Shounen
25 lutego 2021 (13:07)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono siedemset pięćdziesiąty szósty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to projekt potwora Mud Hand, który zadebiutował w grze Dragon Quest II wydanej 26 stycznia 1987 roku.


Mud Hand to jeden z potworów pojawiających się w grach z serii Dragon Quest, który zadebiutował w drugiej części. Choć składa się z samej ręki, zdecydowanie jest przerażający.

We wcześniejszych wpisach prezentowano projekty potworów o imionach Slime, Dracky, Ghost, Ōsasori, Chimera, Lycant, Shiryō no Kishi, Kith Dragon, Dororu, Meda, Madōshi, Golem, Silver Devil, Archdemon, Jinmenju oraz Akuma no Medama. Wiele z nich można zobaczyć w emitowanej obecnie serii anime Dragon Quest: Dai no Daibōken.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker