Informacje

Dragon Ball

INFORMAJCE
-
ODCINKI TELEWIZYJNE -- DRAGON BALL -- 021-040

W tym dziale znajdują się raczej szczegółowe opisy wszystkich odcinków trzech serii Dragon Balla, a także ich tytuły oryginalne, jak i polskie, jak i oryginalne przetłumaczone na angielskie. Życzymy do miłego czytania.


DRAGON BALL | DRAGON BALL Z | DRAGON BALL GT

INFORMACJE OGÓLNE
001-020 | 021-040 | 041-060 | 061-080 | 081-100 | 101-120 | 121-140 | 141-153

Schemat przedstawiania odcinków
Numer odcinka [Data wydania]

a) Tytuł japoński (romaji)

b) Tytuł japoński (kanji)

c) Tytuł japoński przetłumaczony na angielski

d) Tytuł polski

Szczegółowy opis odcinka


Odcinek 021 [16.07.1986]

a) Ayaushi! Kuririn

b) 危うし!クリリン

c) Kuririn's endangerment

d) Olbrzym

Son-Goku, Kuririn i Yamucha zakwalifikowali się już do finałów Tenkaichi Budokai 21. Son-Goku znalazł Bulmę, Kame sennina i resztę. Po chwili Kame sennin dał Bulmie koszulkę i wisiorek. Son-Goku i reszta poszli losować z kim będą walczyć. Nagle wszyscy finaliści zobaczyli śmierdzącego Bakuteriana. Po chwili zaczęło się losowanie. Każdy wybrał jeden numer. Kiedy się skończyło, Son-Goku zaczął jeść. Kuririn będzie walczył z Bakuterianem, Yamucha z Kame senninem, Namu z Lafan, a Giran z Son-Goku. Więc jako pierwsi na matę weszli Kuririn i Bakuterian. Niestety Kuririn nie może pokonać przeciwnika, który to nie kąpał się od urodzenia. Kuririn walnął przeciwnika, ale ten niestety wstał i zaczął bić ucznia Kame sennina. Wtem Son-Goku powiedział Kuririnowi, że nie ma nosa i może on czuć smrodu. Więc mały wstał i od razu pokonał Bakuteriana.


Odcinek 022 [23.07.1986]

a) Yamucha Tai Jakkii Chun

b) ヤムチャVSジャッキーチュン

c) Yamucha vs Kame sennin

d) Jamsza kontra Dżeki Szun

Kuririn przeszedł do półfinałów. Uczniowie Kame sennina szukali wtedy swojego mistrza. Po chwili Son-Goku poszedł jeść kurczaki. Później na ring weszli Yamucha oraz Kame sennin w przebraniu, który zapisał się jako Jackie Chan. Na początku zaatakował Yamucha, ale nie mógł nawet zadać ciosu przeciwnikowi. Po chwili wykorzystał technikę Rogafufuken. Nagle Kame sennin zrobił wielki podmuch i Yamucha wyleciał za matę. Wygrał Jackie Chan. Następnie na ring weszli Lafan i Namu. Lafan zaatakowała, ale jest słabsza od przeciwnika. Po jakimś czasie dziewczyna się rozebrała prawie do naga. Mimo wszystko Namu pokonał Lafan i zakwalifikował się do półfinałów. W następnej walce zmierzą się Son-Goku i Giran.


Odcinek 023 [30.07.1986]

