oraz Chi-Chi. Bulma i reszta znajdowali się na widowni. Tymczasem Yajirobei jadł kukurydzę. Piccolo postanowił oglądać walkę z góry.


Odcinek 137 [07.12.1988]

a) Son Gokuu no Kekkon

b) 孫悟空の結婚

c) Son-Goku's Marriage

d) Songo dotrzymuje słowa

Na macie są Son-Goku oraz Chi-Chi. Walka się rozpoczęła. Pierwsza zaatakowała dziewczyna. Walczyła doskonale, lecz była za słaba. W pewnym momencie powiedziała do przeciwnika, że obiecał się z nią ożenić. Wtedy Son-Goku zapytał się Kuririna, co to znaczy. Niestety uczeń Kami-Samy ciągle nie wiedział, kim ona jest. Wtedy powiedziała, że powie mu jak ma na imię, gdy ją pokona. Więc Son-Goku uderzył pięścią w powietrze, a Chi-Chi wypadła z maty. Po chwili piękna dziewczyna wyjawiła mu i innym swoje imię. Po krótkiej rozmowie Chi-Chi i Son-Goku postanowili się pobrać. Później Chi-Chi, Son-Goku, Kame sennin i inni trochę sobie pogadali. Po niedługim czasie na ring weszli Kuririn i jego przeciwnik Piccolo. Przez chwilę stali w bezruchu. Później Kuririn zaatakował dwoma wielkimi kulami energii Chi. Gdy Piccolo je zniszczył, Kuririn go walnął i wrócił na ring. Namek-jin przegrałby już pojedynek, gdyby nie to, iż umiał latać. Po chwili Piccolo znowu stał przed Kuririnem. Po krótkiej walce, uczeń Kame sennina prawie wypadł z maty. Na szczęście umiał latać, co prawie wszystkich zaskoczyło i zatrzymał się w powietrzu. Piccolo postanowił zaatakować. Kame sennin i reszta oglądali walkę.


Odcinek 138 [14.12.1988]

a) Nazo no Otoko - Shen

b) 謎の男・シェン

c) The Mystery Man, Shen

d) Niezwykły zawodnik - Szen

Piccolo i Kuririn stali naprzeciw siebie. Tenshinhan dostrzegł w zielonoskórym przeciwniku siłę potężną i złowrogą. W pewnym momencie Piccolo zaproponował Kuririnowi, żeby się poddał. Wtedy to przyjaciel Son-Goku szybko pobiegł na wroga i go zaatakował. Niestety nie udało mu się nawet zranić przeciwnika. Po chwili Namek-jin wydłużył swoją rękę, złapał Kuririn i go walnął. Na szczęście uczniowi Kame sennina nic się nie stało, bo już po sekundzie wykorzystał technikę Kamehameha. Niestety Namek-jinowi nic się nie stało. Po sekundzie Piccolo walnął Ziemianina z góry. Wtedy Kuririn spadł na ring. Gdy się trochę podniósł, poddał się. Wszyscy byli zadowoleni. Groźny Piccolo wciąż stał na macie. Za chwilę rozpocznie się czwarta walka finałowa 23. Tenkaichi Budokai. Na ring weszli Yamucha oraz Shen. Wszyscy myśleli oczywiście, że uczeń Kame sennina bez trudu wygra pojedynek. Tylko Yajirobei wiedział o tym, że Shen zwycięży. Son-Goku i Kuririn stali obok ringu. Nagle Kami-Sama zaatakował przeciwnika, ale nic mu nie zrobił. Po jakimś czasie, Yamucha zaatakował Shena. Niestety sam się uderzył. Po chwili Shen powiedział, że zwycięży w tym pojedynku. Nagle Kami-Sama bardzo szybko podbiegł i mocno uderzył rywala. Potem Yamucha zastosował technikę Rogafufuken, lecz Shenowi nic się nie stało.


Odcinek 139 [21.12.1988]

a) Gekitou Futatabi! Gokuu Tai Tenshinhan

b) 激闘ふたたび!悟空VS天津飯

c) Son-Goku vs Tenshinhan - The Rematch

d) Songo kontra Tenszin

Kami-Sama zaatakował swojego przeciwnika. Yamucha nie dał rady pokonać Shena. Nagle dostał cios w plecy. Po krótkiej rozmowie wykorzystał technikę SoChidan. Niestety groźny Shen uniknął prawie wszystkich ataków energii Chi. Dopiero pod koniec dostał pociskiem w twarz, lecz i tak nic mu się nie stało. Gdy upadał na ring, odbił się i walnął swego przeciwnika, tak mocno, że Yamucha wypadł za matę. Później Shen oraz Yamucha zeszli z pola walki. Po niedługim czasie na ring weszli Son-Goku oraz jego trójoki przeciwnik Tenshinhan. Walka się rozpoczęła. Dwaj wojownicy zaatakowali równocześnie. Obaj walczyli tak samo dobrze.


Odcinek N/A [28.12.1988]

a) Nen-matsu toku-ban de oyasumi dabe!

b) 年末特番でお休みだべ!

c) Took a break for a year-end special airing!

[nie wydany]


Odcinek N/A [04.01.1989]

a) Shin-nen toku-ban de housou wa nashi da...

b) 新年特番で放送はナシだ・・・

c) Broadcast removed for a new-year special airing...

[nie wydany]


Odcinek 140 [11.01.1989]

a) Hontou no Chikara

b) ほんとうの力

c) True Strength

d) Szybkość

Son-Goku i Tenshinhan walczyli. Nagle ten pierwszy wpadł w mur. Piccolo obserwował tymczasem walkę. Nagle Son-Goku chwycił Tenshinhana, ale ten zaraz się uwolnił. Po krótkiej rozmowie trójoki poleciał wysoko w górę, a za nim Son-Goku. Tenshinhan uderzył przeciwnika. Son-Goku spadał w dół. Gdy obaj opadli, zaczęli się bić. Wydawało się, że Tenshinhan był lepszy, ale to dopiero początek. Son-Goku prawie wypadł za ring. Później zdjął koszulkę, buty i ochraniacze. Każda jedna rzecz ważyła po 20 kilogramów. Wtedy Kuririn z Yamuchą weszli na ring i zabrali stamtą ubranie, które ważyło łącznie 100 kilogramów. Potem Son-Goku przypomniał sobie, jak trenował u Kami-Samy. Później trochę sobie poskakał. Wszyscy patrzyli na niego z wielkim zdumieniem. Kiedy skończył, Tenshinhan zaatakował. W pewnym momencie Son-Goku zdjął pas swego przeciwnika, tak szybko, że ten nawet tego nie spostrzegł. Nagle obaj wojownicy podskoczyli, lecz nic sobie nie zrobili. Później Tenshinhan postanowił wykorzystać technikę Shishin no ken.


121-140 -- DRAGON BALL -- ODCINKI TELEWIZYJNE
-
INFORAMCJE
Informacje ►
Dragon Ball: Odrodzony jako Yamcha
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker