Shounen
31 marca 2021 (12:52)
Na oficjalnej stronie Dragon Balla zamieszczono siedemset osiemdziesiąty wpis w cyklu "Prawie wszystkie prace Akiry Toriyamy". Tym razem jest to projekt potwora Dentasaurus, który zadebiutował w grze Dragon Quest V wydanej 27 września 1992 roku.


Dentasaurus (ang. Tortoceratops) to jeden z potworów pojawiających się w grach z serii Dragon Quest, który zadebiutował w piątej części, choć w rzeczywistości został narysowany około 1987 roku na potrzeby Dragon Quest II. Na rysunku znajduje się także imię potwora nadane przez mangakę na etapie projektowania – Sai (Nosorożec).

We wcześniejszych wpisach prezentowano projekty potworów o imionach Slime, Dracky, Ghost, Ōsasori, Chimera, Lycant, Shiryō no Kishi, Kith Dragon, Dororu, Meda, Madōshi, Golem, Silver Devil, Archdemon, Jinmenju, Akuma no Medama oraz Mud Hand. Wiele z nich można zobaczyć w emitowanej obecnie serii anime Dragon Quest: Dai no Daibōken.

Toriyama odpowiedzialny jest za projekty postaci i potworów oraz ilustracje dla serii gier Dragon Quest od 1986 roku, kiedy wydano jej pierwszą część. O grach wspominano w niniejszym cyklu już wielokrotnie.

Cykl wystartował 15 stycznia 2018 – w dodawanych raz dziennie od poniedziałku do piątku wpisach autorzy przedstawiają nietuzinkowe materiały związane z Akirą Toriyamą, jak ilustracje mangaki, projekty postaci, wywiady.
komentarze (0)
STRONA KORZYSTA Z PLIKÓW COOKIE: POLITYKA PRYWATNOŚCI
Anime Revolution Sprites Twierdza RPG Maker