a) Detaa! Kyouteki Giran

b) 出たーっ!強敵ギラン

c) The fearsome foe Giran appears

d) Songo kontra Latający Smok

Son-Goku i Giran byli już na macie. Niestety zaczął padać deszcz i musiano przerwać walkę. Son-Goku i inni zawodnicy znajdują się w kawiarni. Nagle wszedł do niej latający smok Giran i poprosił o szklankę mleka. Po chwili z Giranem zaczęli się bić znajomi Kuririna, ale bardzo szybko przegrali. Nagle wyszedł Yamucha i obronił jednego z nich. Son-Goku chciał walczyć z Giranem, ale Kame sennin im przeszkodził. Deszcz przestał padać. Na matę wszedł Giran. Wszyscy czekali aż wejdzie Son-Goku, ale on nie wszedł. Po chwili Kuririn i inni znaleźli śpiącego ucznia Kame sennina. Wkrótce Son-Goku zaczął walczyć z Giranem. Nagle złapał przeciwnika za ogon i wyrzucił go w przestworza. Niestety Giran dzięki skrzydłom powrócił na matę. Potem smok wykorzystał technikę Guruguru Guma i związał Son-Goku. Po chwili wyrzucił go w niebo, ale ten przywołał Kinton i wrócił znowu na matę. W pewnym momencie Son-Goku wyrósł ogon i rozwalił gumowe obręcze. Po chwili smok poddał się.


Odcinek 024 [06.08.1986]

a) Kuririn Hisshi no Daikoubousen

b) クリリン必死の大攻防戦

c) Kuririn's death defying stand

d) Rozpaczliwa walka Krilana

Son-Goku zakwalifikował się do półfinałów. Po chwili powiedział wszystkim, że ma 12 lat. Kuririn powiedział, że ich nauczycielem jest Kame sennin. Wkrótce na matę wszedł Kame sennin, którego oczywiście nikt nie poznał. Kuririn zaatakował pierwszy. Mistrz odparł wszystkie ciosy. Nagle Kuririn i Kame sennin wymienili się ciosami. Wtedy malec leżał na macie. Po chwili obaj przeciwnicy pokazali wszystkim w zwolnionym tępię ich wymianę ciosów. Kiedy skończyli znowu zaczęli walczyć. Uczeń wykopał swojego mistrza w przestworza. Wtem starzec użył techniki Kamehameha i wrócił dzięki temu na matę. Więc Kuririn znowu zaatakował, ale przeciwnik uderzył go tak mocno, że już się nie podniósł. Kame sennin zakwalifikował się do finału. Na matę weszli Son-Goku i Indianin Namu.


Odcinek 025 [13.08.1986]

a) Tate Gokuu! Osoru Beki Tenkuupekejiken

b) たて悟空!恐るべき天空X字拳

c) Get up from the Tenkubekejiken Son-Goku

d) Gdy walka dzieje się w powietrzu

Namu i Son-Goku znajdowali się na macie. W pewnym momencie chłopiec rozdwoił się i zaatakował przeciwnika od tyłu, ale ten się obronił. Namu i Son-Goku walczyli bardzo szybko. Indianin chciał wywalić malca za ring, ale mu się to nie udało. Nagle Son-Goku zaczął bardzo szybko się obkręcać, ale nie zdołał wyrzucić Namu na ziemię. Po chwili Indianin wykorzystał swoją najlepszą technikę walki Tenkubekejiken. Według niego Son-Goku powinien wstać dopiero za kilka dni, gdy tymczasem malec po chwili wstał. Namu ponownie użył techniki Tenkubekejiken, ale chłopiec tym razem wykopał go za matę. Son-Goku zakwalifikował się do wielkiego finału. Namu uścisnął dłoń malca. Wkróce potem Kame sennin dał Indianinowi Hoi-Poi, żeby ten mógł schować tam dużo wody, której to tak bardzo potrzebuje jego wioska. Kame sennin powiedział Namu dlaczego przebrał się na Tenkaichi Budokai 21. Po chwili pokazał mu studnię, z której będzie mógł wziąć wodę zupełnie za darmo. Na matę weszli Kame sennin w przebraniu i Son-Goku. Namu odszedł do swojej wioski.


Odcinek 026 [20.08.1986]

a) Kesshousen Da!! Kamehameha

b) 決勝戦だ!!カメハメ波

c) The greatest match-up! Kamehameha

d) Walka finałowa

U-Ron, Purr i Bulma byli na widowni, a Son-Goku na macie. Nagle Kame sennin zasnął. Po chwili obaj wojownicy zaczęli walczyć. Mistrz wykopał nagle ucznia w powietrze. Wszyscy myślą, że Kame sennin wygrał walkę, gdy niespodziewaine na macie wylądował Son-Goku. Po chwili Kame sennin i Son-Goku wykorzystali jednocześnie technikę Kamehameha i wystrzelili strumień energii na przeciw siebie. Obie energię były tak samo silne i nikt nie wygrał. W pewnej chwili Kame sennin walnął Son-Goku od tyłu, ale ten wstał i uderzył starca w głowę. Mistrz wykorzystał wtem technikę Suiken i zaczął bić Son-Goku. Nagle chłopiec zastosował technikę Saruken i zaczął bić przeciwnika. Niestety Kame sennin postanowił użyć teraz techniki Simin No Jutsu.


Odcinek 027 [27.08.1986]

a) Gokuu - Saidai no Pinch

b) 悟空・最大のピンチ

c) Son-Goku is in a Pinch!

d) Songo pogrążony w głębokim kryzysie

Kame sennin postanowił uśpić Son-Goku. Więc wykorzystał technikę Simin No Jutsu i chłopiec zasnął. Sędzia zaczął liczyć. Niestety malec nie wstawał. Gdy sekundant doliczył do dziewięciu, Son-Goku się obudził. Po chwili uczeń zaatakował przeciwnika techniką Jan-Ken. Jackie Chan dostał w twarz. Wkrótce po tym wykorzystał straszną technikę zwaną Hankokubikkurisho. Son-Goku i inni bardzo się bali. Wielki mistrz wysłał w przeciwnika duże ładunki elektryczne. Nagle malec zobaczył blask księżyca i zamienił się w wielkiego Ozaru. Uwolnił się od prądu i zaczął niszczyć wszystko wokół. Kame sennin coś więc szybko postanowił. Wykorzystał technikę Kamehameha i wystrzelił pocisk w stronę przeciwnika. Po wielkim wybuchu wszyscy pomyśleli, że Son-Goku nie żyje, gdyż małpy już nie było.


Odcinek 028 [03.09.1986]

a) Gekitotsu!! Pawaa Tai Pawaa

b) 激突!!パワー対パワー

c) A Head-On Collision! Power vs Power!

d) Finał

Wszyscy myśleli, że Son-Goku nie żyje. Jednak po krótkiej chwili go zobaczyli. Wtedy Kame sennin oznajmił, że zniszczył zaledwie księżyc - przyczynę przemiany Son-Goku. Po chwili chłopiec wstał, był cały nagi, toteż Kuririn oddał mu swoje nowe ubranie, które dostał od mistrza, a ubrał stare, czyli jeszcze te ze świątyni. Kame sennin nie może wysyłać już fal uderzeniowych. Son-Goku nie czekając walnął starego, który prawie wypadł poza ring. Chłopiec i Kame sennin wznowili walkę. Obaj walczą bardzo szybko. Po jakimś czasie zostali znokautowani. Sekundant doliczył do dziesięciu, ale nikt nie wstał. Najszybciej wstał Kame sennin i został zwycięzcą Tenkaichi Budokai 21. Son-Goku nadal leżał na macie. Kuririn i Son-Goku szukali wszędzie swojego nauczyciela, ale nigdzie nie mogli go znaleźć. Tymczasem zdjął on perukę i poszedł do uczniów, Yamuchy, Bulmy, Purra i U-Rona. Po krótkiej rozmowie wszyscy poszli do restauracji. Son-Goku zjadł jedzenia za 500 000 zeni, dokładnie tyle ile wynosiła wygrana Kame sennina.


Odcinek 029 [10.09.1986]

a) Futatabi Bouken Samayou Mizuumi

b) ふたたび冒険 さまよう湖

c) Another Adventure! The Wandering Lake

d) Krzyształowe Kule

Son-Goku powiedział, że wyruszy na poszukiwanie Smoczych Kul. Kuririn postanowił jeszcze zostać z Kame senninem w Kame House. Son-Goku wziął więc swoje rzeczy i odleciał na Kinton. Zaś Yamucha, Bulma, Purr i U-Ron jadą przez pustynie samochodem. Tymczasem Kame sennin postanowił uciec Kuririnowi, więc poszedł do sklepu z majtkami. Namu jest w swojej wiosce. Później pokazał wszystkim rodakom Hoi-Poi, w którym były dwie duże cysterny z wodą. Pewien starzec opowiedział Namu o jeziorze, które się przemieszcza. Po chwili Indianin poszedł zobaczyć, dlaczego rzeka nie płynie. Nagle nadleciało wielkie ptaszysko i złapało Namu, żeby go zaraz zjeść. Son-Goku to zobaczył i pokonał ptaka swoim kijem Nyoibo, dzięki czemu uratował Namu. Później obaj odlecieli na Kinton. Gdzie indziej U-Ron zamienił się w parasol, a Purr w wentylator. Son-Goku i Namu lecą nad rzeką. W końcu dolecieli do wodospadu i zobaczyli w nim kilka smoków. Namu poprosił ich, żeby nie tamowali już wody, ale oni się nie zgodzili i zaatakowali go. W tym samym momencie z drzewa wyskoczył Son-Goku i go obronił. Nagle przyleciał Giran i powiedział, że nie potrafią oni w żaden sposób zniszczyć tamy. Więc chłopiec wykorzystał atak Kamehameha i rzeka na powrót odżyła. Tymczasem tam gdzie byli akurat Yamucha, Bulma, Purr i U-Ron zerwał się wielki wiatr i wszyscy schowali się do samochodu. Tymczasem rzeka znowu przestała płynąć przez wioskę Namu. Wkrótce Son-Goku i inni zobaczyli zaczarowane jezioro. Po chwili chłopiec odleciał na Kinton.


Odcinek 30 [17.09.1986]

a) Pirafu to Nazo no Gundan

b) ピラフと謎の軍団

c) Pilaf and the Mystery Militia

d) Czterogwiazdkowa Kula

Son-Goku podróżował na Kinton. Nagle z niej zleciał, ale nic mu się nie stało. Tymczasem Pilafowi przyśnił się olbrzymi Ozaru. Po chwili zjawił się Shuu i powiedział do swojego pana, że wykrył Smoczą Kulę. Pilaf otworzył okno, aby się przewietrzyć i z niego wyleciał, gdyż bardzo wiało. Żołnierze niejakiej armii Red Ribbon zmierzają prosto w miejsce, w którym znajduje się Smocza Kula. Son-Goku pływa w wodzie. Nagle jakiś chłopak zabrał mu jego rzeczy. Kiedy chłopiec wyszedł z wody, nie zobaczył już swoich rzeczy. Więc wlazł na Kinton i wezwał Nyoibo. Wtedy kij powiększył się i Son-Goku odznalazł swoje rzeczy, ale nie wszystkie - nieznany chłopak zabrał mu radar wykrywający Smocze Kule. Pilaf i Mai również byli w wiosce, w której to znajdowała się Smocza Kula. Nagle armia Red Ribbon wjechała do wioski i zaczęła przeszukiwać wszystkie mieszkania w celu znalezienia poszukiwanej kuli. Chłopak sprzedał antykwariuszowi Dragon Radar za 50 zeni. Tymczasem Pilaf postanowił kupić sobie koronę. Son-Goku wylądował w tej samej wiosce. Po jakimś czasie zobaczył chłopaka, który zabrał mu rzeczy. Antykwariusz sprzedał Pilafowi sztuczną Smoczą Kulę. Son-Goku znalazł swój radar, a po chwili ujrzał obok siebie Pilafa i Mai. Postanowił zabrać im kulę. Niestety weszli oni szybko do swojego wielkiego statku powietrznego. Silver kazał antykwariuszowi przynieść prawdziwą Smoczą Kulę, ale ten dał mu sztuczną, gdyż nie posiadał prawdziwej. Wtedy Silver zabił antykwariusza, a przerażony wystrzałami ptak poleciał ku niebu z sześciogwiazdkową Smoczą Kulą.


Odcinek 031 [24.09.1986]

a) Pirafu to Nazo no Gundan

b) ゲゲ!ニセ悟空出現!!

c) Egad! A Son-Goku Imposter!

d) Niech żyje pan młody

Ptak ze Smoczą Kulą leciał wysoko ku niebu. Armia Red Ribbon jechała na północny wschód. Pilaf znowu otworzył okno i ponownie z niego wypadł, ale teraz chwycił go Son-Goku. Shuu i Mai skleili sztuczną Smoczą Kulę, gdyż im się potłukła, i dali ją Son-Goku. Potem Pilaf odleciał. Smocza Kula, którą trzymał malec, rozpadła się. Tymczasem Chi-Chi i Gyuumao poszli do jakiejś baby, która przepowiada przyszłość. Powiedziała im, że Son-Goku zbliża się do ich wioski. Kapitan Red Ribbon Silver i inni zobaczyli ptaka ze Smoczą Kulą. Nagle tego ptaka zjadł duży latający zwierz, a tego z kolei zabił Gyuumao. Pilaf leci statkiem kosmicznym. Mieszkańcy wioski kończą dekoracje do ślubu Chi-Chi z Son-Goku. Mai zrobiła maskę z podobizną Son-Goku, a później założyła ją na głowę Shuu. Tymczasem Son-Goku zobaczył jabłoń. Po chwili zjadł kilka owoców i ujrza w dole Chi-Chi, która zbierała kwiatki. Pilaf, Mai, Shuu i Gyuumao byli w pałacu tego ostatniego. Wszyscy myślą, że Shuu to Son-Goku. Nagle ten pałac zaatakowała armia Red Ribbon. Wtedy pokazał się Gyuumao i zaatakował czołgi. Niestety Silver wystrzelił coś w silnego przeciwnika i go unieszkodliwił. Tymczasem Pilaf znalazł szóstą Smoczą Kulę i odleciał swoim statkiem. Chi-Chi i Son-Goku rozmawiali ze sobą. Nagle zobaczyli wielkie wały dymu nad wioską Gyuumao.


Odcinek 032 [01.10.1986]

a) Kieta!? Sora Tobu Yousai

b) 消えた!?空とぶ要塞

c) The Disappearing Fortress

d) 20 000 mil pustynnej podróży

Son-Goku i Chi-Chi lecieli na Kinton do wioski. Nagle zobaczyli wielki statek Pilafa. Silver nakazał formować eskadrę do ataku. Wtedy Son-Goku razem z Chi-Chi pokonali kilku ludzi Red Ribbon. Po chwili jeszcze raz pokazał się Gyuumao. Żołnierze Red Ribbon sformowali już eskadrę i polecieli. Silver wleciał w chmurę, by się ukryć. Wtedy ukryty olbrzymi statek Pilafa zaczął strzelać w samolot Silvera. Bez problemu go pokonał. Son-Goku opowiedział Gyuumao i Chi-Chi o Smoczych Kulach. Tymczasem Silver i jego ludzie szukają Smoczej Kuli w środku pustyni, ale nie wychodzi im to zbyt dobrze. Nagle kilku ludzi wpadło w pułapkę. Pilaf i jego słudzy zobaczyli, że na pustyni jest również Son-Goku, który po chwili obsikał kaktus, w którym to znajdowała się ukryta kamera Pilafa. W pewnej chwili z ziemi wyszło bardzo wiele dział i wszystkie zaatakowały Son-Goku, ale ten przeżył, po czym wpadł w pułapkę. Silver wezwał posiłki. Nagle wyszedł robot, ale Son-Goku pokonał go wykorzystując do tego technikę Kamehameha. Potem niespodziewanie z powietrza zaatakowała Red Ribbon. Pilaf, Shuu i Mai postanowili uciec, gdyż wiedzieli, że przegrają. Zobaczyli zaraz biegnącego Son-Goku. W końcu wylecieli na zewnątrz swoim statkiem. Niestety po chwili pojawiło się wokół statku kilkadziesiąt samolotów Red Ribbon. Samoloty zaatakowały statek Pilafa i bez problemu go zniszczyły. Gdy Pilaf, Mai i Shuu spadli na Ziemię, Silver odebrał im Smoczą Kulę.


Odcinek 033 [08.10.1986]

a) Doragon no Densetsu

b) 龍の伝説

c) The Legend of the Dragon

d) Legenda o Smoku

Silver trenował w siłowni. Na macie pokonał wszystkich bokserów. Tymczasem Son-Goku przed wielkim wybuchem statku Pilafa uratowała chmurka Kinton. Głównodowodzący armią Red Sosui tymczasem wezwał Silvera. Po chwili pokazał mu, gdzie znajdują się brakujące Smocze Kule. Red Ribbon kieruje się w stronę kul. Gdzie indziej Son-Goku znalazł jeden owoc, ale jakaś małpa mu go zabrała. Po chwili inne małpy zaatakował tygrys, ale Son-Goku odpędził go. Później małpy przyniosły chłopcu z ogonkiem wiele różnych owoców. Armia Red Ribbon postanowiła spalić cały las. Son-Goku zjadł już wszystkie owoce. Po chwili małpy znalazły Smoczą Kulę z pięcioma gwiazdkami. Tymczasem Kuririn zrobił aż 99 pąpek z Kame senninem i Umigame na plecach. Później mistrz opowiedział Ranchi i Kuririnowi o Smoczych Kulach. Później Kuririn poszedł trenować. Zaś Son-Goku szuka Smoczej Kuli. Red Ribbon także jej szuka. Po chwili zobaczyli jedną, ale małpy ją zabrały. Więc ci postanowili złapać te zwierzaki. Wszystkie małpy zaczęły uciekać. Son-Goku ujrzał, że las stoi w płomieniach. Zaraz pokonał kilku żołnierzy. Wtedy Silver postanowił walczyć sam z chłopcem. Wszystkie małpy uciekały z kulą w łapie, ale nagle wpadła ona do wody i odpłynęła daleko.


Odcinek 034 [15.10.1986]

a) Hijou no Reddo Ribon

b) 非情のレッドリボン

c) The Fanatic Red Ribbon

d) Generał nie żartuje

Żołnierze Red Ribbon szukali w wodzie Smoczej Kuli, ale nie mogli jej nigdzie znaleźć. Nagle zaczął padać deszcz i przerwano poszukiwania. Silver i inni byli w bazie. Następnego dnia Red Ribbon znowu szukała Smoczej Kuli. Son-Goku tymczasem wezwał Kinton i poleciał znowu szukać kuli. Po chwili namierzył ją swoim radarem i bez problemu znalazł ją pod dużym kamieniem, po czym odleciał. Silver zobaczył Son-Goku i prawie zniszczył mu Kinton, strzelając z działa. Chłopiec musiał zeskoczyć na ziemię. Wtedy generał zdjął płaszcz i zaatakował małego, ale nie mógł zadać mu żadnego ciosu. Po chwili przegrał. Son-Goku rzucił na ziemię Hoi-Poi, zabrane wcześniej z bazy Red Ribbon, z której wyszedł robot. Maszyna powiedziała mu, żeby wystrzelił kapsułkę numer 3. Chłopiec tak uczynił i zobaczył przed sobą samolot. Później poleciał z robotem. Silver zadzwonił jeszcze do Red Sosui i powiedział mu o Son-Goku. W pewnym momencie robot zamarzł i samolot z Son-Goku na pokładzie rozbił się. Po chwili niejaka dziewczyna Suno zabrała go do siebie. Silver rozmawiał ciągle z Red Sosui. Dziewczynka trzymała Son-Goku za nogi i idzie z nim do domu.


Odcinek 035 [22.10.1986]

a) Kita no Shoujo Suno

b) 北の少女スノ

c) Girl of the North, Snow

d) Songo na dalekiej północy

Suno szła z Son-Goku do swojego mieszkania. Żołnierze Red Ribbon pojechali śladami dziewczynki. Nagle zaczął padać śnieg. Teraz chłopiec z ogonkiem siedzi już na krześle w domu Suno. Po chwili powiedział jej i jej matce, że szuka Smoczej Kuli. Red Ribbon tymczasem próbowali znaleźć małego i jego Smoczą Kulę. Son-Goku opowiedział jak działają Smocze Kule. Nagle dwóch żołnierzy Red Ribbon weszło do mieszkania Suno, ale silny chłopiec pokonał ich. Później wybiegł z domu w stronę wieży kapitana armii, ale po chwili wrócił i powiedział, że jest za zimno. Więc dziewczynka dała mu swoje ubranie. Gdy Son-Goku je ubrał, pobiegł szybko uratować szefa wioski, więzionego właśnie w tej wieży. Nagle żołnierze zobaczyli Son-Goku i próbowali go zastrzelić. Wtedy chłopiec pokonał wszystkich strażników. Po chwili jego Nyoibo powiększył się i malec wskoczył na wieżę.


Odcinek 036 [29.10.1986]

a) Massuru Tawaa no Kyoufu

b) マッスル塔の恐怖

c) The Terror of Jingle Town

d) Pojedynek z sierżantem Metalikiem

Son-Goku był na wieży. Po chwili otworzył drzwi na pierwszym piętrze. Tymczasem do kapitana White przyszedł niejaki Purple. Son-Goku bardzo szybko pokonał pierwszych przeciwników. Po chwili wlazł na następne piętro i zobaczył wielkiego cyborga zwanego Mettaliciem. Więc walnął przeciwnika, ale nic się nie stało. Po chwili wróg złapał chłopca obiema rękami i próbował go zgnieść. Później uderzył go w twarz. Niestety Mettalic wystrzelił po chwili w Son-Goku rakietę. Więc ten zastosował atak Kamehameha i zniszczył głowę Mettalica. Niestety cyborg nadal miał się dobrze i wystrzelił w malca swoją rękę. Ciągle próbuje on zabić Son-Goku. Nagle chłopiec zaatakował Mettalica kijem Nyoibo. Po chwili zrobił dużą dziurę w jego ciele. Son-Goku chciał ostatecznie pokonać Mettalica falą uderzeniową, ale ten nagle znieruchomiał, gdyż skończyły mu się baterie. Purple tymczasem pobiegł przygotować się do walki z Son-Goku.


Odcinek 037 [05.11.1986]

a) Ninja Murasaki Sanjou

b) 忍者ムラサキ参上

c) The Purple Appears!

d) Ninja przenikacz

Son-Goku wszedł na następne piętro i zauważył, że jest bardzo ciemno. Nagle zrobiło się jaśniej i chłopiec usłyszał głos Purple. Po chwili wziął kamień i rzucił nim prosto w przeciwnika. Sierżant Purple powiedział do Son-Goku, żeby policzył do 30, a ten się wtenczas schowa. Więc chłopiec zaczął liczyć, a Purple się chować. Nagle przestał liczyć, gdyż nie umiał dalej. Wtedy zobaczył przeciwnika chowającego się pod sztucznym kamieniem. Chłopiec ponownie zaczął liczyć. Gdy skończył, zaczął szukać Purple. Po jakimś czasie znalazł przeciwnika w wodzie oddychającego przez słomkę wystającą nad wodą. Więc malec wziął szybko czajnik z wrzątkiem i wylał z niego wodę prosto do słomki. Kiedy sierżant wyszedł, pobiegł bardzo szybko przed siebie, a Son-Goku za nim. Kiedy go dogonił, Purple wyjął miecz i zaatakował nim małego. Purple nie zdołał mimo to pokonać chłopca z ogonkiem. Później Son-Goku mocno dostał od tyłu metalową obręczą w szyję. Upadł na ziemię. Purple i White myślą, że chłopiec z ogonkiem przegrał już walkę.


Odcinek 038 [12.11.1986]

a) Osorubeshi!! Bunshin no Jutsu

b) 恐るべし!!分身の術

c) Danger! The Alter Eigo Technick

d) Pięciu na jednego

Son-Goku po dostaniu obręczą w głowę nadal leżał długo na ziemi. Nagle się poruszył i podniósł. Purple zaczął znowu uciekać, ale Son-Goku go złapał. Szef wioski siedział tymczasem zamknięty w wieży. Purple i Son-Goku rozmawiali o piraniach, które były w jeziorze. Nagle wyszło czterech braci Purple identycznych jak on sam. Wszyscy zaatakowali jednocześnie przeciwnika. Gdzie indziej Suno patrzyła przez okno. Nagle przyszedł jej ojciec. Purple i jego bracia walczyli z malcem. Po chwili Purple powiedział do przeciwnika, że wszyscy oni są prawdziwi. Więc Son-Goku pokonał każdego z osobna. Ojciec dziewczynki opowiedział swojej rodzinie o Jinzo Ningen 8, strasznym cyborgu trzymanym w wieży. Nagle przed małym Son-Goku pojawił się Jinzo Ningen 8.


Odcinek 039 [19.11.1986]

a) Nazo no Jinzouningen Hachigou

b) 謎の人造人間8号

c) The Mysterious cyborg Jinzo Ningen 8

d) Robot o wielkim sercu

Jinzo Ningen 8 rozwalił szybko łańcuchy, którymi był związany. Purple kazał cyborgowi zniszczyć Son-Goku, ale ten sprzeciwił mu się, gdyż nie lubił on zabijać. Więc Purple wiedząc, że robot nie zmieni zdania, postanowił uruchomić bombę, która jest umocowana w ciele Jinzo Ningen 8. Wtem Son-Goku pokonał szybko sierżanta Purple i cyborg przeżył. Wkrótce chłopiec wszedł na ostatnie piętro, ale znalazł się w jakimś labiryncie. Niestety chłopiec nie mógł z niego wyjść, ponieważ szef wieży sterował drzwiami wyjściowymi tego labiryntu. Nagle Son-Goku ponownie ujrzał Jinzo Ningen 8. Tymczasem Suno i inni byli w domu. Ludzie z wieży zaatakowali nagle Son-Goku, ale przegrali. Jinzo Ningen 8 oraz Son-Goku, udało się w końcu wyjść z labiryntu. Po chwili zobaczyli generała White. Niestety wróg nacisnął przycisk i Son-Goku razem z cyborgiem spadli piętro niżej.


Odcinek 040 [26.11.1986]

a) Dou Suru Gokuu!! Senritsu no Buyon

b) どうする悟空!!戦慄のブヨン

c) What will you do, Son-Goku? It is a Monster Blob

d) Obrzydliwa bestia

Jinzo Ningen 8 i Son-Goku znajdowali się na przedostatnim piętrze. Po chwili zobaczyli tam wielką obrzydliwą bestię zwaną Buyon. Tymczasem gdzie indziej Suno zobaczyła pod swoim łóżkiem małą myszkę, która pobiegła do rodziców. Son-Goku i nowy przyjaciel stali chwilę przed potworem. Nagle mały wojownik zaatakował przeciwnika, ale nic mu nie zrobił. Później galaretowaty Buyon poraził prądem chłopca. Po chwili go prawie zjadł, gdyby nie to, że chłopiec uciekł. Później malec wykorzystał prawie zawsze skuteczny atak Kamehameha, ale niestety obrzydliwy potwór przeżył, a do tego zjadł prawie cyborga. Nagle Son-Goku, przypominając sobie jak zamarł niedawno na mrozie, wpadł na genialny pomysł, żeby zamrozić bestię. Więc zrobił szybko dziurę w wieży, a gdy Buyon już stwardniał, Son-Goku go uderzył. Wtedy to potwór rozpadł się na małe kawałeczki. Chłopiec i cyborg wrócili z powrotem do generała White, który to przetrzymywał sołtysa Jingle Town.


021-040 -- DRAGON BALL -- ODCINKI TELEWIZYJNE
-
INFORAMCJE
Informacje ►
Dragon Ball Z (film 14): Bitwa bogów
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Konnichiwa
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker